Krev elfů

Krev elfů https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30482/bmid_krev-elfu-Jqe-30482.jpg 5 4920 436

Zaklínač série

Zaklínač: sága série

1. díl

První část ságy o Zaklínači. Geralt, Ciri, Yennefer, Triss Ranuncul, Yarpen Zigrin a další známí a oblíbení hrdinové ze Sapkowského povídek poprvé na stránkách románu, v němž se odehrává boj o osud světa. Zaklínač pečuje o plamen, který může zapálit celý svět…

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Krew elfów , 1994

zd0981
15.01.2020 4 z 5

Čtyři hvězdy jen z nostalgie, poprvé jsem to četl někdy koncem devadesátých let. Některé pasáže stále pěkné, některé nuda. Podrobné rozbory šermířských soubojů nebo řešení politiky mne fakt nebavily...

BStone
15.01.2020 5 z 5

Krev elfů je konečně celý román, kde se spojuje všechno, co se mi líbilo v předchozích, povídkových knihách. Je skvělé poznávat hrdiny příběhu a pomaličku se o nich dozvídat stále více. Místy je slušně ukecaný, ale rozhodně nenudí.

veronica 01
09.01.2020 4 z 5

První dvě knihy se mi líbí o něco více. Tady se do děje zapojuje více postav a jelikož mám poměrně špatnou paměť na jména, občas se v tom ztrácím (hlavně co se týká jmen jednotlivých království a jejich vládců). To ale nemění nic na tom, že mě samotný příběh upoutal a jsem zvědavá co bude dál. V tomto díle je sice méně mého milovaného Geralta, ale příběh se velice hezky roztříštil na několik postav, takže mi to zase tolik nevadí. Líbí se mi, že se tu čtenář lépe seznámí s postavou Triss, Yennefer a také samotnou Ciri. Samotným zaklínačským povídkám se to sice nevyrovná, ale je to stále velice zajímavé čtení.

luculi
04.01.2020 4 z 5

Třetí díl je trošku slabší. Na jednu stranu tu bylo málo Geralta, na stranu druhou zase vidíme více ze Ciri. Očividně nemůžeme mít všechno :-D. Ale na další díl se rozhodně těším :-)

PetrCepek
03.01.2020 5 z 5

Krásný začátek skvělé série (tedy až do okamžiku vydání prequelu Bouřková sezóna)

bílárůže
31.12.2019 4 z 5

Tak toto pro mě bylo překvapení. Již dlouho jsem nečetla fantasy a upřímně mu ani moc neholduji, ale tato kniha se mi velmi líbila a hodlám pokračovat ve čtení celé ságy. Krev elfů jsem začala číst díky kamarádovi, který mi knihu doporučil a jsem mu teď velmi vděčná. Příběh byl zajímavý a měl rychlý spád. Jazyk byl velmi srozumitelný a věty či slova v cizím jazyce jen příjemně oživovaly text. Napětí bylo přiměřené a od knihy jsem se nemohla odtrhnout tak, že jsem ji četla až do noci, což se moc často nestává. Už teď jsem zvědavá na pokračování, protože příběh zůstal otevřen. Kdybych začala ságu číst při jejím vzniku, asi bych byla dosti otrávena, vzhledem k onomu otevřenému konci, takto mohu jen čekat, až si zapůjčím další díl, což jistě nebude trvat tak dlouho. Velmi ráda dávám knihám vysoký počet hvězd a tentokrát jej mohu s klidnou duší dát.

Nikiny
29.12.2019 4 z 5

Po prvních dvou dílech jsem byla skeptická, přiznávám. Neříkám, že děj hltám, to ani zdaleka, ale... První dva díly, tak nějak přeskakovaly v čase, což mě lehce vadilo. Tento díl (jakoby první díl celé ságy) mě mile překvapil. Dva a půl dílu mi trvalo, než jsem se sžila s autorovým stylem psaní. Nyní můžu s klidným svědomím říct, že jeho styl a způsob vyjadřování obdivuji. Tento člověk, ať je jaký chce, má talent. Dokáže překvapit jak celkovým vývojem děje, tak jednoduchou situací, jenž dopadne odlišně od Vašeho očekávání. Neustále jsem čtení Zaklínače odkládala na dobu neurčitou. Musím se přiznat, že kvůli seriálu, jsem se čtením nakonec začala.

Martian
20.12.2019 4 z 5

Přečetl jsem tři díly téhle série, ale nadšený z toho nejsem. Hra a příběhy v ní mě chytly mnohem víc. V knihách je až moc politiky a míst, kde se nic moc neděje.

Gedzita
12.12.2019 3 z 5

Zaklínače jsem louskala načtyřikrát. Byla jsem odhodlaná ho konečně pokořit, než vyjde seriálová adaptace, ale zůstanu u povídek a jedničky, příběh mě nedokázal upoutat. Vlastně ani nevím proč, postavy jsou nahozené zajímavě, ale při čtení jsem pořád ztrácela nit. Třeba jednou...

Alex.rrr
06.12.2019 4 z 5

Řekla bych, že první kniha Zaklínače, kde se už neztrácím. Je to skvělý příběh a tímto dílem je zajímavější a zajímavější. Je hodně o Ciri a její výchově, ale odkazuje se na předchozí díly, které Vám začnou dávat větší smysl a spojitosti.

NicaCola
01.12.2019 3 z 5

Kniha mi utíkala, ale... Něco tomu chybělo :-|

pazdy15
15.11.2019 4 z 5

Tak 4 hvězdy jen proto, že nedočkavě očekávám gradování tohoto luxusního díla. Zaklínač je srdcovka :)))

Masoterian
12.11.2019 5 z 5

Přesně tady sem začínal chápat kultovní (hm, dá se vůbec nazvat kultovním něco takhle populárního a vysoko ceněnýho?) status týhle ságy. Záměrně pozvolnej rozjezd dá postavám šanci se vám zažrat pod kůži, chápat jejich pohnutky a motivace a doufat pro ně v něco co aspoň připomíná šťastnej konec, i když tak nějak tušíte, že ten přijít nemůže, ne při týhle konstelaci. To je totiž další věc, ten pohádkovej nádech kterej měly předchozí povídkový díly takřka úplně vymizel, autorův svět je plnej sviní, kurev a špinavců, silně připomíná Song of Ice and Fire od G.R.R. Martina a podobně jako v něm se tady na "žili šťastně až do smrti" nehraje. Líbí se mi ta nekompromisnost, líbí se mi spousta prostoru pro vedlejší postavy, líbí se mi křehký vztahy mezi hlavníma charakterama, líbí se mi skoro všechno. A to nejlepší mělo teprve přijít.

Laféeverte
08.11.2019 3 z 5

Co se téhle knize nedá upřít, je solidně vystavěný příběh, realistická atmosféra a propracované postavy. Ačkoli se toho zase tak moc nestane, čtenář se dozví spoustu věcí o fungování světa, o výcviku zaklínačů a čarodějek, o lidech starší krve, o mocenském rozložení atd. K postavám si snadno najde cestu a užívá si jak napínavé, tak klidnější pasáže. Mám s touto knihou vlastně jen jeden problém, a tím je autorova fascinace ženskou sexualitou...prostě mi přijde trochu divné, aby se tak zásadně řešilo, jestli Ciri není v době menstruace při výcviku přetěžována, jestli už vykazuje "druhotné pohlavní znaky," jestli je panna a s kým se má vyspat....ne, že by to nebylo součástí života, ale proč se tomu věnuje tak velká pozornost? Snad mi to bude dávat po přečtení dalších knih nějaký smysl.

letadlosknihou
30.10.2019 5 z 5

Pomalý rozjezd série, ale i tak jsem si už vytvořila pouto k hlavním hrdinům :) Pěkně, čtivě, vtipně napsané. Zaklínač je moje nová oblíbená sága, v mezičase než Martin dopíše další díl Písní ohně a ledu.

Aleen
28.10.2019 5 z 5

Tenhle svět je mi blízký, cítím reálie Evropy. To je občerstvující. Příběh napínavý, zauzlený a překvapivě místy i vtipný. Líbila se mi výuka princezny mezi zaklínači a příchod čarodějky. Opravdu jsem se bavila. Putování je vždy úspěšná součást fantasy příběhů a tady také funguje. Výborně jsem se pobavila.

Jacinda
25.10.2019 3 z 5

(Audiokniha) Tahle kniha mi připomíná můj referát na Pána prstenů v 9. třídě, kdy jsem se snažila své spolužáky ohromit množstvím jmen, popisů a lokací. Hmm... už vím, jak se cítili... Knihu jsem "poslouchala" kvůli přípravě na hru této kultovní záležitosti. Musím ale říct, že co se příběhu týče, zatím ho považuju spíše za nudnou záležitost a ani Yenefer ani Tris mi nepřijdou nijak úchvatné...Několikrát jsem se přistihla, že jsem se přestala soustředit a začala poslouchat třeba po minutě nebo pěti. Nejhorší na tom bylo, že mi přišlo, jako bych o nic nepřišla a hovor pokračoval kde skončil. Co se audioknihy týče po technickém hledisku, výborně načteno.

koubin007
20.10.2019 3 z 5

Do třetice, ale už ne tak dobře. Nevim, ale nějak jsem skoro nepostřehl o čem že to vlastně bylo? Autor tady jde moc do detailů a zbytečně natahuje. Asi ta sága bude opravdu monumentální, zatím ale nevím, jestli se mi chce pokračovat. Prozatím zaklínače Geralta nechám odpočívat.

burg
18.10.2019 4 z 5

Těžko říci kolikrát jsem ať už celou ságu, nebo jen jednotlivé díly a povídky přelouskal - Sapkowski píše tak kouzelně, že skvěle vykreslené postavy se stávají geniálními a čtenáři jsou servírovány v perfektně odměřených dávkách.
Jediné, co fakt nemusím, jsou ty pletichy a mocenské boje. K dobrému fantasy fakt nepotřebuju ani zákulisní intriky, ani špionění pro toho, či onoho vládce nebo pro vlastní potřebu.
Co mě naopak velmi (opět) bavilo, byly jemné vtípky a pomrknutí od autora ke čtenářům a to, jak dokáže naroubovat staré známé pohádky do nových podob.

Ailee
12.10.2019 3 z 5

Přečteno jako audiokniha.
Nevím, jestli je to tím, že to poslouchám a nečtu, ale prostě mě to zatím skutečně nikterak zvlášť nezaujalo. Co se vlastně v tomhle díle stalo? Dávám tři, protože si myslím, že jsem chvílemi nedávala moc pozor, takže mi mohlo něco zajímavého uniknout. Ale asi to není něco, k čemu bych se chtěla někdy znovu vrátit.