Čas opovržení

Čas opovržení https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30399/bmid_cas-opovrzeni-ghU-30399.jpg 5 4183 314

Zaklínač série

Zaklínač: sága série

2. díl

Druhá část ságy o Zaklínači (v pořadí čtvrtá kniha včetně povídkových souborů). Příběh běží dál paralelně v několika liniích - nejdůležitější je samozřejmě Ciri a to, co znamená pro osud světa. Nezanedbatelnou částí je také politická situace a události okolo války s Nilfgaardem, která se chystá každou chvíli vypuknout... Nutno podotknouti, že kniha je doslova plná nádherných ilustrací Jany Komárkové.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Leonardo

Czas pogardy , 1995

Wolf012
13.10.2019 5 z 5

Zdárne pokračování příběhu Ciri. Plno překvapení a převratů. Jsem zvědavý na další díl série

Etule
10.10.2019 4 z 5

Udělala jsem u téhle knihy chybu v tom, že jsem si od předešlého dílu dala poměrně velkou pauzu. Na základě toho jsem se do poloviny totálně ztrácela v čarodějích, králích a kdovíkomu ještě. Ale blíží se seriál, na který jsem opravdu moc zvědavá, tak jsem si řekla, že bych mohla konečně tuhle ságu dočíst.
Nicméně jsem od knihy očekávala něco trošku jiného. Nejspíš mě zmátlo to tvrzení, že se jedná o společné putování Geralta a Ciri. No kde že... Nicméně se mi tentokrát závěr líbil mnohem víc, než u předešlého dílu.
MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER
V závěru tu máme nezvěstnou Yennefer, ztracenou (i když později nalezenou velice zajímavou skupinou) Ciri a opravdu, ale opravdu, nasraného Geralta. Opravdu zajímavě připravená půda pro další díl. :)

Margherita_N
01.10.2019 3 z 5

No... už mi není čtrnáct, takže nejsem cílovka tohohle díla, jak mi po čtyřech knížkách o zaklínači definitivně došlo. Když se sbírají armády k boji, když se dozvídáme o mocenských intrikách, je to pěkně vypravěčsky napsaný. Fakt. Ale polovinu tý knížky jako by napsal zastydlej puberťák nebo starej mládenec, kterýho ta všudypřítomná a většinou lacině ztvárněná erotika velmi rozechvívá. Zase jsme se nedozvěděli nic pořádnýho o výcviku zaklínače, o tom, jak se z člověka stane čaroděj, zato víme, že čarodějky rády nosí průhledný halenky a Geralt to po dlouhém půstu málem neustál. Líbil se mi popis toho, jak Ciri přežívala na poušti, to je statečná holka.

Ma-ra
01.10.2019 4 z 5

Pokracovani romanu, ktery v sobe skryva plno intrik, politiky, zrady a postav, opravdu hodne postav. Pan Sapkowski do nas hrne postavy, mista a konflikty jak na bezicim pasu. Mel jsem opravdu tezke chvile vse zapamatovat a rozeznat. Bez pouziti mapy, nebo googlu se z toho v jeden moment stava pekny mismas. To je jedina negativni stranka knihy. Obcas jsem mel pocit, ze se pribeh hrozne tahne a informaci je prehrsek, vsechny informace jsou ale u konce zaslouzene odmeneny. Pokud by to slo, dal bych 4 a pul hvezdy.

Nelíísek
24.09.2019 3 z 5

Jsem dosti na vážkách nemohu se rozhodnout jestli se mi kniha vlastně líbí nelibí a co se mi na ní líbí nebo nelíbí, je to dost prekerní situace tohle to.

V první části knihy mě děj bavil a byla jsem přesvědčená že je to zatím nejlepší kniha v serii ale nějak se to zvrtlo a druhá část mě až tak moc nebavila kor to zevlování pouští.

No jdu číst dál ale tenhle díl je asi slabší i když 1 část knihy je nabytá akcí k prasknutí. Neříkám že druhá část ne .. ale nějak mi prostě nesedla.

Jandýs
31.08.2019 5 z 5

Paráda, události se dávají do pohybu a série se mi dostává pod kůži. Po 1.dile jsem neverila, že sérii doctu.. Nyní Zaklinaci i panu Sapkowskimu přicházím na chuť a baví mě to!

Lenka_S
02.08.2019 5 z 5

Tak jo, je rozhodnuto :-) tahle série putuje do oblíbených. Po pomalem rozjezdu v prvním díle ságy je tento prošpikovaný akcí a dějovými zvraty. Vše co se děje kolem Ciri ji ovlivňuje a utváří. Moc se těším jak to bude pokračovat dál...

Blekí
19.06.2019 4 z 5

Po kratší pauze jsem se vrátila z sérii Zaklínač a už si zase živě pamatuji, proč mě předchozí knihy tak pohltily. Hodně jsem se bavila u Geraltova pohledu na kouzelnický sněm a na konci knihy jsem ani napětím nedýchala. Bohužel v určitých částech druhé poloviny knihy jsem se cítila opravdu ztracená. Autor zapojil do děje války a politikaření, což znamená velké množství jmen, které na nás autor vychrlil tak rychle, že čtenář opravdu nemá šanci si je všechny hned zapamatovat a zorientovat se kdo je kdo. A když se všichni navzájem začnou zrazovat, jak už to ve válkách bývá, tak je z toho jeden velký guláš a upřímně jsem si několikrát během četby musela googlit kdo je vlastně kdo.

malazluta
18.06.2019 5 z 5

Dokonalá sága, která se stala mou srdcovou záležitostí.

Richie1
16.06.2019 4 z 5

V druhém dílu je o něco více politického pletichaření, ale i tuhle rovinu mám v románech rád. Sapkowski dokáže velmi plasticky popsat politickou situaci a zájmy jednotlivých vládců zaklínačova světa. A do toho všeho zapadá i Ciri, se vší svou pokrevní sudbou a samozřejmě Geralt, její ochránce a učitel. Okamžiky na sněmu čarodějů na Thanedu byly také velmi zajímavé, rozuzlení trochu nečekané. Ciri má před sebou ještě dlouhou cestu, těším se na další díl. 85%

boxas
12.06.2019 4 z 5

Jak už tu někdo psal, některé části knihy jsou skvělé a hodně mě pobavily, jiné mě nudily.

Knihomolka10942
03.05.2019 4 z 5

Určitě zatím nejlepší díl ze série Zaklínač. Od začátku knihy se mi příběh moc líbil i konec byl zajímavý, ale někde za polovinou byly takové nudné části kde se řešily války, bitvy, politika, kdo koho zabije, do toho se tam přimíchalo spoustu lidí, a už mě ta část přestala bavit. Zachránila to potom ta závěrečná část o Ciri, ta byla boží!

JP
30.04.2019 3 z 5

Uniká mi to 'Sapkowského unikum' (zase). Na jednu stranu má ve svojí sáze spoustu skvělýho (třeba závěr, kdy Ciri bloudí pouští a potká "nezkušenýho jednorožce, co asi pannám moc nerozumí" a následně část s lapkama a bandou Potkanů), nebo fakt, že je to autor moderní a aktuální, který se vyslovuje jako autor svojí doby okolo některých otázek... ale na stranu druhou pak opět a často sklouzává k mocenské politice, tlachání, až nešikovné žánrové parodii a celé to sjede do absolutního průměru, úrovní i obsahem pro teenagery. Je to nekonzistentní jako celek - kvalita knihy je děsnej ping pong (možná ta polská mentalita). A s tímhle pocitem tak trochu zápasím už od úplného začátku celé série. Začínám mít pomalu dojem, že ze Zaklínače se stane "Temná věž 2.0", epická a všemi protlačovaná sága, autorovo magnum opus, které ale absolutně jako celek padlo na držku, vlivem toho, že to prostě a jednoduše není tak dobrý. Je to tak o dvě třídy níž, než věci, co mě aktuálně zajímají (žánrově, náročností, formou), ale ságu chci přečíst, protože jde o dlouholetý rest. Uznávám, že jsem se k tomu asi dostal příliš pozdě a že jako mladší čtenář bych k tomu měl vřelejší postoj. Ale jestli je vám 18+ a skáčete tu nadšením, jediným akceptovatelným důvodem je nostalgie.

Thomas1222
07.04.2019 5 z 5

Neuvěřitelné, jak Sapkowski dokáže psát tak jednoduše a srozumitelně, že postavy a děj je natolik zajímavý, že jen stěží lze odložit knihu před spánkem.

Podle mého subjektivního literárního cítění a mé skromné fantazie by za nej-epičtější filmový moment mohla část z Potkany. Konkrétně část odehrávající se v průběhu předávání darů Ciry. Tento atmosférický okamžik umocňuje životní neštěstí provázející každého jednotlivce z party vyhnanců vytržených z jejich dříve jakžtakž poklidného života.

-Endy-
05.04.2019 4 z 5

...aneb když zjistíte, že jste před lety omylem přestali číst další díly jedné z nejlepších fantasy sérií ever :-D

Makropulos
18.03.2019 4 z 5

Stále skvělé, daleko drsnější než v přecházejících dílech, jen pro mě tentokrát trochu moc politiky a intrik.

duch72
07.03.2019 5 z 5

Sága o zaklínači se mi ohromně líbí tím, že její hrdinové jsou z masa a krve, nedokonalí a proto tak uvěřitelní a veskrze sympatičtí. Tedy snad s výjimkou Yennefer, kterou opravdu nemusím, i když tuším, že svojí povýšeností maskuje vnitřní zranitelnost a bolest. Naopak mne uchvátil příběh Ciri, která se poprvé musí spoléhat jenom na sebe a na svůj meč, a v nečekaném společenství s Potkany vstupuje do světa dospělých jak v boji, tak v lásce.

Ginosaji
03.03.2019 4 z 5

Báječně navázáno na první román! Bohužel, i v reálném životě mě politikařina nudí. Při čtení rozhovoru Geralta s Marigoldem v Brokilonu mě zachránil asi způsob, kterým autor situace zachytil.. Dialog prokládaný jednotlivými situacemi. Působivé

Hadati
27.02.2019 5 z 5

Po celkem klidném prvním dílu série se tentokrát rozehraje pořádný gambit, do kterého se zapojí nejen Geralt chránící Ciri, ale také mnoho království včetně Nilfgardu, ale hlavně mágové, kdy každý z nich sleduje své vlastní cíle. Aby toho nebylo málo, tak se do sporu království, říší a mágů zapojí také Veverky. Sapkowski dokáže téměř po celou dobu udržovat čtenáře v napětí. Slabší je pouze část, kdy jeden z hrdinů putuje pouští, kde se výrazně posune tempo vyprávění. Naštěstí tahle nudnější část netrvá moc dlouho.

Dejf_ano
02.02.2019 5 z 5

Romány o zaklínačovi jsou díl od dílu lepší. Všechny známé postavy až už Geralt, Marigold a další ustoupili na dráhu řekněme vedlejších postav a udělali prostor hlavní dějové linii, ale rozhodně jim to neubralo vůbec nic. Naopak charaktery jsou stále propracovanější a člověk je vnímá jako staré známe :)