Krev elfů

První část ságy o Zaklínači.

Geralt, Ciri, Yennefer, Triss Ranuncul, Yarpen Zigrin a další známí a oblíbení hrdinové ze Sapkowského povídek poprvé na stránkách románu, v němž se odehrává boj o osud světa.

Zaklínač pečuje o plamen, který může zapálit celý svět…

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30482/krev-elfu-30482.jpg 4.62303
Série:

Zaklínač (3.)

Originální název:

Krew elfów (1994)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Leonardo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (175)

Přidat komentář
Meaki
14. července

Úžasně vytvořený svět, čtivě napsané.

Svoby42
11. července

Nad světem Sapkowského se začíná stmívat. Poněkud pohádkový nádech prvních dvou knih se nadobro vytratil. Tohle už není kniha, kde hlavní postava jedná s pohádkovými bytostmi. Tohle je něco temnějšího...

Vesmich
16. června

Seznámení se Zaklínačem proběhlo příjemně. Jeho svět je srozumitelný, představitelný, uchopitelný. Postavy si člověk snadno zamiluje i znenávidí. V příběhu je všeho tak akorát: napětí, dobrodružství, lásky i nenávisti, bojů i všednodennosti. V textu se nevyskytují žádná nadbytečné slova a popisy. Rozhodně budu číst dál.

ladaol
11. června

Ihned si rozečítám další díl, ale musím ho číst pomalu, protože naše knihovna bude mít 2 týdny zavřeno, nevím, co budu dělat, prostě to hltám stranu za stranou. Nejspíš mi nezbude, než si 3. a 4. díl přečíst 2x, než budu mít další ...
Doufám, že to mluví za vše :)

martina1199
07. června

Smráká se a válka se blíží. Moc se mi líbila scéna se žravuchou, a taky pasáže s Yennefer a Ciri :-)

kikidok
01. června

Z knížek zaklínačů mám smíšené pocity. Svět stvořený autorem je dokonalý, kniha má příběh který mě opravdu baví. Na druhou stranu nemám pocit, že po přečtení jedné knížky (žádné, kterou jsem četla) jsem se v příběhu někam posunula respektive mám pocit že jedna knížka nic nevyřeší. Nejlepší by bylo, kdybych všechny knihy četla po sobě - tak moc se mi to ale nelíbí. Zvažuji přečtení dalších knih.

špulo
19. května

Jasné, že dobré...

invisible
08. května

V povídkách jsem si zamilovala svět zaklínače. Sága v tom dokonale pokračuje :). Jsem zvědavá jak to bude s Ciri pokračovat.

LenkaK666
02. května

Zaklínače mám moc ráda a po kratších povídkách se těším z něčeho objemnějšího a kompaktnějšího. Celý zaklínačův svět se mi dost dostal pod kůži, a proto čtu celou sérii knih už podruhé (teď jsem zrovna u Krve Elfů) - a to se mi nestává, číst jednu knihu dvakrát :) Příběh je tak obsáhlý, že i když si hlavní dějovou linii pamatuji, tak mě neustále překvapují její odbočky a detaily, které jsem již zapomněla, a tak se ze Zaklínače těším už podruhé, a ne méně, než tou bylo poprvé :-)

Paj-Inka
23. dubna

Tato knížka již není souborem povídek jako předchozí dvě, ale prvním dílem rozsáhlejšího románu. Po přechodu z rychle plynoucích povídek mě zarazilo, jak se děj najednou zpomalil a všechno se více vleče. Chvíli mi trvalo, než jsem si na to zvykla, ale nedá se říct, že by mě knížka vyloženě nudila. Trochu mě sice zklamalo, že se děj nikam daleko neposunul, ale beru to jako úvod k něčemu většímu a rozhodně se vrhnu na další díly.

MDKrupka
07. dubna

Pěkná knížka, ale povídky se mi líbili víc.

Terunkaa
10. března

Na tuhle sérii jsem se hrozně moc těšila. Čte se to jedním dechem protože to je pro mě něco úžasného. Popis světa a příběhy bytostí, které zde žijí. Jejich příběhy, je tak lehké se do toho zamilovat a cítit s postavami. :) Tahle série je od Pana spisovatele a já mu za ní nikdy nepřestanu být vděčná. :) Děkuji

Peťulka3
10. března

Další prosím :-)

Gagarinuvbratr
07. března

Keď ja proste milujem Yeneffer, ale ani ryšavka Triss by nebola márna. Zaklínač je jedna z najlepších fantasy sériu, ktoré som kedy čítal. Hrozne ma bavila, aj počátačová hra je rovnako super.

DarthSoren
04. března

První románová knížka ze série a hned takový nástup! Úžasné, dechberoucí, fantastické. Části v Kaer Morhen, kde Ciri cvičí, kde rozmlouvají zaklínači s Triss a kde je Cirilla indisponovaná jsou prostě vynikající.

JirkaDitt
04. března

První kniha ze série, která konečně začala rozvíjet hlavní děj. Ale musím přiznat, že poté, co se Geralt a Ciri rozdělili, mě víc bavili části s Ciri než s Geraltem.

jerisno
27. února

Pan Sapkowski nám touto ságou stvořil velmi zajímavý svět. Jednotlivé díly, ale i předcházející samostatné povídky, jsou dostatečně napínavé, vtipné a velmi čtivé. Z hlavních postav se za nejoblíbenější dá považovat kterákoliv. Zaklínač Geralt, trochu stárnoucí a lehce unavený ze spousty prožitých dobrodružství, trubadůr Marigold se svojí nevymáchanou ..."ústy" a velkým smyslem pro humor, majestátná čarodějka Yennefer, občas až jízlivě nepříjemná a povýšená, nevinná princezna Ciri, postupně se měnící na velmi sebevědomou a schopnou dívku. Mojí osobní volbou by ale byla čarodějka Triss Ranuncul, v pozadí stojící, marně doufající, přesto kdykoliv připravená pomoci svým přátelům v boji s temnými silami. Škoda, že v dílech Andrzeje Sapkowskeho nedostala trochu více prostoru.
Originální a velmi kvalitně napsané příběhy, které by si zasloužily mnohem kvalitnější filmové zpracování, než byl nepovedený polský seriál.

Anoell
24. února

Tak jsme se od povídek dostali k románu. Na začátku to bylo takové nezvyklé... ale brzo jsem to přestala vnímat a hltala stránku za stránkou. Kresby mi přišly hezčí v povídkách a osobně moc nemusím Ciri, jinak opět nemám knize co vytknout, plný počet hvězdiček je rozhodně zasloužený.

PawlušQa
18. února

Knížka byla super, ale trošku jsem se ztrácela v čase, kdy se co odehrává, ale to bude asi jen moje chybka. Jinak byla kniha velmi čtivá a musím uznat, že zakončení se mi líbilo. Člověka to uvede do další kapitoly života Ciri, tedy je to moje domněnka neboť jsem ještě další knihu nečetla :D

Petass
05. února

Souhlasím s Dolina níže. Kniha opravdu působí jako úvod k příběhu. Představení postav, politické situace... přesto je to skvělé. Celý příběh je pro mě až překvapivě "uvěřitelný" asi právě díky paralele k našemu světu - nesnášenlivost, politikařen, likvidace druhů a další témata. Určitě doporučuji přečíst nejprve povídkové sbírky Poslední přání a Meč osudu. I když první díl na mě působil poněkud kostrbatě a prvoplánově. Pomůže k orientaci v postavách, zemích, prostředí... Každý další díl je lepší a lepší. A to jak textem, tak i ilustracemi :)

Dolina
30. ledna

Tento díl působí jako pilotní díl nějakého seriálu. Seznámení s postavami, otevření spousty otázek, nabuzení do dalšího děje a ... konec. I tak ale ani na chvíli nenudí.
Nabízí totiž tolik témat k zamyšlení - rasismus, xenofobie, životní prostředí, hubení druhů, politika, intrikaření, osudovost, fungování magie - zasazené tak přirozeně a uvěřitelně, že má čtenář pocit, že čte o skutečném světě. K tomu dopomáhá i fakt, že vše působí tak slovansky. Jakoby se vše odehrávalo v naší krajině.
Také se mi líbí, že autor vše úplně nevysvětluje, takže je velký prostor pro čtenářovu fantazii. Pro ty, kteří budou se Zaklínačem začínat však doporučuji první přečíst i první dvě povídkové knihy, jinak se budou v této ztrácet.

kaca3606
30. ledna

úžasné

Adhara
19. ledna

Neviem, či som neurobila chybu, že som to nezačala čítať od prvého dielu, hoci mi čitatelia radili, že to vraj netreba, že prvý román ságy je až toto. Vyskytovalo sa v ňom však obrovské množstvo mien a miest, z ktorých sa len máločo vysvetlilo a z ktorých som zostala zmätená. Aj dej pôsobí ako vytrhnutý z väčšieho celku. Chýba mu románová ucelenosť a v podstatne sa v knihe skoro nič neudeje. Len akási protivná pubertiačka absolvuje bojový a magický výcvik – to je celý výsledok stoviek strán. Štýl však nebol zlý a niektoré pasáže ma pomerne bavili. To boli tie s malým počtom postáv. Potom však znova prišli pasáže, v ktorých známe postavy začali spomínať bezpočet iných postáv a udalostí, a zase som bola stratená, pričom pre túto samotnú knihu to spomínanie nemalo ani žiadny výsledok. Vadili mi aj príliš moderné slová ako edukovať, indisponovaný… podobné výrazy sa do stredovekej fantasy nehodia. Aj myslenie postáv mi pripadalo akési príliš liberálne a súčasné.

Enlighted267
16. ledna

Rozšírenie úvodu do Sapkowskiho sveta, do diania na Kontinente.... epickosť zároveň s osudovosťou preťatá bravúrne.... vrchol, a zároveň úvod do, podľa môjho názoru.... vrcholu stredoeurópskej fantasy, odporúčam prečítať všetkej vekovej kategórii od 18 rokov.. EDIT: neodporúčam čítať v slovenskom preklade, preto aj chápem nižšie hodnotenia prvo-čitateľov, ktorým sa pravdepodobne dostala do rúk slovenská verzia... príliš veľa moderných výrazov, nezmyselné preklady a hlavne dialekty pre rozličné rasy/regióny nevyniknú tak dokonale, ako v českom preklade, najbližšom jazyku originálnej poľštine... v opačnom prípade si pridajte hviezdičku

Nomia
13. ledna

Zaklínače nejde nemilovat, skvělé postavy, zajímavý děj, nečernobílé charaktery, bohaté a pestré dialogy, krásné ženy, intriky a politika, sex, vtip a ironie, napínavé souboje a výborně popsaný svět. Co víc si přát?
Pro milovníky fantasy je Sapkowski naprostá povinnost. :)

orangerose
07. ledna

Další pěkně napínavý díl se zaklínačem a s Ciri :)

Oryk
06. ledna

Sága zaklínače je jedna z nejlepších sbírek knih, co jsem četl. To, že autor nevyjasňuje vše, co píše, dodává příběhu atmosféru tajemna. Kniha přes svou velkou popularitu zůstává stále nepochopena a každý kdo ji dočte, vnímá vyznění děje a samotný závěr jinak.

sarka45
05. ledna

Má první kniha od tohoto autora a zklamaná rozhodně nejsem. Děj zajímavý, myšlenky nadčasové, dialogy leckdy až filosofické. Trochu velké množství postav, ve kterých se ne zcela orientuji a diskuze někdy pro mně o trochu delší než je nutno, za to ubírám hvězdičku. Ale určitě se pustím do dalšího dílu.

RHorse
29.12.2017

Tak konečně souvislý příběh Zaklínače, začínám být na této fantasy závislá. Všem doporučuji. Doufám, že se Netflixu ten připravovaný seriál povede, protože má určitě vynikající předlohu.

kristyna6626
04.12.2017

Nádherný díl. Bála jsem se jak si budu zvykat z povídek na normální román, ale šlo to samo :) Už teď se těším na další díl :D