Skleněný dům

Skleněný dům https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237225/bmid_zaklinac-skleneny-dum-oct-237225.jpg 4 537 106

První díl nové komiksové série ze světa Zaklínače! Zaklínač Geralt potkává rybáře, jehož mrtvá a vražedně nebezpečná žena ovládá tajemný dům se zdánlivě nekonečným množstvím prázdných pokojů. Zdá se, že to je jen další práce pro zaklínače... jenže dům skrývá za každým rohem nějaké nové děsivé překvapení a tajemství.... celý text

Komiksy , Fantasy

Vydáno: , Crew

The Witcher: House of Glass , 2015

perko
19.04.2022 4 z 5

Parádní hororová atmosféra. Nebylo to vůbec zlý, určitě si to v budoucnu dám ještě několikrát.

puczmeloun
16.02.2022 3 z 5

Pro mě druhý nejlepší kousek z komiksové série Zaklínače. Asi nejvíc se to blíží té klasické "zaklínačovině", a i když má člověk na začátku pocit přílišného tlačení na pilu, pointa odhalí, že to není žádná náhoda. Škoda jen, že Skleněný dům zůstává takový celý nedotažený. S posledními stránkami se střípky začaly skládat k sobě, ale vše skončilo v nejlepším - až mě překvapilo, že ty zbývající stránky jsou jen různorodými kresbami. Trochu více koncepce, naopak méně chození tam i zpět a zmatených přeskoků, pak bych přihodil i hvězdičku navíc.

Zároveň mě potěšila originálnější kresba. Stejně jako u Liščích dětí (druhé pokračování) překvapí snad jen přílišná stylizovanost postav při pohledu z větší dálky, někdy je to opravdu necíleně vtipné.

Jackline5
03.01.2022 5 z 5

První díl se mi zatím líbil nejvíc. Povedlo se jim děj nádherně zamotat a při tom se vyhnout nesouvislostem v detailech. Kresba je dle mého názoru místy prostší než by musela být, ale i tak zapadá mezi ostatní vystínované a temné kresby. Komiks srší vtipem, příšerami se to zde jen hemží a o překvapení v něm opravdu není nouze. Jediné co mě na knize zklamalo je obálka: oproti návrhům na konci knihy je tato obálka poněkud slabá (a co si budem, i oproti ostatním dílům).

Adele02
31.12.2021 3 z 5

Milé nahlédnutí do jedné z epizodek zaklínačova života.

trudoš
29.12.2021 4 z 5

Komiksový Zaklínač nedopadl vůbec špatně, brzdí jej pouze přepálený rozsah a tendence Paula Tobina dělat z Geralta z Rivie za každou cenu tajuplného hrdinu, co má vždycky poslední slovo, pokud možno s morbidním podtextem. Achillovou patou se ale nakonec ukazuje zápletka. Což o to, tvůrci – tady je třeba vyzdvihnout kresbu Joe Queria – umí rozehrát perfektní atmosféru strachu, kterou navíc umocňuje zdařilý hororový motiv. Jenže jak narůstá počet stran, je čím dál víc zřejmé, že vyprávění vaří z vody. Některé scény jsou pak při zpětném pohledu buď nesmyslné, nebo nepochopitelné, přičemž nápad s domem, ve kterém se scházejí prokletí, se ve finále ukazuje jako nadbytečný, protože s ústřední dějovou linií nemá přímou souvislost a funguje jenom jako autorská berlička, jak se vyvlíknout z problému. Podobné je to i s různými monstry, jako je hrobice či lešij. Přitom třeba nápad s vitrážemi je naprosto dokonalý, jen by ho bylo třeba dotáhnout do konce. Jako ostatně většinu věcí v tomto příběhu.

Lenka.Vílka
07.12.2021 5 z 5

("Jo! To je ono! Drž ho pod hladinou! Máš ho! Utop ho!" ... "Je to topivec. Už se jednou utopil. Podruhé to nezabere.")

Tohle byla vážně zábava! Geralt v lese potká lovce, který je zužován prokletým osudem. Vydají se spolu na cestu plnou monster a nebezpečí. A oba doufají, že ve skleněném domě najdou odpovědi na své otázky.

Je tedy jasné, že to bude drsný, emotivní a akční příběh s vážně milým překvením v podobě závěrečného zvratu. Navíc mě moc bavil dům samotný. To zpracování bylo vážně dobrý

Ke kresbě. Obálka je skvělá. Bohužel vevnitř v knize nepokračuje její autorství vevnitř, byť i to tam je hezké. Jenom jiným způsobem. Asi je to vážně tak. Mignolu buď minujete nebo nenávidíte. Není nic mezitím. Takže asi chápu, proč někoho obálka, narozdíl ode mě, lehce vyděsila, a doufal, že dál to bude jiné. No, bylo, tak jaký pak copak  :D

Kopta
01.12.2021 4 z 5

Komiksový Zaklínač trochu blbě láká na to, jako kdyby ho dělali lidi z Hellboye. Ale to se jen tak neděje. Neubírá to však na příběhu, který za mě splňuje trochu požadavky nějakého wau momentu. Taky slovanské zaklínač atmosféry. Asi ve výsledku dostaneme, co potřebuje. Rozhodně více důstojnější než samotný seriál.

J.P.S.
28.11.2021 3 z 5

Zajímavý nápad, ale na můj vkus byl příběh až příliš abstraktní (i když ne tak moc jako v poslendím díle blednoucí vzpomínky). Do stylu zaklínačovského světa mi tenhle sty příběhu moc nepasuje. Spíš mi přijde, že postava Geralta z Rivie zde jen byla využita k projití strašidelného domu, jímž stejným způsobem mohl projít v zásadě kdokoliv jiný...

tomexx
18.11.2021 3 z 5

- "Myslím to dobře."
- "To většina lidí, ale v důsledku to bývá jedno."

Delphín
16.11.2021 4 z 5

Dost fajn temný zaklínačský příběh, co postupně graduje. Pro nováčky značka ideál.

ComicGuy899
27.10.2021 5 z 5

Knižní Zaklínači ma úprimne veľmi sklamali.

Nejedná sa o zlú sériu, no skrátka si myslím, že Sapkowski píše pre vyhradenú skupinu čitateľov.
Nepríde mi to ako jednoduchá literatúra.

To je čiastočne aj spôsobené tým, že som vždycky viac uprednostňoval sci-fi pred fantasy príbehmi.
No a k tomu všetkému si ako bonus ešte prirátajte slovenský preklad, ktorý sa môže ísť zahrabať a krkolomne napísaný český preklad, ktorý zas ako neznalec ostravského nárečia nedokážem prečítať a máte postarané o zničený pocit z dobrého fantasy.

Preto som bol aj ku komiksom Geralta z Rivie značne skeptický.

Bolo teda pre mňa značným prekvapením zistiť, ako moc zbytočný bol môj skepticizmus.

Grafické podanie fantasy zasadeniu veľmi pomohlo, autor sa teda nemusí nutne sústrediť na nudný opis prostredia a sveta, keďže to čitateľ priamo vidí a tak sa môže príbeh zamerať aj na iné aspekty ako vzťah postáv, akciu či dokonca hororové prvky.

Jedná sa často o prerozprávané príbehy z kníh, ktoré sú pre zaujímavosť nejako pozmenené, aby ste mali motiváciu si pre kompletný príbeh prípadne dokúpiť aj romány.

Aby som nikoho nevystrašil tak nie, nie je nutné si kvôli tomu dokupovať veci navyše, komiks má uzavretý príbeh.

Vo výsledku musím románu vytknúť jedine to, že podobne ako komiksová Temná Veža tak aj tu sa autor rozhodol napodobniť slohový štýl pôvodného autora, čo môže niekomu pridať na kvalite, niekomu zase ubrať. Mne osobne to len sťažilo čítanie, no žiadnym spôsobom neovplyvnilo hodnotenie.

Skrátka, aby som to zhrnul som s projektom nadmerne spokojný. Možno nebude Geralt v grafických románoch tá najprívetivejšia vec na svete, akú ste kedy čítali, no nemôžem prvý diel, ktorý ma namotal na prečítanie si aj zbytku materiálu, inak než len srdečne odporučiť.

Páči sa mi ako dokáže byť zaklínač multilaterálny.

Hry moc nehrávam, fantasy romány nie sú moja vec a tak som rád, že aj seriály a komiksy mi dokážu obstojne priblížiť podstatu (nie až tak) osamelého zaklínača...

rosalee3974
19.10.2021 4 z 5

Komiks jsem si pořídila na svém prvním Comic conu, abych měla nějakou symbolickou památku. S komiksy nemám žádnou zkušenost, Marvel, DC apod. mě příliš nelákají, proto jsem zariskovala a vsadila na Zaklínače, jehož svět alespoň základně znám. A jsem vlastně ráda, že jsem takto zvolila. Příběh je poměrně dobrý, ačkoliv mi místy přišlo, že je někdy trochu nelogicky veden. Nejsem příliš velký znalec zaklínačské tematiky, ale soudím, že do ní skvěle zapadá. Úžasnou atmosféru doplňují ilustrace, i když jsem (jakožto klasický čtenář) měla problém s tím si je v klidu prohlédnout a nepřeskočit hned k dalšímu okénku. Díky nim mi ale příběh přišel trochu živější, plynul jinak, než kdyby šlo o román. Ve výsledku mě komiks mile překvapil a rozhodně nezůstanu jen u prvního dílu.

n.ezn.amy
08.02.2021 5 z 5

První díl komiksové série o Zaklínači, který není z pera Sapkowskiho. Zaklínač potká rybáře, jehož mrtvá žena obývá tajemný dům a Zaklínač je požádán o pomoc ..... Za mě překvapivě dobře napsaný příběh, který má strašidelnou atmosféru s velmi pěknými ilustracemi Joea Queria.

Gordonlord
30.12.2020 4 z 5

Na to, že není psaný Sapkowským, má Skleněný dům atmosféru jeho příběhů. Nechybí typický humor, nadhled, hlubší myšlenky a chytře vymyšlená zápletka. Dobře napsané dialogy a zajímavé nápady, jako třeba měnící se vitráže ve Skleněném domě, či odlišný pohled na stěžejní události z minulosti, jak z pohledu Jakuba, tak i jeho ženy.

Kresba ponurou, chmurnou a typicky zaklínačskou atmosféru skvěle dokresluje a přesně vystihuje styl dané mytologie. Výborně a citlivě jsou zvolené i barvy.

Pokud máte Geraltovy příběhy rádi, zde dostanete to, co čekáte. Comics má navíc tu výhodu, že se čte rychle a většinou, když se vše povede, nezačne nudit. Pokud by to bylo trochu delší a nafouknutější, šel bych s hodnocením níž, ale takhle - fakt dobrá práce !

Jaruš7
22.11.2020 1 z 5

Představy byly jiné.
Citace :"Proč zkoušíš předstírat, že je láska jen další stvůrou, kterou můžeš porazit?"

Toho neladu je zde víc než je zdrávo.
Hledat pozitivum nestojí za zmarněný čas.

Arwen777
19.10.2020 4 z 5

Je to už dávno, co jsem četla Zaklínače, a ačkoliv ho mám zařazeného do svých srdcovek, už nejsem schopná porovnat styl Sapkowského a Tobina. S počítačovou hrou nemám vůbec žádné zkušenosti. Takže můžu posoudit jen, jak na mě tento příběh zapůsobil bez zařazení do těchto kontextů.
Já jsem byla velice mile překvapená. Obálka mě moc nezaujala, ale kresba uvnitř se mi moc líbila. Správně ponurá atmosféra Zaklínačova světa, líbilo se mi ztvárnění lesa i domu. Skvělý nápad s vitrážemi, které podkreslovaly atmosféru scén. Magická stvoření byla dostatečně hrůzostrašná nebo krásná, aby se jich člověk bál nebo měl touhu jim podlehnout. Trochu mi vadilo nedostatečné prokreslení postav z větší dálky.
Příběh mi sedl do Geraltova světa dobře. Chytře vymyšlený, plný magie, napínavý a s překvapivým koncem. V podstatě nemám, co mu vytknout. Jen Geralt mi přišel až příliš sdílný.
Já jsem s návratem do Zaklínačova světa spokojená a rozhodně tento komiks vzbudil moji chuť si celou ságu znovu přečíst.
Doporučuji.

Arkagas
17.07.2020 4 z 5

Nádhera. Víc k tomu asi nemám. Na to, že se nejedná o původní příběh od Sapkowského má tenhle grafický román jeho ducha. Příběh skvělý - tajemný les a skleněný dům, ve kterém žije nejen Sukuba a především společné putování lovce Jakuba, z jehož ženy se stala údajně Bruxa je skvělé. Že je to celé trošku jinak se dozvídáme s každou stranou a konec je skvělý. Nádherné kresby, atmosféra prostupující každou stránkou. Za mě rozhodně skvělá práce. Sapkowski je můj miláček a trošku jsem se obávala toho, jak toto autoři pojali, ale povedlo se :)

FirstDaw8ID
22.06.2020 4 z 5

Na to, že není příběh od Sapkowského, se drží vyprávění v duchu knížek, což mě příjemně překvapilo.
Určitě je ale ve scénáři cítit, že se snažili Zaklínače představit i lidem, kteří do styku s touto knižní/herní/seriálovou ságou ještě nepřišli do styku a tak tu Geralt během boje zároveň vysvětluje jednotlivá znamení a je značně poznat, že míň "máchá mečem" a celkově je o něco víc "užvaněnější".
Po vizuální stránce je komiks správně potemnělý, což odpovídá nádechu příběhu, postavy a příšery jsou zpracovány skvěle.
Autor ilustrací používá při kresbě postav v dálce až přílišné zjednodušování, ale mimo to je to opravdu pastva pro oči, hrobice je opravdu ohavná a ačkoliv dle komentářů má spousta čtenářů jiný názor, mně Geraltův vzhled nijak nevadil, navíc mi připomínal jiné ztvárnění - od Jany Komárkové z knížek v českém vydání.
Způsob pojetí humoru v komiksu mi sedl a určité erotické scény jsou vyvedeny citlivě, nijak extra explicitně (což mi připomnělo opět knížky, kde často byly zmíněny dost kulantně, nijak vulgárně). Vazba i papír jsou kvalitní, potěší také pár bonusových stránek se skicami a krátkým popisem (jen mě zarazilo, že kresby odkazují na konkrétní strany, ale ty číslované nejsou), celkově jsem tedy spokojený.

Vaceda
28.04.2020 5 z 5

Fenomenální, skutečně fenomenální kousek, neuvěřitelné krásné kresby, navíc přední strana od autora Hellboye Mike Mignoly, božské. Příběh je velmi důstojným nástupcem knižních povídek. Má propracovanou zápletku a k tomu dokonalou ilustraci. Doufám ve vícero těchto děl.

Franklin
20.04.2020 5 z 5

Pro mě, to byla první čtenářská zkušenost se Zaklínačem. Po hrách a seriálech, jsem naskočil na komiks a rozhodnutí nelituji. "Zaklínačská" atmosféra z komiksu přímo dýchá. Příběh pěkně graduje. Přečetl jsem jedním dechem.

magie komiksy zaklínači hrdinská fantasy

Paul Tobin
americká, 1965