Krev elfů

od:


KoupitKoupit eknihu

První část ságy o Zaklínači.

Geralt, Ciri, Yennefer, Triss Ranuncul, Yarpen Zigrin a další známí a oblíbení hrdinové ze Sapkowského povídek poprvé na stránkách románu, v němž se odehrává boj o osud světa.

Zaklínač pečuje o plamen, který může zapálit celý svět…

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30482/krev-elfu-30482.jpg 4.62395
Série:

Zaklínač: sága (1.)

Orig. název:

Krew elfów (1994)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Leonardo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (184)

Přidat komentář
Elion
předevčírem

Prostě Zaklínač, co k němu dodat =) naprosto úžasné dílo od ještě úžasnějšího autora. Děkuji za něj.

mapet85
30. září

Krv elfov je úvodom do päť dielnej série. Pred touto knihou odporúčam prečítať si najskôr dve poviedkové knihy, vďaka ktorým vám všetko postupne bude do seba zapadať. Stretávame sa so zaklínačom Geraltom, čarodejnicou Yennefer, s Triss Ranuncul a samozrejme Ciri. Do deja som bol pomerne rýchlo vtiahnutý, aj keď musím povedať, že sa mi kniha nečítala najľahšie, najmä pri pasážach, kedy sa riešila politika a také a onaké kráľovstvo a vládcovia. Keďže som si ale sériu obľúbil, verím, že prí ďalších knihách to bude lepšie stráviteľné a preto pokračujem ďalej. :-)

LenkaKT
23. září

Prostě Zaklínač, tak jak ho máme rádi.

Etule
15. září

Přiznávám, že třetí díl byl pro mě trochu slabší. Ani ne tak, že by to už nebyly povídky, ale jak tady někdo zmínil - bylo tam prostě nějak málo Geralta. Nicméně i tak to bylo mistrovsky napsané, bavila jsem se přímo královsky.
Jen konečné kapitoly mi dělaly menší problém. Nějak jsem se nemohla prolouskat "výcvikem" Ciri. Což mě ale samozřejmě neodradí od dalších dílů. :3

MorriconeTheGod
09. září

Mám pocit, že Sapkowski by byl lepší dramatik než spisovatel, jeho knihy i povídky jsou statické, dějově řídké a zcela postavené na dialozích, které často přecházejí v nekonečné monology nesoucí takřka veškerou naraci... jeho romány bych se daly shrnout tak, že...někdo někam přišel, tam se dlouho žvanilo, šel o kus dál, zase se dlouho žvanilo, někoho rozsekl, další žvanění...nějak tomu nepřicházím na chuť a radši si dám zaklínače herního.

Azmodan
25. srpna

Kniha jako taková špatná není, v podstatě začátek všech dobrodružství a i následných počítačových her. Škoda jen, že se autor pořádně nerozepsal o podstatě zaklínačů, původu, vzniku, hlouběji nezabrousil do jejich úlohy na tomto světě a do jejich výcviku a přeměně z lidí na mutanty.

jaroiva
21. srpna

Po povídkách mi to přijde trochu víc omáčkovité, ale líbí se mi i tak. Jen mi tam tentokrát připadalo málo Geralta.
Nejvíc mě pobavil Yarpen Zigrin. Skvělý překlad!

„Dámy a frajlinky sú nám tu potřeba, taják prasaťu sedlo. Ani z šejtrocha sa včíl vychcat nemožu, mosím furverk zastavit a zalézt do křoví.“

kuruteku
19. srpna

Tak po prvních dvou dílech už začínám být vtažen do děje. Jenom by mne zajímalo, kdy se autor rozhodne, že z nadhozených motivů sestaví ságu, kdy se rozhodne o osudu postav, kdy postava diktuje tvůrci, kdy tvůrce postavě. Zatím se to čte náramně, napínavé, smutné.

Metla
13. srpna

Když jsem se od knihkupce a vydavatele v jedné osobě dozvěděla, že Sapkowski píše po povídkách román a plánuje dokonce celou ságu o zaklínači, byla jsem natěšená víc než malé děcko na Štědrý večer. Chodila jsem do malé SF speciálky pravidelně otravovat (aspoň jednou do týdne), jestli "už to vyšlo?" a zklamaně odcházela s jinými tituly v batohu. Jednoho krásného dne jsem se dočkala a tryskem vyrazila domů, abych sebou hned plácla na postel nad rozevřené stránky. Tehdy nadšení skončilo mírným rozčarováním, "Krev elfů" pro mě neměla sílu a kouzlo povídek; přibylo postav, dějových linií, intrikování i dialogů na úkor akce, chyběly mi narážky na pohádky, souboje a rozhovory s nestvůrami (popsán je jediný střet), humor byl rozmělněn na příliš velkém prostoru, občas jsem se nudila (obvykle při absenci Geralta na scéně, ach ta láska:-)). Ty samé vlastnosti jsem při opakovaném čtení, dvakrát tak stará, ocenila převážně jako klady. Nenudila jsem se ani chvíli, ale přece jen se příběh teprve rozjíždí, pouze naznačuje své možnosti, takže mé poctivé hodnocení se přidrží silných čtyř hvězdiček, s pošilháváním po páté.

Meaki
14. července

Úžasně vytvořený svět, čtivě napsané.

Svoby42
11. července

Nad světem Sapkowského se začíná stmívat. Poněkud pohádkový nádech prvních dvou knih se nadobro vytratil. Tohle už není kniha, kde hlavní postava jedná s pohádkovými bytostmi. Tohle je něco temnějšího...

Vesmich
16. června

Seznámení se Zaklínačem proběhlo příjemně. Jeho svět je srozumitelný, představitelný, uchopitelný. Postavy si člověk snadno zamiluje i znenávidí. V příběhu je všeho tak akorát: napětí, dobrodružství, lásky i nenávisti, bojů i všednodennosti. V textu se nevyskytují žádná nadbytečné slova a popisy. Rozhodně budu číst dál.

ladaol
11. června

Ihned si rozečítám další díl, ale musím ho číst pomalu, protože naše knihovna bude mít 2 týdny zavřeno, nevím, co budu dělat, prostě to hltám stranu za stranou. Nejspíš mi nezbude, než si 3. a 4. díl přečíst 2x, než budu mít další ...
Doufám, že to mluví za vše :)

martina1199
07. června

Smráká se a válka se blíží. Moc se mi líbila scéna se žravuchou, a taky pasáže s Yennefer a Ciri :-)

kikidok
01. června

Z knížek zaklínačů mám smíšené pocity. Svět stvořený autorem je dokonalý, kniha má příběh který mě opravdu baví. Na druhou stranu nemám pocit, že po přečtení jedné knížky (žádné, kterou jsem četla) jsem se v příběhu někam posunula respektive mám pocit že jedna knížka nic nevyřeší. Nejlepší by bylo, kdybych všechny knihy četla po sobě - tak moc se mi to ale nelíbí. Zvažuji přečtení dalších knih.

špulo
19. května

Jasné, že dobré...

invisible
08. května

V povídkách jsem si zamilovala svět zaklínače. Sága v tom dokonale pokračuje :). Jsem zvědavá jak to bude s Ciri pokračovat.

LenkaK666
02. května

Zaklínače mám moc ráda a po kratších povídkách se těším z něčeho objemnějšího a kompaktnějšího. Celý zaklínačův svět se mi dost dostal pod kůži, a proto čtu celou sérii knih už podruhé (teď jsem zrovna u Krve Elfů) - a to se mi nestává, číst jednu knihu dvakrát :) Příběh je tak obsáhlý, že i když si hlavní dějovou linii pamatuji, tak mě neustále překvapují její odbočky a detaily, které jsem již zapomněla, a tak se ze Zaklínače těším už podruhé, a ne méně, než tou bylo poprvé :-)

Paj-Inka
23. dubna

Tato knížka již není souborem povídek jako předchozí dvě, ale prvním dílem rozsáhlejšího románu. Po přechodu z rychle plynoucích povídek mě zarazilo, jak se děj najednou zpomalil a všechno se více vleče. Chvíli mi trvalo, než jsem si na to zvykla, ale nedá se říct, že by mě knížka vyloženě nudila. Trochu mě sice zklamalo, že se děj nikam daleko neposunul, ale beru to jako úvod k něčemu většímu a rozhodně se vrhnu na další díly.

MDKrupka
07. dubna

Pěkná knížka, ale povídky se mi líbili víc.

Terunkaa
10. března

Na tuhle sérii jsem se hrozně moc těšila. Čte se to jedním dechem protože to je pro mě něco úžasného. Popis světa a příběhy bytostí, které zde žijí. Jejich příběhy, je tak lehké se do toho zamilovat a cítit s postavami. :) Tahle série je od Pana spisovatele a já mu za ní nikdy nepřestanu být vděčná. :) Děkuji

Peťulka3
10. března

Další prosím :-)

Gagarinuvbratr
07. března

Keď ja proste milujem Yeneffer, ale ani ryšavka Triss by nebola márna. Zaklínač je jedna z najlepších fantasy sériu, ktoré som kedy čítal. Hrozne ma bavila, aj počátačová hra je rovnako super.

DarthSoren
04. března

První románová knížka ze série a hned takový nástup! Úžasné, dechberoucí, fantastické. Části v Kaer Morhen, kde Ciri cvičí, kde rozmlouvají zaklínači s Triss a kde je Cirilla indisponovaná jsou prostě vynikající.

JirkaDitt
04. března

První kniha ze série, která konečně začala rozvíjet hlavní děj. Ale musím přiznat, že poté, co se Geralt a Ciri rozdělili, mě víc bavili části s Ciri než s Geraltem.

jerisno
27. února

Pan Sapkowski nám touto ságou stvořil velmi zajímavý svět. Jednotlivé díly, ale i předcházející samostatné povídky, jsou dostatečně napínavé, vtipné a velmi čtivé. Z hlavních postav se za nejoblíbenější dá považovat kterákoliv. Zaklínač Geralt, trochu stárnoucí a lehce unavený ze spousty prožitých dobrodružství, trubadůr Marigold se svojí nevymáchanou ..."ústy" a velkým smyslem pro humor, majestátná čarodějka Yennefer, občas až jízlivě nepříjemná a povýšená, nevinná princezna Ciri, postupně se měnící na velmi sebevědomou a schopnou dívku. Mojí osobní volbou by ale byla čarodějka Triss Ranuncul, v pozadí stojící, marně doufající, přesto kdykoliv připravená pomoci svým přátelům v boji s temnými silami. Škoda, že v dílech Andrzeje Sapkowskeho nedostala trochu více prostoru.
Originální a velmi kvalitně napsané příběhy, které by si zasloužily mnohem kvalitnější filmové zpracování, než byl nepovedený polský seriál.

Anoell
24. února

Tak jsme se od povídek dostali k románu. Na začátku to bylo takové nezvyklé... ale brzo jsem to přestala vnímat a hltala stránku za stránkou. Kresby mi přišly hezčí v povídkách a osobně moc nemusím Ciri, jinak opět nemám knize co vytknout, plný počet hvězdiček je rozhodně zasloužený.

PawlušQa
18. února

Knížka byla super, ale trošku jsem se ztrácela v čase, kdy se co odehrává, ale to bude asi jen moje chybka. Jinak byla kniha velmi čtivá a musím uznat, že zakončení se mi líbilo. Člověka to uvede do další kapitoly života Ciri, tedy je to moje domněnka neboť jsem ještě další knihu nečetla :D

Petass
05. února

Souhlasím s Dolina níže. Kniha opravdu působí jako úvod k příběhu. Představení postav, politické situace... přesto je to skvělé. Celý příběh je pro mě až překvapivě "uvěřitelný" asi právě díky paralele k našemu světu - nesnášenlivost, politikařen, likvidace druhů a další témata. Určitě doporučuji přečíst nejprve povídkové sbírky Poslední přání a Meč osudu. I když první díl na mě působil poněkud kostrbatě a prvoplánově. Pomůže k orientaci v postavách, zemích, prostředí... Každý další díl je lepší a lepší. A to jak textem, tak i ilustracemi :)

Dolina
30. ledna

Tento díl působí jako pilotní díl nějakého seriálu. Seznámení s postavami, otevření spousty otázek, nabuzení do dalšího děje a ... konec. I tak ale ani na chvíli nenudí.
Nabízí totiž tolik témat k zamyšlení - rasismus, xenofobie, životní prostředí, hubení druhů, politika, intrikaření, osudovost, fungování magie - zasazené tak přirozeně a uvěřitelně, že má čtenář pocit, že čte o skutečném světě. K tomu dopomáhá i fakt, že vše působí tak slovansky. Jakoby se vše odehrávalo v naší krajině.
Také se mi líbí, že autor vše úplně nevysvětluje, takže je velký prostor pro čtenářovu fantazii. Pro ty, kteří budou se Zaklínačem začínat však doporučuji první přečíst i první dvě povídkové knihy, jinak se budou v této ztrácet.