Krev elfů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na stránkách strhujícího fantasy románu, v němž se odehrává boj o osud světa, Zaklínač III. Krev elfů, který napsal Andrzej Sapkowski, se poprvé setkáváme s oblíbenými hrdiny ze Sapkowského povídek. Cintra je v troskách a stala se nilfgaardským protektorátem. Válka hrozí, že zasáhne i všechy okolní země, jež se stanou vazalskými provinciemi pod nadvládou nilfgaardského císaře Emhyra. Jediný, kdo může válečné štěstí vychýlit na jednu či na druhou stranu, je zmizelá princezna Cirilla, vnučka cintránské královny Calanthé. A tak ji hledají snad všichni jedni aby s ní uzavřeli dynastický sňatek, druzí aby něco takového znemožnili. Je na Geraltovi, aby s pomocí svých přátel splnil slib, že malou princezničku ochrání. Úkol je to těžký, vždyť válečnou mašinerii nějaké bajky o Osudu a Dítěti-překvapení nijak zvlášť nezajímají (první román o Geraltovi a Ciri III.)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433/krev-elfu-dlH-433.jpg 4.63452
Série

Zaklínač: sága 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Leonardo
Orig. název

Krew elfów, 1994

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (300)

Kniha Krev elfů

Přidat komentář
iskovsky
15. října

Pôvodne som chcel dať tri hviezdy, ale musím priznať, že takým hodnotením som oznámkoval zopár kníh, ktoré by mali tejto pri stretnutí vykať a šúchať nohami...
Pre mňa osobne je to slabšie ako autorove poviedky a aj keď sa snaží svoj román komponovať ako sled na seba nadväzujúcich poviedok, celkový dojem je menej zaujímavý, keďže sa mu ako nevyhnutný vedľajší produkt vytvára dosť hluchých miest...
Slabší dej vyvažujú majstrovsky napísané dialógy - jednoznačne najsilnejšia Sapkowského zbraň... Jarpenove hlášky ma po dlhej dobe dokázali nahlas rozosmiať... naopak Geraltove úvahy o neutralite sa prejedia veľmi rýchlo...
Hodnotím ako výborné, nie však dokonalé dielo... jedným dychom je však treba spravodlivo dodať, že konkurencia v tomto žánri má čo doháňať...

Edera
05. října

A sakra. Teď asi nadzvednu ze židle četné fanoušky Zaklínače, protože lhát sobě ani druhým nebudu. Za mě spíše průměrné počtení. Omluvou mi může být to, že nejsem fanouškem fantasy a do díla mi nalákala popularita a zvěsti o tom, že tohle je podle mnohých fakt skvělá záležitost. No, přečetla jsem. Seznámila se s kultem. Nahlédla do jiného literárního světa a na ukázku mi Krev elfů, první díl ze ságy, stačil.
Ne že by byl Zaklínač úplně marný, ale takové haló bych kolem něho nedělala. No jo, no. Co nadělám?


Placi
02. října

"Být neutrální neznamená být lhostejný a bezcitný. Není třeba zabíjet v sobě city. Stačí v sobě zabít nenávist."

Počátek velkého příběhu o neobyčejné princezně, která se stala předmětem zájmu mnoha osob, ať už kladných, či těch s nekalými úmysly. Opět se setkáváme s hrdiny ze Sapkowského povídek, které jsou o něco kvalitnější, než první románový kus. I tak jde ale o skvěle napsaný příběh, který opět přináší řadu mravních pouček.

J.P.S.
01. října

První část legendární ságy mistra Sapkowského.
Pro mě to sice němělo už takovou "šťávu" jako předchozí samostatné povídky, ale to nic nemění na tom, že jde o velekvalitní dílo drsné fantasy, jak to mám rád. Popis zaklínačského výcviku na Kaer Morhen, nebo dramatická cesta kolony strážené sympatickou trpasličí bandou skrz lesy plné krvelačných scoia'tael mi navždy zůstanou v paměti.

Fross
29. září

"Je to rovněž skutečný umělec ve svém oboru. Až tě kopne do prdele, vyletíš oknem tak krásně, že si opozdilí chodci budou myslet, že ode mne viděli odlétat Pegasa."
str. 29
-
Marigold nezklamal. Geralt nezklamal. Ani Triss. Ani Sapkowski. Po dvou knihách přichází 1.díl ságy o Zaklínači. Prvotřídní fantasy román, na více jak 300 stran, který mě dokázal vtáhnout do děje tak, že jsem dokázala celý den pročíst. Cítím, jak mi toto dílo přirůstá k srdci a těším se na 2. díl ságy.

klara1550
14. září

Jako dobrý, ale po prvních dvou knihách a Bouřkové sezóně tam bylo nějak málo akce. Ale baví mě to pořád a těší mě, že mě čeká ještě několik dílů. :-)

sarka9190
05. září

Za mne průměr. Než autor dopsal Bourkovou sezónu a další díly, četla jsem Krev elfů, jako první díl. Pobaví, zaujme, neurazí, je to prostě začátek série. Ta mne naplno chytla za srdce od třetího dílu.

Merry001
04. září

Jednoznačně 5*.
I když jsem si nejdřív přečetl 2. díl o Ciri, než jsem ten první ohodnotil. Protože po prvních dvou knihách se najednou dostáváme od povídek k románu. Kladl jsem si otázku, zda je to záměr nebo prostě vývoj a autorovo přeorientování. Zatím nedokážu odpovědět, ale knihy o Ciri se prolínají s ději z prvních dvou dílů Zaklínače. Vyprávění má spad, úžasné popisne vypracování, vtáhne čtenáře do děje a nenechá ho odpočinout ????
Po úvodním díle románu o Ciri jsem si první dvě knihy zběžně prolistoval, kdybych se netěšil na pokračování románu, asi bych je regulérně přečetl. Protože jsem si jist, ze spousta souvislostí čtenáři v unikne. Knihy od Sapkowského proto doporučuji nehltat, ale vychutnávat ????

1 ...

Doporučujeme

Lavondyss
Lavondyss
Váhání
Váhání
Pomsta trpaslíků
Pomsta trpaslíků
Poslední hlídka
Poslední hlídka