Žaluji! : kritické poznámky k mýtům o Evropské unii, NATO a USA v souvislosti s událostmi v Jugoslávii https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384153/bmid_zaluji-kriticke-poznamky-k-mytum-o--5Lo-384153.jpg 5 6 1

Kniha vyšla u příležitosti stého výročí stejnojmenného klasického díla Emila Zoly o nespravedlivém odsouzení kapitána Alfreda Dreyfuse korumpovanou francouzskou vládou. Jejím cílem je ukázat na špinavou roli Západu v Jugoslávii, při kampani proti srbskému národu, při jeho očerňování během občansko-etnicko-náboženské války, v níž nikdo nebyl bez viny, a následně během tragických událostí v Kosovu a Metohiji. Autor obviňuje Západ z bezpříkladného, až kriminálního, vměšování do vnitřních záležitostí suverénního státu Jugoslávie, kdy dezinformace, neznalost, arogance a prodejnost dočasně zvítězili nad pravdou, dějinnými zkušenostmi a starými přátelstvími... celý text

Literatura naučná

Vydáno: , Futura

LonelyRonin
22.04.2020 5 z 5

Smutná a pravdivá výpověď o naší realitě.

válka v Jugoslávii (1991-2001)

Kniha Žaluji! : kritické poznámky k mýtům o Evropské unii, NATO a USA v souvislosti s událostmi v Jugoslávii je v