Čas opovržení

Čas opovržení https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30490/bmid_cas-opovrzeni-Dbb-30490.jpg 5 4185 314

Zaklínač série

Zaklínač: sága série

2. díl

Druhá část ságy o Zaklínači. Příběh běží dál paralelně v několika liniích – Nejdůležitější je samozřejmě Ciri a to, co znamená pro osud světa. Nezanedbatelnou částí je také politická situace a události okolo války s Nilfgaardem, která se chystá každou chvíli vypuknout…

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Leonardo

Czas pogardy , 1995

pavla.ba
10.05.2020 4 z 5

Super pokračování. Nemám k tomu víc co napsat :D

TywinL
07.05.2020 3 z 5

Skvele pokracovanie komplexnej sagy.

kikidok
06.05.2020 4 z 5

Super série. Jen asi doporučuju si buď zahrát hru nebo se podívat na nový zaklínačský seriál. Já jsem se v knížkách vždycky dost ztrácela a seriál mi hodně pomohl si zapamatovat některé postavy. Možná i proto mě tento díl bavil zatím nejvíc... Jinak bezvadný příběh, klobouk dolů autorovi. Jen říkám, je celkem oříšek se někdy hlavně v tom mraku jmen vyznat.

Lamanai
19.04.2020 5 z 5

Tahle část mi sedla. Jen si občas říkám, jestli je vůbec oprávněné Zaklínače od trojky dělit na díly, ty konce jsou prostě jasnou směrovkou k další knize, tentokrát ještě silněji než předtím :-)

Marcas94
17.04.2020 4 z 5

Další skvělé pokračování příběhu o Geraltovi a Ciri. Nicméně ale bohužel strhávám jednu hvězdu za kapitolu někde uprostřed knihy, kdy se řeší pouze to, který král vyhrál jakou bitvu, kde zaútočil a kde zase ne, to mě příliš nebavilo. Ostatní části, kde se vyskytuje Yennefer, Geralt nebo Ciri jsou bezchybné a čtivé jedním dechem.

bílárůže
12.04.2020 4 z 5

Upřímně obdivuji pana Sapkowského, že se mu podařilo napsat něco tak poutavého, jako je Zaklínač, který dle mého názoru propojuje někdy i generace. Myslela jsem si, že když se mi líbil první díl původní ságy, druhý bude pokulhávat, ale není tomu tak. I druhý díl mne doslova pohltil a již se těším na další vypravování o mém milovaném Geraltovi a rostoucí Ciri. Stane se Ciri vládkyní země zděděné po babičce Calanthé? To je pro mne stále jedním velkým otazníkem. Těším se, až sama zjistím, jak to všechno podle pana autora dopadlo. Netuším sice, kdy se k dalšímu dílu Zaklínače dostanu, ale jistě to bude brzy. Jazyk, který je použit, je velmi dobře srozumitelný, občasné pasáže ve starší mluvě a elfštině knize dodávají ten správný "říz." Gradující napětí čtenáře udržuje u knihy, a i když někdy začne polevovat, stane se nenadálý zvrat, který situaci uvede do jiných otáček a čtenář je hned zase lačný po dalších stránkách. Jistě doporučuji dál. Jako jen občasný čtenář fantasy se až podivuji, jak mne knihy pana Sapkowského uchvacují a to už něco znamená. Alespoň u mě tedy.

MikeDV3
11.04.2020 4 z 5

Zase jsem si uvědomil, že nejlepší věc na sérii Zaklínač je její vtipnost. Opravdu jsem se u některých pasáží musel smát nahlas a to se mi moc často nestává. Taky se mi moc líbí, jak jsou nám všechny doplňující informace o světě postupně dávkovány a všechno je nám vysvětleno citací z knihy před začátkem další kapitoly. Na rozdíl od jiných fantasy sérií, kde často na konci knihy najdete seznam všech jmen a slov, ze kterého vám jde hlava kolem. Příjemně mě překvapilo popis bloudění v poušti. Při čtení jsem měl opravdu pocit, jako bych to zažíval se Ciry. Vedro, žízeň, strach a chuť to vzdát. Jedinou výtkou, kterou mám se týká pasáží, které popisují "politiku války." Upřímně se v tom začínám už pomalu ztrácet a doufám, že se mi podaří udržet krok.

Radous
05.04.2020 4 z 5

Třetí díl ságy je stejně na úrovni jako dvojka. Příběh Siri mi přijde snad ještě o něco zajímavější než ten Geraltův. Jinak stejně jako u předchozích mi ten děj přijde až hodně analogický politické situaci prostředka dvacátého století. Opět bych také zmínil (místy) nepatřičně moderní slovník. Ale za mě jako jo, dobré!

Dave-7
02.04.2020 5 z 5

Tady příběh opravdu začne nabírat grády. Styl vyprávění naprosto perfektní.

EvikU.
29.03.2020 4 z 5

Když jsou v knize hlavní hrdinové Ciri, Geralt, Yennefer, Marigold tak je kniha čtivá na 5 *. Ale uprostřed knihy kdy se jen řeší který král zvítězil. Která vojska které území dobyla. Pro mě to bylo moc jmen, moc míst, moc jsem se v tom nevyznala. Naštěstí to trvá vždy jen chvíli a pak je tam zase Ciri a čtení mě baví. Obstarala jsem si další díly tak hurá do vymyšleného světa.

EduardVlach
27.03.2020 5 z 5

DruHý díl románu z pera mistra Sapkowského jsem opět schopný opěvovat hodiny, příběh se v tomto díle zabývá více vedlejšími postavami než Geraltem, ale to vůbec nevadí. Ješté lepší než krev elfů, už se těším na křest ohněm

kikikrat
25.03.2020 5 z 5

Většinou to u série bývá tak, že kvalita klesá... musím říct, že u Zaklínače to cítím úplně naopak. Je to čím dál lepší. V tomhle díle se toho tolik událo. Čarodějové, Elfové.. boje, spiknutí, láska, samota.. Člověk to prožívá s nimi. Opět mi dělal problém počet jmen ale to je spíš moje mínus. Perfektní díl!
PS: Pokaždý když čtu o Ciri chybí mi Geralt a naopak :D snad v tom nejsem sama!

Murphy722
24.03.2020 5 z 5

U první půle knihy jsem docela skřípěl zubama, protože se nic nedělo a dlouhatánské popisování krajiny pro dokreslení čtenářovy fantasie je u Sapkowského trochu abnormál. Za to ale vyvedeno do nejjemnějšího detailu, což může někdo akceptovat s nadšením a někdo taky ne. Byla to vskutku dlouhá overtura. Ale pak už se do toho Andrzej opřel tak, jak to mám rád. Vysoká politika, prokreslené postranní postavičky, magie, Geraltovy nálady a excelentní závěr s Ciri a Potkany, šoupl děj zase do správných kolejí. Opět jsem knihu četl s větším odstupem a znova.

Eillen
21.03.2020 5 z 5

Líbí se mi to čím dál víc.
Nejlepší pro mě byla scéna s banketem čarodějů. Druhá oblíbená scéna je s Ciri na poušti. Konec knížky už mi moc nesedl, ale ani to nedokázalo zkazit dojem ze čtení. Teď si na chvilku dám od Zaklínače pauzu. Ne snad proto, že by mi zevšedněl. Spíš proto, aby mi to čtení vydrželo o trochu déle...

Kalgrim
16.03.2020 5 z 5

V tomhle dílu se začíná konečně pořádně politikařit, což je věc, kterou na Sapkowskim miluji

ZuzikBubu
23.02.2020 5 z 5

Výborně, člověk začíná mít mnohem menší chaos v postavách a královstvích, trocha porozumění s magií, skvělý je vývoj vztahu mezi Ciri a Yennefer...
Autorův velmi typický odlišný styl se nikam rozhodně nevytratil, ale dostalo to trochu větší šmrnc, než v případě prvního dílu Zaklínačské ságy. Zřejmě více napětí, více akce, více otázek ohledně politické situace, ohledně dalšího rizvoje postav...
A stejně jako v Krvi elfů i zde musím smeknout za překlad, který je dle mého názoru velmi povedený!

Karcoolka2210
21.02.2020 5 z 5

Vynikajúce pokračovanie. Toľko stačí. Ide sa ďalej :)
PS: Jedno veľké mínus v slovenčine, v tejto časti bolo toľko preklepov a chýb ako v predošlých troch dohromady a neuveriteľne ma to rozčuľovalo :(

Fengr
14.02.2020 5 z 5

Už mi skoro připadá, že čtení Zaklínače pro mě není čtení... nějak se do tohoto světa teleportuju a se všemi postavami prožívám jejich životy. (Asi líp už to nevyjádřím :-)

Nikdy jsem si nemyslel, že ty pocity, které mám teď, získám čtením knihy.

Ahmose
14.02.2020 3 z 5

Ságu o Zaklínačovi ťahám už 2 roky, vždy prečítam jednu knihu a musím si dať pauzu. Tieto knihy majú vysoké hodnotenie a ja som si stále hovoril, že : "no ďaľší diel už bude lepší." No, nemôžem si pomôcť aj keď sa mi príbeh ako taký páči, Sapkowskeho štýl písania mi jednoducho nesedí, nevyhovuje a tie skoky v deji ma rozčuľujú, využíva veľmi zložité, skoro nezapamätateľné mená, takže vo vedlajších postavách sa vždy strácam a tým aj pochopenie politiky a intríg ide mimo mňa. Na druhú stranu posledné dve kapitoly boli veľmi pekne prepracované a dynamické. Ďaľší diel, Krst ohňom, mám síce kúpený, ale uvidím kedy budem v čítaní pokračovať.

Lolila
07.02.2020 5 z 5

Opäť veľmi dobré. Svet sa ocitá vo vojne, čarodejníci intrigujú a Ciri zrazu zostáva sama....
Som zvedavá, čo bude ďalej.......:-)
Netradičné, dynamické, prepracované,.....