Veža lastovičky

Veža lastovičky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357080/bmid_zaklinac-veza-lastovicky-gMJ-357080.jpg 5 3725 275

Zaklínač: sága série

Zaklínač série

6. díl

V šiestej časti epopeje o zaklínačovom svete, ktorým zmietajú kruté vojny, nás magický rozprávač Sapkowski zavedie do chatrče pustovníka, stratenej medzi močiarmi, kde sa ťažko ranená Ciri pomaly uzdravuje. Po jej stopách však vytrvalo pátrajú neľútostní vrahovia z Nilfgaardu. Geraltova skupina sa vydá na nebezpečnú výpravu za druidmi, aby získala o nej informácie. Aj čarodejka Jennefer ju chce zachrániť, no sama sa napokon takmer polomŕtva ocitne v rukách zlopovestného čarodejníka.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Plus

Wieża Jaskółki , 1997

Jenny46
16.05.2021 5 z 5

( audio ) Tento díl má temnější atmosféru...
Úžasný styl vyprávění - promyšlené dílo - střídání časových rovin, napínavé a plné zvratů, doporučuji 5*

NextOne
13.05.2021 5 z 5

Jako předchozí díly, tak i tento má vysokou úroveň, avšak mladší čtenáři si některé politické pasáže a nahlížení do historie neužijí. I některým starším to může připadat jako zdlouhavé čtení, ale jedná se o propracovaný svět fantasy, který i tuhle stránku potřebuje čtenáři ukázat.

Geralt se svojí družinou stále pátrají po Ciri a potýkají se s novými nástrahami. Ciri má v knize víc prostoru a konečně má někoho, komu může povyprávět o svých strastech. Její postava se suprově vyvíjí a už to není ta malá holčička. Postava Bonharta mi přijde zajímavá, myslím, že dost lidí potěšil, když si vzal Potkany do parády. O Yennefer tu moc nezavadíme, ale i tak jsou její chvíle zajímavé.

IG: next_fantasy_one

yaoiyuri
10.05.2021 3 z 5

Mnó… za mě teda zatím nejslabší Zaklínač. :/ Nesedla mi „poskákanost“ ve vyprávění jednotlivých dějových linek, ubíjely mě místy šíleně utahané pasáže a hromady nesympatických postav. Sice je tam dost akčních momentů a celkem brutálního násilí, protože s Ciri se život teda nemazlí, ale do toho samé žvanění, intrikování, žvanění, podrážení… a proklatě málo Geralta.

Nočnípták
10.05.2021 4 z 5

Hodně intrik, hodně krutosti, hodně Ciri, málo Yennefer, málo Geralta. Přesto si čtení užívám a pana Sapkowského nesmírně obdivuji za to, jak píše, jaký stvořil svět v sérii o Zaklínači.

Luigi1
06.05.2021 5 z 5

Znovu pěkně napsané.Zajímavé je vyprávění Ciri,které je poutavé a překvapující.Ciri se snaží najít Gralt,který cestu k ní se pokouší vyzvědět na druidech.Uvidíme jak se mu bude dařit,když se mu v patách drží smrt v podobě půlelfa Schirů,který ho má zabít.

Anushka1
30.04.2021 4 z 5

A příběh se nám ještě více zamotal, ale zároveň nám další věci odhalil a vysvětlil. V tomto díle se hodně dozvídáme o osudu Ciri a jak přišla ke své pověstné jizvě. Doufám, že ty různé vedlejší příběhové linky budou mít ve výsledku nějaký užitek. Zajímalo by mě, jestli si někdo během čtení zapamatoval všechny postavy, které se v příběhu objevují. Protože já teda ne :D

Barbara182
16.04.2021 4 z 5

Zatím asi nejakčnější díl románové ságy o Zaklínači, i když je vše vyprávěno retrospektivně a občas i zpřeházeně. Do popředí dost vystupuje Ciri a je z ní drsňačka jako víno :-)
Děj konečně dostal spád a bylo to i napínavé. Jsem zvědavá na závěrečný díl :-)

smazenaryba
28.03.2021 3 z 5

Príbeh rozdrobený nespočetnými retrospektívami, vedľajšími príbehmi a akousi prílišnou snahou o presah. Presah síce zaklínač určite má, ale v prvom rade to je dobrodružné fantasy a ak prestáva fungovať toto, rúca sa dielo ako také, nech je napísané akokoľvek dobre a vychytralo. Príliš okaté odkazy, či inšpirácia z pána prsteňov, nazvite si to ako chcete, tiež dojmu neprilepšili. U mňa to nefungovalo, ikeď som si niektoré pasáže užíval.

Ticiana
19.03.2021 4 z 5

Na to, ze to ma byt roman o Geraltovi a Ciri, mne dostava, ze to vlastne neni o nich dvou ale o kazdym zvlast. Kniha byla dobra, ale jak uz bylo komentovano, malo Geralta a jeste mene Yennefer. Navic mne trosku stvalo, ze jedna linka se rozbehla a pak to autor zasekal a vratil se k jine, casove uplne nekde jinde. Takze trosku chaosu.

Sixao
08.03.2021 3 z 5

Jako celek to nebylo špatné. Co bych vytkla, že tentokrát se objevuje až příliš moc intrikaření a krutosti, málo Geralta a ještě míň Yennefer. Ve srovnání s povídkami humor žádný. Schopnosti Ciri jako zabijáka přehnané i na fantasy. Děj mi přišel občas zmatený a nevím, jak lépe to vystihnout, ale místy mě spisovatel štval zdlouhavým líčením vedlejších událostí a dalších postav, které mě moc nezajímaly.

vlkodlaq
24.02.2021 4 z 5

Šestý díl zaklínače byl dle mého názoru mnohen lepší a spádnější, než ten pátý. Opět se zde často prokládají velmi čtivé pasáže s těmi zmatečnými a méně čtivými, naštěstí ty čtivé a spádné převládají. Zbývá tedy sedmý a poslední díl, stále si ale stojím za tím, že první tři díly byly nejlepší. Díly, kde se řešil hlavně zaklínač a příšery a politiky, intrik a tajných spojenectví bylo mnohen méně, než v dílech pozdějších.

Andrée
21.02.2021 3 z 5

Příběh Ciri mě docela bavil, ale přišlo mi to celé takové nekonečné. U předchozích knih jsem se bavila více.
Pro mě jedna z těch slabších knih z této série.

kristyna3010
02.02.2021 5 z 5

Tento díl mě hodně bavil už od začátku. Hlavně na začátku vtipné řeči Marigolda a jak to na konci Ciri dobře zakončila.

MatoPalkes
28.01.2021 5 z 5

Moja najobľúbenejšia od autora. Zbožňujem štýl rozprávania v tejto knihe.

AsiUrčitě
09.01.2021 5 z 5

Ten to díl mě opět zase začal bavit. Velkou zásluhu má na tom to, že tam je hodně Ciri, jejíž příběh je poutavý, ale konečně se celkový příběh začíná dávat do pohybu. Objevují se zde také další postavy, které slouží spíše pro to, aby vyprávěly příběh z jiného úhlu pohledu, ale příběh jich samotných není pro celkový děj vůbec podstatný a ani mě moc nezajímalo, jak jejich dějová linka skončí. Autor se asi snažil o rozmanitost vyprávění, ale za mě by to tam vůbec nemuselo být. Nicméně pro mě jeden ze dvou nejlepších dílů ságy.

Hakate
08.01.2021 5 z 5

klasika, kterou musí znát každý milovník fantasy, kdo nečetl, musí ihned napravit. Geralta nejde nemilovat.
Serie, ke které se vždy ráda vracím.

VeruMalfoy
06.01.2021 5 z 5

Tenhle díl je napsán opravdu zajímavě. Zčásti přímým vyprávěním postav a zčásti normálním vyprávěním autora. Cítím, že tenhle díl nás vede k velkému vyvrcholení celého příběhu. Moc se mi líbil.

Šnek86
04.12.2020 3 z 5

V tomto díle po zmasakrování potkaní bandy si Ciri léčí zranění v poustevníkově chýši v bažinách a vypráví mu svůj dlouhý příběh.Geralt a jeho družina po Ciri neustále pátrají, stejně tak jako Yennefer a všichni ostatní.Ciri se je vydává hledat, přičemž se musí dostat k tajemné věži vlaštovky.Bylo v tom i trochu gladiátora.Pokračuji dalším dílem.

n.ezn.amy
27.11.2020 5 z 5

Čtvrtý díl ságy o zaklínači, kdy opět více prostoru je zde věnováno Ciri, která je v močálech zachráněna Vysogotou z Corvia a líčí mu svůj příběh, kdy působila v bandě Potkanů a stala se zabijákem bez slitování. Geralt stále se svou družinou pátrá po Ciri. Smrt, utrpení a násilí je na každém kroku. Tento díl není oproti ostatním tak plynulý, ale skládá z jednotlivých obrazců, ale i tak se čte rychle

Michal879
06.11.2020 odpad!

(SPOILER) Dle mého soudu nejhorší díl ze všech! Ani by mi nevadily časté skoky v dějových linkách, ale autor příliš přirovnává děj k tradičním legendám, a dokonce je propojuje. To má za následek trapný a prvoplánový děj který už nečerpá z fantasy světa Zaklínače, ale snaží se čtenáři podbízet něčím co už zn, a tak mu to je blízké. Časté citace slavných autorů už napovídají cosi jako autorův komplex méněcenosti, který samozřejmě není odůvodněný, ale stačilo by se více držet kánonu.