Krev elfů

Na stránkách strhujícího fantasy románu, v němž se odehrává boj o osud světa, Zaklínač III. Krev elfů, který napsal Andrzej Sapkowski, se poprvé setkáváme s oblíbenými hrdiny ze Sapkowského povídek. Cintra je v troskách a stala se nilfgaardským protektorátem. Válka hrozí, že zasáhne i všechy okolní země, jež se stanou vazalskými provinciemi pod nadvládou nilfgaardského císaře Emhyra. Jediný, kdo může válečné štěstí vychýlit na jednu či na druhou stranu, je zmizelá princezna Cirilla, vnučka cintránské královny Calanthé. A tak ji hledají snad všichni jedni aby s ní uzavřeli dynastický sňatek, druzí aby něco takového znemožnili. Je na Geraltovi, aby s pomocí svých přátel splnil slib, že malou princezničku ochrání. Úkol je to těžký, vždyť válečnou mašinerii nějaké bajky o Osudu a Dítěti-překvapení nijak zvlášť nezajímají (první román o Geraltovi a Ciri III.)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433/big_krev-elfu-dlH-433.jpg 4.63888

Zaklínač: sága 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Leonardo

Krew elfów, 1994

Kniha Krev elfů

items
předevčírem

Nebudem hodnotiť ako knihu, ale ako prvú pätinu knihy. Výborný preklad, zaujali skoky v deji, kedy autor vynecháva veľké časové obdobia. Trošku moc postáv, krajín. Druhá fantasy po Pánovi prsteňov a toto dielo vyzerá byť oveľa dospelejšie a o moc menej rozprávkové, za čo dávam veľké plus. Teším sa na ďalšiu časť.

Lioncz24

tato kniha se mě hodně líbila. Ty vztahy jsou boží
Lepší jak dvojka a jednička. Ty samostatné příběhy jsou krásné
Trochu mě vadila na konci Ciri jak se furt vyptávala Yenn ale chápu je to ještě dítě, které chce všechno vědět i znát

Lokina

Oproti dvěma předchozím dílům, které jsou povídkové, se Krev elfů jako první samostatný příběh o Geraltovi a Ciri četl o poznání lépe. Příběh je ucelený a soustřeďuje se na hlavní hrdiny. Líbí se mi, že Yennefer a Marigold dostávají více prostoru, protože na těchto postavách mi začíná více záležet.
Nevadily mi ani kapitoly popisující vývoj politické situace a jak se s nimi vládci vypořádávají a s tím i spjaté nekalé činnosti na odstranění vybraných postav.
Kniha se četla velmi dobře, ilustrace byly krásnou součástí tohoto úžasného příběhu, ve kterém hodlám pokračovat. :-)

knihomolka74

Stále více se ponořuji do příběhů o Zaklínači, Yennefer, Ciri a ostatních a líbí se mi to. Třetí kniha se četla skoro sama, byla trochu jiná, než dvě předchozí, více ucelená. Ani mi nevadilo trochu více politiky. Nechyběly ani vtipné pasáže. Už se těším se na další díl.

jiri4861

(+ SPOILER) Trošku jsem byl překvapen, že se z Ciri vyklubala čarodějnice. Lépe řečeno, učí se na ni. Těším se na další díl.

vevera6

Pro mě zatím asi nejlepší díl Zaklínače. Kniha se mi četla podstatně lépe než předchozí 2 díly, ať už proto, že příběh se točil spíše kolem Ciri, což mě osobně bavilo nebo také proto, že jsem se lépe orientovala v lehkých časových skocích a vzpomínkách (tyto části mi v předchozích knihách dělaly problémy). třetí díl tedy příjemně překvapil a hned se hrnu na ten další.

Frosty128

Sapkowski v sobě povídkáře nezapře. I když jde o román, tak je kniha rozkouskovaná do různých etap, přesně jako v předchozích dvou knihách a návaznosti mezi nimi zůstávají na čtenáři ať si je domyslí. Nemyslím to nutně jako výtku, ale klidně bych si přečetl sto stran navíc abych věděl, jak si postavy počínaly. Taky bych si rád přečetl něco o jejich minulosti (uvidíme jestli Sapkowski se svou velkou oblibou ve flashbacích toto nespáchá v dalších knihách). Příběh je velmi poutavý, ať už se jedná o úvodní třetinu s Triss, prostřední pátrací část nebo závěr s Ciri a Yennefer. Vztahy mezi postavy se krásně prohlubují a v tomto směru mě první díl ságy nadchnul, ale na plný počet to úplně nevidím.

Aykiru

O třetím díle Zaklínače jsem slýchávala mnoho, od nadšených ohlasů, po ty špatné. Můj názor? Třetí díl Zaklínače a první díl série o zaklínači je prostě jiný.
Skok, který autor udělá mezi druhým a třetím dílem není úplně elegantní, a ne každému musí nový způsob vyprávění sedět. O matoucí časové linii nemluvě. Nové je také zaměření příběhu na Ciri
Další, co asi ne každého příznivce Zaklínače potěší, je fakt, že Geralta a zabíjení monster je tu opravdu pomálu. Naproti tomu klade autor velký důraz na rozvíjení jednotlivých postav a pout, která je spojují. Ke svému překvapení jsem si tak nejen konečně oblíbila Ciri, ale dokonce i Yennefer.
A verdikt? Jak jsem uvedla na začátku, třetí kniha je prostě jiná. A ne zrovna v tom špatném smyslu. Je ucelenější, hlubší a dospělejší. A především je úvodem do další fáze, která nemusí a (podle mě) ani nebude, zdaleka tak přátelsky a mile laděná.
Jednoduše řečeno věřím, že od příští knihy se bude daleko více umírat. A smrt nepřijde jen z rukou našich hrdinů, ale i z rukou jejich nepřátel.