Z masa a ohně

Z masa a ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399501/bmid_z-masa-a-ohne-u56-399501.jpg 4 227 50

Geralta si pozve jeden starý přítel, aby mu pomohl vyřešit vraždu, do které je zapletená jeho dcera. Jenže než se Geralt vůbec stihne pustit do pátrání, narazí na dalšího starého přítele a brzy se dostane do problémů, které zdaleka překračují jeho očekávání.

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

The Witcher: Of flesh and flame , 2018

Roseblood
03.07.2021 3 z 5

Další komiksový příběh o Geraltovi obsahuje opět nádhernou kresbu.

Příběh byl fajn ale bohužel za mě takový slabší, něco mi tam chybělo.
Doslova řečeno, pocit při čtení jsem měla takový, jako by mi chyběly stránky, jak kdyby tam mělo být víc částí a jednoduše se vytratily.
Žádný vysloveně silný moment se nekonal, příběh skáče sem tam a je dosti uchvátaný.

Byla jsem ráda, že konec vám vlastně příběh vysvětlí, všechno zapadne na své místo jen ve mě nic nezanechal. Myslím, že za pár dní ani nebudu vědět, že jsem ho četla.

Geralt mi tady připadal takový plošší ale potěšilo mě, že tady vystupuje Marigold a jako třešnička na dortu se na konci objeví i Yen.

Hodnocení: 3*/5

jarynek
01.05.2021 2 z 5

Zase jednou snaha přiživit se na známé značce. Ono nestačí vzít Geralta, Marigolda, přidat k tomu nějaké čáry a pár nestvůr, pak to protřepat a myslet si, že to stačí, aby z toho vypadlo další Geraltovo dobrodružství. Minimálně je potřeba vymyslet zajímavý příběh, což se zde moc nepovedlo. A pokud autor chce, aby to byl příběh o nejznámějším zaklínači, tak by to chtělo také něco více. Geraltova postava je tak plochá, že by ji bylo možno vyměnit za jakoukoliv jinou a na vyznění příběhu by to moc vidět nebylo.

Kate18
02.09.2020 4 z 5

Skvělá kresba, vždy se těším na další zpracování zaklínačských potvor. A tady byly opravdu povedené.

Příběh byl také dobrý. Zaklínač dostane úkol dohlédnout na dceru starého přítele, kterou každou noc navštěvuje podivný nápadník, který se vždy dokáže vyhnout strážím.
Pak se Geralt ocitne se svým otravným přítelem Marigoldem v Ofiru, kde se to jen hemží temnými silami. Situace je velmi komplikovaná, takže se Geralt spojí s místní čarodějkou, aby vše zvládli.

Mickhesh
18.07.2020 2 z 5

Velké zklamání.. trochu už jen ždímání peněz ze značky. Kresbě není co vytknout, ale scénář a příběh bleh.. jednoduché.. Pokud jsme si mysleli, že některý z minulých příběhů byl špatný, tak oproti tomuhle jsou prvotřídní.. 50%

Arkagas
17.07.2020 4 z 5

Opět skvělá kresba, ale za mě příběh o něco slabší. Možná je to tím, že vychází hlavně z herní série o zaklínači a já jsem hrála jen první a to ještě kdysi dávno. Co se kresby týče, opět není co vytknout. Na příběhu se mi líbilo že zde máme hezky vykresleného (doslova :D) Marigolda, který tu vystupuje jako hrdina, který Geralta zachrání. Celkově příběh o začarované princezně nijak extra nepřekvapí, ale konečné řešení věci, kdy se na scénu dostane Yen pobavilo. :)

FirstDaw8ID
11.07.2020 2 z 5

Bohužel nejslabší přírůstek v této povedené sérii. Příběh je plochý podobně jako kresba samotná. Prvních pár stránek má přitom správný zaklínačský nádech a atmosféru, dokonce se v tomto díle objeví i Marigold, což mě potěšilo.
Bohužel co se příběh přenese do jiných krajin, ztrácí se atmosféra a příběh spadne do zvláštního klišé, kresba do zvláštně prázdných panelů a detailních záběrů na grimasy hrdinů.
Nechci tím říct, že autorka kreslí špatně, ale spíš by její kresba seděla víc do nějakého teen fantasy komiksu pro mladé dívky, protože tahle zvláštní uhlazenost světu Zaklínače nesluší. Pro mladší, Zaklínačem nepolíbené čtenáře by to mohl být alespoň zajímavý start do tohoto světa, ale ostatním nemá vlastně co nabídnout.
Nerad dávám čemukoliv ze světa Zaklínače tak malé hodnocení, ale tohle se opravdu nepovedlo a po Prokletí vran je zklamání ještě větší. Snad se po vlně popularity seriálového ztvárnění dočkáme nějaké nového, drsnějšího komiksového ztvárnění. Snad.

ColbySawyer
22.06.2020 4 z 5

Ačkoliv se mi Z masa a ohně po grafické i lore stránce líbilo nejvíce, velká pecka to bohužel není. Problémem tohoto díla je, že při čtení máte pocit, že vám půlka stránek chybí. Všechno je tu jak z rychlíku, skáče se zde každou stránku někam jinam a člověku chybí nějaký hlubší moment. Přestože se vše vysvětlí a příběh je v základu dost povedený, dílo ve čtenáři nezvládne zanechat silnější dojem. Tohle mohl být skvělý přídavek do hry ať už v podobě questu či celého datadisku. V této podobě ovšem nadchne jen to, že se Geralt konečně vydal do Ofiru.

norrasun
11.06.2020 5 z 5

Mě tenhle komiks nadchl..pravda je, že ostatní díly série jsem nečetla, tudíž nemám srovnání a taky nejsem bůhvíjaký fanda této ságy.. Nicméně vypodobnění Zaklínače, jeho bláznivého přítele Marigolda i ostatních postav mi sedělo, příběh chytil a nepustil, ani humor nechyběl.. takže v klidu za pět.

kklepkaa
11.02.2020 2 z 5

Komiks vychází spíš z herní série, což by mi zas až tak nevadilo, ale bohužel příběhově to bylo slabší. Kresba taky nebyla úplně nejlepší. Ale dá se říct, že i tak mě tenhle návrat k Zaklínači potěšil.

silvara
27.01.2020 2 z 5

Musím souhlasit, že to je doopravdy nejslabší kousek z celé komiksové série. Na vizuální stránku komiksu si ani tolik stěžovat nemohu, ale ten scénář byl doopravdy tristní. Zvrat stíhá další zvrat, pořádná logika či vysvětlení chybí, na místo toho se objevuje příšera, která čeká na zabití. Ach, tohle bylo smutné jak v porovnání s knižní, tak s herní sérií.

Dave_Jame
14.01.2020 2 z 5

Jako první přiznám že nejsem zrovna expert na komiksový formát, ale i tak mi tady něco nesedlo. Možná ty stránky plné pouhých ilustrací, možná ty divné přeskoky v ději. Osobně bych si to raději odehrál ve hře. Je špatné když kniha, byť grafická, dá menší požitek z příběhu než úkol ve hře samotné.

duco
13.01.2020 2 z 5

Zatiaľ najslabší komiks zo série. Kresba slabá, a v podstate minimum textu. Aj keď príbeh bol zaujímavý, vol vyrozprávaný veľmi zjednodušene.

Nelíísek
17.12.2019 2 z 5

Zaklínačské komiksy mám opravdu ráda ale tento mi prostě nesedl jak dějově tak graficky..
nedokážu si pomoct ale u těch zadních panelů s Yenefer už mi kresba přišla celkem odfláklá..

Mooneylan
03.12.2019 5 z 5

Tahle komiksová série je super! Má skvělou kresbu, temný nádech zaklínačského světa, akci a dokonce i humorné scény. Je to oddechovka, kterou slupnete v metru cestou do práce a zároveň si nebudete připadat ošizeni :)

fvalek
26.11.2019 2 z 5

Po delší době jsem si pořídil Z masa a ohně, jako poslední "knihu", co mi chyběla do série Zaklínače a musím říct... že ji beru asi jen čistě sběratelsky.

Fajn, je to zaklínač, je to moje životní láska (vrrrr), ale tenhle komiks je doopravdy nejslabší z celé série, z celého universa, merche i reálného světa... Nejprve ale pár pozitiv, moc se mi líbil Ofir, vlastně to pro mě byla dost novinka a tak jsem z toho teoreticky něco vytěžil. Konečně to byl i první díl, kdy se objevil Marigold! Měl jsem trošku problém s časovým zařazením, tuším někdy před dobytím Cintry asi, doba povídek, je to škoda, chtěl jsem spíše dokončit rozdělané příběhy s Ciri, ale tak i taková povídka je lepší než nic.

A teď hodně negativ - líbí se mi ten herní styl, jsem na něj zvyklý už od Prokletí vran, takže to mi nevadí, ale Motyka ani ta druhá si s tím moc práce nedaly, někdy to vypadá, jak kdyby prohnaly kvalitní obrázek nějakým komiksovým filtrem. Příběh je doopravdy nanicovatý, nejde o to, že by byl špatný, přeci jen nějaký démon, nové království, čarodějka... ale je takový kognitivně nízko, jak kdyby to měly číst děti, moc mě nepotěšil. Třetí takové velké mínus je, že Gerallt se tak nějak nechová jako Geralt, možná to je částečně tou primitivitou příběhu, ale v hodně scénách jsem si říkal "Ale no tak, tohle by Geralt nedělal...", bylo to takové zvláštní, neumím to přesně popsat, zkrátka jako číst o někom, ale necítit ho z toho. :D
Pak mě taky štve ten nápad, Ofir jsem sice pochválil, ale číst půl knížky lámanou češtinu aneb ofirská hatmatilka, je dost unavující, hlavně když to není bůh ví jak epický příběh, ale řeší se tam hlavně s kým král chrápe...

No mám zkrátka dilema, je to Zaklínač, alespoň ta kostra... nechci hodnotit negativně, nicméně mě to hrozně zklamalo, protože od posledního komiksu bych čekal daleko víc a rozhodně to nemá na Skleněný dům, který byl takový temně filosofický, na Liščí děti, které sice vycházely z knihy, ale právě proto byly kvalitní, ani na Prokletí vran, které už je slabší, ale aspoň je to dost věrné a dává nám to budoucí perspektivu. Tento díl bohužel vážně podprůměr. :/

FireOfFilth
01.11.2019 2 z 5

Zaklínače miluji, kupuji snad vše co ohledně něj vyjde. Samozřejmě tedy i komiksovou sérii. První díl byl fakt boží, temný, kresba tomu dávala skvělý dojem. Druhý díl byl v pohodě, ale byla to kopie z knihy Bouřková sezóna. Třetí díl byl už dost jiný, více herní.
Čtvrtý díl měl být také herní, ale bohužel se jedná o totální fail. Příběh jak ze školky a ta kresba taky bída. Možná k tomu neměli pouštět ty holky, hlavně tu Motyku!
Celkové hodnocení 35%

postoran-CZ
23.10.2019 2 z 5

Tak tohle bylo ... zklamání. Graficky nejhorší ze všech předešlých dílů (a to sem u předešlých dílů držel laťku nad 3* hlavně díky grafickému zpracování. Příběh takový nijaký. A když se Marigold hned na začátku přiznal, že tajemnou truhlu vyhrál v Gwintu, ... Holt prostě Tobin/Querio jako u prvních dvou dílů to není. Spíše to působí jako nějaký fan příběh na základě třetího herního Zaklínače, než na základě knih. Škoda. Ale své čtenáře si to najde.

raidmnoid
21.10.2019 5 z 5

Osobně se mi tento díl zdá nejslabší z celé dosavadní série (Skleněný dům stále vede), ale je to Zaklínač, co víc bych chtěl? Takže i tak jsem si jej opravdu užil.

VivienRavenhill
10.10.2019 5 z 5

Zasazení do zajímavé orientální krajiny, pohádková zápletka aneb když Aladin najde místo létajícího koberce létající bednu, ukecaný Marigold potížista, Geralt lamač dívčích srdcí a zadostiučiňující humorný konec. Mě tento díl zkrátka přišel vynikající!

Ma-ra
30.09.2019 3 z 5

Dlouho jsem premyslel, zda 2, nebo 3 hvezdy. Nakonec 3 a to predevsim kvuli ilustracim, ktere se mi libi mnohem vic, jak v prvnich dvou dilech. Co se tyce pribehu, tak mi prijde nejslabsi a ne prilis Zaklinacsky. Temnou atmosferu a napeti jsem absolutne nepocitil. Jako fantasy oddechovka ok. Ale na Zaklinace hluboko pod prumerem.

magie komiksy zaklínači hrdinská fantasy

Autorovy knížky

2019  72%Z masa a ohně

Kniha Z masa a ohně je v