Záliv orchidejí

Záliv orchidejí https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8380/bmid_zaliv-orchideji-mBF-8380.jpg 4 38 5

Mal Willoughby série

Hlavní hrdinky knihy, mladé, půvabné a vzdělané sestry Emilie a Ruth Tissingtonovy, se pro odvážný krok odjet do vzdálené země odhodlají z jediného a velmi prostého důvodu - ve viktoriánské Anglii se neměly šanci ani pracovně ani životně zabezpečit. Po příjezdu do Brisbane ale mají nečekané problémy se získáním slíbených míst guvernantek. Během čekání se zde Emilie seznámí s nespoutaným Malem. Ten se brzy neprávem dostane do potíží kvůli údajné loupeži a musí utéci. Mezitím obě dívky práci opravdu dostanou. Ruth na venkovské farmě a Emilie v rušném říčním přístavu Maryborough. Divoká příroda, jiné mravy a větší volnost ve výchově či vztazích vůbec sestry značně překvapí. Navíc ve chvíli, v níž se musely kvůli práci rozdělit, netuší, co všechno ještě zažijí... Velmi čtivý, spíše oddychový román z exotického prostředí je určený především ženám.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Orchid Bay , 1999

Kanimůra2
30.12.2022 5 z 5

mám ráda příběhy o ženách, které se nedají a nakonec si vybojují svoje místo na slunci. Doporučuju

Ivetaa
07.06.2021 5 z 5

Příběh dvou sester, jejichž vzájemné vztahy prověří sám život. Jen konec jsem čekala trochu jiný. Těším se tedy na pokračování a jsem zvědavá, jak vše dopadne.

playada
10.08.2015 5 z 5

Souhlasím s ostatními čtenářkami, bylo to milé počtení, určitě si od autorky ještě něco přečtu, koukám, že toho napsala dost, takže člověk bude mít aspoň co číst, prima autorka, inteligentní paní.

kika 13
25.11.2012 3 z 5

Čtivý příběh ráda jsem to přečetla.

malen
14.10.2011 4 z 5

Dalo se to číst, nepatří to vyloženě mezi slaďáky, což mne potěšilo.