Křest ohněm

Křest ohněm https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85189/mid_zaklinac-zaklinac-v-krest-ohnem-SGQ-85189.jpg 5 3908 301

Zaklínač: sága série

Zaklínač série

5. díl

Třetí román o Geraltovi a Ciri. Císař Emhyr chystá svatbu – po sňatku s princeznou Cirillou se stane nejen vládcem Cintry, ale podle věštby také pánem celého Severu. Že to s oním plánem nebude tak jednoduché, císař zjistí téměř okamžitě – někdo mu podstrčil dvojnici. Přestože se snaží své odhalení utajit a pokračuje v přípravách sňatku, pravdu nakonec zjistí nejen Dijkstrova tajná služba, ale i společenství čarodějek, jež se rozhodly, že osud světa konečně vezmou do svých rukou. Jen Geralt o podvržené princezně netuší nic. Rozhodne se, že vyrazí do Nilfgaardu a Ciri osvobodí. Aby se však dostal k ústí Jarugy, musí projít územím, na němž zuří válka. A jak se zdá, nemůže si být jist svým životem ani před vojáky útočícího Nilfgaardu, ani před jednotkami obránců, a tím méně před záškodnickými komandy Veverek...... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Leonardo

Chrzest ognia , 1996

Petass
29.04.2018 5 z 5

Zatím nejlepší kniha ze ságy, příběh se rozběhl a zaplétá se a zaplétá... Nevím, o koho se bát dříve :) Nové postavy, nové příběhy, nové podněty k přemýšlení... Trošku mi vadilo, že autor začal najednou měnit styl a místy se objevuje popis události z pohledu různých postav, což dosud nepoužíval, nebo to nebylo tak výrazné... Pak jsem to hodila za hlavu a užila si zbytek knihy.

KlariN
09.03.2018 5 z 5

Sága nabírá grády, neskrblí životnými postavami, nepostrádá humor, posmutnělost ani brilantní temporytmus. Jednoduše krása.

DarthSoren
04.03.2018 5 z 5

10 hvězdiček! To se nedá? Aaaach... Ale nevadí. Tohle snad dostatečně vystihuje můj obdiv nad timhle dílem. Je potřeba více slov? Nemyslím si. Bohatě musí stačit: Brokilon, Zoltan, Regis a sir Geralt z Rivie.

Shinstria
03.03.2018 5 z 5

Po předchozím - pro mne slabším dílu, který je plný otravných politických machinací a keců, je tento díl učiněných skvostem! Skvěle napsaný - méně politiky a pletichaření, ovšem přibyli nové a opravdu skvěle vymyšlené postavy. Sic děj nebyl bůhvíjak gradovaný, nicméně našláplo se na další díly a celé je to najednou zajímavější. Čtenář dostane prostor pro poznání nových i starších postav a mě osobně hned více přirostly k srdci. Díl jsem si opravdu užila. Konec byl pro mě nanejvýš zábavný. A už hltám následující Věž vlaštovky. Jen si říkám - proč jsem tak dlouho otálela se čtením této série?!

Dolina
15.02.2018 5 z 5

Jestliže předchozím dílům jsem dal 5 hvězdiček, tenhle by si zasloužil nejmíň 6. Zatím nejlepší kniha se Zaklínačem. Přitom děj je tak civilní a minimální. Řekl bych, že tento díl slouží hlavně k představení nových postav a načrtnutí vývoje dalších událostí.
Zaklínač putuje zemí, ve které zuří válka. Cestou se k němu přidávají další společníci (kteří jsou naprosto skvěle napsaní - Regis!) a společně se dostávají do různých lapálií. Všemu ale vévodí epický závěr. Ještě se mi nestalo, abych hned po přečtení knihy měl chuť si jí dát hned znova.

sarka45
02.02.2018 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší kniha ságy. Málo politiky, svižný děj, nové postavy zajímavé, už se těším na další.

Alee
29.01.2018 5 z 5

Za mě zatím nejlepší díl Zaklínačské ságy. Konečně se začalo pracovat více s postavami než s výpisem politických událostí (které vám stejně bez podrobnějšího zkoumání moc neřeknou). Geralt distal v tomto díle naprosto skvělou družinu nových charakterů. Kromě již známého Marigolda přibude Milwa, Cahir a Regis, občas doplněni partou Zoltanových trpaslíků. Všechny postavy skvělé, vtipné, vůbec mi nevadilo, že scén s Ciri a Yenefer tam bylo po málu.

DeathTheKid
31.12.2017 5 z 5

Co by mnohým vadilo, já uvítal. Křest ohněm totiž neoplývá dynamikou, děj se moc neposouvá a vlastně jen rozdává karty. A právě to na tom miluji. Před bouří vám totiž Sapkowski umožní více poznat Geralta i Marigolda, zjistíte, jak se mají misky vah u čarodějnic a poznáte lučišnici Milwu, lekárníka Regise, nenilfgaarďana Cahira a trpasličí bandu včele se Zoltanem. Upřímbě jen Cahir měl méně prostoru, i tak budu ale napjatě číst jejich další dobrodružství. Tenhle "buddy" styl mi velmi vyhovoval a u pasáže vaření polévky jen vyeskaloval do maximální příjemnosti. Ale i po dramatické stránce má kniha silné chvíle a s válečnou tématikou tak namíchává pocity z nových postav a kruté reality do zvláštního myšmaše.

VeronikaZ
29.11.2017 5 z 5

Skvělá knížka o cestě skupinky hrdinů. Geralt jako vždy občas na facku a Yennefer mi lezla na nervy i na těch pár stránkách. A jako přidaná (a nejzábavnější) hodnota Marigold, Zoltan a hlavně charismatický Regis, který doufám dostane hodně prostoru v dalších dílech.

B-artX
23.09.2017 4 z 5

Křest ohněm byl zatím ze všech knih nejhorší. Děj byl neuvěřitelně natahovaný, po většinu času se tam vlastně nic nedělo. Po výborném Času opovržení docela zklamání. Ale A.S. psát umí a překlad je skvělý, takže to vlastně ve finále vyšlo. Jakože jo.

Knihu rozhodně táhne čtveřice nových postav- Milwa, Cahir, Regis a Zoltan. Ty byli zcela nejlepší na celé knize. Za to Geralt se chová jak asociální hňup a z malé Ciri je vrahoun. A pak že Arya je mad.. Marigold si jede svoje a tentokrát jeho řeči nejsou tak cool, jako bývaly. Ale pořád dobrý.
Linka čarodějek byla neuvěřitelně nudná. Moc si z ní nepamatuji, protože jsem jí četl v polospánku. Jo, tak bad to bylo.

Knize by dle mého hodně přidalo, kdyby jsme slyšeli o víc o celkovém dění války a banda se víc účastnila bojů, třeba přepadávali nějaké menší, polomrtvé skupinky Veverek nebo nějaké Nilfgarďany. To by zvýšilo napětí, které tam skoro vůbec nebylo.
Linka čarodějek tam moc prostoru neměla, ale stejně tam byla "až moc".
Potkani jsou hrozný. V minulé knize se mi líbili víc.

Ale stejně.. bavil jsem se. Jakože jo. I když to tady docela hatuju, tak to bylo fajn. Za mě 86%.

Faila
23.09.2017 4 z 5

"Šumář s loutnou. Hubatá polodryáda. Vampýr, kterému táhne na padesátý křížek. A mizerný Niifgaarďan, který se hádá, že není Nilfgaarďan…“ „A v čele družiny zaklínač, který se nedokáže k ničemu rozhoupat.“ Dokonalé! Kniha je o dost jiná než předchozí dva romány, pozornost je zde věnována především Geraltovi a o všem ostatním padne jen pár, spíše méně významných zmínek. Pro mě měla každopádně zase to kouzlo prvních setkání se Zaklínačovým světem.

IvaKo
11.08.2017 5 z 5

Opět skvělý příběh, místy trýznivý, jindy vtipný. Zajímavé nové postavy a jako vždy báječný překlad. Vrhám se na další díl, který je naštěstí trošku tlustší.

kralika
10.08.2017 5 z 5

Road story po rozbité cestě...
Sága o zaklínači se nadechuje, skoro nic zásadního se v tomto dílu nesemele, ale Sapkowski dokazuje, že je Pan autor.

Aniday
24.07.2017 5 z 5

miluju trpaslíky 8)

amaenium
16.07.2017 5 z 5

Již pátá kniha o našem oblíbeném zaklínači. Konečně se dozvídáme, kam se poděla Yennefer a naopak toho v tomto díle víme pramálo o "běžném" životě Ciri. Začíná mě znervózňovat, že jsem s knihami už za polovinou a mířím ke konci..

Romžiry
11.07.2017 5 z 5

K Zaklínači není co dodat. Zase skvělé.

Charlie119
08.07.2017 4 z 5

Stále dobrá. Je vidět, že autor si připravuje půdu pro další díly. A třebaže tento díl není zvraty nic závratného, jeho soukolí pokračuje dál docela bez problémů a je zde vidět, že i řemeslně je autor již někde jinde než na počátku. :-) Jo a počkejte si na konec.

Rawen616
07.07.2017 5 z 5

Tak konečně díl který mě plně chytil po těch dvou, které se mi jen líbily ale zdaleka né tak jako povídky. Celá kniha je vlastně jen o tom, jak Geraltova parta putuje z bodu A do bodu B a prožívá různá dobrodružství , což je vlastně takové to nejosvědčenější fantasy klišé. Jak už je u Zaklínače zvykem, moc pohodovou atmosféru ale nečekejte. Hrdinové totiž putují krajem, který je sužován válkou.

Evisis
26.06.2017 5 z 5

Naprosto parádní další díl Zaklínače, který mě opravdu bavilo číst. Co jiného k tomu dodat než že jsem se zase ocitla hned vedle Geralta, Marigolda, Ciri a dalších skvělých postav a náramně jsem si to užila. Těším se na další díl.

Aurorita
01.06.2017 5 z 5

Opět skvělý díl, prostě Zaklínač, k tomu asi není potřeba nic dodávat. Tento díl se mi asi zatím líbil z celé série nejvíce.