Krev elfů

Krev elfů otevírá románovou řadu Geraltových životních osudů. Kniha přímo navazuje na povídkové sbírky Poslední přání a Meč osudu. Geralt, Ciri, Yennefer, Triss Ranuncul, Yarpen Zigrin a další známí a oblíbení hrdinové ze Sapkowského povídek poprvé na stránkách románu, v němž se odehrává boj o osud světa. Zaklínač pečuje o plamen, který může zapálit celý svět......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30398/big_krev-elfu-3Q7-30398.jpg 4.64032

Zaklínač: sága 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Leonardo

Krew elfów, 1994

Kniha Krev elfů

mekkejla
předevčírem

(+ SPOILER) Musím se přiznat, že povídky byly zatím pro mě lepší... Tady bylo hodně politiky, mýtů, hodně naznačování bez vysvětlení, takže jsem si kolikrát připadala trochu zmatená. Ale linka ohledně Ciri super, Yen, která se začíná ukazovat víc lidsky se mi taky líbí. A kapitoly s Geraltem, tam už vůbec není o čem - ty si užívám nejvíc. A mimochodem - už chápu rozhořčení těch, co román četli a teď viděli seriál na Netflixu...

Kikulka97

(+ SPOILER) Další díl navazuje kvalitou na předchozí knížky v sérii (jednička pořád top strop!), ale tady už nás autor psychicky připravuje na to, že nejspíš Geralta si v dalších dílech tolik neužijeme, což je škoda.
Hodně mě potěšily úryvky se starobylých spisů, které hezky navnadí na kapitolu, ale když není nálada, dají se bezpochyby přeskočit.
Nevýhodou jsou strašně dlouhé kapitoly plné roztodivných jmen, která prostě znějí často stejně. Přiřadit si k osobám ještě místo, kde působí je nadliský úkol.
Mou zvědavou dušina nadchl výcvik Ciri, která se účastní nejenom toho zaklínačského, ale i čarodějnického, což nám opět odkrývá různá tajemství z těchto cechů, na které v předchozích knížkách nebyl čas.
Musím ale poukázat i na zvláštní rozložení pasáží a poněkud netradiční zakončení knížky. Předposlední část obsahuje dohady králů o budoucnosti dítěte Překvapení, kde nám jsou krásně nástíněné různé varianty, co se s Ciri zamýšlí. Pak ale jakoby se nechumelilo, skočíme k části poslední a to je poměrně zběžná rekapitulace čarodějnického výcviku, která končí odjezdem z kláštera. Upřímně - asi bych tyto dvě části buď prohodila, anebo si čarodějnický výcvik nechala až do knížky další. Každopádně konec knížky na mě působí spíš jako situace, která se vyřeší po otočení stránky a nezanechala ve mě napětí, které vím, že Sapkowského knížky dokážou jednoduše vyvolat.
Pořád je to ale bichle, co nemá daleko od pěti hvězd a jednoduše potřebujete vědět, jak to bude dál.

mataj

První díl samotné ságy o Zaklínači mě velice bavil. Povídky jsem již přečetla a hezky mě navnadily na další knihy. A musím přiznat, že zfilmovaná 1. série taky. No před shlédnutím druhé, jsem si řekla, že nejdříve přečtu knihy. Tak jsem se do toho dala a ponořila se do osudů Geralta, Yennefer, Ciri, Marigolda a do Sapkowského fantasy světa.

Já vím, že by seriál byl asi moc nudný, kdyby se měl pořádně podobat knížce, ale vždyť ta kniha za to stojí, aby byla pořádně zfilmovaná. Tolik věcí, co se tam odehraje se v novým seriálu ani nedozvíme. Ne prostě kniha je opět mnohem lepší.

Kami33

Po povídkách se může zdát, že se zde zas tolik neděje. Zatím se úplně neorientuji, je zde množství postav a v místopise se také úplně nevyznám. Ale ono se to vyvine. Myslím.

Maki21
17.11.2021

(+ SPOILER) Po prvních dvou dílech které jsou souborem povídek je toto první román o Geraltovi. Kniha je velmi poutavá a už se nemůžu dočkat až si přečtu celou sérii.

Thrawn89
16.11.2021

První román, který vytváří jakési podhoubí celého příběhu, který bude následovat v následujících knihách. Oproti povídkovým knihám to bylo místy trochu rozvláčné, každopádně četlo se to opět velmi příjemně a po celou dobu jsem se bavil. Velmi dobrá byla pasáž s Yarpenem Zigrinem a také pasáže s Marigoldem a Riencem. Bavila mě také vysoká politika, která se do příběhu začala postupně vkrádat. Naopak pubertální Ciri mě místy nesedla, ale nebylo to nic, co bych nepřežil. Těším se na další díly.

Tigergirl
16.11.2021

Tak já se teda přiznávám... Moje cesta světem zaklínače začala první řadou seriálu... Poté jsem se pustila do třetího dílů herní série a až teprve poté se dostala ke čtení.
Knihy jsou skvělé. Samotné příběhy Geralta a Ciri se mi líbí asi o něco více než samotné povídky.
Vzala jsem to z opačného konce, ale to vůbec nevadí, protože jak se říká "to nejlepší na konec". :-)