Liščí děti

Liščí děti https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279782/bmid_zaklinac-2-lisci-deti-CM1-279782.jpg 4 417 71

Geralt na své pouti zavítá na palubu lodi plné bláznů, odpadlíků a zločinců – a někteří z nich jsou ještě nebezpečnější, než by se na první pohled zdálo. Jeden z nich dokonce skrývá ohavné tajemství, které by mohlo na posádku i cestující přivolat nesmiřitelnou pomstu pověstné matky liščice...

Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

The Witcher: Fox Children , 2015

dana_vrana
30.11.2023 3 z 5

Tento díl mi po výtvarné stránce přišel trochu slabší, chyběla mi ta ponurá atmosféra. Ale příběh špatný není, i když nepatří k nejnapínavějším a nepřekypuje bojovými scénami. A krátký rozhovor s tvůrci i herní plakáty na konci potěšily.

BrooksWasHere
06.06.2023 3 z 5

Naozaj nerozumiem, koho napadlo spracovať najzvláštnejšiu pasáž Búrkovej sezóny do komiksovej podoby...
Príbeh je tu o poznanie nudnejší, ako v prvej časti, ale aj napriek tomu sa mu nedá odoprieť to jeho "zaklínačské" čaro...

Každopádne som zvedavý, o čom bude ďalšia časť, dúfam, že si ju čoskoro prečítam :-)

Avšak tomuto dielu dávam 70 %

Ronnie68
16.02.2023 4 z 5

Ilustrovaný příběh byl zajímavý... Jen mi tam hodně vadila nespisovná mluva jedné postavy ...

Hor89
14.01.2023 3 z 5

Druhý díl série tentokrát nemá originální příběh, ale autoři použili část Sapkowského Bouřkové sézóny - bohužel tu nejméně zajimavou část z celé knihy. Příběh je tedy průměrný - neurazí ani nenadchne, a některé jeho části jsou zbytečně natahované. Kresba by byla dobrá, kdyby nebyly některé panely trochu odfláklé. Takže celkově slabší tři hvězdy.

Thalin
04.01.2023 3 z 5

Čte se to rychle, ale dějově mě to nijak neohromilo.

Petr874
24.12.2022 3 z 5

Až tak strašný to nebylo, jak ostatní říkali.

Norri
23.11.2022 3 z 5

Liščí děti až na drobné změny a odbočky kopírují část děje Bouřkové sezóny od Sapkowského. Docela zamrzí, že to Paul Tobin ani Dark Horse nepřiznají. Převod do komiksu se docela povedl. Příběh vám ale nic navíc nenabídne. Kresba je stejná jako v předchozím díle. K příběhu se docela hodí, ale není to žádná hitparáda. Je potřeba si na to zvyknout. V první knize kresba měla mignolovský nádech, tady je to cítit už jenom ve scénách pod vodou.

Martianus
27.10.2022 2 z 5

Ten příběh takhle sám o sobě příliš nefunguje, bylo to velmi předvídatelné. Kresba se mi taky moc nelíbila a postavy byly v drtivé většině nudné.

chomic_pisek
24.08.2022 3 z 5

Výborná adaptace části příběhu z Bouřkové sezóny s lehce hororovou atmosférou... By to mohla být, kdyby to kreslil někdo jiný. Stejně jako u předchozího dílu to pro mě naprosto sráží kresba, která se mi fakt nelíbí z mnoha důvodů, které bych ještě nějak skousnul. Ale u všech bohů, vždyť ta aguara vypadá jak Rocket od Skottieho Younga!

ArkAngel
23.08.2022 3 z 5

Liščí děti jsou zpracované lépe než předešlý Skleněný dům, ale taky jde o adaptaci jedné z kapitol Bouřkové sezóny, kdy si autor komiksu pár věcí poupravil. Adaptace to není špatná, ale čtenáři knížek to nic nepřinese. Je to akorát další z mnohých Geraltových dobrodružství, kdy příšera není tak úplně zlá a za vším hledej člověka.

Vera Silent
31.05.2022 3 z 5

Me pribeh celkem i bavil, i kdyz to vecne chytraceni Geralta (je to jen iluze hosi) a vzapeti prihlouple hupsnuti vedlejsich postav do baziny bylo trosku na palici. Zvlaste, kdyz se stejna iluze dokonce i opakovala... nojono. Liščice byla fajn.

perko
09.04.2022 4 z 5

Občas mě trochu rušila kresba, jinak jsem si to užíval. Pěkný příběh ze světa Zaklínače.

ComicGuy899
03.03.2022 5 z 5

Príbeh síce o niečo slabší ako v prípade Skleneného domu, ale fanúšikovia Zaklínača si prídu na svoje.

puczmeloun
29.01.2022 3 z 5

Pro mě první kousek z komiksové série a hned známý příběh. Ano, autoři si vybrali dobrou epizodu, která i z původní Bouřkové sezóny vyčnívá, ve zpracování je ale vidět nutnost kompromisů převodu do komiksu a toho, že se někde muselo natahovat. A to ne vždy dopadlo dobře (nemluvě o nutných změnách děje). Potěší, ale není to žádná srdcovka.

A pokud jde o kresbu, tady jsem spokojen, až na výjimku vzdálených pohledů/celků, kdy postavy často vypadají úplně jinak než v detailu. Sám Geralt se např. mění na babičku s drdůlkem či podivného pána v županu. Je to takové necíleně vtipné.

Jackline5
03.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Tento díl mě trochu zklamal. Nejsem moc zvyklá, aby zaklínač řešil všechny situace: Nedělejte nic, je to iluze... Oceňuji ale že se snažili ozvláštnit vyprávění "nářečím" trpaslíka. Kresby jsou dle mého názoru oproti prvnímu dílu též propracovanější. Navíc si autor připravil opravdu nečekaný konec. Vřele doporučuji.

J.P.S.
28.11.2021 4 z 5

Za mě rozhodně lepší než první díl. Jde o komiksové zpracování části příběhu z knihy "Bouřková sezóna", konkrétně části, kde se Geralt za doprovodu trpaslíka Addaria Bacha plaví na říční lodi, jejíž posádka unesla mládě Aguary, která začne pořádat hon. Oproti knižní předloze je tady několik rozdílů: Není zde provázanost s dějovou linkou v Keracku, Geralt má oba své meče, přibydou nové postavy i nové nestvůry (zejméma vodní babice jsou opravdu masakrózní - brrr!!! :)))
Příjemná oddychovka, kteoru fanoušci zaklínačovské série jistě docení.

Delphín
17.11.2021 3 z 5

Skleněný dům mě tedy bavil o poznání více. Začátek je super, Gerald se dostává na loď a příběh se nám rozjíždí, bohužel ale ne nijak velkolepě. Zajímavých postav je zde dost, ovšem de facto žádná nedostane prostor a všechny jsou v průběhu skoro až zbytečně. Dost mi taky vadilo, že se příběh točí v jedné šabloně a časem se mi stal ohraným a předvídatelným.
Ale abych jen nekritizoval, hlášky zde padají dobré a Tobin zde dobře buduje atmosféru.

Roseblood
22.05.2021 5 z 5

"Život ti jen zřídka daruje naději na stříbrném podnose. Musíš si ji tvořit sám"

Druhý díl ze série komiksů o Zaklínači mi sedl.

Líbí se mi kresba a moc mě bavil příběh.
Z postav mě nejvíc zaujala Liščice, sedl mi humor i hlášky trpaslíka, celkově příběh byl akční a napínavý.

Těším se na další díly

Arwen777
23.03.2021 3 z 5

Ačkoliv si předlohu už nepamatuji, protože jsem Zaklínače četla před desítkami let, přesto mě tento příběh příliš nenadchnul. Kresba dobrá, ale dějově slabé. Málo tajemna, málo napětí, málo vědomé a záměrné akce Zaklínače. Pouze takovým pozorovatelem byl.
Postava trpaslíka mě neuchvátila a jedinou postavou, která stála za to, byla Liščice. I posádka lodi byla nudná, s výjimkou Janessy.
Jak tu podotklo už více lidí, neurazí, nenadchne.

Gordonlord
04.01.2021 3 z 5

Druhý díl comicsové Zaklínačské série má opět svoji tradiční poetiku. Nechybí originální, Tolkienovským směrem neovlivněné příšery a mytologie, jsou přítomny vtipné trpasličí hlášky - jejichž mistrný překlad a jemnou, vtipnou rétoriku musím vyzdvihnout - a samozřejmě zvláštní, ponurá kresba a lehce temnější barvy, které k příběhu a jeho náladě krásně sedí.

Samotný příběh je potom už dost přímočarý, nepřekvapivý a rovněž morální vyústění dost předvídatelné. Ale tyhle nedostatky nestačí bouchnout do ksichtu, vzhledem k tomu, jak příjemně a rychle čtení ubíhá a rovněž i díky výše zmíněným kladům.

Každému, komu už chybí Sapkowského literární díla, bych comicsovou sérii asi doporučil. Hezky vystihuje ducha předlohy a nabízí příběhy, které ji dělají ve všech směrech čest.

magie komiksy zaklínači hrdinská fantasy

Paul Tobin
americká, 1965