Zaklínačka Lota

Soubor povídek o zaklínačce Lotě mapuje její životní dráhu od početí až k událostem, které předcházejí románu Psí zima. V kulisách pseudostředověku však zaklínači nebojují jen s příšerami, ale především sami se sebou. Cesta Loty a jejích přátel vede skrz veškerou myslitelnou špínu a bolest do míst, kde lidskost je vzácné koření a kde jediným imperativem je přežít. Můžete se zaklínači pít, fetovat, rvát se i usínat pod jednou přikrývkou, ale závidět jim rozhodně nebudete. ( zdroj: tridistri.cz )...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25431/zaklinacka-lota-CJd-25431.JPG 4.3159

Zaklínačka Lota (1.)

Povídky, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Triton

Longin

Irituje mě autorčin styl, kde je děj vystavěn na dialozích nebo monolozích na "dívčí" způsob. Fantasy určené spíše pro mladé věčně zasněné začínající gothičky.
Být v pubertě, kdy jsem vyrůstal na Kulhánkovi, byl bych možná na větvi z erotických pasáží, ale jinak je to nuda.

Devil-Ivet

Povídková knížka o mé oblíbence Lotě. První kapitola nic moc, ale pak se to rozjelo. Nejvíce se mi líbila Vlasy jak tráva. Ještě pak Zmetek z temnot a Otec rodiny.

Eorin

Opět nezklamala. Povídková forma mi dokonale vyhovovala, mělo to akci, spád a Lotu takovou, jak ji známe a máme rádi :) Prostě paráda, jsem ráda, že jsem po Psí zimě mohla pokračovat s tímto "prequelem".

estasy

Nebudu se sáhodlouze rozepisovat o postavách, jednotlivých povídkách či formě jazyka…
K této knize řeknu pouze jediné – s Lotou bych fakt chtěla někdy zajít na pivko, protože ta holka mě děsně baví! A pokud by k tomu vzala i tu svoji partu zaklínačů v čele s Ingolfem, ještě líp :)

tsai.

Petra Neomillnerová se postupně stává mojí velkou oblíbenkyní, stejně tak i Lota. I když jsem četla knihu o Geraltovi a Lotě téměř současně a je pravda, že knihy jsou si podobné, je to způsobeno spíše podobností žánrovou/tematickou. Petra má svůj vlastní styl, svůj svět, stejně tak Sapkowski. Mám ráda oba dva a rozhodně si nemyslím, že by tam té podobnosti bylo až podezřele mnoho.

Už mám doma koupené zbývající dva díly a moc se těším, až se k nim dostanu.

whiolet
01.12.2016

Musela jsem si zvyknout na mluvu jako "dlaždič" na hodně sexu a pak jsem se do Loty zamilovala, skvělé fantasy

avalonek
24.08.2016

Můj oblíbený Geralt to není,ale abych řekla pravdu,nemůžu si stěžovat.Kniha je hezky napsaná,příběhy jsou poutavé,postavy sympatické.Je to takové syrové,ale to tomu dodává šmrnc.Takže neodolám a zkusím i další díly.

Alma-Nacida
07.08.2016

Kniha hodně připomíná Sapkowského, podoba asi není úplně náhodná a za to jsem dala hvězdu dolů, ale jinak opravdu nemám co vytknout a těším se na "Psí zimu". :)

Hoshi
05.06.2016

Zajímavé povídky o zaklínačce Lotě.. Sapkowski to není, i tak to má své vlastní kouzlo. Jak je psáno v předchozích komentářích - trochu drsnější a temnější než příběhy o Geraltovi, ale i tak si Lota najde své čtenáře.

Claudius
21.05.2016

Petra Neomillnerová je skutečná královna české fantasy a tato kniha to dokazuje. Nejedná se o vykrádání Sapkowského, jak by se možná některým mohlo zdát. Je to osobité uchopení zaklínačské tématiky a upřímně, je to ještě drsnější a temnější než příběhy o Geraltovi. Jedna z knih, kterou jsem si na doporučení dokonce zakoupil - rovnou s Psí zimou. Jsem rád, že jsem nevyhodil peníze zbytečně a těším se na další knihy.

jakub4193
19.03.2016

super nejjjj lepší fantasy jakou jsem četl

Kakiko
30.06.2015

Petru jsem našla náhodou na facebooku a po přečtení ukázky z její knížky o Lotě jsem si řekla, že tohle si sakra musím přečíst! A rozhodnutí nelituji.
V první řadě mě zaujal autorčin styl, píše jednoduše skvěle, ačkoliv bych někdy ráda uvítala detailnější popis soubojů, který mi tam trochu chyběl.
Na knize se mi dále líbí to, že je o tom, jaký svět opravdu je, jsou tam různé sexuální orientace, lidé spolu spí, podvádí se, milují. Jednoduše, nejedná se o díle, kterých jsem už četla tolik. A tím myslím dílo, kde je mladá holka a osudový princ na bílém koni.
Poslední povídka, přestože nebyla o Lotě, se mi líbila. Torgeho jsem si oblíbila stejně tak jako Uriana, a povídka věnovaná pouze jemu byla příjemným zpestřením.

OldaB
19.04.2015

Hodně syrové, až naturalistické, ale přitom čtivé. Jen mi přišlo, že některé povídky byly nevyrovnané, jako by je autorka psala v různém časovém období. Škoda, mohl to řešit doslov.

julliette
15.04.2015

Krásná kniha, taková docela akční a hodně romantiky tam bylo. Je zajímavý, že to tu Lotu baví, dělat to s každým kdo si řekne už od raného mládí, no jo, je to celá maminka. Teď chodí i s vampírem, co ji kousl, ten mě zaujal.

Antoaneta
05.03.2015

Páni to bylo pěkné a hodně akční čtení.Zpočátku mně zarazil trochu drsnější a vulgární styl autorky ale pak jsem si zvykla a stránky jen letěly bylo to super.Hned se jdu pustit do další knihy s Lotou.

Dandulka
26.09.2014

Soubor těchto povídek je velmi podobný Písni čarodějky, ale tady se z hlavní hrdinky stane poloupír. Asi by to chtělo přečíst příběh, který na tuto knihu navazuje.

Darsi
25.04.2014

Co říct pěkná kniha...

yerry
16.02.2014

Temná depresívna fantasy zbierka poviedok, prešpikovaná sexom a brutalitou, písaná štýlom pouličného punku, od ženskej autorky, to sa len tak ľahko nevidí. Sadol som jej na literárny lep ako osa na bonbón. Poviedky sú svojou kvalitou vyvážené, až na tú poslednú dlhú poviedku Otec rodiny. Silné obrazy, posolstvá, spôsob podania, no skrátka jeden nášup za druhým.

Najviac mi sadli poviedky: Temná záležitost, Noční lovy, Půl krve a hlavne Zmetek z temnot. Tie ostatné neboli horšie, len trochu iné, a to je dobre, že autorka nenaťahuje všetko na rovnaké kopyto.

DreamR
11.12.2013

Série o zaklínačce Lotě se mi moc líbí. Není to sice zaklínačka jako od Sapkowského ale svým naturálním způsobem ji autorka vykreslila velmi dobře.

Gahanka
25.08.2013

Původně jsem tutu knihu odložila s tím, že mě prostě nebaví, ale po pár letech jsem se vrátila. Je skvělá. Drsnost povídek mi naprosto učarovala a budu s Lotou pokračovat dál :)

Hřibče
10.06.2013

Vynikající. I když povídky zásadně nečtu, tak u této knihy jsem udělala výjimku. Má úžasný spád a zbožňuji autorčin reálný, až syrový, pohled na hrdiny. :)

lanusinka
05.11.2012

Moje nejoblíbenější postava od Neomillnerové, Lota je prostě typ holky do nepohody, co se s ničím moc nepáře... A Torge je miláček...

Selket
30.10.2012

Skvělé a skvěle drsné. Občas si člověk říká, z čeho všeho se ta Lota oklepe. Jen poslední povídka mi stylem do série moc neseděla. Byla na Neomillnerovou jaksi...klasická.

Lucije
30.11.2011

Tato knížka mě naprosto nadchla, autorka vytvořila úžasný fanstasy svět, kde kontrastuje drsný svět zaklínačů ze zaklínačské školy se světem "obyčejných"lidí. Zaklínači jsou cvičeni pro boj s nestvůrami. Moto knihy je: "A bude hůř“, je to drsná fantasy, plná akce, sexu a vnitřních bojů hlavních hrdů.