Krev elfů

Krev elfů https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30482/bmid_krev-elfu-Jqe-30482.jpg 5 4920 436

Zaklínač série

Zaklínač: sága série

1. díl

První část ságy o Zaklínači. Geralt, Ciri, Yennefer, Triss Ranuncul, Yarpen Zigrin a další známí a oblíbení hrdinové ze Sapkowského povídek poprvé na stránkách románu, v němž se odehrává boj o osud světa. Zaklínač pečuje o plamen, který může zapálit celý svět…

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Krew elfów , 1994

Wolf012
06.10.2019 5 z 5

Abych řekl pravdu, tak jsem měl trochu problém se do knihy začíst, ale jak se začal příběh rozvíjet měl jsem zase problém knihu odložit a poslední cca 100 stran ani nebudu povídat. Hned jdu na další knihu

Ma-ra
27.09.2019 5 z 5

Krev Elfu, prvni roman ze sagy Zaklinace. Zapletky jsou originalne vymyslene. Rozuzleni neni vzdy podle planu a radosti ctenare. Propletenost intrik postav je neskutecne propracovana. Kdyz si myslite, ze se vladce zeme bavi s druhymi o problemech v zemi, nebo moznych zmenach, ktere nejspis nebudou mit hlubsi vyznam. Pripadne nahodny sedlak pronese pradavnou legendu, kdy pan Sapkowski chce "uvolnit" pribeh Zaklinace. Tak ona rozmluva/legenda ma zasadni vliv na dalsi propletenost pribehu. Neskutecne propracovany svet. Nejoblibenejsi cast knihy - Yarpen Zigrin, karavana a ogari. (miluju Moravskou mluvu trpasliku od pana Komarka).

Malýmedvěd
15.09.2019 5 z 5

Velká spokojenost. Většina postav dostala prostor a staly se brilantní.

Na mne neber ohled. Zklamala jsem tě… ve všem. Byla jsem… Byla jsem tvou chybou. Ničím víc.“
„Beru ohled i na chyby,“ řekl těžce.
„Nevymažu je ze života ani z paměti. Nesvádím je na nikoho jiného. Důvěřuji ti, Triss, vždy ti budu věřit. Nezklamalas mne nikdy. Nikdy, věř mi.“

Nelíísek
14.09.2019 5 z 5

Jen co je pravda povídky mě už začaly lést pěkně krkem takže jsem uvítala příběh který je rozsáhlejší, rozhodně nadchne více než krátké povídky.

Jessybelle
12.09.2019 5 z 5

Zpočátku se mi zdálo, že to nebude nic moc, ale ouha ono to něco je... Takže honem sehnat další díl...

LucyPevensie
25.08.2019 4 z 5

Skvělá oddechovka:)

Lenka_S
31.07.2019 4 z 5

Po zmateném začátku, kdy se vlastně seznamujete s jednotlivými postavami jsem se nechala vtáhnout do příběhu, který mě už nepustil. jsem ráda, že už je sága kompletně vydaná a nemusím čekat na další díl. S tím jak končí tento, by mě to ničilo :-)

antonin0999
15.07.2019 5 z 5

Fantasy s lidskými postavami. Umí být protivné, mají své kladné i záporné stránky, každá je charakteristická takovým způsobem, že v dialozích Sapkowski ani nemusí psát, kdo má repliku na svědomí. Úžasný styl a svět, kterému čtenář postupně přichází na kloub. Autor na nás netlačí a my víme, že se dočkáme.

Margherita_N
23.06.2019 3 z 5

Zdejší svět je zajímavě načrtnutý, ale já ty mocenské boje nestíhám. O jednotlivých zemích se zvláštními názvy nic moc bližšího nevíme, a najednou se dozvídáme, že spolu všichni bojujou, že z toho bude vážnej globální konflikt, ale kdo, co, proč? Něco se o tom zprostředkovaně dozvídáme, řečí tam totiž všichni nadělají mnoho, ale přesvědčivé to pro mě příliš nebylo. Až příliš zblízka se k nám ale dostává bezkonkurenčně protivná Yennefer a s ní přichází laciná devadesátková erotika. Je tam ale naštěstí taky Marigold a trpaslíci nebo třeba redanský vládce, zkrátka zdroje vtipných průpovídek, takový záchytný body, díky kterým jsem to nejspíš dočetla.

Richie1
16.06.2019 5 z 5

Po mnoha letech jsem se podruhé vrátil k Zaklínači a po povídkách začal číst i román. Opět se mi vrátilo to nadšení z celého příběhu, z mistrného pera Sapkowského. Spletité a napínavé osudy Geralta, Ciri i dalších hrdinů prožívám stejně jako při prvním čtení před 21 lety (1998). Zaklínačův svět je prostě skvělý a já se hned pustím do dalšího dílu. 90%

Sirius
15.06.2019 3 z 5

přečteno opět po dvou letech. Za týden. Tentokrát mě to bavilo hodně, přistihl jsem se, že se těším na to, až se ke knížce budu moct na chvíli vrátit. Ale zase mě to nebavilo tolik jako kdysi. Geralta jsem měl zafixovanýho roky jako totálního borce, tady mi ale přišel docela nevýraznej (vlastně neměl ani tolik prostoru) a příběhově je to několik pospojovaných povídek, což nevadí, protože je to udělaný celkem zručně. Co se mi ale líbilo hodně, byly vztahy čarodějek k Ciri, to se povedlo hodně. A co zůstalo pořád stejný, to byl Sapkowskiho smysl pro humor, u scén s trpaslíky jsem se smál od ucha k uchu. Byť je pravda, že Abercrombie nebo Martin jsou o dost větší cynici. Jsem zvědavý, co Čas opovržení.

Jandýs
13.06.2019 4 z 5

Tento díl se mi četl opravdu líp, konečně celistvý příběh, kde se mohu trochu zorientovat. Je to fakt zvláštně napsané, autorův styl psaní je na jednu stranu zdlouhavý ve vypravování i v některých rozhovorech.. Na druhou stranu jsou ty rozhovory něčím zajímavé ,promyšlené a vtipné - takže mě vrací do děje. Nic podobného jsem zatím nečetla, čte se mi to obtížněji než jiná fantasy,ale zároveň se ujišťuji, že tu sérii časem přelousknu celou.

boxas
04.06.2019 4 z 5

Oceňuji autorovu fantazii a celistvost světa, tak jak si ho vymyslel. Jedna hvězdička dolů je kvůli tomu, že mám problém ztotožnit se a začít sympatizovat s nějakou postavou. Je jich prostě příliš mnoho. Postavy přicházejí a zase odcházejí, aniž by nějak silněji vstoupily do děje. A třeba v případě Yarpena Zigrina je to vyloženě škoda.

Lmslaver
03.06.2019 4 z 5

Po přečtení prvních dvou povídkových knih o Zaklínači jsem si dal trochu načas, než jsem se pustil do první knihy z pětidílné ságy, protože nemám moc rád příběhy roztahané na větším počtu knih, jenže v případě zaklínače Geralta to byla určitě chyba. Na rozdíl od údernějších povídek se tady děj rozjíždí pozvolna, první půlka knihy pojednává o pobytu zaklínače a Ciri na základně vědmáků Kaer Morhen. Postavy trpí značnou užvaněností za účelem seznámení čtenáře se situací v okolním světě a o jejich postoji, ale vše je zabaleno do malebného jazyka vypravěče a příjemně se to čte. Druhá půlka je nicméně zajímavější, Geralt se vydává na cestu a pod meč se mu připlete kdejaká nestvůra, nebo protivník. Je poznat, že tahle kniha je první z pětidílné ságy, autor rozehrává velkou partii a rozestavuje postavy jako figury na šachovnici, aby měl co nejvýhodnější pozici v další části hry.

tygřík2
29.05.2019 5 z 5

Člověk prý má zkusit všechno. Takže i já, i když už ne teenager, jsem se dala zlákat na fantasy. A musím říct, že po přečtení celé ságy jsem docela spokojená. Tohle dítě narozené z lásky sci-fi a pohádky se vydařilo.
Nedávno skončil seriál Hra o trůny. Nechci sahat autorům do svědomí, ale tu a tam se jistě inspirovali tímto dílem.
Tak, Geralte z Rivie, nakrm Klepnu, nalešti meče, doplň zásobu lektvarů, budeš mi dělat společnost na letošní dovolené. Tentokrát mi budeš šeptat své příběhy do ucha z audioknihy.

Natalinne
21.05.2019 4 z 5

Se Sapkowskim mám velký problém. Nápady a fantazii má, to bezesporu. Ale nezvládá své nápady převést do psané podoby. Nezvládá popisy krajin ani postav. Ta kniha je tak strašně stručná. Ty holé osekané věty mne vyloženě iritovaly. To není autorův "rukopis", to je prostě nedostatek talentu. Ale v soubojích, to se najednou rozepíše, takže je to celé takové podivně nevyvážené. V dialozích se autor kolikrát nenamáhá napsat ani to "řekl Geralt", takže pak musíte dohledávat a odhadovat, kdo to vlastně mluví.
Co na knize naopak oceňuji, je humor. Některé pasáže mne vyloženě rozesmály (hlavně dialogy s Marigoldem). Oceňuji taky nakousnutí vážnějších témat jako je rasismus, xenofobie atd.
I přes vážné nedostatky mne kniha bavila a celkově se mi líbila. Objektivně si zaslouží 3 hvězdy, čtvrtá je za Marigolda a Yennefer.

Thomas1222
20.03.2019 5 z 5

Úvod ságy jako víno. Prožíváme smutná i veselá období lvíčete z Cintry, Geralta, Yennefer, Triss, Marigolda, Yarpena a do toho řadu dalších lidí i nelidí. Na pozadí se začíná pomalu ale jistě odehrávat nebezpečná partie.

Knihomolka10942
19.03.2019 4 z 5

Podobně jako u předchozích dílů se mi líbil i tento příběh, a určitě se mi daleko víc zamlouvá zpracování jednoho souvislého děje než styl povídek, kterým byli napsány první dva díly. V knížce bylo spoustu zajímavých kapitol od kterých jsem nemohla odtrhnout oči, ale bohužel se našli i ty části které mě opravdu nebavily, a už jsem si říkala kdy to skončí. To jediné mě nutí jednu hvězdičku ubrat...Ale i tak skvělé počteníčko;-D

Ginosaji
03.03.2019 5 z 5

Vynikající úvod do románu. Fascinující popisy tréninků na Kaer Morhem. Cítila jsem každý dopad kyvadla, sledovala, jak Zřídlo věští po vyprázdnění pohárů.

Morgothal
04.02.2019 5 z 5

Předchozí knihy povídek byly super, ale zde začíná souvislý příběh a to je úplně jiný level ;-)