Zakopaný pes

Obsah knihy Zakopaný pes výmluvně vystihuje její podtitul: „O tom, jak, proč a kde vznikla některá slova, jména, rčení, úsloví, pořekadla a přísloví“. Autoři v ní vytvořili přehledný a přitom čtivý soupis těch nejokřídlenějších úsloví a příměrů, většinou biblické a antické provenience. Mimořádná erudice a svěží, lehké podání tématu. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/93_/93046/zakopany-pes-93046.jpg 428
Literatura naučná, Citáty a přísloví
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Zakopaný pes

Alex_Jura
24.12.2018

Náhodný úlovek z knihoboudy mi už vylepšil pár večerů. Zajímavě zpracovaná hesla, díky nimž si doplníte znalosti. Až mě zarazilo, kolik rčení se běžně používá - a přitom jejich původ často neznáme, nebo ho známe jen přibližně.

kap66
19.12.2017

Prosím, nečtěte tuto knížku jako román! Dávkujte si ji jako čokoládové bonbóny - protože tím jednotlivá rčení, přísloví, úsloví (prostě všechno zde obsažené) jsou. Klidně vybírejte a hledejte jen to, na co v tu chvíli máte chuť. Jsou to opravdu bonbóny (z francouzštiny: bon = dobrý, tedy něco dobré a ještě jednou dobré); nepřejezte se jich najednou. Pak vám budou chutnat.

klara2898
29.05.2015

Čtivé,poučné,zábavné.Vřele doporučuji.

Petruse21
16.02.2015

Po stopách úsloví a pořekadel aj., která většina z nás užívá, ale málokdo ví, kde se vzala.

Karnager
06.05.2014

Tuhle knihu mám rád :) dostala se mi do rukou brzy na základní škole. Leckde zábavná a také poučná. A nikdy neškodí v pravý se blýsknout znalostí co, kde, jak a proč :)

moonchild
07.03.2014

Kniha se mi moc nelíbila.Ani jsem jí nedočetla.

vipera
07.06.2013

Dobré počtení pro všechny zvídavé hlavy, které občas přemýšlejí nad tím, jaký je v určitém výraze či slovním spojení zakopán pes.

Vašek

Dal jsem 3 hvězdičky, možná je to málo, ikdyž 4 z pěti je zase moc (když 5 má být opravdu to nejlepší z nejlepších). Dobré čtení na noční stolek, do tramvaje či autobusu. Pro někoho (v dobrém) na záchod. V krátkých kapitolkách se dozvíš, proč se říká "V čem je zakopaný pes?", "Kostky jsou vrženy", kdo to je "Megera" a "Furie", či co to jsou "Lukulské hody"...

Autoři knihy

Bedřich Fučík