Alfa a omega

Alfa a omega https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286320/bmid_alfa-a-omega-4Ea-286320.jpg 5 288 61

Zámek a klíč série

< 6. díl

Stíny ještě nikdy nebyly tak temné a smrt ještě nikdy tak blízko. Otočte klíčem a otevřete poslední dveře – je čas se rozloučit. Nenechte si ujít poslední dvě části Omega a Alfa série bestselerů Zámek a klíč, přinášející Vám v jednom svazku ohromující a působivý závěr! Trvalo celé dva životy a stálo nespočet obětí, než Lucas „Finta“ Caravaggio konečně dosáhl svého cíle – najít klíč, který otevírá černé dveře. Finta se v podobě malého Bódi Zámka vrací k černým dveřím v hlubinách zatopených jeskyní pod Klíčovem a chystá se vypustit zlo, které se za nimi skrývá. Tyler, Kinsey, Scot, Nina, Rufus i všichni ostatní, kteří po celý čas stáli proti Fintovi, zaujali svá místa a finále tragédie může začít. Souboj lásky a nenávisti se odehraje hluboko v jeskyních pod Klíčovem, na prahu místa, kde bylo ono zlo celé generace drženo pod zámkem!... celý text

Horory Komiksy Fantasy
Vydáno: , Comics Centrum

Alpha & Omega , 2014

fvalek
02.08.2020 5 z 5

Páni, tak série dočtená jedním dechem... Celý poslední díl se už od začátku nese v takovém duchu loučení a musím uznat, že závěr se mi nejen moc líbil, ale hlavně mě i hodně rozesmutnil, což je dobře, protože správný příběh by měl vzbuzovat emoce. Byla to krásná cesta, která někdy měla své mouchy a zdála se až moc protahovaná, ale ve výsledku to byl velkolepý nádherný příběh.

Na jednu stranu je mi líto, kolik postav zemřelo, na druhou stranu to příběhu dodalo váhu a jsem rád, že se aspoň zachovalo takové závěrečné složení, jaké zbylo. I když bych třeba někoho spároval jinak apod., to už je zkrátka jedno. Spousta postav vykázala parádní vývoj, ukázala se spousta pomoci a sebeobětování a i rozumu a vyspělosti. Dá se říct, že mi téměř všechny postavy budou i tak nějak chybět.

Děj je už od začátku drsný a jde se rychle na věc, ale přesto si udržel úroveň a nebyl až zbytečně sprostý, jak jsem už předtím komentoval. Sice tam bylo dost drsáren, ale to je něco jiného než házet jeden vulgarismus za druhým, což podle mě tahle série neměla nikdy zapotřebí, i když se to tam trošku množilo. Po čtvrtém díle, který byl takový mimo a po pátém "prequelovém" se šestý díl konečně vrátil do starých kolejí (kvalitnějších kolejí) a dovyprávěl nám příběh s grácií. Tak mějte rádi vrabčáky a zkuste udělat každý den aspoň jeden dobrý skutek, protože po dočtení to ve vás ještě nějakou dobu zůstane. Tohle je zářný příklad knih, co chcete honem dočíst, abyste věděli, jak to dopadne, a nakonec vám je líto, že už je to pryč a nikdy to už nebude znovu takové. :)

jejda.majda
01.07.2020 5 z 5

Nádherná komiksová série. Poslední díl byl neskutečně nabušený, někdy to byl úplně horor, jindy romantika. Skvěle vymyšlený příběh, bezvadně nakreslené. Nevěřila bych, že mě to takhle chytne a jsem ráda, že jsem se do komiksu pustila.

Mercatino
07.06.2020 5 z 5

Opětovný problém mistrovské série se vyskytl i zde. Už je konec?

trudoš
26.05.2020 5 z 5

Takhle má vypadat konec, který přijde včas. K dokonalosti mi chyběla jen maličkost, detail, jenž se sérií táhne už od druhého dílu. Joe Hill totiž umí nápaditě pracovat s likvidováním postav, jenže věřil jsem mu pouze v albu Vítejte v Lovecraftu. Všichni další nebožtíci jako by se jen připisovali na účet. V poslední knize je to nejmarkantnější, protože se tu umírá jak na běžícím pásu a přestože emoce nádherně jiskří, vůbec to na mě nepůsobilo skutečně. Spíše románově, což je samozřejmě dost absurdní prohlášení, vzhledem k tomu, že o román jde, třebaže komiksový.
Jinak ovšem perfektní, autor se s tím nemaže a od první stránky drží nohu na plynu. Trochu okaté jsou sice dohrávky některých vztahových linií, protože jejich účelem je pouze podojit čtenáře o co nejvíce slz. Ale vždyť to je důvod, proč vlastně čteme. Takže jo, i když pan Hill hraje s obehranými kartami, hraje s nimi bezvadně. Ještě dlouho po závěru jsem celý cyklus v hlavě opakovaně převracel, třídil, zkoumal a vychutnával.

ZuzaP
12.05.2020

Jednou se rozšoupnu, rezervuju si v knihovně za 60,- všechny díly najednou a přečtu si je v kratším časovém horizontu než při prvním čtení! První díl jsem četla v říjnu 2015, poslední v lednu 2019. Stále netuším jak a proč se mi to stalo, protože ta série je skvělá a famózně nakreslená. Mé technické já miluje hlavně nákresy Klíčova na vnitřní straně desek.

DomenicaRisa
09.05.2020 3 z 5

Po přečtení celé série jsem trochu na vážkách. Komiksy nečtu. Možná proto jsem nepobrala moc ten konec, ale hrubý děj je docela dobrý. Chtěla jsem ještě zkouknout seriál, ale jestli je to horší než kniha, tak, si to nechám asi ujít. Ale jako studentka říkám - lebeční klíč - pecka! To by se studovalo.

MagdaFish
28.04.2020 5 z 5

Celá série: Na hororové příběhy moc nejsem a Zámek a klíč jsem začala číst spíše na opakované doporučení kolegyně, ale... WOW! BOMBA! ÚŽASNÝ! Tak kompaktní, celistvý a do posledního detailu vymazlený příběh jsem snad ještě nečetla. Šest hvězdiček z pěti. :-)

joshuagrey
15.04.2020

Po dočtení celé série převládá zklamání. Někdy od 3-4 dílu se příběh posunul do příliš duchařské sféry a příběh mi nepřišel tak zajímavý, jako v prvních 3 dílech. Z mého pohledu promarněná příležitost a pachuť zklamání a patosu.

Lenka.Vílka
06.04.2020 5 z 5

"Seru na to. Tak to půjde po zlým."

A jak Finta řekl, tak v Bóďově těle udělal.

Celá tahle kniha je masakr. Jistě, trochu nenápadně, ať vás začátek zklidní, ale potom to uhodí. Přestože poslední díl série, už to do sebe finálně zapadne a není třeba to zběsile hnát celou knihu. Asi by to bylo navíc a zbytečné.

Konec byl...jo líbil se mi. Se vším všudy. Byť na mě té sentinentality bylo trochu moc. Když se ukázalo, že...no, spoileros!

Temnarka
03.04.2020 3 z 5

Za mě nejslabší díl jinak vynikající série. Mladší dva sourozenci jsou upozaděni a hlavní gerojem se stává Tyler a Tylerův sexuální život. Ostatní jsou už jenom stafáž, jen Kinsey si občas trochu pofňukne. (Kecám, fňuká v jednom kuse, u toho se ve vypjatých scénách se ocucává s novým přítelem... co na tom, že před pár týdny "seznámila" toho starého s bráchovými bruslemi, to už je zapomenuto...)
Přišlo mi, jako by už autor neměl sílu nějak hlouběji propracovávat ostatní postavy, které v předchozích dílech často tak zajímavě nadhodil. Charaktery působí spíš jako karikatury sami sebe než skutečné postavy (Nina už je jen máma a Alkoholička s velkým A, Duncan už je jen strejda a Gay s velkým G).
Možná proto jsem ve svém hodnocení poněkud příkrá... Je fér přiznat, že to mělo spoustu skvělých momentů, nějakou tu pointu a vůbec. Ale přesto mi přijde, že hlavní potenciál té série zůstal bolestně nevyužit...

Eillen
28.03.2020 5 z 5

Celá tahle série byla prostě krása! Tomu příběhu by slušela i románová verze.

Za nejslabší považuji čtvrtý díl. Ten jiný styl kreslení mi prostě nesedl. K tomu mě mrzelo představování nových klíčů jak na běžícím pásu. Raději bych měla víc knih a každý z klíčů představený hezky podrobně. Naštěstí po slabé čtvrté části přišel pátý a ten nejlepší díl celé série.

Tuhle komiksovou sérii bych doporučila úplně každému. Jsem přesvědčená, že i člověk, co má vůči komiksům výhrady, by musel uznat, že četl skvělé dílo.

Morbidus
23.03.2020 5 z 5

S tímto dílem skvělé komiksové série jsme na konci jednoho velkého příběhu. Mnoho věcí bylo ukončeno, zničeno, zmařeno. A abych pravdu řekl, finále nakonec až tak epické nebylo. Souhlasím, že je to krapet větší masakr než v předchozích dílech a člověka to rozseká (jak je v této sérii zvykem). Ovšem místy je za mně až příliš tlačeno na pilu, záporákův plán je prazvláštní a některé postavy prostě... vyšumí.
Na druhou stranu, epilog mé lehké rozladění zhasil. Není to stoprocentní happyend, ovšem i tak je více než uspokojující. Všechno je jak má být. :-)

PetrCepek
21.12.2019 5 z 5

Pořád jsem netušil, jak to celé Joe Hill zakončí, a ani trochu mne nezklamal.

kapitan9556
04.12.2019 5 z 5

Celá série je jedno velké slintání!!! Teď jsem ji přečetl podruhé a mohu říci, jen to, že na po druhé byla ještě lepší... Jo jo jablko nepadá daleko od stromu!!!

MíšaS.
14.11.2019 4 z 5

Skvělé zakončení série.

Svica
29.07.2019 5 z 5

Nedá se říct nic jiného než WAU. Tohle je pecka. Celá série je naprostá bomba. Atmosféra z knihy přímo sálá a vy se sžijete s postavami ani nevíte jak. Chvíli se smějete, chvíli se bojíte a chvíli vůbec nevíte co se to stalo, ale je to super. Rozhodně stojí za to si to přečíst.

Gabetka
29.07.2019 5 z 5

Díky této sérii jsem svůj omezený pohled na komiksy musela přehodnotit. To, co si obvykle přečtete, je zde vyjádřeno povedenou kresbou, až mě to překvapilo, co všechno se dá na tak malém prostoru vyjádřit obrázky. Všechny svazky jsou kvalitní, série je celá napínavá a kupodivu i přes žánr dost realistická. Bylo mi líto, že jsem došla na konec, klidně bych v dobrodružstvích rodiny Zámkových pokračovala. A možná bych si o nich i přečetla klasickou knihu :-)
Pokud na komiksy nahlížíte trochu skepticky, ale chtěli byste přece jen nějaký zkusit, ať víte, co na tom všichni mají, tuhle sérii vám vřele doporučuji!

ejerabko
18.07.2019 5 z 5

Přestože komiksy nejsou můj oblíbený typ knih, tak v případě série Zámek a klíč musím změnit názor. Knihy byly od pvního dílu napínavé a vůbec jsem se od čtení nedokázala odtrhnout :-) Tak, jako už psal někdo přede mnou, je škoda, že se klíčům v pozdějších dílech nevěnovala taková pozornost. S přibývajícím množstvím klíčů jsem se začala ztrácet v jejich vlastnostech a schopnostech. Ale celkově jsem ze série naprosto nadšená a ke knihám, ač to nemám ve zvyku, se určitě vrátím ;-)

Arwen777
27.04.2019 5 z 5

Tak je tu konec. Stejně jako mnoho čtenářů přede mnou je mi z toho trochu smutno, ráda bych v příběhu zůstala déle a užívala si nádherné kresby. Ale všechno jednou končí. Mě tento závěrečný díl přišel stejně skvělý a napínavý jako ty ostatní, možná o trošku méně strašidelný. Happyend mě nezklamal, ostatně byl vydlážděný mnoha zlovolně zmařenými životy. Ocenila jsem sílu přátelství a lásky. Abych pravdu řekla, tak mě Hill dostal úplným koncem. Nechci předesílat pro ty, kteří ještě nečetli. Ale pro mě to bylo nečekané a naprosto geniální.
Takže děkuji autorské dvojici Hill a Rodriguez za dokonalý zážitek. Díky nim jsem se na komiksy začala dívat jinýma očima a přestala jsem je podceňovat. A jsem si jistá, že se k této sérii ještě mnohokrát vrátím.

Wojta777
03.03.2019 5 z 5

Já.... nemám vůbec co dodat. Tak krásné ukončení této výborné hexalogie. Vůbec se nechci srovnat s tím, že to skončilo, ale musím. Takhle mají vypadat správná finále.
Děj byl opět úžasný. Konečná velká bitva dobra proti zlu. Všichni na pokraji svých sil. Velké ztráty na životech. A tolik zvratů. A ten finální, ten je teda.
Kresba byla nádherná jako vždycky. Velká chvála Gabrielovi, který kreslil celou tuhle sérii a nikdy neměl slabou chvilku, která by šla vidět na jeho kresbě.
Postavy ukázali své nejtemnější chvilky, ale také nejstatečnější. Obzlášť hlavní postavy, které se zachovaly, jakožto opravdoví hrdinové.
Všichni si prošli peklem. Spousta z nich to nezvládla, ale někteří ano.
Dále už nevím, co dodat. S těžkým srdcem se loučím s touto sérií, která toho ve mně nechala spoustu.
Sbohem Zámku a klíči. Nechť se někdy znovu setkáme. Dávám 5 zamčených hvězdiček.