Poslední přání

Zaklínač... Ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů – mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain – pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný – naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu, doplněné povídkou Hlas rozumu, kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo. Povídky: - Cesta, z níž není návratu (Droga, z której się nie wraca) - Hlas rozumu (Głos rozsądku) - Zaklínač (Wiedźmin) - Zrnko pravdy (Ziarno prawdy) - Menší zlo (Mniejsze zło) - Otázka ceny (Kwestia ceny) - Konec světa (Kraniec świata) - Poslední přání (Ostatnie życzenie)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/60971/zaklinac-zaklinac-i-posledni-prani-qDL-60971.jpg 4.53352

Zaklínač (1.)

Ostatnie życzenie (1993)

Literatura světová, Povídky, Fantasy
Vydáno:, Leonardo

Kniha Poslední přání

Mysias

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu, což mě neskutečně bavilo. Vím, že to je modla všech, kdo milují fantasy. Pro mne převyprávěné legendy a pohádky, zasazené k postavě úžasného Zaklínače a jeho života. Mám radši originalitu a vlastní nápady, ne převyprávění pověstí, ale vzhledem i ke zpracování audioknihy se mi to moc líbilo (Zaklínače namluvil Jiří Dvořák). Chtěla jsem knihu označit jako skoro až dětské čtení (starší děti), ale je v ní spousta erotiky a je opravdu poznat, že autorem je muž :-D

vlkodlaq

Dlouho jsem Zaklínači odolával, ale tak dlouho jsem chodil kolem, až jsem ho dostal od všímavé manželky :) Až na drobné dějové úpadky je první Zaklínač lehce nadprůměrný dějem, ale výrazně nadprůměrný čtivostí. Rozhodně si rád přečtu další díl.

jirka3176

I mě donutilo, přečíst knihu ze zvědavosti, kvůli celkem známé videohře Zaklínač:Divoký Hon, kterou jsem osobně ještě nehrál.
Ze začátku jsem si říkal nic moc, ale každou další stránkou, mě začala bavit více a více, dokud jsem nebyl na poslední stránce.
Při čtení, jsem se musel několikrát zasmát, jinak to ani nešlo :-D. Šlo vidět, že Sapkowski se s tím vůbec nepáral, vážně, v žádné jiné knize, jsem tolik vulgárních slov ještě neviděl xD.
Celkem jsem si oblíbil postavu, která se jmenuje Marigold,který tam příběh oživil, díky němu zde vznikly další vtipné scénky, při putování s Geraltem, prostě bez něj by to bylo později po čtení méně zažívné,ale více jsem si oblíbil, již zmiňovaného Geralta z Rivie, hlavní postavu této knihy i s ním tam jsou vtipné momenty,nejvíce mě pobavily ty, které souvisí s jeho zaklínačskými schopnostmi.
Nijak nelituji, že jsem si knihu přečetl a proto
dávám 4*/5*, dal bych o hvězdičku více,nebýt některých nudných pasáží.

hanzmb

Tak jsem po mnoha letech zjistil, že jsem tuto knihu ze série Zaklínač nečetl. Těch 5* už asi není dnešní pohled na tyto příběhy, ale spíš nostalgická vzpomínka na dobu před 27 lety, kdy jsme první knihy se Zaklínačem hltali jen co vyšly. Bylo to slovanské, naturelu blíž než anglosaský Conan apod. Zkrátka autor přišel v ten pravý okamžik. Navíc za ty 3 roky (1992) vydavatelství ještě nestíhaly zaplnit těch 40 let trvající díru v sci a především fantasy literatuře.

mil

Chvilku mi trvalo než jsem se s knihou sžila, ale s každou stránkou to bylo lepší a lepší.

Bolomsson

Zkouška další fantasy na odreagování. Tentokrát to byla přeci jen lepší volba, než démonská série od P.V. Bretta. Důvodem bude možná i fakt, že k Zaklínači mám přeci jen trochu blíže, díky jeho popularitě přenesené i do světa PC her a konzolí, kde jsem se s ním měl možnost poprvé setkat a pár desítek hodin se s ním lépe poznat přes ovladač mojí konzole PS4 :-).
Jako oddychovka docela fajn, člověk se při čtení občas i zasměje a je to nenáročné čtení. Možná v budoucnu sáhnu i po dalších dílech této slavné série o Geraltovi.

AlB3rt

Jedná se o skvělou kombinaci silného "hrdiny" a kvalitně zpracovaného fantasy světa obohaceného o jakýsi slovanský rozměr. Jednoduše perfektní.

mclenin

Prvý diel zodpovedá klasickým schémam prvých častí, kde sa čitateľ oboznamuje s hlavnou postavou, prostredím situovania príbehu a celkovými reáliami deja. Jednotlivé poviedky sú pomerne "čtivé" a knihou sa dá prelúskať bez väčších problémov a v krátkom čase. Hlavným problémom (alebo skôr nedostatkom) ostáva poviedková forma, v dôsledku ktorej si čitateľ nevytvorí k tomuto fantasy svetu pevné a kompaktné puto hneď od začiatku, ktoré by ho následne nútilo pokračovať ďalším dielom a vytvorilo by onú "mystickú" závislosť na čítaní zaklínačského príbehu.