Psí zima

Psí zima https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/5872/mid_psi-zima-DcA-5872.jpg 4 276 42

Zaklínačka Lota série

Stříbrný meč a ostré bílé zuby? Zaklínačka Lota a její souputník a milenec Urian svým výběrem partnera doma radost neudělali a zejména zaklínačský cech neváhá dát to rázně najevo. Lota je přinucena odejít ze školy, na její straně zůstává jen věrný přítel Torge, o práci však zaklínačka nouzi nemá. V tuhé zimě se objevily bandy kožoměnců, které táhnou blíž k městům a terorizují obyvatele, o Lotiny služby je zájem a ona tříští lebky a přesekává vazy tak, jak je zvyklá. Slabost pro upíry však přinese zaklínačce ještě další komplikace. Na scénu přichází vampýrský zabiják Enno a ten je rozhodnut Lotě i jejím milencům dokázat, že stříbrný meč, ani dobrá rodina jednoho neuchrání před zážitky, které nelze nazvat jinak, než extrémní.... celý text

RyonMathrin
07.05.2018 5 z 5

Syrovější a vulgárnější zaklínačský svět. Lota je charakter, který si zamilujete.
I když mi časem přišlo už skoro jednotvárné, jak tam skoro každý s každým šu.., ehm, obcuje. Inu, ve středověku moc jiné zábavy nebylo a zaklínači jen beze zbytku využívají své neplodnosti k neomezeným radovánkám.
Každopádně je kniha neuvěřitelně čtivá, vůbec se mi nechtělo ji odkládat. Troufnu si říct, že autorka drží Sapkowským nastavenou laťku stejně vysoko, někde ji i překoná. Kombinace lykantropů (kožoměnců), zaklínačů a upírů mi sice v první chvíli přišla trochu krkolomná, ale příběhu to naopak přidává pestrost a hrdinka získává nové možnosti. Upíří rasa a společnost je pěkně vykreslena spolu s tím, že i tam se najdou rozmanité charaktery.

Nevím, jestli to byl záměr, ale Lota v určitém smyslu připomíná Geralta v tom jeho moralizování a úvahách, jestli zabít nebo nechat žít. Mě se to moc líbilo a chápal jsem to jako poctu původnímu zaklínači.

A ten jazyk... Ten výstižný, stručný, přitom dokonale popisující jazyk... Jedním nebo dvěma souvětími skvěle charakterizuje prostředí a už to jede. Úsečné, naprosto dostačující dialogy. Paní Neomillnerová prostě umí psát. Chvíli jsem váhal mezi 4 a 5 hvězdičkami, ale kvůli tomuto si 5* jednoznačně zaslouží.

elyonka9643
12.11.2017 5 z 5

Jsem fanda autorčiny tvorby a každá její kniha mě baví víc a víc. O Lotě můžu říct jen to, že je prostě perfektní. Baví mě její svět, její způsob života a její charakter. Zkrátka hrdinka, která mě baví a s radostí bych se s ní seznámila.:)

Claudius
16.08.2017 4 z 5

Stále výborná kniha a kvalitní zástupce české fantastiky. Jen mi maličko vadila zápletka, která byla tak trochu přitažená za vlasy. Z linie s kožoměnci se dal vytěžit nějaký sociologický přesah - pokud by to nebyla neorganizovaná banda hrdlořezů, ale skuteční bojovníci za větší svobodu bojující dobrovolně, nebylo by to aspoň tolik černobílé a mohlo by se objevit nějaké pořádné dilema.
Linie s Ennem se tak nějak prostě vyskytla. Superman Enno se prostě občas zjevil, stejně nikoho nezabil a choval se jak bláznivý pošahanec, ne jako chladný vyšinutý zabiják, jaký měl být. Jeho motivace mi byla celou dobu záhadou. Asi bych měl přijmout fakt, že v tomhle světě se věcí dějí, jen protože někdo chce spát s Lotou, a žádný jiný důvod zkrátka není relevantní.

terpin
06.06.2017 3 z 5

Čtivé a dosti zvláštní...

Devil-Ivet
03.05.2017 4 z 5

Psí zima je skvělá kniha. Je to vtipné, čtivé a tak trochu napínavé. Protože zvědavost je silná a potřeba vědět, co Lota provede na dalších stránkách ještě větší.

Eorin
22.04.2017 5 z 5

Knihu jsem si koupila hned poté, co jsem měla tu čest pobýt na přednášce Petry Neomillnerové a rozhodně nelituji. Na styl jsem si musela chvilku zvykat (na můj vkus je to zkrátka velmi syrové, neobalené ve zbytečných popisech a přiznejme si, sexu, násilí a vulgarismů tam není zrovna poskrovnu), ale po pár stranách už si mé buňky zvykly celkem snadno a pak to byla jízda až do konce.
Svět Loty je pravda podobný tomu Zaklínačskému (Sapkowsi), ale spíše jen tematikou, jinak je to prostě "Lotin svět" a žádné jiné literatury :) Sedí mi tam všechno, je to svižné, jasné, čtivé, pobaví a už se těším na první díl, který jsem objevila teprve nedávno.

shey
20.03.2017 5 z 5

Úžasné,knihu se mi nechtělo vůbec odkládat! A kam se na Lotu hrabe Ciri! Tak jak pro mě bylo zklamáním pět zdlouhavých knih o Ciri,tady jsem se skvěle bavila.Příběh pěkně odsýpá,žádné zbytečné protahování,zbytečně moc postav a uhýbání.Moc ráda jsem se vypravila do Lotina světa.Velký palec nahoru!

whiolet
01.12.2016 5 z 5

Toto fantasy se mi velmi líbilo!

avalonek
17.09.2016 5 z 5

Paráda.Tohle fakt stojí za to.Výborný příběh,akce,skvělé komentáře a dobré postavy.Vše je opravdu dobře napsané a já si fakt nemám na co stěžovat.

Alma-Nacida
07.08.2016 5 z 5

Upíry a spol. moc nemusím, ale tady jsem je skousla snadno. ;-) Drsné, ale dobré čtení, od kterého je těžko se odtrhnout.

Hoshi
12.06.2016 5 z 5

Románové zpracování Psí zimy je snad ještě lepší, než Zaklínačka Lota. Příběh je velmi čtivý, rychle ubíhá a závěr. ... mmm ... Těším se na třetí díl :)

jakub4193
19.03.2016

výborně........vskutku. #SG1

mirkol
21.12.2015 4 z 5

dobrá kniha...co ještě dodat ?

Harry_
22.11.2015 3 z 5

Podobně jako originál - Sapkowski - se autorka přesunula od povídek k románovému příběhu. Ten je precizně, i když trochu předvídatelně, postaven. Postavy jsou jednoduché, čitelné, bez nějakého hlubšího prokreslení. Zvláštní je, že narozdíl od Geralta z Rivie a jeho kumpánů z románu, jsou mi zde hrdinové docela lhostejní. Autorka se nezdržuje popisy, většinu knihy tvoří dialogy či akce. Přijde mi, že čas zkratkovitého psaní dorazil i do české fantasy, ale čte se to dobře.

Peti
05.10.2015

Zaklínačka Lota - i když to je verbířka a dost drsná holka poletucha, je to moje oblíbená postava. Psí zima vypráví o lovu s vampýry proti vampýrům... Drsné, erotické, dobré.

julliette
17.04.2015 5 z 5

Je to pěkná kniha. Erotických scén je tam dost, sice nepodrobně popsané. Lota pořád chodí s vampírem Urianem, a ještě k tomu se jim tam do děje přidá kámen úrazu, jeho bratr Enno, který ji následně unese pro své potřeby. Ale nakonec ho potrestají tak, že ho hodí na několik let do stříbrné rakve, což bude velké utrpení a bylo mi ho trochu líto. Jinak jsem zvědavá, co bude v dalším díle.

Antoaneta
09.03.2015 5 z 5

Psí zima se mi líbila ještě víc než zaklínačka Lota.Příběh je dobře postavený a detailně propracovaný,děj má spád, celkově je kniha hodně akční.Po pár stránkách mne příběh vtáhl do děje a jen velmi nerada jsem čtení přerušovala.U této knihy jsem na jednu stranu ráda že mám dočteno a vím jak příběh skončil,na stranu druhou je mi líto že mám dočteno, ráda bych četla dál.

Maragad
20.11.2014 4 z 5

Pokud s českou autorkou právě začínáte, Lota je pro vás tou správnou volbou. Ovšem nečekejte, že příběh bude stejně sladký jako sága Stmívání, žádný Edward ani Bella se nekoná. Naopak nás čeká tvrdý středověk, kdy je vaše čest jediné co máte a většinou ji rychle zaprodáte za možnost zachovat si svůj život, anebo za přání zemřít rychle. Ani Lota není žádnou krasavicí, zaklínači jsou poseti jizvami z bitev a těmto ozdobám se nevyhnul dokonce ani jejich obličej. Ovšem vampýři, to je dokonalost sama. Vybrané chování, pitoreskní tvář a načančané obleky.

Hřibče
13.10.2014 5 z 5

Lotu mám moc ráda, je to fajn holka, která ví, co od života chce. A co na tom, že to nejsou zrovna hodnoty dvakrát typické pro normální ženu? Aby bylo jasno, Lota rozhodně není žádná normální a už vůbec ne obyčejná holka, je to zaklínačka, která má za milence upíra a která rozhodně nejde nejen pro hrubé slovo daleko. Přesto i ona dokáže mít srdce na pravém místě a bít se za ty slabší.
Petra Neomillnerová opět vytvořila dílo, které čtenáře zcela pohltí a nechá se unášet na jeho vlnách násilného boje, živočišného sexu a žízni po krvi. Kdybych už Petřin styl psaní neznala, tak by mě jistě hodně fascinovalo (vlastně mě to tak nějak fascinuje pořád, proto Peťu čtu :) ), že žena - spisovatelka dokáže napsat knihu, ve které hrají opravdu velmi důležitou roli primitivní lidské potřeby a pudy a jejich následné uspokojení. Možná právě i proto kniha působí velice upřímně, vždyť ve své podstatě hlavně o uspokojení potřeb v životě jde, ne? A je jedno, jestli to je sex, touha po boji, či ukojení hladu.
Příběh nepostrádá čtivost, téměř na každé straně se něco děje a čtenář se díky tomu vůbec nenudí. Pokud vám nevadí, že hrdinové často používají vulgární jazyk, hektolitry krve tečou proudem a baví vás vzájemné techtle mechtle mezi všemi protagonisty, pak určitě sáhněte po této knize.

yerry
07.03.2014 4 z 5

Putovanie, masaker, sex a násilie a toto stále dokola. Napodiv to docela funguje. Knižka nemá taký drajv ako autorkine najlepšie poviedky zo Zaklínačky Loty ale stále je to dobré čítanie, opäť okorenené S-M scénami. Paradoxne najviac sympatií som vkladal do vpodstate z pohľadu autorky záporných postáv. Kožomenci a ich rebélia mali čosi do seba. Autorka mohla z príbehu vyťažiť viac ak by do ich čela postavila niekoho schopnejšieho, potenciál na to mala trojnohá fena - čarodejnica a dala to tým aristokratickým upírom dobre vyžrať. Nestalo sa tak a tento príbeh tým stratil pomerne dobrý ťah na bránu. Punkies v psích kožiach mohli spraviť trochu viac neplechy. Ale myslím, že takto dodržala aspoň trochu reálnejšie kontúry príbehu. A Lota? Lota tu trochu startila zo svojej osobytosti, ale to môže byť len môj dojem.