Poslední přání

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Zaklínač... Ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů – mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain – pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný – naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu, doplněné povídkou Hlas rozumu, kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo. Povídky: - Cesta, z níž není návratu (Droga, z której się nie wraca) - Hlas rozumu (Głos rozsądku) - Zaklínač (Wiedźmin) - Zrnko pravdy (Ziarno prawdy) - Menší zlo (Mniejsze zło) - Otázka ceny (Kwestia ceny) - Konec světa (Kraniec świata) - Poslední přání (Ostatnie życzenie)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60971/zaklinac-zaklinac-i-posledni-prani-qDL-60971.jpg 4.54468

Zaklínač 1.

Literatura světová, Povídky, Fantasy
Vydáno, Leonardo

Ostatnie życzenie, 1993

Kniha Poslední přání

Jenny46

Krásné povídky, Geralta jsem si zamilovala a určitě budu pokračovat v dalších dílech. Viděla jsem seriál a poslouchám i audioknihy je to zajímavé dobrodružství.

nikorka

Nič nepoteší viac dušu čitateľa ako keď nájde nový svet, ktorý ho pohltí. :) A lepšie neskôr ako nikdy. Síce na to asi idem opačne, no aj tak som teraz "do" Sapkowského. Po hre a po netflixovskom seriály som sa konečne pustila do kníh a teším sa na tie ďalšie. Každému odporúčam, a sebe gratulujem :D.

martineden

Já nejsem cílovka Zaklínače, četla jsem tento díl strašně dlouho, nakonec ale určitou fascinaci tímto dílem přiznávám.

martin_aston

Veľká epická sága o Zaklínačovi sa rozbieha. Zatiaľ iba poviedkami, ale nedajte sa pomýliť - mnohé z nich sú dôležité pre neskorší dej.
Naviac, sú fakt čítavé. Sapkowského svet je detailný, plastický, Sapkowski je pán autor, majstrovsky pracuje s textom. Odporúčam, celú ságu. Pre mňa popri Pánovi prsteňov najlepšia fantasy sága vôbec.

x-lee-x

Je to skvělá knížka i když některé části mi přišli zdlouhavé a kvůli tomu sem četla knížku na etapy. Jsem zvědavá na další díly

PohadkyNovyVek

Četl jsem jen povídku Poslední přání, a dost mě demotivovala od dalšího Sapkowského čtení. Svět Zaklínače už jsem znal z Netflixovského zpracování, a především skvělé videohry Witcher 3: Wild Hunt, ale pokud by byla mým úvodem knižní předloha, asi se neponořím. Možná se někomu přímočarost na úkor elegance líbí, ale na mě to působilo spíš nenápaditě, líně a nudně. Nevím, zda to bylo starším datem (a tudíž autorovou ranou tvorbou) nebo nedokonalým překladem, ale nepřišlo mi to bůhvíjak napsané ani čtivé, těžký průměr. Ono co všechno se zdálo na Geraltově světě cool a neotřelé v době vzniku díla, v dnešním přehánění a kontroverzi všeho nepůsobí nijak výjimečně, přestože jeho vesmír je neobyčejně pestrý. Možná o něco přicházím, když nebudu znát další kousky v rámci série, ale fakt jsem nebyl přesvědčen, že to je nutné.

lencin

Dojemné i drsné povídky.
Geralt a Jenifer.
Krásné, jednoduché a stručné, a přesto úžasně fantazijní popisy. Živě jsem si představovala místa, kde se děj odehrává.
(2006)

Ookmalej

K precteni me inspirovala audiokniha (kterou fakt doporucuju vsema deseti). Ale je fakt, ze tohle fantasy se vymyka. Zadny kyc, zbytecny patos ani ocekavane rozuzleni. Ma to spad, ma to napaditost, vypada to realne! Svet Zaklinace me vtahnul a jen tak me nepusti.

List od Nimrala a jiné příběhy
List od Nimrala a jiné příběhy