Čas opovržení

Čas opovržení https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30490/bmid_cas-opovrzeni-Dbb-30490.jpg 5 4183 314

Zaklínač série

Zaklínač: sága série

2. díl

Druhá část ságy o Zaklínači. Příběh běží dál paralelně v několika liniích – Nejdůležitější je samozřejmě Ciri a to, co znamená pro osud světa. Nezanedbatelnou částí je také politická situace a události okolo války s Nilfgaardem, která se chystá každou chvíli vypuknout…

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Leonardo

Czas pogardy , 1995

Sixao
02.03.2021 4 z 5

Tento díl mě bavil mnohem víc než Krev Elfů. Po sletu čarodějů začal děj nabírat slušné obrátky, akce střídá napětí. Poslední třetina přečtena jedním dechem. Jen těch jmen mágů a panovníků, kdo se v tom dokáže zorientovat, klobouk dolů. Musela jsem si v průběhu čtení vyhledat některé souvislosti a zřejmě jsem objevila informace, které autor prozradí až v dalších dílech. Nějak jsem pořád nechápala, kdo vládne Nilfgaardu. Ale aspoň to začalo dávat smysl.

martina1199
24.02.2021 5 z 5

To se prostě čte samo :-) Ovšem chudák Geralt, chudák Ciri v jámě lvové, a co to zase vymýšlela Yennefer?

Barbara182
22.02.2021 3 z 5

Druhá románová kniha o Geraltovi z Rivie a princezně Ciri, četla se mi dobře, jen mi přijde, že je to stejně jako Krev elfů lehce depresivní a vlastně se během knihy nic nevyřešilo, jen se to hroutí víc a víc. Upřímně se musím přiznat, že z tohohle hlediska mě víc bavily ony dvě první povídkové knihy :-)

Anushka1
11.02.2021 4 z 5

Trochu jsem zalitovala, že jsem si ke knize nevzala tužku a papír a nepsala si všechna jména králů a čarodějů a kdo s kým a proč. V půlce knížky jsem se v tom začala trochu ztrácet. Jsem zvědavá, kam se bude děj ubírat dál. Protože na konci tohoto dílu to nemají hlavní postavy nejlépe rozehrané.

MatoPalkes
28.01.2021 5 z 5

Skvelý diel, určite povinnosť pre každého fanúšika fantasy.

Hakate
08.01.2021 5 z 5

klasika, kterou musí znát každý milovník fantasy, kdo nečetl, musí ihned napravit. Geralta nejde nemilovat.
Serie, ke které se vždy ráda vracím.

AsiUrčitě
05.01.2021 3 z 5

Na to, jak jsem byla nadšená z předchozího dílu, tak to trochu polevilo. Tempu vyprávění došel trochu dech. Ano, konflikt čarodějů je velmi akční, ale bohužel jsem se trochu ztrácela v těch jménech a kdo je s kým, takže spíš, než abych si užila pořádnou bitku, jsem byla zmatená z toho, kdo kam patří. Následné putování Ciri po poušti mne moc nebavilo. Spíš bylo zajímavé to, zda ji opravdu dostanou a odnesou Nilfgaardu, než co se jí děje.

VeruMalfoy
22.12.2020 5 z 5

Oproti předchozím dílům, je tato kniha plná akčního děje. Velkou část knihy prožíváme s Ciri, která toho zažije opravdu mnoho. Přijde mi, že předchozí díly jí vlastně na tohle všechno připravovaly. Už není malá holka. Moc se mi tento díl líbil.

vit9537
09.12.2020 5 z 5

Napinave, vzrusujici, vtipne a trochu sproste :D
Vypraveni o Zaklinaci a ostatnich carodejich, obludach, nelidech... Toto uz je 4 kniha o Zaklinaci od Sapkowskeho. Postavy, ktere si oblibite! Libi se mi i to trpaslici ± moravske nareci :D ! Bezva knizka, kterou uz jsem mel objevit drive!

Elcrysis
01.12.2020 5 z 5

Je to jízda a stránky ubíhají samy.
Možná ale opravdu není od věci si vzít k ruce tužku a papír a jakmile se objeví jméno krále nebo čaroděje, tak si poznamenat ke kterému království patří, popř. jestli je členem čarodějnické Rady nebo Kapituly. Při zvratu v polovině knížky se potom papírek se jmény hodí - člověk se nemusí rozpomínat o koho jde, jenom koukne na papírek, hned je v obraze a knížku si možná více užije.

n.ezn.amy
27.11.2020 5 z 5

Druhý díl fantastické ságy, kdy dojde k rozdělení Geralta s Ciri, která musí utéct, aby si zachránila svůj holý život. V tomto díle je více rozvíjena politika světa, kdy předzvěst války s Nilfgaardem je větší a intriky čarodějů a vládců nabívají na síle. V tomto díle Geralt trochu ustupuje do pozadí, ale na kvalitě příběhu to neubírá

Šnek86
23.11.2020 3 z 5

Tento díl nebyl zas až tak zaživný.Řeší se tu politické čachry mezi čaroději, králi, Veverkami a s tím spojené intriky ohledně blížící se války.Neustálé pronásledování Ciri a následné peripetie, až po přidání Ciri k bandě Potkanů.Pokračuji v sérii.

papajapa
12.11.2020 5 z 5

Oproti předchozímu dílu trochu zajímavější, ikdyz osud Ciri předvídatelný (utek z věže Racku). Jsem zvědavá co bude dal...

Peter74
04.11.2020 5 z 5

Tentokrát je tu trocha zmeny od fantazy a to polítika. Veľmi mi to nevadilo, ale nie každému to vyhovuje v tomto žánri. Napriek tomu palec hore.

Nočnípták
02.11.2020 4 z 5

Tak jak mně v knihách nikdy nevadilo hodně postav, tady vadilo. Chvílemi jsem se ztrácela. Dokonce přišla vhod tužka a papír. Fakt jsem si některá jména čarodějek a čarodějů musela napsat. A taky, ke komu z vládců patří. A kdo je s kým, nebo proti komu. Pak už to bylo dobré. I když zde bylo docela málo Geralta, kterého miluju, kniha měla spád a četla se dobře. Líbila se mně, už jsem zvládla i další díl, ale přesto si cením víc prvních dvou povídkových knih.

klara1550
31.10.2020 4 z 5

V některých postavách jsem se dost ztrácela, na druhou stranu to začalo nabírat spád a konec se mi dost líbil.

kurama45
07.10.2020 5 z 5

Pribudlo postáv, dejových línií, zápletiek, intríg i konšpiračných teórií, no napriek tomu som sa v tom ani trochu nestrácala. Klobúk dole.
Geralt sa postupne kamsi vytratil a s ním aj všemožné potvory, škoda. Ciri zase dospela, resp. k tomu bola (bohužiaľ) prinútená :(.

Sapkowského jazyk sadol do opísaného prostredia ako riť na šerbeľ, poľská audiokniha svojou genialitou, originalitou, zvukovými efektami a krásnou prácou s hlasmi zasa prekonala tú prvú. No a koniec nedá inak, než sa vrhnúť na ďalší diel.

J.P.S.
01.10.2020 5 z 5

Pokračování ságy a rozvíjení zastřešujícího příběhu. Nová válka s Nilfgaardem se blíží a člověk se postupně dozvídá, že Ciri je důležitěšjí postavou, než si myslel. Perlou téhle knihy pro mě byla řež, ve kterou se změnil původní slavnostní ples na Thannedu.

A největší dilema bylo, zda za větší svině považovat Scoia'taely (elfí pakáž...), nebo Potkany (tuhle bandu loupeživých mládežníků jsem upřímně nesnášel, a to i navzdory sympatiím k Ciri).

Katie*
26.09.2020 4 z 5

První půlka a něco mě bavila vážně hodně, u druhé už moje prvotní nadšená opadlo. V případě tohoto dílu mi trochu vadilo velké množství postav v některých kapitolách, měla jsem docela problém orientovat se v tom, kdo je kdo, a hlavně kdo je kladná postava a kdo záporná. Taky mě trošku mrzí, že tu nebylo moc Geralta, jeho mám v téhle sérii opravdu nejradši a části s ním mě baví číst nejvíc. Čas opovržení skončil docela zajímavě a rozhodně čtenáře navnadí na to, aby si přečetl další díl - já jsem tedy hodně zvědavá, kam se bude ubírat cesta mladé Ciri - ale vzhledem k tomu, že druhá polovina knihy mé nadšení zase trochu snížila, se do Křestu ohněm pustím asi po delší pauze.

DreamerX9
21.09.2020 3 z 5

Líbí se mi kam se děj posunul. Tahle kniha má všechno napětí, humor i krásu fantasy. Rozhodně se těším na třetí díl. Seriál knize nesahá ani po kotníky.