Záludné miniponorky

De la Penne stál na palubě a pozoroval bitevní loď Queen Elizabeth, která se stále vznosně tyčila nad hladinou. Pomalu začínal pochybovat o tom,zda i druhá osádka splnila úkol, když v tom se asi uprostřed dlouhého boku lodě zablesklo. Současně celá loď nadskočila, jako by dostala kopanec do kýlu. Vzápětí vyletěl sloup dýmu a hned za ním ještě vyšší a stále rostoucí sloup vody. Gejzír vody ještě stále stoupal, když k jeho rozbolavělým uším dorazila mohutná detonace, provázená rachotem a práskáním. Ze středu lodě se vyvalil dým, na všechny strany se šířila vysoká vlna a kolem lodě se počala rozlévat tmavá olejová skvrna. Bitevní loď se pomalu nakláněla na pravý bok......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/67_/67397/zaludne-miniponorky-ZYU-67397.jpg 4.630
Literatura naučná, Historie, Vojenství
Vydáno, Naše vojsko

Kniha Záludné miniponorky

Pan_Skala
13.01.2018

Zajímavá kniha o operacích miniponorek. Nečte se to vůbec špatně, protože je to taková dobrá kombinace faktů a vyprávění. Pro zájemce o historii bych to určitě doporučil

pavel80
18.10.2015

Literatura faktu zabalená do románového hávu. Čte se jedním dechem. Jedna z mých oblíbených knih, zejména milovníkům válečné techniky jednoznačně doporučuji!

JiříŠkorpík
27.08.2013

Téměř románový popis osudů posádek mě naprosto vtáhl do děje. Pro evropana dobře pochopitelné chování japonského námořníka, který dobrovolně z rozkazu měl za úkol vlézt do torpéda a potopit loď...nakonec přežil a svůj příběh odvyprávěl.

Ikkju
10.02.2012

Můj oblíbený typ literatury v dětství. Představoval jsem si že projíždím mezi minovými polemi a prořezávám se protiponorkovými sítěmi spolu s postavami knihy. Ale ponorku z lahvičky od šamponu (z takové té zelené, válcovité) se mi nikdy vyrobit nepodařilo :/

námořnictvo ponorky

Autoři knihy