Krev elfů

První část ságy o Zaklínači.

Geralt, Ciri, Yennefer, Triss Ranuncul, Yarpen Zigrin a další známí a oblíbení hrdinové ze Sapkowského povídek poprvé na stránkách románu, v němž se odehrává boj o osud světa.

Zaklínač pečuje o plamen, který může zapálit celý svět…

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30482/krev-elfu-30482.jpg 4.62200
Série:

Zaklínač (3.)

Originální název:

Krew elfów (1994)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Leonardo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (164)

Přidat komentář
Terunkaa
10. března

Na tuhle sérii jsem se hrozně moc těšila. Čte se to jedním dechem protože to je pro mě něco úžasného. Popis světa a příběhy bytostí, které zde žijí. Jejich příběhy, je tak lehké se do toho zamilovat a cítit s postavami. :) Tahle série je od Pana spisovatele a já mu za ní nikdy nepřestanu být vděčná. :) Děkuji

Peťulka3
10. března

Další prosím :-)

Gagarinuvbratr
07. března

Keď ja proste milujem Yeneffer, ale ani ryšavka Triss by nebola márna. Zaklínač je jedna z najlepších fantasy sériu, ktoré som kedy čítal. Hrozne ma bavila, aj počátačová hra je rovnako super.

DarthSoren
04. března

První románová knížka ze série a hned takový nástup! Úžasné, dechberoucí, fantastické. Části v Kaer Morhen, kde Ciri cvičí, kde rozmlouvají zaklínači s Triss a kde je Cirilla indisponovaná jsou prostě vynikající.

JirkaDitt
04. března

První kniha ze série, která konečně začala rozvíjet hlavní děj. Ale musím přiznat, že poté, co se Geralt a Ciri rozdělili, mě víc bavili části s Ciri než s Geraltem.

jerisno
27. února

Pan Sapkowski nám touto ságou stvořil velmi zajímavý svět. Jednotlivé díly, ale i předcházející samostatné povídky, jsou dostatečně napínavé, vtipné a velmi čtivé. Z hlavních postav se za nejoblíbenější dá považovat kterákoliv. Zaklínač Geralt, trochu stárnoucí a lehce unavený ze spousty prožitých dobrodružství, trubadůr Marigold se svojí nevymáchanou ..."ústy" a velkým smyslem pro humor, majestátná čarodějka Yennefer, občas až jízlivě nepříjemná a povýšená, nevinná princezna Ciri, postupně se měnící na velmi sebevědomou a schopnou dívku. Mojí osobní volbou by ale byla čarodějka Triss Ranuncul, v pozadí stojící, marně doufající, přesto kdykoliv připravená pomoci svým přátelům v boji s temnými silami. Škoda, že v dílech Andrzeje Sapkowskeho nedostala trochu více prostoru.
Originální a velmi kvalitně napsané příběhy, které by si zasloužily mnohem kvalitnější filmové zpracování, než byl nepovedený polský seriál.

Anoell
24. února

Tak jsme se od povídek dostali k románu. Na začátku to bylo takové nezvyklé... ale brzo jsem to přestala vnímat a hltala stránku za stránkou. Kresby mi přišly hezčí v povídkách a osobně moc nemusím Ciri, jinak opět nemám knize co vytknout, plný počet hvězdiček je rozhodně zasloužený.

PawlušQa
18. února

Knížka byla super, ale trošku jsem se ztrácela v čase, kdy se co odehrává, ale to bude asi jen moje chybka. Jinak byla kniha velmi čtivá a musím uznat, že zakončení se mi líbilo. Člověka to uvede do další kapitoly života Ciri, tedy je to moje domněnka neboť jsem ještě další knihu nečetla :D

Petass
05. února

Souhlasím s Dolina níže. Kniha opravdu působí jako úvod k příběhu. Představení postav, politické situace... přesto je to skvělé. Celý příběh je pro mě až překvapivě "uvěřitelný" asi právě díky paralele k našemu světu - nesnášenlivost, politikařen, likvidace druhů a další témata. Určitě doporučuji přečíst nejprve povídkové sbírky Poslední přání a Meč osudu. I když první díl na mě působil poněkud kostrbatě a prvoplánově. Pomůže k orientaci v postavách, zemích, prostředí... Každý další díl je lepší a lepší. A to jak textem, tak i ilustracemi :)

Dolina
30. ledna

Tento díl působí jako pilotní díl nějakého seriálu. Seznámení s postavami, otevření spousty otázek, nabuzení do dalšího děje a ... konec. I tak ale ani na chvíli nenudí.
Nabízí totiž tolik témat k zamyšlení - rasismus, xenofobie, životní prostředí, hubení druhů, politika, intrikaření, osudovost, fungování magie - zasazené tak přirozeně a uvěřitelně, že má čtenář pocit, že čte o skutečném světě. K tomu dopomáhá i fakt, že vše působí tak slovansky. Jakoby se vše odehrávalo v naší krajině.
Také se mi líbí, že autor vše úplně nevysvětluje, takže je velký prostor pro čtenářovu fantazii. Pro ty, kteří budou se Zaklínačem začínat však doporučuji první přečíst i první dvě povídkové knihy, jinak se budou v této ztrácet.

kaca3606
30. ledna

úžasné

Adhara
19. ledna

Neviem, či som neurobila chybu, že som to nezačala čítať od prvého dielu, hoci mi čitatelia radili, že to vraj netreba, že prvý román ságy je až toto. Vyskytovalo sa v ňom však obrovské množstvo mien a miest, z ktorých sa len máločo vysvetlilo a z ktorých som zostala zmätená. Aj dej pôsobí ako vytrhnutý z väčšieho celku. Chýba mu románová ucelenosť a v podstatne sa v knihe skoro nič neudeje. Len akási protivná pubertiačka absolvuje bojový a magický výcvik – to je celý výsledok stoviek strán. Štýl však nebol zlý a niektoré pasáže ma pomerne bavili. To boli tie s malým počtom postáv. Potom však znova prišli pasáže, v ktorých známe postavy začali spomínať bezpočet iných postáv a udalostí, a zase som bola stratená, pričom pre túto samotnú knihu to spomínanie nemalo ani žiadny výsledok. Vadili mi aj príliš moderné slová ako edukovať, indisponovaný… podobné výrazy sa do stredovekej fantasy nehodia. Aj myslenie postáv mi pripadalo akési príliš liberálne a súčasné.

Enlighted267
16. ledna

Rozšírenie úvodu do Sapkowskiho sveta, do diania na Kontinente.... epickosť zároveň s osudovosťou preťatá bravúrne.... vrchol, a zároveň úvod do, podľa môjho názoru.... vrcholu stredoeurópskej fantasy, odporúčam prečítať všetkej vekovej kategórii od 18 rokov.. EDIT: neodporúčam čítať v slovenskom preklade, preto aj chápem nižšie hodnotenia prvo-čitateľov, ktorým sa pravdepodobne dostala do rúk slovenská verzia... príliš veľa moderných výrazov, nezmyselné preklady a hlavne dialekty pre rozličné rasy/regióny nevyniknú tak dokonale, ako v českom preklade, najbližšom jazyku originálnej poľštine... v opačnom prípade si pridajte hviezdičku

Nomia
13. ledna

Zaklínače nejde nemilovat, skvělé postavy, zajímavý děj, nečernobílé charaktery, bohaté a pestré dialogy, krásné ženy, intriky a politika, sex, vtip a ironie, napínavé souboje a výborně popsaný svět. Co víc si přát?
Pro milovníky fantasy je Sapkowski naprostá povinnost. :)

orangerose
07. ledna

Dalsi pekne napinavy dil se zaklinacem a s Ciri :)

Oryk
06. ledna

Sága zaklínače je jedna z nejlepších sbírek knih, co jsem četl. To, že autor nevyjasňuje vše, co píše, dodává příběhu atmosféru tajemna. Kniha přes svou velkou popularitu zůstává stále nepochopena a každý kdo ji dočte, vnímá vyznění děje a samotný závěr jinak.

sarka45
05. ledna

Má první kniha od tohoto autora a zklamaná rozhodně nejsem. Děj zajímavý, myšlenky nadčasové, dialogy leckdy až filosofické. Trochu velké množství postav, ve kterých se ne zcela orientuji a diskuze někdy pro mně o trochu delší než je nutno, za to ubírám hvězdičku. Ale určitě se pustím do dalšího dílu.

RHorse
29.12.2017

Tak konečně souvislý příběh Zaklínače, začínám být na této fantasy závislá. Všem doporučuji. Doufám, že se Netflixu ten připravovaný seriál povede, protože má určitě vynikající předlohu.

kristyna6626
04.12.2017

Nádherný díl. Bála jsem se jak si budu zvykat z povídek na normální román, ale šlo to samo :) Už teď se těším na další díl :D

Elea
02.10.2017

Ze začátku jsem s knihou trochu bojovala a měla jsem problém přejít z povídek (které byly perfektní) na souvislejší vyprávění.

Faila
19.09.2017

Zpočátku jsem byla z tohoto dílu nadšená, především proto, jak zajímavá a neustále aktuální témata se zde rozebírala. Kniha šla trochu do hloubky a řešilo se zde něco vážného, těžkého a nad čím čtenář - pokud chtěl - mohl přemýšlet. Samozřejmě nechyběly vtipné ani akční scény. Bohužel jsem byla od jisté chvíle jen otrávená. Nemůžu si pomoct, ale mě ty pasáže s Yennefer a Ciri nejen nebavily, ale vyloženě štvaly. Obě dvě mi přijdou nesnesitelně protivné - a neoblibou ženských postav to není, neboť všechny ostatní ženy v Zaklínači mi nevadí, některé mi byly i velmi sympatické. Ale nemůžu jen kvůli své nelibosti vůči hrdinkám, kolem kterých se točila polovina knihy, odsoudit celou knihu. I ty části o učení Ciri byly dobře napsané, občas i vtipné, smutné, hluboké. Ale štvaly mě k nesnesení!

AndreaD
13.09.2017

Knižka je skôr komornejšia, ale pre mňa zas osobnejšia čo sa týka vzťahu Ciri a Geralta a jej pobytu na KM, kde ju cvičil nielen Geralt, ale aj ostatní zaklínači. Stred knižky zameraný skôr na opis politickej situácie, vzťahy medzi vladármi jednotlivých zemí a ostrovov, príčiny a následky postupného zániku elfského národa a koniec je venovaný Ciri a jej cvičeniu s Jen. Posledné stránky sa ma týkali doslova osobne. Jenneffer neviem prísť na chuť a preto som potrebovala akési vysvetlenie, či ospravedlnenie jej zvláštneho chovania, nakoľko mám pocit, že má pre ňu slabosť nielen Geralt, ale aj najmä samotný autor. Začala som ju trochu viac chápať a zároveň viac rozumieť jej počínaniu. ".... všetky čarodejnice sú škodoradostné..." Aj tak si však nemôžem pomôcť a nedokážem ju mať rada ako napr. Blyskáča a jeho prekáračky s Geraltom. Ich spoločné dialógy sú živnou šťavou tejto série...

DragonLover
11.09.2017

Skvělá kniha o (už ne tak) skvělém světě. Zaklínače jsem si v poslední době oblíbila a tato kniha mě utvrzuje v mém názoru. Příběh a děj jsou zde upozaděny popisem postav a poznávání jejich charakteru, ale vzhledem k tomu, že se jedna více méně o úvod, tak to beru. Několikrát jsem se dokonce nad některými situacemi nahlas zasmála (což se mi nestává často). Co mě ale vyloženě nebavilo byly dlouhé a nudné debaty o politické situaci; méně je někdy více, abych tak řekla. Jinak ale super kniha a těším se na další díl!

Alee
04.09.2017

Svět zaklínače je perfektní, plný tajemství, nebezpečí a magie. Postavy jsou pestré, mají své chyby a působí celkem živě a uvěřitelně. Člověk tuto útlou knížečku zhltne na posezení, jelikož je to celkem svižné. Vypravování pomocí rozhovorů je zajímavý způsob psaní (i když v některých slovních přestřelkách jsem se trochu ztrácela v tom, kdo říká co, jelikož tam často chybí jakákoliv uvozující věta). I když se mi kniha líbila, určitě si přečtu další díl a jsem zvědavá, kam se děj bude ubírat, tak se nemůžu zbavit pocitu, že Sapkowskému lépe sedl formát povídek. Děj je stále takový epizodkový, hemží se vedlejšími postavami, které nejsou nijak uvedené a čtenáři dá hodně práce se v nich zorientovat a vytáhnout z dialogů nějaké jejich charakteristiky. To, že se v celém díle prakticky nic nestalo přikládám tomu, že je to úvodní díl celé ságy, který měl sloužit nějakému bližšímu seznámení s hlavními postavami a s politickou situací, která je důležitá pro další děj. Uvidíme co bude dál.

Nymeria_
03.08.2017

První polovina byla skvělá, malá Ciri vychovávaná zaklínači je prostě top :D jsem ráda, že jsem se k Zaklínači konečně dostala, těším se na další díly :)

SmoulikCZ
01.08.2017

Bože, konečně jsem se dostal na dějovou posloupnost. (né že by byli předchozí dvě knížky špatné, to né). Mám rád prostě, že jdou věci v nějaké časové ose. Neskutečně jsem si užil čtení a neovladatelně se těším na dalšííí díl !

IvaKo
28.07.2017

Prostě skvělé! Psáno poutavě a s vtipem.

Pazďa
23.07.2017

Krev elfů slouží po dvou povidkových knihách jako úvod pro pentalogii o Geraltovi a Ciri - na faktu že se jedná o úvod kniha stojí i padá. Jako oba Zaklínači předtím je Krev elfů čtivá a zajímavá, ovšem snaha do uvedení do dějových linek tolika postav obsahuje hluchá místa a děj nasledujích knih je zde nastíněn a větší část knihy se věnuje průzkumu postav a jejich motivací.

Aniday
16.07.2017

sice jako bych začala číst první díl, ale i tak... super...

Vlastina67
14.07.2017

Po skvělém druhém díle jsem se s chutí pustila do třetího a nastalo velké zklamání. Děj se nikam neubíral, nekonečné rozhovory mě nudily a byla jsem ráda, že knížka skončila. Doufám, že to byla výjimka a díl následující se opět rozeběhne tempem dílů předchozích.