Zaklínač: Skleněný dům

Zaklínač: Skleněný dům

První díl nové komiksové série ze světa Zaklínače! Zaklínač Geralt potkává rybáře, jehož mrtvá a vražedně nebezpečná žena ovládá tajemný dům se zdánlivě nekonečným množstvím prázdných pokojů. Zdá se, že to je jen další práce pro zaklínače... jenže dům skrývá za každým rohem nějaké nové děsivé překvapení a tajemství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/237225/zaklinac-skleneny-dum-oct-237225.jpg 4.2230

Zaklínač - grafický román (1.)

The Witcher: House of Glass (2015)

Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Crew

MCGinger

Napínavý a dobře nakreslený příběh s Geraltem. Snad by jen mohl být delší.

krausmary

Pro milovníky Zaklínače se tomu nedá nic vytknout. Skvělý příběh, skvělé ilustrace, skvělý Geralt.

DennisMoore

Skvělá povídka jako od Sapkowského. Geralt je tady sice o něco více videoherní a o trochu méně knižní, ale nevadí to, protože to je pořád on. Příběh je krásně tajuplný, melancholický, romantická zápletka plynule přechází v hororovou... Co víc si přát? Navíc když má kniha tak fantastickou obálku od Mika Mignoly, že.

špulo

3x áno. Komiks so Zaklínačom. A ešte aj s fajn príbehom. Síce som si chvíľku zvykal na kresbu, ale netrvalo mi to dlho. Tak ako hry stoja za zahratie, tak stojí tento komiks za prečítanie...

_Peprmintka_

Překrásná kresba, příběh se správnou zaklínačskou atmosférou, i když to vysloveně nesálalo tím ostrovtipem Sapkowského, na komiks za mě spokojenost, nemám co vytýkat.

Nahnilaruka
11.12.2017

Tento komix se opravdu povedl, je asi ze série nejlepší a bojím se, že jej už žádný další díl nepřekoná. Kresby postav a vyobrazení světa, jak už psala spousta z vás níže, se opravdu povedla, jde z něj poznat ta úžasná syrovost a unikátnost světa, který vytvořil Sapkowski. Např. ve třetím díle už je více než viditelný vliv her, kde je ale toto pojetí už trošku jiné a záleží, zda jste větší fanda herní nebo knižní série.

Velké plus je také originální děj, napínavost a spádovost dílka, zajímavé postavy, kdy každá má nějaké své kouzlo. Což se bohužel v dalších dílech postupně vytrácí. Pro fanoušky povinnost. 100%

Neuroxerus
14.11.2017

Zaklínač - Skleněný dům je opravdu povedeným kouskem. Příběh je zajímavý, dýchá z něj taková ta správná zaklínačská atmosféra. Ačkoliv jsem nikdy nebyl fanouškem komiksů (ale jsem obrovským fanouškem zaklínače), musím uznat, že i s kresbou jsem byl spokojen a tento díl byl pro mne krásným úvodem do komiksů a zároveň příjemným překvapením - nečekal jsem totiž, že tato série zaklínačských komiksů bude něco povedeného. Naštěstí jsem se mýlil. Rozhodně doporučuji každému fanouškovi Zaklínače!:-)

betys6914
12.11.2017

Vážně skvělý příběh. Z celé série doposud vyšlých zaklínačských komiksů mi přišel nejlepší jak kresbou tak hlavně příběhem a atmosférou.

Wojta777
26.10.2017

Krásný desing a poutavý děj, do kterého se zakousnete a už nepustíte.
Pro fanoušky vědmáka povinnost.

Claudius
27.09.2017

Krásný komiks a velmi zajímavý zaklínačský příběh. Chybějící hvězdičku spíše připočtěte tomu, že komiks není mé oblíbené médium, než příběhu samotnému. Příběh i kresba totiž rozhodně nemá chybu. I na tak malý prostor se podařilo dostat vše, proč máme Geralta rádi - boj, hlášky, lechtivé scény, lehce filosofické či morální téma a samozřejmě vydařený závěrečný zvrat.

FireOfFilth
17.09.2017

Na komiksového Zaklínače jsem se velmi těšil, jakožto velký fanoušek jak knižní tak herní série. A dostal jsem velmi zábavnou knihu. Příběh, který se většinu času odehrává jak napovídá název knihy, ve skleněném domě. Tento dům má různá tajemství, které Geralt objevuje. Děj je celkově svižný.
Co se mi hodně líbí je kresba, dost se hodí k tomu světu.
Jako bonus je skvělá obálka knihy od Mike Mignoly.
Pro fanoušky Zaklínače povinnost. Hodnotím 4,5*

Nevimm
16.09.2017

5* ale jo

elenai
31.07.2017

Příběh Zaklínače byl lehce hororový a při pročítání mě příjemně mrazilo. Kresba byla perfektní a Lešij vypadal vyloženě odporně. A souhlasím s fvalek - Geralt tady není stoprocentním Geraltem, toho umí jen pan Sapkowski. :) Ale i tak jsem si ho velmi oblíbila.

fvalek
26.07.2017

Obálka mě maličko odrazovala, ale kresba uvnitř je parádní. Co se týče příběhu, tak byl originální a poutavý, jen se mi zdál takový nedotažený a rád bych i třeba věděl víc o kletbě domu atd. Co se týče Geralta jako takového... Přišlo mi, že občas dělá takové typicky negeraltovské věci, ale to je skutečně tím, že autorem není Sapkowski. Nicméně celý komiks se mi líbil a těším se i na další díly, je moc fajn vrátit se k Zaklínači zpět touto formou, která se násilně nevnucuje a není jako pěst na oko coby napodobenina Zaklínače :)

kklepkaa
24.07.2017

Zaklínač je moje srdcovka, takže nad komiksem jsem moc neváhala a jsem spokojená. Parádní návrat do světa Zaklínače. Kresby jsou opravdu moc povedené, příběh se mi líbil.

vojta491
09.07.2017

Vynikající komiks, který rozšiřuje původní svět Zaklínače o nový příběh. Grafika je poutavá.

Cryptkeeper
01.07.2017

Poutavý,mrazivý a čtivý příběh. Krásné grafické zpracování:)

pavla9879
09.06.2017

Krásná kresba, zajímavý příběh, ač jde citelně poznat, že není z pera A. Sapkowskiho. Nebyl to ten Geralt z Rivie, kterého známe, i když se autor opravdu snažil, nebyl ani zdaleka blízko "skutečnosti". Víc než dopňující příběh k sérii o Zaklínačovi mi to přišlo jako opravdu rychlé převyprávění nějakého vedlejšího úkolu ze hry.

FerosAK
21.05.2017

Nejsem moc obeznámen Sapkowského universa s bílovlasým lovcem monster v hlavní roli,ale komiks jsem si pořídil při vydání.
A neskutečně mě to bavilo.
Kresbu musím vypíchnout,páč je
skvělá.
Hororová a atmosférická.
Další je dobrý scénář,ač je vidět,že scénárista měl docela málo prostoru.
A to je první chyba.
Komiks je krátký a konec docela urychlený.
2 kapitoly(sešity)navíc a mohlo to být dokonalé.
Také místy koloring ,který někdy neseděl ke kresbě.(nejlepší koloring je v první kapitole.)
Takže můžu vřele doporučit každému a ohodnotil bych to 8/10.

Disease
15.05.2017

Vcelka se povedlo vystihnout Sapkowskiho humor, ale je příliš poznat, že je to podle hry.

MinaHawke
01.05.2017

Napínavý příběh, skvělá kresba. Pro mě super.

jan14s
22.03.2017

Krásně graficky zpracováno. Příběh byl velice zajímavý. Sice se knihám moc nevyrovná, ale na komiks je to super čtení.

kiwizak
09.03.2017

Komix se mi líbil, to řeknu hned na začátku. Velmi se mi líbilo výtvarné zpracování. Co se týče příběhu, jak to říct... Představte si vedlejší misi ve třetím zaklínači. Takovou ne úplně obyčejnou, kterou si budete pamatovat, ale zároveň si z ní tak nějak na zadek nesednete. V komixu bylo tak nějak vidět, že cílí i na lidi, kteří se ze zaklínačem ještě příliš nestřetli. Takže opakování základních faktů o zaklínačích, Geraltovi a tak obecně... Mě jako fandovi světa to přišlo spíš na obtíž, těžko říct, co si z toho odnesl nějaký "nováček".

Skeeve
09.03.2017

Nemohu si pomoci, ale toto nebyl Geralt. Náš Geralt z Rivie. Samozřejmě, vizuálně mu podobný byl, obzvláště postavě Geralta z počítačových her, které vznikly na motivy Sapkowského knih. Ale jeho chování, uvažování, styl... To nebyl on. Ačkoliv se mu snažil podobat sebevíc a autoři se snažili urputně jeho osobnost vtisknout do svého komiksu, zaklínač Geralt to prostě nebyl.
Někdo říká, že kresba zachraňovala slabší děj, někdo zase, že kresba nebyla nijak vydařená, ale aspoň to vyvažoval děj... Těžko říci, k čemu se zde více přiklonit. Kresba byla rozhodně originální a svébytná, děj byl poněkud zvláštní, místy přitažený za vlasy, ale i tak bych neřekl, že postrádal originalitu, či že by děj byl nějak chudší. Pointa tu je, i rozuzlení příběhu, které vás znovu donutí si prohlédnout a projít kresby detailněji, neboť se v nich skrývá... ... Mmmm... ..Na to si přijďte už sami.
Při hodnocení jsem byl docela navážkách... To, co ve mě vyvolávalo, řekněme, literárně libé pocity při čtení na druhou stranu srážela snaha autorů vtěsnat něco násilím do formy zaklínače Geralta, ačkoliv to očividně prostě nešlo.

Komiks jako takový je spíše zajímavost, než libůstka (nebo dokonce povinnost) pro nadšence a fajnšmekry.

jarynek
22.01.2017

Ponuré vyprávění plné více či méně prokletých postav. Obálka mne úplně nezaujala, ale jinak kresba super, hodí se přesně k tomuto příběhu. Spousta obrázků bez textu, které však dotvářejí atmosféru. Zaklínač by asi mohl používat více kouzel než dvě, ale v takto krátkém příběhu to zas až tolik nevadí. Knihu možná více ocení ti, co nemají tolik načteného knižného Zaklínače, ale možná je to jen můj dojem.

JankoSvec
05.01.2017

Zaklínač: Sklenený dom predstavuje pekný úvod do sveta plného temnoty, násilia a erotiky.

RickyRicardo
18.09.2016

Zaklínač přesně jak ho mám rád.
Nemůžu se dočkat dalších dílů.

+Parádní kresba
+výborné postavy
+napínavý děj

-chvilkami jsem se trošku ztrácel
-dost krátké

Diabel
28.08.2016

Musím se přiznat, že jsem knihy ještě nečetl, snad kdysi Krev Elfů. Na druhou stranu jsem skalní fanda her a tam toho je taky dost. A tím se dostavám k tomuhle komixu, protože mi tohle celý přišlo jako kdyby příběh byl vedlejší misí pro Krále Foltese (splnit úkol a konec). Sakra, nic moc mi to nedalo a vhledem k ceně komixu, je to pro mě dost málo.
Co mě trohu rozhořčilo je, že sám Geralt, co já vím, je nejlepší mistr meče a to, co předvedl tady, je slabý odvar. Co stránka, to čaruje dvě znamení a to Igni a Aard. Dvě nejduležitější to jsou, to je fakt, ale po čase to je nuda, když víte že toho umí víc. Geralt a vtipy ? No nevím možná někdy, ale ne pořád. Stejně je to taky u jeho celkového chování. Mě osobně to moc nesedlo. Nebýt toho, že jde o dost znamou značku a že Geralt je nejvetší sympaták pod sluncem, tak bych dal snad i nižší hodnocení. A abych tomu úplně nekřivdil, tak kresbu to má hodně dobrou, ta to opravdu držela pohromadě, každou stranku jsem si pečlivě prohlížel, jak je to udělaný. To se opravdu povedlo.

Hodnotím 5/10

Dakarianna
21.08.2016

Na knihy tento příběh pochopitelně nemá, ale komiks jsem si užila a potěšila mne krásná grafická podoba.

borknagar
14.08.2016

Pro zaklínače mám slabost a kdo také ze čtenářů fantasy ne? Komiksové ztvárnění této postavy u mě dopadlo na výbornou, příběh je dostatečně chmurný, temný a záhadný, kresba pak detailní v políčkách, kde jednoduchost nemá smysl a jednoduchá, kde by moc detailů bylo na škodu. Už jen ta lehká podoba s mistrem Mignolou se do světa zaklínače prostě a jednoduše hodí. Navíc samotná obálka z rukou toho nejvyššího. Nemůžu jinak, plný počet a ani o hvězdu méně a za mě velké překvapení. Komiks se povedl a snad se u nás objeví více komiksů ze světa zaklínače......