Křest ohněm

Křest ohněm https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30488/krest-ohnem-30488.jpg 5 3891 299

Zaklínač: sága série

Zaklínač série

5. díl

Třetí část ságy o Zaklínači. Setkáváme se opět Geraltem, který si léčí zranění utrpěna na Thaneddu v tajemném lese Brokilonu u dryád. Do příběhu vstupují nové důležité postavy, o kterých byla v dřívějších knihách jen malá či žádná zmínka. Na prvním místě je to lučištnice Milwa. Dále pak rytíř Cahir a nakonec ještě postava nejtajemnější, upír Regis…... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Leonardo

Chrzest ognia , 1996

mehilainen
mehilainen
25.02.2021 3 z 5

Zatím nejhorší díl, prvních 200 stránek se táhlo jak smrad, ale pak se to rozjelo, konec pobavil.:)

vlkodlaq
vlkodlaq
03.02.2021 3 z 5

Nepůjdu tak daleko, abych hodnotil knihu, jako jiní, jako nejhorší díl série (ještě nemám přečtenou celou sérii, takže to dodatečně ještě může přijít) ale ani bych ji ani zdaleka neoznačil za nejlepší. Jsou témata, která nesnesu v žádné knize, nebo i filmu, proto tak nízké hodnocení, navíc v této knize je oproti předchozím méně napětí, více military fantasy (nejsem fanda) a bohužel i spád místy pokulhává. Nicméně i přes to stojí v rámci série za přečtení. Například Regis je velmi zajímavá postava.

kristyna3010
kristyna3010
30.01.2021 5 z 5

Tento díl mě bavil o něco více oproti předchozím. Postava Regise mě v tomto díle nejvíce zaujala.

MatoPalkes
MatoPalkes
28.01.2021 5 z 5

Úžasná jazda pokračuje. Regis je kráľ, ale ostatne postavy som si zamiloval tiež.

Kiu
Kiu
23.01.2021 4 z 5

Tenhle díl mě dosti bavil, ikdyž příběh jako takový moc spád neměl. Velmi mě bavila diskuze s trpaslíky. Trpaslíci pro mě byli vždy hrozně impozantní, ale Sapkowski je pro mě dotáhl k dokonalosti. Také nesmíme zapomenout na abstinujícího upíra, který boří úplně všechny mýty o těchto "nočních" bytostech. Celou knihu jsem se upřímně bavila a byla to pro mě příjemná relaxace.

Bleskovýčtenář
Bleskovýčtenář
17.01.2021 3 z 5

Oproti ostatním knihám byla tahle nudná, nezajímavá, bez akce. Ale ten konec - ten byl úžasný. Smála jsem se jako blázen :D

klara1550
klara1550
14.01.2021 5 z 5

Szapkowski je prostě génius. Vezme nějaký standardní motiv, který používá milion autorů, a dokáže ho zakomponovat naprosto originálně. Navíc - kdo se ve fantasy knížkách dokáže věnovat společenským tématům dneška, jako ekologie a rozhodování o potratu?! A ten konec, to je prostě bomba! :-D

Hakate
Hakate
08.01.2021 5 z 5

klasika, kterou musí znát každý milovník fantasy, kdo nečetl, musí ihned napravit. Geralta nejde nemilovat.
Serie, ke které se vždy ráda vracím.

AsiUrčitě
AsiUrčitě
05.01.2021 1 z 5

Za mě nejhorší kniha ságy. Čtení mě vůbec nebavilo. Jen se putovalo z jednoho místa na druhé a děj byl vcelku o ničem. Chápu, že autor chtěl popsat válku a vše, co obnáší, ale tohle se opravdu nepovedlo. Je tu pár chvil, které celkový příběh někam posunují, ale jinak mě nedokázala ani jedna dějová linka dlouho zaujmout. Stejně tak postavy, které se tu objevily, se mohly objevit klidně jinak a sága by se obešla bez tohoto rozvleklého výplňového dílu.

VeruMalfoy
VeruMalfoy
22.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Regis je naprosto nejlepší postava, jakou jsem kdy měla možnost v téhle sérii poznat. Úplně jsem si ho zamilovala. Ciri se dost změnila. Ale vzhledem k tomu, čím vším si prošla, se není čemu divit. Geralt se také dost změnil, ale nejspíš je za jeho změnou prostě jen strach o Ciri.

kikidok
kikidok
15.12.2020 5 z 5

Tak tohle bylo příjemné překvapení! Nevím čím to je, ale tahle kniha mi přišla mnohem lepší než knihy předešlé! Byla tam akce, konečně jsem se začetla do toho příběhu a držela jsem všem palce. Nedokážu říct, co tahle kniha měla a předešlé ne, ale doufám, že to budou mít i ty další. Silně přemýšlím o přečtení série od začátku.

n.ezn.amy
n.ezn.amy
27.11.2020 5 z 5

Geralt, který se po zotavení ze zranění u dryád v Brokilonu spolu se svou novou družinou vydá hledat Ciri v době, kdy válka propukla plnou silou a nikdo se nemůže být jistý svým životem. Do děje vstupuje jedna z nejnebezpečnějších tvorů tohoto světa upír Emiel Regis, lékárník a filosof. Skvělý příběh plný napětí, ale humorných hlášek.

Šnek86
Šnek86
26.11.2020 4 z 5

V tomto díle je válka už v plném proudu, Geralt nabírá síly a spolu s bandou trpaslíků a další různorodou přidávající se společností se vydává hledat Ciri.Ta se mezím potlouká se skupinou Potkanů.Závěrečná bitva je vtipně zakončena.Pokračuji dalším dílem.

Miss Utahraptor
Miss Utahraptor
13.11.2020 4 z 5

Tři za většinu knížky. Na čtyři to překlopila rybí polévka.

Nočnípták
Nočnípták
02.11.2020 5 z 5

Přečetla jsem ji moc rychle, mrzí mne, že už jsem na konci. Když nepočítám povídky,tak z těchto třech dílů byl tenhle nejlepší. Méně postav s krkolomnými jmény (nebo jsem si už zvykla?), akce střídá akci, děj má spád. Moje láska k Geraltovi z Rivie, teď už rytíři, trvá a těším se na další díly.

Ta mapa, kdyby byla, to by bylo pro mne velkým potěšením. Ráda cestuju prstem po mapách.

Andrée
Andrée
02.11.2020 4 z 5

Takové krásné putování to bylo, avšak mapy se zde nedostalo.

J.P.S.
J.P.S.
01.10.2020 5 z 5

Ve třetím díle se válka severních zemí s Nilfgaardem naplno rozjíždí a uprostřed těcho závratných událostí se Geralt vydává hledat Ciri. Dává se dohromady s velmi netypickou - ale o to sympatičjětší - partou tvořenou lučištnicí, upírem, nilfgaardským rytířem a samozřejmě Marigoldem :-)) Družina při hledání Ciri prochází divokými pohraničními kraji, na které plnou tíhou dopadají válečné hrůzy a při tom všem zažívají dramatické chvíle. Zaklínač ukáže, že kromě monster dovede rubat i Nilfgaardské nájezdníky, za což si v samém závěru vyslouží pasování na rytíře :-))

Za mě asi nejlepší díl celé ságy.

luculi
luculi
03.09.2020 5 z 5

Hodně povedený díl, doposud asi nejlepší. Geralt a jeho společnost mají opravdu hodně prostoru a za to jsem moc ráda. Navíc se toho stalo poměrně dost, tajemství, bitvy, nepřátelé na každém kroku. To temno a nebezpečno z toho úplně dýchalo. Zaklínačův svět není zrovna nic růžového. Na druhou stranu jsem se i pěkně nasmála a to především díky trpaslíkům. Tohle mě opravdu bavilo...

Littleben
Littleben
29.07.2020

Zatím nejlepší román s Geraltem. Ani jedna stránka mě nenudila. 9/10

Veramark
Veramark
17.07.2020 5 z 5

Jak to ten Sapkowski dělá, že každý díl vygraduje takovým způsobem? Už si až nadávám, že jsem zhtla dva díly za tři dny. Tentokrát jsem se konečně dozvěděla i něco z historie, což mě dost potěšilo. Nové postavy, Milwu, Regise a hlavně Zoltana, jsem si hned zamilovala. Nejvíc jsem si užívala scény s trpaslíky, jejichž hlášky jsou úplně nejlepší, umírala jsem smíchy. Celkově mě humor v Zaklínači neskutečně baví, ono vlastně není moc, co by mě nebavilo. Ale zároveň jsem si na konci i trochu poplakala. Hned si jdu koupit další díl.