Zaklínač Torwolf: Ta jediná z cest

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Torwolf je zaklínač stavem i duší. Je šmrncnutý severským rohatým polobohem a keltskou čarodějnicí. Nezapáchá ani po angreštu, ani po šeříku. Je zcela prostý románků a nemá kolem sebe uřvané caparty. První kniha provází čtenáře středověkou krajinou a tajemným dobrodružstvím, při kterém zaklínač nemá na růžích ustláno. Sled nečekaných událostí a podivné Pohřební bratrstvo vyčaruje příběh plný soubojů a zkoušek odhodlání. Ne vždy potkáváme bratry ve zbrani podle našeho gusta. Ne vždy jsme strůjci své cesty......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/390739/zaklinac-torwolf-ta-jedina-z-cest-fXH-390739.jpg 2.73
Žánr:
Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, True Paperback
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Zaklínač Torwolf: Ta jediná z cest

Přidat komentář
Dave_Jame
18. dubna

Ah Torwolfe, tak rád bych ti dal lepší hodnocení, ale to by ti tvůj tatínek nesměl do krve vnutit tolik základních a často zbytečných chyb.
Nemůžu říct, že je v knize vše špatně. Jeden nebo dva nápady byly i zajímavé. Bohužel jsem si v knize víc uvědomoval jejích nedostatků, než kladů. Některé z nich mohu připsat autorově nevypsanosti, jiné své hlouposti. Ty nejhorší však kazí knihu už ze své podstaty.
Mnohdy jsem měl pocit, že knize chybí jakákoliv struktura. Jeden den je družina v nížinách vyhřátých teplem pozdního léta, druhý v horském průsmyku kde na ni padá sníh. Na jednu stranu si autor dá práci s vytvořením vlastního světa a alegorické víry v jednoho boha, na druhou má potřebu se odvolávat na kmenové skupiny z reálné historie. V jednu chvíli naznačí rozsáhlejší konspiraci a tajemné zákulisí, jen pro to, aby vše nechal záhy plavat. A to vše jen proto, že pan autor má jen jediný cíl, a to je nám všem říct, že jeden bůh = zlo, mnoho bohů = dobro.
Pane Hury, já vás chápu. Neuráží mě co chcete říct, ale jsem zklamán z toho jak to říkáte. Ono by totiž bylo mnohem lepší, kdyby postava, která má představovat ono zaslepené jednobožství v družině, a kterou jste si vybral jako osobního otloukánka, zároveň nebyla tou jedinou opravdu zajímavou postavou, kterou jste v celém díle napsal.
Co je jednou z nejdůležitějších částí každého příběhu? Postavy. To jak se mění, a jak rostou. Když se zaměřím na jednotlivé postavy zjistím, že trio trpaslíků je na začátku stejné jako na konci. Mladá alchymistka, která plni roli milenky a matky celé družiny, což bych považoval za spisovatelský hřích už samo o sobě, je na začátku plná snů, a na konci jsou její sny více méně splněny, aniž by prošla nějakým osobním vývojem. Samotný Torwolf je v předmluvě tak idealizován, až jej sám autor nonšalantně popírá jak v doslovu, tak v ději, a dokonce v předmluvě samotné, a to hned na její další stránce. Jediný rytíř víry prochází nějakou změnou. Má co získat, co ztratit, co o sobě zjistit, a kam se posunout. A jediné na co se autor zmůže, je ponižovat ho, a pak zabít.

Na konci své knihy autor píše, jak je pro něj dílo důležité jako nástroj zachování atmosféru díla, které ho inspirovalo. Jak se mu protiví současné populární ztvárnění. Je ironii, že víc než originálu, se konečný produkt podobá právě oné zpopularizované podobě. Nevím zda byl autor tak zaslepený svou vizí, tak trochu pokrytec, nebo se mu jen opravdu nepodařil vtip, ale ve výsledku mi byla předložena kniha, která v sobě měla potenciál, ale byla zadušena svým vlastním tvůrcem.

Kroana3
03.11.2018

Snížená známka je za sprosté vykrádání Zaklínače.
Ne, že by se to z názvu, obálky, ilustrací a postav obecně nedalo očekávat, ale co se dá dělat.

Torwolf je v podstatě zaklínač s vizáží Kratose, kterak se vydává na dobrodrůžou s alchymistkou (později čarodějkou), roli Marigolda převzal rádoby ctnostný rytíř a místo jednoho trpaslíka jsou tu trpaslíci tři (a mluví tím perfektním hanáckým nářečím, které v originálním Zaklínači milujeme).

Nápad byl fajn, jezinka pobavila, sexu tak akorát... a pokud vám nevadí, že se jedná o čistokrevný plagiát, budete se bavit náramně. Až napíše autor něco vlastního, ráda si to přečtu.


Autor a jeho další knihy

Ivo Hury

Ivo Hury
česká, 1975

všechny knihy autora

Kniha Zaklínač Torwolf: Ta jediná z cest je:

v Přečtených3x
v Knihotéce5x
v Chystám se číst4x
v Chci si koupit1x