Alfa a omega

Alfa a omega https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286320/bmid_alfa-a-omega-4Ea-286320.jpg 5 288 61

Zámek a klíč série

< 6. díl

Stíny ještě nikdy nebyly tak temné a smrt ještě nikdy tak blízko. Otočte klíčem a otevřete poslední dveře – je čas se rozloučit. Nenechte si ujít poslední dvě části Omega a Alfa série bestselerů Zámek a klíč, přinášející Vám v jednom svazku ohromující a působivý závěr! Trvalo celé dva životy a stálo nespočet obětí, než Lucas „Finta“ Caravaggio konečně dosáhl svého cíle – najít klíč, který otevírá černé dveře. Finta se v podobě malého Bódi Zámka vrací k černým dveřím v hlubinách zatopených jeskyní pod Klíčovem a chystá se vypustit zlo, které se za nimi skrývá. Tyler, Kinsey, Scot, Nina, Rufus i všichni ostatní, kteří po celý čas stáli proti Fintovi, zaujali svá místa a finále tragédie může začít. Souboj lásky a nenávisti se odehraje hluboko v jeskyních pod Klíčovem, na prahu místa, kde bylo ono zlo celé generace drženo pod zámkem!... celý text

Horory Komiksy Fantasy
Vydáno: , Comics Centrum

Alpha & Omega , 2014

anishta
05.12.2018 5 z 5

Ouč, tak to mě rozsekalo... Skvělé srdcervoucí zakončení. Líbí se mi, že to nemá stoprocentní "hepyjend", ale prostě ... Dokonalost... Nemám slov...

Diabel
31.08.2018 4 z 5

Tady úplně nevim, jak začít. Je toho tolik, co bych chtěl říct. Dost jsem se na závěr těšil a zároveň mě obestřela mlha smutku, protože jsem věděl, že něco skvělého právě končí. Takže se mi do čtení vlastně ani moc nechtělo.
Ale začal jsem.
Všiml jsem si, že máma Zámkovic dětí zůstala trochu v pozadí a že mezi ní a dětmi roste trochu propast, i když ji mají rádi. Dalo by se říct, že její misto nahradil Tyler a do určité míry i Kinsey. Z Tylera se stal muž. Hodně se změnil. Z Kinsey je taky kus slečny a když chce, tak jí to sluší. Nakonec se ukázalo, že ani postava Rufuse nebyla zbytečná, i když neměl moc prostoru... Dost mi chyběla původní postava Finty. Ať už to byl Zack či záhadná žena v černém obklopena hordou stínů...
Dalo by se říct, že pravý masakr nastal, když už neměl Finta co ztratit. Když už není co tajit, proč to nerozjet ve velkém, že. To, co na nás chystal, mě trochu překvapilo. Čekal jsem něco jiného, ale jeho nápad byl logický a neměl chybu. Jenže to by tu nesměl být ještě jeden klíč, kterej mě třeba mile překvapil.

Závěr byl hodně dojemný... Stalo se toho tolik, že jsem si vlastně poprvé od celé série tak nějak oddechl. Napětí opadlo a dostal jsem šanci se s hrdiny rozloučit. Za tu krátkou dobu to vlastně byli spíš přátelé, ale tak je to vždycky, když vám postavy přirostou k srdci.

Co se týká kresby, tak na mě zapůsobily poslední obrazy, přestože na nich byly pouze dveře... Dveře, ke kterým už bohužel nemám žádný klíč...

P.S. Přesto všechno jsem dal o hvězdu níž a to proto, protože jsem byl malilinko zklamanej. Ono totiž to podstatný se už událo v pětce, což je asi největší slabina tohohle dílu.

Moje hodnocení 8/10

jockjock
30.08.2018 4 z 5

Ale já musím dát o hvezdičku méně kvůli tomu přecukrovanýmu americkýmu konci...

jarynek
28.12.2017 5 z 5

Nějak jsem se ke čtení závěrečného dílu nemohl odhodlat. Ne, že bych se nětěšil. Naopak jsem se bál, že skončí něco, co nechci, aby skončilo. Nakonec jsem přeci jen nevydržel a pak už jen dychtivě otáčel stránku za stránkou. Ačkoliv byl závěrečný děj poměrně předvídatelný, autoři jej naservírovali tradičně takovým způsobem, že mě každou stránku udivovali se svou imaginací a skvělou kresbou. Výborně vystavěný příběh od prvního do posledního dílu, kde zdánlivé maličkosti do sebe zapadnou s přesností hodinářského stroje až po dočtění celé série. Určitě jsem nečetl tuto sérii naposledy.

evickakyticka
21.12.2017 4 z 5

Přidávám se k ostatním, že tato série komiksů je geniální. Určitě budu mít touhu si ji zase přečíst. První díl mám už dlouho v knihovně, ale asi budu muset dlouho krmit prasátko než je všechny seženu dohromady. Rozhodně by to za to stálo... Jediné, co mě v tomto díle štvalo, byly typické americké kecy o hrdosti, lásky k bližním apod. Ale už jsme si my, evropani, snad zvykli.

Nevimm
07.09.2017 4 z 5

super sérka

zuzak07
08.03.2017 5 z 5

Nejlepší komiksová série, na kterou jsem zatím narazila. Všem dílům jsem dala 100%, některým bych dala i více. Je to chytré, je to zábavné, nepředvídatelné a jiné. Originální příběh, který tady ještě nebyl.

Ingenír
18.01.2017 5 z 5

Není co řešit. Prostě bomba. Jsem rád, že Joe Hill oživil tuto komiksovou řadu a dal jí perfektní hororový nádech. Doufám, že budou další příběhy ze zámku Klíč.

LordSnape
11.11.2016 3 z 5

Tak a je to konečně za námi. To byla má slova po dočtené téhle knížky. Ve výsledku je to vlastně jen solidně uzavřený příběh, ale nic víc ani míň. Žádné mega epic master finále se nekoná i když k tomu dle mě měl Hill docela našlápnuto. Samotná psychologie a nutkání hlavního padoucha nebyla tak dobře promyšlená, jak jsem si původně myslel a to mě zklamalo.

kethy
08.11.2016 5 z 5

Někdy si říkám - proč já nemám moc v lásce komiksy? A někdy narazím na komiks a žasnu. Pravda je však taková, že nenapsat to syn mého oblíbeného spisovatele, ani bych to nevzala do ruky. Poslední kniha ze série Zámek&Klíč je úžasné, mrazivá, krvavá a temná. Krásné finále, které vlastně umožní pokračovat dále. Některé klíče nejsou využity, tak jak se zdá a možná jsou někde ještě i jiné klíče. Osobně si myslím, že tohle není konec.

Pavo.Klima
09.07.2016 4 z 5

Omega musí mít svoji alfu. Pokud lze něco dovnitř, může se to dostat i ven. Dospělost Tylera. Vlastně je znát i vývoj kresby od prvního dílu do konce... Kdy rysy zůstávají, ale vyznění postav se mění. Tyler je najednou fešák jak z Hollywoodu. Bavilo mne, že lze dílo číst jak dospělýma, tak dětskýma očima. Mnoho nadpřirozeného se dalo "vysvětlit", např. dívat se na démona alkohol, který se znovu pokusí ovládnout... Ale zároveň šlo přiznat si magičnost síly stínů.. Příběh není černo-bílý, každá postava je dobře psychologicky prokreslena. Vše má svoji příčinu.
Jen mne v překladu trochu rušilo, že Kulišák je najednou Finta.... A to i na soupisu Strážců klíčů v jeskyni...

tsal
07.07.2016 5 z 5

Zámek a klíč je jednoznačně skvělá série a to bez výkyvů od první stránky do poslední. Je těžké ji hodnotit po dílech, protože je to jednolitý celek náhodou rozdělený do šesti knih. Atmosféra nám na začátku začne s důrazem na horor, uprostřed trochu ustoupí akci a na konci se vrátí zpět k hororu. Jediná část, která mě bavila méně, byla ta s Časoměnným klíčem a vysvětlením samého prapůvodu celé klíčové magie, a jediná chyba, která vyloženě zamrzela, náležela překladu, který nekonzistentně střídal Fintu a Kulišáka. Krom toho však nemám výtek.

Scénář i kresba si kolikrát vyloženě hrály a experimentovaly (nutno podotknout, že úspěšně), jak se dalo. Za zmínku tak rozhodně stojí jedenáct celostránkových ilustrací obřího souboje ve 3. díle, první kapitola 4. dílu, která byla stylizovaná do stripů Calvin a Hobbes, nebo kapitola Únor v 5. díle. Krom toho musím také vyzdvihnout citlivé střídání vyloženě konverzačních částí plných přirozeně znějících bublin, ať už ty měly rozesmát, rozesmutnět nebo charakterizovat postavy, se scénami mlčenlivými, v nichž bylo poselství vysloveno skrze citlivou a podrobnou kresbu. V tomto ohledu je pro mě Zámek a klíč zatím zcela jedinečným dílem.

Příběh jako takový pak obsahuje spoustu originálních záležitostí. Magie klíčů má hned několik prvků, které překvapí a fascinují. Stejně tak mi přišlo svěží pojetí a nakládání s jednotlivými charaktery a podání příběhu skrze ně, ať už šlo o hlavní postavy nebo jen o někoho, kdo krátce proběhl. Věci měly spád, zásahů shůry a náhod bylo jen minimum, a ten konec... člověk se mohl domýšlet a domýšlel se rád, ale stejně to bylo houby platné. Série dostala finále, které si zasloužila.

Predator666
28.06.2016 5 z 5

Tak už teď lituji, že příběh končí. Ne, že bych to Zámkům přál, ale je škoda, že tento morbidně humorný příběh došel do svého konce. Opět spousty krve, smutku a beznaděje, které vystřídá překvapení, odhalení a finále. Rogriguezovi Hill světší a já doufám, že tito dva mistři v budoucnu ještě něco společného vytvoří. Tento svět byl vynikající.

Nýdnol
20.06.2016 5 z 5

Parádní vyvrcholení příběhu. Ze všech dílů nejchytlavější, přečetl jsem skoro na jeden zátah. Dále netřeba rozvádět, nechť si to každý vychutná sám...

borknagar
28.05.2016 5 z 5

Tak a je tu konec. Zamáčkněme slzy smutku, vše jednou končí. A i když by se daly na příběhu nalézt nějaké drobné mušky a trochu si do autorů rýpnout, proč to dělat. Poslední šestý díl nám nedá chvilku oddechu, od první strany do poslední se sice děje očekávané, ale je nám to zatraceně skvostně předneseno. Hill ukázal, že nejen romány je člověk živ a i komiksový svět mu není cizí (a snad mu sedí i více). Rodriguez si od začátku do konce drží vysokou kvalitu a bez jeho kresby by Zámek nebyl Zámkem ( a kvituji, že se vše nakreslil jen on a ne více umělců, jak je tomu i jiných děl běžné). Šest dílů, šest skvělých knih a jeden skoro dokonalý příběh. Budete mi chybět kluci a holky Zámkovští......

Terva
22.05.2016 5 z 5

Finální geniální příběh mistrů Joa Hill a Gabriela Rodrigueze o partě teenagerů žijících v Klíčově.
Myslím si, že nejlepší scény v této knize, jsou s Rufusem,. Jeho hra „na vojáka“ je perfektně zpracována. Až tak hluboce, že jsem to jeho „šílenství“ prožíval s ním. Jeho Grossover je nádherně zaznamenán, je mrazivý a nebezpečný. Zabloudí totiž i v samoobsluze, ale Vojín se musí vrátit do Lovecraftu – jde o životy jeho přátel.
Malá ochutnávka: Zastavit Fintu, zastavit Fintu. Běž a zastav Fintu!!!
Opět tu narazíme na klíče, krásné kresby, vtipné pointy, smutek, krev a smrt. Sice už se tu tolik nahláškuje, jako v pátém příběhu, toto je finále a jde do tuhého, ale i tady se ve tmě a strachu najde pár povedených rčení. Například – Jako gay musím říct, že se cítím poněkud nepříjemně, když trávím intimní chvilky s milovaným synovcem v kufru svého auta, nikdy jsem nechtěl být „takový“ teplý strýček......
I když už je to poslední příběh, dokáže vás Joe Hill překvapit i teď. V době, kdy už si myslíte, že o Lovecraftu a klíčích víte všechno, dokáže vás mistr pera překvapit. Proto mě zamrazilo, když jsem si přečetl jednu radu o klíčích....CITUJI – Klíč se dá otáčet na obě strany – pamatuj na to !!!!
Tahle věta je sice velmi nenápadná, ale určitě nám posune děj do jiné dimenze. Už jen význam této věty a hlavně prostředí, ve kterém byla vyřčena dodal příběhu opravdu hororový nádech.
Rodino Zámkovejch, byli jste mí učitelé a Klíčov škola. Naučili jste mě, že v tomhle světě je rodina, tím nejzákladnějším stavebním kamenem moci.
Naštěstí se velmi povedl i konec tohoto příběhu. Škoda, že to byl konec, klidně bych uvítal další.
Z tohoto příběhu jsem vytáhl sedm citátů a Citačním klíčem jsem je uzamknul v profilu Joa Hilla.
KONEC.

Black bro, yo
14.05.2016 5 z 5

Jen dodam, ze tento krasny dlouhy pribeh je opravdu mistrovske dilo, tecka

Kapis
06.05.2016 5 z 5

Jedinou malinkou nevýhodou této knihy bylo, že se dalo očekávat, co se bude dít - ne sice do detailů a bez konce, ale přece jenom bylo jasné, že velké finále se udá v Jeskyni utopenců a některé věci jsem tušil i pár stránek dopředu. To se mi u předešlých dílů nestávalo. Ale to nijak četbě nevadilo. Ten prolog to tak pěkně happyendovsky završil a já musím říct, že celá tato série byl jeden obrovský napínavý zážitek, výtvarná extáze, obdivuju promyšlenost děje od prvního panelu, a.. a.. no zkrátka po všech stránkách BOMBA. Zámek a Klíč jistojistě patří k nejlepším sériím, které kdy u nás vyšly.

P.S.: Na edici "Na přání" od CC jsem už uvykl a vyhovuje mi. Jestli to byla jediná cesta, aby todlenctoto u nás vyšlo, tak s tím nemám žádný problém. Když to člověk nestihne, je to horší, smůla, ale 399 za knihu v takovém zpracování vysolím kdykoli znova. A i předem.

DennisMoore
05.05.2016 5 z 5

No a je to. Skvělá série je u konce a já mám radost, že jsem mohl být při tom, když Klíčov postupně odhaloval svá tajemství a knihu za knihou se přibližoval tomuto skvělému konci, ve kterém do sebe všechno zapadne. Joe Hill a Gabriel Rodriguez jsou úžasní vypravěči a stvořili svět nekonečných možností, který dokázali naplno využít. Asi začnu číst hned odznova.

martinstefko
04.05.2016 5 z 5

Moc často se mi to u knihy nestává, ale v případě komiksu Zámek a klíč 6: Alfa a Omega jsem měl na konci na krajíčku.