Zakryto slzami

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je to takřka autobiografický příběh. Autor v něm popisuje společný život se svou ženou Marií, která si musela zvyknout na změnu prostředí, kterou obnáší venkov na rozdíl od města. Pokračuje po narození prvního syna Václava až po bolestné zjištění, že Marie má tuberkulózu, na kterou umírá. Název vystihuje vše, avšak i citátem ze starého vyprávění, který můžeme objevit na první straně, je řečeno kolik bolesti a smutku je v této knize skryto. 8. vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135154/big_zakryto-slzami-O8B-135154.jpg 3.96
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Zakryto slzami

draka
05. března

Román o lásce a úctě. O vzájemné lásce mezi mužem a ženou, čisté, silné, vše objímající a obětavé. O lásce rodičů k dětem a vnoučatům. O lásce k přírodě a práci. O lásce k rodné půdě a vlasti.
Obdivuji autora, člověka, který si prožil v komunistických lágrech padesátých let minulého století tolik perzekuce, utrpení a soužení, jeho blízké, rodinu, manželku a děti nevyjímaje, že vydržel nezlomen.

SidoniaL.
16.02.2020

Uchvátil mne tenhle román jako dávno žádný jiný. Prostředí, styl, krásný jazyk... Určitě tu knihu vezmu znovu do ruky a na autora si ještě "posvítím", ale obávám se, že i v kontextu jeho díla je tahle práce výjimečná a druhou jí podobnou nenaleznu.