Přízraky noci

Přízraky noci https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330491/bmid_zakon-smecky-soumrak-2-prizraky-noc-I2O-330491.jpg 5 65 15

Zákon smečky: Soumrak série

Život v divoké smečce ovládá nedůvěra. Ševel byl zabit a fenka Bouře si je jistá, že mu smrtelné rány mohl způsobit pouze jiný pes. Štístko a ostatní členové smečky se zdráhají Bouři uvěřit, ale ona je odhodlaná zjistit pravdu. Žije mezi nimi zrádce?

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Dead of Night (Survivors: The Gathering Darkness #2) , 2016

GaleW
03.01.2024 5 z 5

Knížku mi čte starší dcera večer před usnutím. Začaly jsme druhou sérií, ale Ježíšek letos přinesl i první, tak brzy dojde i na ní. My máme Bouři a ostatní moc rády, také nám bylo velmi líto Ševela, dost kruté... Ale teď už se těšíme na třetí díl.

Lenka2533
01.01.2022 5 z 5

Napínavý, velmi čtivý příběh, který mě naprosto pohltil. Prostě boží :D

Kačota451
31.10.2021 5 z 5

Nevidím žádnou chybu. No dobře občas se tam najde nějaká ta pravopisná, ale myslím chybu v příběhu. Příběh je napínavý a to mám nejraději. Každá kapitola skončí napínavě takže chci číst dál a dál. Žádná kniha mě nebavila tak hodně jako tato. Miluji knížky o psech a tahle je má nejoblíbenější. Určitě 5 hvězdiček!

Lassie777
23.10.2020 5 z 5

Tento díl mi přišel slabší, než ostatní, ale i tak byl celkem napínavý. Jenom mi vadí, že v druhé sérii je hlavní postavou Bouře, kterou nemám moc ráda. Jinak další skvělý díl ze skvělé série. Zákon smečky určitě patří mezi mé oblíbené knížky:)

Cynickýholub
09.08.2020 2 z 5

(SPOILER) Tenhle díl opravdu nemám ráda.
Ševelova smrt byla prakticky absolutně zbytečná, protože Bríza mohla zabít téměř kohokoliv a Bouři by to tak či tak bylo neuvěřitelně líto, takže mohla klidně zabít kohokoliv jiného a ne jednu z nejlepších postav.
A opět charaktery postav z první série. Absolutně pohřbené a to mně na tom snad nejvíc štve.

Frida12
29.04.2020 5 z 5

Bouři sice nemám ráda, ale je mi jí líto. Bručoun (Tesák), Vrtík, Marta, její jakoby náhradní maminka, její opravdová maminka... Štístko se k ní dvakrát mile nechová, Miky sice docela jo,
ale žádná sláva to taky není. A navíc ji a Šípa všichni podezřívají a to jen proto, že jsou hlídací psi.
Je mi líto Ševela.

Bára2003
29.08.2019 4 z 5

Možná SPOILER !!!
Tento díl byl velmi napínavý i když jsem se musela k přečtení tohoto dílu odhodlávat dlouho.
Chtěla jsem za každou cenu odhalit kdo je zrádce a už možná tuším, podle vodítka v 1 dílu 2 série ;). Jinak mi bylo strašně líto Ševela :(. Ale obdivovala jsem Bouří že měla odvahu postavit se Štístkovi a s jejími názory jsem souhlasila.
Tenhle díl byl pro mě slabší než předchozí a proto mu dávám 4*
Každopádně hned sáhnu po dalším díle :).

PoppyDarkgreen
24.03.2019 4 z 5

Druhá série se mi zdála mnohem zmatenější, možná proto, že byla vyprávěna z pohledu Bouře.. Některé chvilky mi přišly trošku nudné, ale protože jsem chtěla zjistit kdo je zrádcem, udržela mě knížka až do konce :D Připadá mi to trošku nedokončené nebo spíš nedomyšlené. Tím ale vůbec nechci říct, že by knížka byla špatná, právě naopak, několikrát jsem se skoro rozbrečela, hlavně u částí s Ševelem a konečně jsem se dověděla, jaký je rozdíl mezi Snap a Střelou... :D Tento díl sám o sobě byl skvělý, akorát ty další byly trochu zdlouhavé.. Chyby v překladu bohužel byly i v první sérii, ale to se dá ignorovat :D Myslím, že čtyři hvězdy jsou tak akorát.

knihomolky1
31.10.2018 5 z 5

úžasné, zatím je pro mne zrádce neodhalitelný

VAnna
20.03.2018 5 z 5

Super série. :)

rarášek
22.10.2017 5 z 5

Je mi moc líto Ševela. A Bouře se Šípem, protože jim ostatní ze smečky neustále dokazují, že mezi ně nepatří. I Štístko se někdy chová velmi divně. Šteňata jsou rozhodně skvělým oživením příběhu.
Nevím, co si mám myslet o té situaci s liškami, ale doufám, že smečka znovu dojde klidu a harmonii. Těším se na pokračování, každý díl mi před očima rychle ubíhá a skvěle si u něho odpočinu. :)

limo
02.08.2017 4 z 5

Konečně další díl!!! Já tuto serii mám ráda, ale už je to takové dlouhé a bez nějakého poznání. Nedivila bych se, kdyby byly ještě další 4 díly. Ale je poznat, že to píše ta samá autorka, a tak doufám, že to budou dobré díly, jako ta předchozí serie.

sarach1
13.06.2017 5 z 5

Parádní kniha.

Kačkaknihomol
04.06.2017 3 z 5

Připadá mi, že ta originální série byla lepší. Na začátku jsem se nemohla pořádně začíst a připadalo mi, že se na začátku téměř nic nedělo. Potom tam nastal ten boj s liškami a já se konečně pořádně začetla. Taky mě tam otravovaly překlepy, kterých v knize bylo víc než dost. A Bouři se podle mě celkem dost změnil charakter. Už to nebyla ta fena, co se rozzlobila nad každou maličkostí. Za mě vede ta originální série.

Vivi007
03.06.2017 5 z 5

V knížce se odehraje další boj mezi liškami a psi a spousta dalšího. Tohle je snad jediná série u které bych vydržela takhle dlouho a jsem za to ráda. Knížka klasicky končí další nevyřešenou záhadou a já už se moc těším na další díl.

Erin Hunter
americká