Paní jezera

Konečně je tady závěrečný díl Zaklínače v nové podobě. * Had Uroboros se zakousl do vlastního ocasu. Něco končí, něco začíná. * Také příběh zaklínačova hledání dospěl k závěru, Ciri, Geralt i Yennefer se na pozadí krvavého válečného konfliktu konečně setkají, ovšem podobně jako v předchozích dílech ságy nelze očekávat, že věci půjdou tak snadno, jak byly naplánovány. * Příběh Dítěte Překvapení, zlověstné věštby, lásky, krutosti a událostí, měnících tvář světa, se uzavírá v mohutném finále, v gejzíru imaginace, aby jednou provždy změnil fantastickou literaturu. Had Uroboros drží v zubech vlastní ocas, něco skončilo a cosi začíná. 4. vyd....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122254/zaklinac-zaklinac-vii-pani-jezera-CWh-122254.jpg 4.42577

Zaklínač 7.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Leonardo

Pani Jeziora, 1999

Kniha Paní jezera

klara1550

Přišlo mi, že je v knize zbytečně věnováno mnoho prostoru ne až tak důležitým postavám, které se předtím v příběhu jen mihly, takže jsem si k nim neutvořila takový vztah a bylo mi jedno, jak dopadnou. Zároveň mi přišlo, jako by autor odstoupil od hlavního příběhu a najednou měl potřebu dovysvětlit politickou situaci, o které to ale v první řadě nebylo. V kapitole o válce jsem chvíli měla pocit, že čtu kousek Vojny a míru (ale zdaleka to nebylo tak hrozný ani rozvleklý:).
Každopádně opět oceňuju humor, originalitu příběhu i inspiraci historií.

rosalee3974

Je to trochu zvláštní. Už s předchozím dílem jsem měla trochu problémy, tudíž jsem ho ve výsledku dočetla asi až po roce. V tomto díle jsem začínala mít pocit (stejně jako někteří další čtenáři), že děj je poněkud zvláštně vázaný různými úhly pohledů osob, které s ním mnohdy neměly mnoho společného. Hodlám celou sérii přečíst řádně ještě jednou a pokud možno návazně, abych si utvořila lepší pohled, nicméně z jejího zakončení jsem trochu rozpačitá. I tak se mi nechtělo zaklínačský svět opouštět a s přihlédnutím k předchozím dílům musím říct, že to teda byla jízda.

ludek.n

„Něco končí a něco nového začíná…“ S Paní jezera každopádně vrcholí románová pentalogie o zaklínači Geraltovi a při vší úctě k panu Sapkowskému, je to finále hodně rozpačité. Skoro bych se nebál prohlásit, že předchozí kniha Věž vlaštovky byl vrchol celé zaklínačské ságy a Paní jezera už jenom zoufale vyškrabuje zbytky zaschlé kaše z prázdné misky. Samozřejmě tak jednoduché to není, ale přesto se to tomu v mnohém podobá. Styl vyprávění znovu prošel změnou a tentokráte spíše k horšímu. Namísto souvislé dějové linie se nám dostává do rukou pompézní mozaika střípků, nejrůznějších fragmentů a epizod, které spolu mnohdy nijak nesouvisí, jen doplňují celkovou vizi Geraltova světa. Proto asi nikoho nepřekvapí, že svázat tyto rozběhnuté linky do souvislého celku a dovést je do oslepujícího finále, které by si všichni zúčastnění bezpochyby zasloužili, se daří jen napolovic. Tím spíše, že Sapkowski kosí své hrdiny s odhodláním vymítače, a v dané chvíli není vůbec jisté, že mu v závěru vůbec někdo zbude pro dokončení příběhu. Možná i díky tomu jsou poslední kapitoly namísto grandiózního vyvrcholení, spíše jen labutí písní, kterou píská elfí Vědoucí Avallac´h na svou flétnu.

Anushka1

Příběh slavného zaklínače Geralta, krásné Yennefer a neobyčejné Ciri je u konce. Až v tomto posledním díle ságy se dozvídáme zásadní informace z politického zákulisí. Lehce za polovinou knihy mě postihla čtecí krize, v pasáži, kde se popisuje bitva u Brenny a následný cintránský mír a rozdělení nového světa. Ale pak už jsem se zase chytla a nemohla přestat číst, jak to celé vlastně dopadne. Ještě se líbily části, kde Ciri cestovala mezi světy a časy. Celkově jsem s koncem spokojená. Jen jedna rada, fakt si moc neoblibte postavy, Sapkowski se ničeho nebojí...

ala.mihalikova

Tak tenhle díl byl pro mě za trest. Nudné, zbytečné, zdlouhavé pasáže o ničem. Kniha mohla skončit bitvou na Strygge a bylo by to fajn. Takhle jsem musela trpět u dalších stránek. Klidně bych polovinu knihy vyškrtala.

NextOne

Uff... A jsme u konce. Ačkoliv nás ještě čeká Bouřková sezóna, tak u této knihy nám jeden dlouhý příběh končí. Je vidět, že sám autor se toho na konci snažil ze sebe vymáčknout co nejvíce, což občas spělo k trochu nudnějším pasážím. To časoprostorové skákání nebylo špatné, ale někdy toho bylo až moc. Líbilo se mi působení Ciri u elfů, popisování bitvy a hlavně celé to putování fantasy světem. Emhyrovo sentimentální smýšlení jsem moc nebaštil. Pogrom oblíbených postav byla rána pod pás. Myslím, že to dostalo hodně čtenářů. Celé to zakončení Geralta a Yen nebylo úplně špatné. Líbí se mi, že to má u lidí vyvolat dojem otevřeného konce. A co se týče Ciri, tak tam to dopadlo asi dobře, i když bych si představoval lepší konec.

Celá sága je naprosto úžasná, škoda jen, že tento díl malinko pokulhává.

IG: next_fantasy_one

Orcyf

Kniha se mi velmi líbila a četla se mi dobře, přišlo mi zajímavé ty přeskoky do budoucnosti a myslím, že byly velmi dobře zpracovány i co se týče témat, které se v budoucnosti probíraly. Pasáže z bitvy považuji za vrchol knihy. Jinak celkově série Zaklínače (romány + povídkové knihy) patří k mým velmi oblíbeným sériím knih, ač se někdy objevovaly nezáživné pasáže.

Barbara182

Na jednu stranu se mi Paní jezera četla ze všech románových dobrodružství zaklínače Geralta a princezny Ciri asi nejlíp, děj byl různorodý a hezky ubíhal, nemluvě o vtipných scénách, když se Ciri snažila trefit do správného času a místa, nebo když Geraltova skvadra dělala ostudu v knížectví Toussaint :-) Ovšem na druhou stranu mě dost zklamal ten konec a dodal celému vyprávění nemilou příchuť, nemluvě o rozuzlení kolem nilfgaardského císaře :-( Až jsem měla trochu pocit, že autor sám nevěděl, co si s celým příběhem počít a jak ho vlastně uzavřít. Škoda, čekala jsem od toho zkrátka malinko něco jiného - jako že když už je to fantasy, nebude se to tolik podobat našemu skutečnému světu :-(