Krev elfů

Krev elfů https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30482/bmid_krev-elfu-Jqe-30482.jpg 5 4890 434

Zaklínač série

Zaklínač: sága série

1. díl

První část ságy o Zaklínači. Geralt, Ciri, Yennefer, Triss Ranuncul, Yarpen Zigrin a další známí a oblíbení hrdinové ze Sapkowského povídek poprvé na stránkách románu, v němž se odehrává boj o osud světa. Zaklínač pečuje o plamen, který může zapálit celý svět…

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Leonardo

Krew elfów , 1994

Dominique27
Dominique27
29.04.2021 3 z 5

Nečekejte strhující bitvy, epické souboje ani velké napětí. Sága se velmi pozvolna rozjíždí. Chybí přetváření klasických pohádek do “realističtější” a drsnější formy i přesně vypointované příběhy, které byly tak skvělé na povídkových knihách. Jako úvod do zaklínačského světa to ale funguje dobře, Ciri jako hlavní postava je skvělá, objevuje se tu spousta postav z povídek, proto je lepší si nejdřív přečíst je. Překvapila mě postava Triss Ranuncul, která mi připadala sympatičtější než Yennefer.
Krev elfů mě bavila, avšak z těch třech byla zatím nejslabší. Těším se, že další díly se víc rozjedou.

Hannibal92
Hannibal92
25.04.2021 4 z 5

Volnejsi zacatek serie. Pokud by nekdo pred ctenim premyslet, jestli cist nejdrive povidkove knizky, tak odpoved je snadna. Rozhodne ano, bez nich cloveku spoustu veci unikne a pripravi se o cast zazitku.

Gabri-88
Gabri-88
21.04.2021 5 z 5

Za mě opět topka! Sapkowski mě nepřestává bavit. Jeho humor a prokládání částí o Geraltovi s ostatními mě drželo v pozornosti. Četla jsem,že někteří jsou zklamaní z částí o Ciri a Yennefer. Tenhle názor nesdílím, žeru to!

,,Jsi Gerald, zvaný Gerald z Rivie?"
,,Ano, jsem Geralt, zvaný Geralt."
:)))

elyonka9643
elyonka9643
05.04.2021 5 z 5

První kniha, ve které mi Yennefer přestala připadat jako arogantní kráva a Ciri jako rozmazlený spratek na přesdržku. Tak snad to bude takhle pokračovat i dál.:)

pavel1238
pavel1238
02.04.2021 4 z 5

Pozvolný rozjezd ságy. Sapkowski je pan spisovatel, takže kniha je čtivá v každé chvíli. Plné hodnocení ale nedám - kdo nečetl povídky, musí být v ději a postavách ztracen. Já je četl už docela dávno, takže jsem trochu bojoval. A pak mi asi vadil ten svět jako takový...až příliš realistický. Občas bych uvítal, aby to působilo více jako fantasy a méně jako špionážní román...

Hobitka
Hobitka
25.03.2021 4 z 5

Povídkový formát předchozích dvou svazků mi seděl o trochu více. Román je zase příjemně konzistenčnější a není nutné si tu tolik hrát na detektiva. I když retrospektiva mě občas zmátla a musela jsem se párkrát kousek vracet.
Moc se mi líbila rozvinutá linka s Ciri :)
Jsem zvědavá, jakým směrem se bude celá sága ubírat dále - do pokračování se rozhodně pustím.

NicMocVládce
NicMocVládce
21.03.2021 5 z 5

Sága je jiná než povídky, které na sebe příliš nenavazují, ale stejně jsem si to užila. Vždycky mě dostane mluva trpaslíků, ti někdy opravdu perlí a nejenom oni. Nebylo by to ono bez sukničkáře Marigolda a opravdu jsem si oblíbila Ciri. Skvělý příběh u kterého se člověk i zamyslí. Snad se příště dočkáme taky trochu více Geralta :) .

evickakyticka
evickakyticka
16.03.2021 2 z 5

Zaklínače jsem si chtěla už nějakou dobu přečíst. Někde jsem zahlédla ilustrace z knihy, a ty se mi moc líbily. Samotná kniha už zase tak moc ne. Nelíbilo se mi spojení mutantů a fantasy - vždyť fantasy je o nadpřirozených postavách, tak proč přidávat mutace. Tento díl nebo snad i celá série je o Ciri, nevím. Já se těšila na chlapa, na Geralta. A navíc se schyluje k válce a to mě vůbec neláká... V tomto díle se dostává i na politiku, která už je úplně mimo mě... Ale docela se mi líbila povaha Ciri a její učení. Čekala jsem něco jiného, bohužel na pokračování se nechystám. Snad někdy jindy..... Možná.

Ticiana
Ticiana
09.03.2021 5 z 5

Od tohohle dilu se koncept zjevne meni. Chybeli mi akce a Geralt tady moc bohuzel nebyl. Nebylo jeho skadliveho humoru. Tenhle dil mi prisel mnohem ponurejsi. Ale je to dobre postaveny zaklad pro dalsi dej, pro odkryvani zapletky. Mocenske hry zacinaji vystupovat, resi se politika, ktera tady nesmi chybet a taky dalsi vyvoj Ciri. No tak uvidime, jak to bude pokracovat.

smazenaryba
smazenaryba
03.03.2021 4 z 5

Áno, románový zaklínač je iný. Tá údernosť, hravosť, chytľavé zápletky a premyslené pointy ustúpili do pozadia pred pomaly sa rozvíjajúcou ságou. Pred dlhými rozhovormi, monológom, zapeklitými intrigami a mocenskými hrami. Ale to je prosto dané rozdielnym formátom. Sapkowský aj toto zvláda skvelo, takže závisí od vás, či vám toto duchom iné rozprávanie sadne. Ja v tom mám jasno a nemyslím si, že ktorýkoľvek diel ságy u mňa tromfne fantastické poviedkové diely, ale to neznamená, že som sa nebavil. Bavil som sa výborne. Aj preto, že je to stále ten istý ponurý svet, tie isté podarené postavy, ktoré musia riešiť ďalšie dilemy, ktoré vždy nejdú jednoducho rozseknúť mečom.

Kamcatak
Kamcatak
01.03.2021 3 z 5

Jako "strhující" bych tuto knihu zrovna nepopsala. Opět převládají především dialogy, v kterých se dozvídáme většinu děje a příliš akce se nedočkáme. Kniha se čte vcelku snadno a plyne rychle, ale předchozí povídkové díly mne zaujaly více.
Krev elfů je jednoznačně předehrou pro události, které nastanou v příštích dílech, na které se určitě těším a doufám, že více naplní moje očekávání :)

Sixao
Sixao
27.02.2021 3 z 5

Po přečtení povídek pokračuji ságou. Trochu jsem se toho bála, ale rozdělením do kapitol je to pořád docela čtivé. Není tu tentokrát moc akce typu bělovlasý versus nějaká příšera, děj se točí hlavně kolem Ciri. Ta nejdříve prochází výcvikem u zaklínačů, později se jí ujme Yennefer, která v ní probouzí magické schopnosti. Nejvíc mě stejně baví vztah Geralta a jeho čarodějky. Ten chlap je prostě sexy nebo nás všechny zaklel :)

PabloFuentes
PabloFuentes
26.02.2021 5 z 5

Trochu jsem se bál, jak teď na mě bude kniha působit, když se jedná o jeden celistvý příběh a ne o povídkové útvary, ale musím říct, že to funguje stále skvěle. Je to zábavné, čtivé a postavy a vztahy mezi nimi jsou vykresleny velmi citlivě a uvěřitelně. Asi na mě musí působit nějaké zaklínadlo nebo minimálně vůně šeříku a angreštu, protože chci číst další :)

Dzip
Dzip
24.02.2021 5 z 5

Povídkovými knihami jsem se celkem prokousával, ale tenhle první díl ságy o Zaklínačovi jsem doslova zhtl na pár začtení.

knihomolka_eli
knihomolka_eli
04.02.2021 5 z 5

Tento diel ma velmi bavil. Pri prvych dvoch knihach som si postupne privykla na caro kratkych poviedok, v tejto knihe slo uz o uceleny pribeh. Nakoniec som poviedkovym kniham vdacna, hoci som najskor bola voci nim skepticka, prave vdaka nim sa citatel vie orientovat medzi postavami, ktorych je v tejto knihe vela a zaroven vie potrebne info o Geraltovi a Ciri. Pribeh sa cital lahko, rychlo,posledna kapitola s Ciri a Yennefer sa mi pacila asi najviac, a som zvedava, ake vztahy a zavery pri tejto trojici vzidu a ci vobec. Velmi zaujimave,napinave a tesim sa na dalsiu cast.

Anushka1
Anushka1
29.01.2021 5 z 5

Začíná trochu přituhovat. Už to nejsou rozverné příběhy o Geraltových dobrodružstvích. Ale konečně zjišťujeme, čím je Ciri výjimečná. Dále se tu začíná řešit politika jednotlivých království. Líbila se mi část na Kaer Morhen i ta, kde se Ciri seznámí s Yennefer.

MatoPalkes
MatoPalkes
28.01.2021 5 z 5

Veľkolepý príbeh začína, poriadne sa držte. Milujem túto sériu.

haWranka
haWranka
23.01.2021 3 z 5

Hodně těžko se mi kniha hodnotí... Svět i postavy Zaklínače mám moc ráda. A příběh se mi opravdu líbil. Bohužel jsem měla několikrát problém se začíst. Od některých částí jsem se nemohla odtrhnout, jiné mě vyloženě nebavily. Snad to příští díl trochu napraví!

RadimWiniarski
RadimWiniarski
21.01.2021 5 z 5

Tak nám Ciri zase povyrostla a pomalu se z princezny stává silnou bojovnicí. Ve třetím díle, který je na rozdíl od předchozích dílů vyprávěn uceleně můžeme vidět politické čachry před blížící se válkou s Nilfgaardem a tréninkem Ciri, který si během knížky vyzkouší jak Geralt, tak i Yennefer. Více než jako učitelé se v nich však probouzí něco jako rodičovská láska, která je nutí Ciri za každou cenu ochránit. Tento díl se tak stává poněkud klidnějším, avšak s nebezpečím číhajícím v pozadí, které může kdykoliv vystrčit drápky. Samozřejmě zde však máme i zepár akcí, kterým vévodí tůra s naším oblíbencem Yarpenem Zigrinem, jehož mluva opět připomíná mluvu ogara na zapadlé hanácké vesničce po pár panácích domácí slivovice.
Jak bylo řečeno, díl je od předchozích poněkud pomalejší a více se nám zde vyskytují rodičovské a politické linky. Celkově se nám tu však pomalu rozehrává perfektně vykreslený příběh se spoustou rozmanitých postav, ze kterých si minimálně jednu, které budete fandit a držet jí palce určitě vyberete. 90%

Anatom
Anatom
20.01.2021 5 z 5

Povídky mám rád, jsou skvělé, ale po prvním díle románu mám pocit, že to bude hrozně moc super, že se příběh z povídek uzavře v něčem velkolepém.