Poslední přání

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Zaklínač 1 Zaklínač - Ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain - pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný - naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. * Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu + kompletní povídka Hlas rozumu kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo. * Povídky: Cesta z níž není návratu * Hlas rozumu 1 * Zaklínač * Hlas rozumu 2 * Zrno pravdy * Hlas rozumu 3 * Menší zlo * Hlas rozumu 4 * Otázka ceny * Hlas rozumu 5 * Konec světa * Hlas rozumu 6 * Poslední přání * Hlas rozumu 7...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/430/posledni-prani-YWg-430.jpg 4.53835

Zaklínač 1.

Literatura světová, Povídky, Fantasy
Vydáno, Leonardo

Ostatnie życzenie, 1993

Kniha Poslední přání

minde

Elfové, trpaslíci, magie, kouzla...skvělé :-) Pro milovníky fantasy je to povinnost :-)

Alteriol

Špičkové fantasy pro dospělé

Barbara182

Zaklínač je poměrně čtivým hrdinským fantasy s elfy a tak, ale je pravda, že kdybych nejdřív neviděla seriál a nebyla poblázněná Henry Cavillem :-), asi by se mi kniha tolik nelíbila (proto dávám jenom tři hvězdy). Jako doplněk k seriálu je to ale skvělé a kniha dovysvětluje spoustu detailů a třeba Geraltovo první přání od džina bylo v knize vlastně neskutečně vtipné :-)

kikikrat

Nejprve jsem viděla seriál. Nebyl špatný ale říkala jsem si, že přece tak krásný námět může mít i lepší zpracování. Tak jsem se tedy pustila do knížky a zamilovala se do světa zaklínače. Ten jazyk knížky je nádherný, každá kapitola má něco do sebe a seznamuje vás s něčím novým. Je to vtipné a kouzelné, je to i tvrdé a temné. Ano taková fantasy se mi líbí a ráda se pustím do dalších dílů...

Maki21

Moc dobré a trefné fantasy povídky.

pavlina6482

Super :)

elenai

Nedalo mi to a po letech jsem ji vytáhla z knihovničky a znovu si ji přečetla. No, a teď se můžu rozčilovat nad tím, jak mě zklamal scénář seriálu. Ten Sapkáč je nesmírně nadutý pán, ale psát tedy umí. Polský mistr dialogu, řekla bych. Neskutečně jsem si čtení užívala a četla jsem povídky opravdu pečlivě, aby mi neunikl žádný detail. Skvělé!

Murphy722

Pamatuji si ještě časy, když Zaklínače nikdo neznal. A potom se strhla docela lavina. Nu ale pojďme zpátky k hodnocení. Co se týče této první knihy, tak je to obrovský počátek zaklínačské ikonografie v plném slova smyslu. Povídky jsou bezvadné. Některé více a některé bohužel méně. Ale co byste také chtěli? Vždyť to byla prvotina. Dodnes si vzpomínám, jak studio CD Projekt Red vytvořilo první počítačovou hru o Zaklínači a mě běhal mráz po zádech, když jsem viděl první úvodní filmeček, kde do detailu, a dle knihy, je vylíčen Geraltův boj se Strigou. Nedám na knihu dopustit a už vůbec ne na slovanskou mytologii, která se v ní ukrývá.