Povolání: Zaklínačka

Povolání: Zaklínačka https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111997/bmid_povolani-zaklinacka-65ca246dd2a66.jpg 4 120 31

Představte si, že jste vládcem upírského panství a záhadná krvelačná obluda likviduje vaše obyvatele, jako by se nechumelilo. Požádáte o pomoc zdatné mágy, ale i oni dopadnou neslavně netvor si je dá všechny k večeři. Navíc se lidé z okolních měst tváří už dost nakysle, protože se pověst o vražedném netvorovi šíří rychlostí blesku a jako upír máte už tak dost pochroumanou image. Obrátíte se tedy na svého dávného přítele, mistra vyučujícího na Vysoké škole magie, věštění a bylinářství. Ten pomoc přislíbí ale místo sebe pošle pouhopouhou studentku. Adeptku praktické magie, drzou osmnáctiletou holku. Nezoufejte, zmíněnou je Volha Redná, zaklínačka par excellence! Volha má obrovský talent pro magii, je důvtipná, ale také sarkastická a někdy až příliš upřímná. Jen tak se něčeho nezalekne. Avšak stačí tohle všechno k tomu, aby odhalila a zneškodnila krvežíznivou obludu, přežila ve zdraví pobyt na panství plném upírů a navíc stihla napsat dobrou zápočtovou práci? * Jiné ocenění : 2003 Звёздный Мост Zvjozdnyj Most – Nejlepší prvotina – 3.místo 2003 Меч без имени Meč bez imeni – vítěz... celý text

Dobrodružné , Romány , Fantasy

Vydáno: , Zoner Press

Профессия: ведьма , 2003

*Pájuše*
*Pájuše*
26.08.2015 4 z 5

Ze začátku jsem byla nadšená. Autorka má zvláštní styl psaní. Neotřelý, lehký, svižný a rozhodně čtivý. Nicméně, byly tam pasáže, které jsem prostě nedávala. Postrádaly smysl a přišlo mi, že se v tom autorka plácá. Když se v polovině knihy vůbec nic nedělo, byla jsem rozhodnutá knihu dočíst, ovšem už bez velkého nadšení. Konec byl prostě moc uspěchaný a rozhodně se mi nelíbilo, že všechna akce se soustředila do posledních cca třiceti stran.
Knihu hodnotím jako čtivou jednohubku na jedno odpoledne, nicméně hlubší význam kniha nemá. Na odreagování jak dělaná. :-)

Netto.I.C.
Netto.I.C.
09.05.2015

Že by další Ave? ;)

Svižné, vtipné, pohodové počteníčko.

immerin
immerin
09.04.2015 5 z 5

Občas si knihy vybírám podle první a poslední stránky. Díky tomuto nešvaru jsem se téhle knize vyhýbala celý rok. První odstavec nudný a poslední jsem nechápala :) Jak nádherné překvapení. Pří čtení jsem se smála. Vtipné scény (tu s kulhavým žebrákem) si přehrávám ještě teď. Psáno s lehkostí a jedinečným smyslem pro humor, který hrdinku nevykresluje v superlativech.

AnetK
AnetK
14.03.2015 4 z 5

Prožívám hluboké zklamání, protože Zoner Press se očividně nechystá vydat další díly. A aby to už tak nebylo dost špatný, autorka je běloruska, což zabíjí jakoukoliv šanci na čtení knihy v originále.

MorbidCuriosity
MorbidCuriosity
19.01.2015 3 z 5

Zaklínačku jsem obdržela od Ježíška se slovy, že příběh není nic moc, ale je to hezky napsané. Příběh vážně nebyl nic moc extra. Ne úplně špatný, ale nazvala bych ho odpočinkovým. Nic náročného a po tolika stránkách nečinnosti by člověk čekal alespoň nějaký velký finish. Ten se nekonal, Chlupáč byl zkrátka a dobře bez větších caviků zlikvidován a to bylo vše. Taktéž je trochu k vzteku, když se dvě hlavní postavy celou dobu příběhu k sobě mají a nakonec z toho nic není.
Co mě ovšem neuvěřitelně uchvátilo je styl, jakým je kniha psaná. Naprosto krásné, nápadité a zbytečně nepřeháněné slovní obraty a přirovnání. Kolikrát jsem se vážně musela smát nahlas jako blázen, protože napsaná je kniha vážně úchvatně a kdyby takto uměli psát někteří spisovatelé, jejich příběhy mají hlavu a patu, bylo by to hned o něčem jiném.

julliette
julliette
05.01.2015 5 z 5

Příběh se mi líbil. Když Volha to taky nemá jednoduché, jak s magií, tak s kluky. :D

badinka4
badinka4
08.09.2014 3 z 5

Je to odpočinková kniha, která rozhodně nezarmoutí, v několika momentech příjemně potěší, ale na druhou stranu také nijak přehnaně neohromí. Když se totiž člověk odpoutá od řady veselých scén provázených Volžinými důvtipnými poznámkami , zjistí, že se po většinu knihy vlastně vůbec nic neděje. Detektivní pasáž, v níž hlavní hrdinka řeší tajemné vraždící stvoření, se totiž smrskla na třicet stránek před koncem.

arne
arne
07.09.2014 3 z 5

Knížku jsem přečetla rychle a stejně rychle se mi nejspíš vypaří z hlavy. Oddychovka, u které nemusíte přemýšlet.

JohnyR
JohnyR
11.03.2013 3 z 5

Nečekejte příliš zajímavý příběh, ten je jako záminka aby hrdinka mohla pobíhat okolo a ohánět se hláškami.
Oddechová a poměrně vtipná kniha.

N10Tikky
N10Tikky
07.02.2013 1 z 5

Příběh nemá hlavu ani patu. Celé to tak nějak uplyne za přihlouplého žvatlání mentálně asi desetiletý dívky, která si o sobě myslí, jak je úžasně cool, jak je vtipná, jak všechno zvládne levou zadní a příběh jí to jen a jen potvrzuje

Ono to není napsáno špatně, když vynecháme obsah. Ale od knihy očekávám nejenom kvalitní formu, ale i obsah.

Pokud by to bylo označeno jako čtení pro děti, nejlépe malé dívky, tak je to OK. Ale kniha tak označená není. Proto mě mrzí, že mi bylo předloženo něco úplně jiného, než jsem očekával. A po svém utrpení při čtení nemohu jinak, než knize věnovat pouze 1*. :(

dqenisa
dqenisa
10.05.2012 5 z 5

Z počátku jsem neveděla co od té knížky očekávat, ale když jsem ji začala číst dostala jsem se do toho. Je to dobrý příběh a hlavně ukazuje taky jiný pohled na svět upírů. Což je poněkud osvěžující. :-) Hlavní předtavitelka je super. A vůbec moc hezké čtení.

upíři přátelství kouzla vraždy humor diskriminace zaklínači hlášky

Autorovy knížky

Olga Gromyko