Krev elfů

Cintra je v troskách a stala se nilfgaardským protektorátem. Válka hrozí, že zasáhne i všechny okolní země, jež se stanou vazalskými provinciemi pod nadvládouu nilfgaardského císaře Emhyra. Jediný, kdo může válečné neštěstí vychýlit na jednu či druhou stranu, je zmizelá princezna Cirilia, vnučka cintránské královny Calanthé. A tak ji hledají snad všichni - jedni aby s ní uzavřeli dynastický sňatek, druzí aby jí něco takového znemožnili. Je na Geraltovi, aby s pomocí svých přátel splnil slib, že malou princezničku ochrání. Úkol je to těžký, vždyť válečnou mašinerii nějaké bajky o Osudu a Dítěti - překvapení nijak zvlášť nezajímají......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/75_/75807/zaklinac-iii-krev-elfu-nqU-75807.jpg 4.62668

Zaklínač: sága (1.)

Krew elfów (1994)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Leonardo

Kniha Krev elfů

Thomas1222

Úvod ságy jako víno. Prožíváme smutná i veselá období lvíčete z Cintry, Geralta, Yennefer, Triss, Marigolda, Yarpena a do toho řadu dalších lidí i nelidí. Na pozadí se začíná pomalu ale jistě odehrávat nebezpečná partie.

Knihomolka10942

Podobně jako u předchozích dílů se mi líbil i tento příběh, a určitě se mi daleko víc zamlouvá zpracování jednoho souvislého děje než styl povídek, kterým byli napsány první dva díly. V knížce bylo spoustu zajímavých kapitol od kterých jsem nemohla odtrhnout oči, ale bohužel se našli i ty části které mě opravdu nebavily, a už jsem si říkala kdy to skončí. To jediné mě nutí jednu hvězdičku ubrat...Ale i tak skvělé počteníčko;-D

Ginosaji

Vynikající úvod do románu. Fascinující popisy tréninků na Kaer Morhem. Cítila jsem každý dopad kyvadla, sledovala, jak Zřídlo věští po vyprázdnění pohárů.

Morgothal

Předchozí knihy povídek byly super, ale zde začíná souvislý příběh a to je úplně jiný level ;-)

HYPNOS88

Výborná fantasy. Ale něco málo, ta jedna hvězdička, tomu chybi, nebo možná naopak přebývá.

Lavender756

Opravdu magické, napínavé, propracované s příměsí politiky a hrozby nadcházejících událostí.

Makropulos

První dvě povídkové knihy byly skvělé a konečně je tu sága a mně nezbývá než konstatovat, že pana Sapkowského obdivuji. Obdivuji jeho vypravěčský talent, způsob vyprávění a používaný jazyk. Jsem překvapena tím, že do fantasy knihy je možné zapracovat takové neduhy společnosti jako je politikaření, mocenské boje a intriky, rasová nesnášenlivost až genocida, a to celé podat v příběhu o malé princezně Ciri a zaklínači Geraltovi uvěřitelně a s humorem. Zaujalo mě také, že tato sága i povídky mají dostatek ženských hrdinek a že postavy mají své silné a slabé stránky, svoje pocity, modřiny na těle i na duši a dobré i špatné vlastnosti. Doporučuji všem milovníkům fantasy.

JP

Genocida. Ekologie. Tajné služby. Mocenské intriky a snaha o nastolení řádu. Sapkowski mě nepřestává překvapovat svým rozsahem skutečného světa ve fiktivním fantasy, doslova si mnohdy dokážete zařadit, jak nějaká TV zpráva na počátku devadesátých let formovala mysl polského spisovatele k napsání určitých scén. Sapkowski rád přeskakuje, téměř střihově, jako ve filmu. Některé scény vás podmaní, některé jsou skoro o ničem. Téměř mě rmoutí, že musím hodnotit knihu samu o sobě, spíše bych uvítal, kdybych mohl finálně ohodnotit ságu jako komplet. Ale co, důležité je, že dlouholetý rest se konečně posouvá. Definitivně to není špatné čtivo a s každým dílem si nacházím mnoho drobností, co se mi na Zaklínači líbí. A začínám zastávat názor, který mě napadl už u druhé knihy, že si vás to podmaní nejspíše až s odstupem času a při opětovných čteních.