Krev elfů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na stránkách strhujícího fantasy románu, v němž se odehrává boj o osud světa, Zaklínač III. Krev elfů, který napsal Andrzej Sapkowski, se poprvé setkáváme s oblíbenými hrdiny ze Sapkowského povídek. Cintra je v troskách a stala se nilfgaardským protektorátem. Válka hrozí, že zasáhne i všechy okolní země, jež se stanou vazalskými provinciemi pod nadvládou nilfgaardského císaře Emhyra. Jediný, kdo může válečné štěstí vychýlit na jednu či na druhou stranu, je zmizelá princezna Cirilla, vnučka cintránské královny Calanthé. A tak ji hledají snad všichni jedni aby s ní uzavřeli dynastický sňatek, druzí aby něco takového znemožnili. Je na Geraltovi, aby s pomocí svých přátel splnil slib, že malou princezničku ochrání. Úkol je to těžký, vždyť válečnou mašinerii nějaké bajky o Osudu a Dítěti-překvapení nijak zvlášť nezajímají (první román o Geraltovi a Ciri III.)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433/big_krev-elfu-dlH-433.jpg 4.64266
Série:

Zaklínač: sága 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Leonardo
Originální název:

Krew elfów, 1994


více info...
Nahrávám...

Komentáře (391)

Kniha Krev elfů

tomas3272
25. července

Hroně jsem se těšil, až začnu číst ucelenou knihu, ale jsem trochu zklamaný. Přijde mi, že se vytratilo kouzlo povídek, fakt, že svět není černo-bílý a že zdánliví padouši mohou být ve skutečnosti dobráci a naopak. Rozhodně si dám ale další knihu.

Nale
26. června

Co na to říct? Opět úžasný díl. Klasický Geralt. Konečně se zde objevuje i Phillipa s Djikstrou. Jen to setkání vladařů mě trochu nudilo.


lucygreen
24. června

Knihy se mi čtou trochu těžkopádněji (možná kvůli typu písma a kapitol?), styl mi přijde takový zastaralejší, než ostatní moderní knihy. Každopádně svět mám ráda hlavně z her a v knize se mi nejvíce líbila pasáž cestování s trpaslíky- Zigrin dokáže být vtipný. V politice se kvůli nespočtu jmen zemí a vládců vyznává dost těžko (trochu pomohly hry, avšak ty se odehrávají až po knižních příbězích). Nevím, jestli budu číst dál, "samo" mi to neubíhalo.

Palorizek85
07. června

Za mě výborná kniha se skvělým fantasy nádechem. Ano, nejsou to povídky jako minule ale jakási snaha o ucelenější vyprávění, ale nezdá se mi, že by to bylo na škodu. Právě naopak. Příjemně doplňuje mezery ze seriálů.

Hellboy
03. června

12/2022 Nelze se zbavit pocitu, že formát povídek slušel Sapkowskému mnohem více.

kirsten6214
26. května

No, že by mě tenhle díl vyloženě potěšil, se říct nedá. Nemohla jsem se prolouskat dějem. Za mě předchozí dvě povídkové knihy rozhodně lepší.

TaNya_
02. května

Byla jsem natěšená a ačkoliv mi hraní Witchera připravilo sem tam nějaký spoiler, tak mi to nebránilo si zaklínačský svět bez zaváhání vychutnat. Možná o to víc jsem si mohla všímat drobností a vodítek. Sapkowski jimi opravdu nešetří ;) . Skákání mezi rovinami jednotlivých postav, proplétání se mezi zajímavými nebo odpornými charaktery lidí a uvedení do známého příběhu - čtenářské blaho.

poník654
21. dubna

Kniha byla lepší než předchozí dvě. Už jsem v tom neměla zmatek. Krásně napsaná kniha s trochou humoru. Jsem moc zvědavá, jak bude pokračovat děj:)

1 ...