Meč osudu

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Sedm příběhů zaklínače Geralta. Meč osudu je několikátou povídkovou sbírkou o Geraltovi, trubadúrovi Marigoldovi čarodějce a Yennefer, kde se jejich osudy všemožně kříží a rozpojují, aby se nakonec všichni opět setkali. Hlavním hrdinou tvorby Andrzeje Sapkowského je zaklínač Geralt z Rivie. Jako nájemný hubitel upírů, vlkodlaků a všemožných nebezpečných netvorů pochopitelně ovládá bojové a magické techniky nezbytné pro své zaměstnání. Nicméně není pouze chladnokrevným profesionálem, a už vůbec ne jedním ze superhrdinů, jimiž se žánr fantasy jen hemží. Postupně vychází najevo, že neměl možnost si svůj osud svobodně zvolit, ale naopak je nucen draze platit za schopnosti a dovednosti nedosažitelné a vesměs též nepochopitelné běžným smrtelníkům. Proto vyvolává strach a zároveň nevraživost a odpor těch, jejichž životy vlastně chrání. Přes své pozitivní působení jsou zaklínači odsouzeni k vyhnanství na samém okraji společnosti, která sice působí vnějškově středověkým dojmem, avšak mnoho jejich atributů je převzatých ze současnosti. (Dotisk tohoto vydání proběhl v roce 2008.)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30397/mec-osudu-s73-30397.jpg 4.73549

Zaklínač 2.

Literatura světová, Povídky, Fantasy
Vydáno, Leonardo

Miecz przeznaczenia, 1992

Kniha Meč osudu

Hannibal92
předevčírem

Pribeh Mec osudu a pribeh po meci osudu je super. Zbytek mi prisel horsi nez prvni kniha a trosku nuda. Jako celek ale urcite za precteni stoji. Tesim se na zbytek serie.

smazenaryba

Skvelé. Čo som napísal pri prvom dieli, to platí aj tu. Príbehy sú však už o čosi vážnejšie, kus ponurejšie, hĺbavejšie a do kopy dávajú ucelenejší príbeh, ktorý jasne smeruje k románovej ságe. Márne pátram v mysli, či som čítal vo fantastike niečo, čo by ponúkalo tak širokú škálu emócií a zážitkov, čo bolo súčasné drsné aj jemné, vážne aj humorné, rozprávkové aj skutočné. Zaklínač je prosto iba jeden.

Superzakova

Čtivé, napínavé... prostě příjemná oddechovka ????

Sixao

Také se mi pokračování líbilo víc než první soubor. Zaklínač je mi čím dál víc sympatický :)

MatoPalkes

Ešte lepšie ako prvý súbor poviedok. K tejto sérii sa budem vždy rád vracať.

ela2710

Druhy diel Zaklinaca sa mi pacil o cosi viac ako prvy , hoci mna poviedky celkovo az tak neoslovuju. Uz som sa do toho dostala viac, pribehy hoci kratke ma coraz viac vtahovali do deja a pri kazdom som bola zvedava ako dopadne. Najviac sa mi pacil pribeh o sirene,pri nom som sa aj nasmiala :-) Uz sa tesim na tretiu knizku,ktora by uz mala byt ina nez prva dve. Kazdopadne som zistila,se u mna rokz odkladany Sapkowski pise naozaj zaujimavo.

vodnář

Knihu jsem četla hned po přečtení 1. dílu ( Poslední přání). Obě knihy formou povídek vytvářejí životní příběh Geralta z Rivie od jeho početí až do jeho....( dočtete se na konci Meče osudu). Kniha je čtivá a na rozdíl od seriálu srozumitelnější pro pochopení jednotlivých postav i dějů. (Teď po přečtení obou knih se na seriál podívám ještě jednou, abych lépe pochopila, co mi poprvé unikalo.)

Anushka1

I druhá kniha ze série Zaklínač nás spíše seznamuje se světem kolem. Nejdůležitější ale je, že Geralt konečně začal věřit v osud. Těším se, až si přečti příběhy, které Geralt prožil společně se Ciri.