Paní jezera

Konečně je tady závěrečný díl Zaklínače v nové podobě. * Had Uroboros se zakousl do vlastního ocasu. Něco končí, něco začíná. * Také příběh zaklínačova hledání dospěl k závěru, Ciri, Geralt i Yennefer se na pozadí krvavého válečného konfliktu konečně setkají, ovšem podobně jako v předchozích dílech ságy nelze očekávat, že věci půjdou tak snadno, jak byly naplánovány. * Příběh Dítěte Překvapení, zlověstné věštby, lásky, krutosti a událostí, měnících tvář světa, se uzavírá v mohutném finále, v gejzíru imaginace, aby jednou provždy změnil fantastickou literaturu. Had Uroboros drží v zubech vlastní ocas, něco skončilo a cosi začíná. 4. vyd....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122254/big_zaklinac-zaklinac-vii-pani-jezera-CWh-122254.jpg 4.42941

Zaklínač 7.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Leonardo

Pani Jeziora, 1999

Kniha Paní jezera

Kiu

(+ SPOILER) Dovolím si na konci shrnout celé dílo.
První knihy, povídky, jsou úžasné a beru je jako nejlepší tvorbu. Baví mě jak jsou surové a zároveň je v nich spoustu filozofie. Povídka s drakem, ale i střípek ledu, kterému jsem nemohla přijít ze začátku na zub, ukazují krásnou podstatu jeho světa a nádechu temnoty v něm.
Když jsem se pustila do ságy, čekala jsem podobnou náturu. To se nestalo. Někdy jsem se musela do čtení nutit, někdy jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Někdy jsem se smála, někdy plakala a často chtěla knihy zahodit. Mělo to pro mě velmi kolísavou atmosféru a asi nedokážu docenit všechny pasáže. Paradoxně mě nevadily politické rozmluvy, ale spíše ty všechny zákruty a zatáčky. Milovala jsem však Brokilon, putování s trpaslíky a Regisem, boj Ciri s Bonhartem. Pak však ale zase přišla nějaká část, která to pro mě zabila.
Musím však uznat, že konec mi zlepšil celý pocit. Byla jsem trochu rozčarovaná po střetu s Vilgefortzem, ale podle stránek mi bylo jasné, že musí ještě něco přijít. Děkuji za ten konec. Myslím, že přesně takhle měl vypadat a vůbec není potřeba ho vysvětlovat. Protože had Uroboros se zakousl do svého ocasu, a protože něco skončilo je možnost začít něco nové.

hungryreader00

(+ SPOILER) Právě teď jsem dokončila poslech Paní jezera. Musím říct, že jsem z toho byla zprvu lehce zmatená a musela jsem trochu zagooglit, abych se dověděla, že ten konec je opravdu otevřený různým interpretacím. Prvně jsem se domnívala, že zemřeli, ale ve vteřině tam Geralt říká, že cítí svá zranění, a to mě zmátlo. Pokud však nezemřeli, proč Ciri odešla do jiného světa? Osobně se tedy přikláním k tomu, že zemřeli a přiznávám se veřejně, že se mi za chvíli asi slza ukápne. Bylo to opravdu dojemné.

TaNya_

Krásné a trošku dojemné zakončení dlouhé ságy. Tím vůbec nechci říct, že by Sapkowski vytvářel nějaký patos, jenom popisuju ten pocit, kdy člověk dočte poslední díl a ví, že tím to končí. Za mě Geraltova linka dostala logický a i snad správný závěr. Musíme to brát reálně a jenom pohádky končí tak, že všichni dostanou úplně vše, co chcou. No nic, teď si asi půjdu zahrát Witchera III. A zabít u toho pár monster ;)

niki-chan

Závěrečný díl byl skvělý, lepší než předchozí. Zprvu jsem byla trochu zmatená ze skákání mezi dimenzemi a časy, ale poté vše do sebe zapadlo. Surovost míst i postav mě rmoutila a zároveň umožnila se opravdu vcítit do příběhu. A samotný závěr? Nečekaný, ale jsem ráda, že se postavy mohly vymanit.

kapitan9556

Po povídkách, které byli výborné, teď budu hodnotit pět knih a.k.a. Legendu o Geraltovi a Ciri. Hned z kraje napíšu, že jsem nadšen! Parádní jízda, kde poslední dvě knihy, dokonaly mojí závislost! Geniální vypravěčství u mě umocnil Sapkowského alkoholický humor. Lepší pojetí upírství, jsem snad nečetl! Moc se těším na Bouřkovou sezónu!

Frosty128

Poslední díl se mi četl o mnoho lépe než všemi opěvovaná Věž Vlaštovky. Úvodní skákání dimenzemi mi vůbec nevadilo a dost příjemně odsýpalo. To jsem však netušil, co mě čeká dále. Nejsem fanoušek orgasmických výlevů, ale kapitola 8 a 9? No do p*dele, to byl nářez, který strčil do kapsy celou Hru o trůny. Následuje pomalejší oddychová a trochu nudná kapitola, která se zabývá důsledky války, jen aby se na závěr znovu rozpoutalo krvavé peklo. Závěr krapet poetický a s možností různých interpretací ... kdyby nebylo povídky Něco končí, něco začíná a následně videoher. Tleskám. Bravurní zakončení epické ságy, ke které mám výhrady, ale i přes to to byla fantastická jízda.

Teraesa

Neskutočné finále zaklínačskej série...!

Píšem, naozaj neskutočné, pretože som sa od knihy nemohla odtrhnúť. Séria gradovala od prvej časti stále viac - už keď som si myslela že ma nemôže nič prekvapiť - zrazu som ostala v šoku.

Silne sa dalo z kníh poznať Sapkowského štýl, ktorý každou knihou bol viac a viac majstrovskejší... V posledných dvoch knihách ma veľmi milo prekvapil retrospektívny štýl písania príbehu, bolo to také príjemné osvieženie - niečo, čo čitateľa obohatí; akoby tento príbeh už nebol len príbehom, ale akosi zapečatený, verejne známa legenda v zaklínačskom svete...

Ale čo ma potešilo asi úplne najviac, bolo Cirino cestovanie medzi svetmi. Milujem také hranie sa s časom a priestorom, čo človeku otvára nekonečne veľa možností, ešte ďalšie prekvapenia a pocit akéhosi nekonečného tajomna, ktorý dopĺňa atmosféru celej knihy.
Tajomstvá sa otvárajú postupne, čas beží a vracia sa, svet sa prelína s iným...

Sérii by som nič nevytkla. Možno niekedy som sa nedokázala naplno sústrediť na opis jednotlivých bojov a pre množstvo mien mi chvíľu trvalo, keď som po pár dňoch vzala opäť do ruky knihu, zas a znovu dostať sa do plynulosti deja, ale nezmenila by som to za nič. Je to autorov štýl, jeho rukopis, odtlačok jeho majstrovskej mysle.

Dokonalé, k sérii sa v budúcnosti určite vrátim!

juisi

Paní jezera je pro mě srdeční záležitost. Osobně to považuji za jednu z nejlepších knih, co jsem četl. Děj vás příjemně a z lehka provádí příběhem spousty postav. Některé mají svůj příběh delší, některé třeba jen na jeden odstavec. A právě to, na této knize zbožňuji. Propletání do příběhu i různé úryvky, které nemají tak úplně co dočinění s hlavní dějovou linkou. Série Zaklínače je skvělá, jsem opravdu zvědav na Bouřkovou sezónu a doufám, že se dočkám podobného příjemného překvapení. :)