Zakotvená archa

Zakotvená archa https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76465/zakotvena-archa-76465.jpg 4 32 3

Knížka známého anglického zoologa pojednává všeobecně o problémech zoologických zahrad a ochraně ohrožených druhů zvířat.

Literatura světová

Vydáno: , BB art

The Stationary Ark , 1966

Elea
30.09.2023 3 z 5

Kniha je především kritikou zoologických zahrad. I když s textem lze souhlasit, přece jen jsem čekala něco trochu jiného.

pepa4081
12.09.2018 3 z 5

Čekal jsem humorné příběhy o zvířatech ve stylu pana Herryota a byl jsem trochu zklamaný. Styl bych neoznačil jako humorný, spíše jen lehký. Jinak kniha pojednává o zoologických zahradách, především o té, kterou pan Durrell založil a provozoval. Nevím, jestli některé věci zde uvedené před padesáti lety ještě platí, ale důraz na ochranu přírody a ohrožených druhů určitě. Kdo má rád přírodu a touží po poučení trochu lehčí formou, bude spokojen.
Uspokojivé.

vERko
20.04.2018 5 z 5

První přečtená kniha od Durrella. Úžasný dojem, krásné čtení, vtip střídá vážné téma o ochraně zvířat. V krátkém čtení dostatečně vysvětlen problém zoologických zahrad a jejich skutečný význam pro lidstvo. Pochopení potřeb zvířat a obdivuhodný zápal pro každičkého tvora vás vtáhne do knihy, jako kdybyste se o zvíře starali také.