Prokletí vran

Prokletí vran https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352433/bmid_zaklinac-prokleti-vran-tat-352433.jpg 4 330 53

Třetí komiksová kniha se zaklínačem Geraltem v hlavní roli. Vstupte do temně nesmlouvavého světa her a knih o zaklínači společně s Geraltem a Ciri. Tentokrát je děj zatáhne do surového příběhu o pomstě – v těchto krutých krajích na sebe smutná provinění z minulosti nikdy nenechají zapomenout a nic není tak, jak se zdá. Obsahuje uzavřený příběh z čísel 1–5 původní série vydavatelství Dark Horse Digital: Zaklínač: Prokletí vran.... celý text

Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

The Witcher: Curse of Crows , 2017

Bobik9
25.07.2020 5 z 5

Toto nemělo chybu. Třetí a zatím nejlepší díl Zaklínačské série komiksů. Takto bych si představoval všechna podobná díla. Mělo to šmrnc, vtip, neskutečně zajímavou zápletku. Všechno velmi v pořádku.

Arkagas
17.07.2020 4 z 5

Ano prosím! Zaklínač ve své typické podobě. Vyprávění o vysvobození Strigy, kterou proklel Ostrit, neboť nemohl překousnout že jeho milovanou si přivlastnil její vlastní bratr. Z Ciri je už dospělá dívka, která jede s Geraltem zabít další strigu, ale to se nelíbí Yen, a tak jim vymýšlí jiný úkol. Jenomže Ciri má vlastní hlavu. A celé to spojuje klučina Elid, který má schopnost měnit se ve vránu a jeho prokletá sestra. Za mě nejlepší ze tří komiksů, které jsem měla možnost přečíst - ale možná je to mou posedlostí strigama :))

FirstDaw8ID
07.07.2020 5 z 5

Ačkoliv se mi první dva zaklínačské komiksy líbily, kresba ve třetím díle je na jiné úrovni, detailnější a hravější. Grafické ztvárnění Geralta mi přišlo v prvních dvou komiksech odpovídající vzhledem ke knihám, zde je Geralt uzpůsoben herní sérii a to včetně Ciri a Yennefer, přesto jsem však spokojen i s touto jeho podobou.
Příběh je svižný, poutavý a tvůrcům se krásně podařil zakomponovat starý známý příběh o strize do nového příběhu skrze Geraltovo vyprávění "na pokračování", což bylo osvěžující oproti předchozímu komiksu, který byl příběhově v podstatě jen převyprávěním už napsaného.
V Prokletí vran se vyskytuje spousta povedených flashbacků, které nenarušují, ale naopak doplňují hlavní příběh, včetně toho o princezně Addě. Návaznost jednotlivých okének je opět lepší, ne v díle předchozím a líbily se mi i některé "experimenty", třeba souběžné grafické vyprávění dvou cest - jedno o Geraltovi a Yennefer, druhé o Elidovi.
Jedná se pouze o 3 - 4 strany, ale přišlo mi to nápadité a zamlouvalo se mi to. Tentokrát není na konci komiksů žádný bonus v podobě nahlédnutí za oponu tvorby komiksu, ale tento díl je tak příběhově nabušený, že to snad ani nevadí.

ColbySawyer
22.06.2020 5 z 5

Po prvním díle, který nebyl špatný, ale působil, že autoři viděli ze Zaklínače možná tak trailer a druhém díle, který působil jako parazit, jehož vznik zapříčinila jen touha po zisku, přichází třetí díl, který je zatím bezpochyby nejlepší. Konečně je tu plnohodnotný příběh, který je v souladu se světem vědmáka a zároveň je i dostatečně originální i zajímavý, aby si ospravedlnil vznik vlastního díla. Celé je to v líbivém hávu a tomuto fantastickému světu to dělá skvělou reklamu i na komiksové scéně.

ADE138
18.06.2020 5 z 5

Komiks se mi líbil. Kresba i příběh.

Monisek.B
14.02.2020 4 z 5

Třetí díl je asi tak o úroveň jinde než dva přechozí. Rozhodně jde o lepší dílo. Příběh je propracovanější, líbivější, nejspíš i delší a hlavně ... to nejvíc ... jsou tu i Ciri a Yen. Za mě tedy super. A teď se pustím konečně do knih :-D

Nelíísek
27.01.2020 5 z 5

ještě před tímto dílem jsem četla díl čtvrtý který dle mého je nejhorší zatím ze všech vydaných dílu.

Naopak tento díl se může v klidu rovna hodnotě skleněného domu, má to hloubku, náboj, akci a to je to co ze zaklínače dělá zaklínače.

VivienRavenhill
10.10.2019 5 z 5

Prokletí vran se mi líbilo o něco méně než Skleněný dům a o něco více než Liščí děti. Kresba je dle mého názoru opět výborná s typickou atmosférou, tentokrát se zde navíc setkáváme s oblíbenými hrdinkami Ciri a Yennefer. Hořkosladký příběh poukazující na to, čeho jsou lidé v krajní nouzi schopni.

MCGinger
04.10.2019 5 z 5

A mně se to líbilo. :)

postoran-CZ
22.04.2019 4 z 5

Bohužel pro mne nejslabší díl z komiksové série. Queriovi kresby z předešlých dvou dílech mi přišli lepší. Možná to bylo i tím, že Geralt byl vykreslen podle třetí hry - s vousy. Příběhově mne to taky moc nenadchlo. Občas to dějově skákalo jak kamzík v Tatrách, aby se to na následujících stránkách zase zbytečně táhlo. Je to škoda, přitom z toho Sapkowského universa se dá vytěžit více. Suma sumárum bych dal 3.5 hvězdičky, ale půlky nejdou. Takže zaokrouhleně 4.

Harry_
14.04.2019 4 z 5

Kresba se mi líbila zase o něco více, než v předešlých knihách. Děj je naopak méně originální, protože znalci jistě poznají recyklaci první povídky Zaklínač. Na druhou stranu je příběh dále rozvíjen a konečně se dočkáme Ciri a Yennefer.

Kate18
12.04.2019 4 z 5

Geralt z Rivie a Ciri se tentokrat za praci vydaji do Novigradu. Opet skvele graficky zpracovany a napinavy pribeh.

silvara
07.02.2019 4 z 5

Se Zaklínačem mám trošku problém. Jakmile to není dílo inspirované původní povídkou/románem od Sapkowskiho, tak se autoři utrhnou ze řetězu. A pak to dopadne nějak takhle. Děj byl dost prapodivně poslepovaný - doopravdy si někdo myslí, že zaklínači jsou vítáni na každém kroku a že obden zabíjí příšery? Vážně?
Na druhou stranu vizuální stránka byla doopravdy nádherná a (aspoň pro mě) zachraňovala pokulhávající děj.

Wojta777
03.01.2019 4 z 5

Minulé dva komiksy se zaklínačem jsem miloval, ale jaksi tento díl není tak dobrý. Komiks má výborné postavy, skvělou kresbu a originální děj. A právě v ději je problém. Sice je děj originální, ale chybí mu určitý spád. Prakticky v komiksu se nic nestane. Dle mne by komiks měl mít alespoň ještě dva sešity, aby to prohloubilo děj. Jinak skvěle kreslené rychlé čtení s Geraltem a Ciri. Dávám 3,5 zaklínačských hvězdiček.

Peleus
23.12.2018 3 z 5

Chtělo by to víc původních nápadů, méně recyklování těch starých a navíc cizích.

Zaklínač: Prokletí vran mi připomínal tzv. zoufalé díly u seriálů. Že nevíte, oč se jedná? Takhle jsem kdysi pojmenoval epizody, které autoři pouštěli do světa v době, kdy docházely nápady. Klasicky to vypadá, že se hrdinové seriálu sejdou u kávy a plápolajícího ohně v krbu, načež vzpomínají, jak se kdysi cosi. Opravdu bezradní scenáristé ještě zařazovali scény z minulých dílů, kdy se ono kdysi cosi odehrávalo. Nebo se jedna z postav ocitla v kómatu či blouznila, případně u sci-fi seriálů někdo byl unesen a konfrontován se svými vzpomínkami cizí rasou, jež dotyčnou osobu zkoumala atd., apod. Prostě zoufalé díly.

Kromě autorovy fascinace lidským tělem na způsob seriálu Tudorovci nebo Hra o trůny, čili prso, prso, zadek, zadek (zde k vidění v lázních a jiných vodních plochách, při jejichž spatření hrdinové ihned odhazují šat) nezůstává po dočtení komiksu žádný jiný dojem. A to je podle mě zoufale málo u tak bohatého světa, jakým je ten zaklínačův.

Mooneylan
17.10.2018 5 z 5

Treti komiks ze serie Zaklinac. Konecne tu potkavame Ciri a Yennefer. Tradicne zde nechybi boj s priserou, zvrhle zapletky sexualniho a nasilneho charakteru, dlouhe koupele a zarlive sceny. Paradni rychlovka, kdyz si chcete odpocinout u trosky magie ve stredovekem svete

KubaHanzelin
12.09.2018 5 z 5

Super jednohubka ze Zaklínačského světa, doufám, že vyjdou i další komiksy! :)

Disease
21.05.2018 3 z 5

Ne tak temné jako kdysi čtený první díl, ale i tak slušná "krmná" fantasy.

kiwizak
18.03.2018 3 z 5

Abych tak shrnula dojem z tohoto komiksu... připadalo mi, že se námětově snažil více blížit hře. Vedlejší úkoly, které nedostaly příliš prostoru, některé náznaky a možnosti zcela nevyužité. Krátký komiks nemůže obsáhnout ve své šíři tolik událostí, aniž by působily uspěchaně (či nadbytečně). Jak už někteří psali, hodně koupání a tudíž i nahoty, ale ničemu to nepřidávalo a někdy mi to tam přišlo jaksi "vnucené". Příběh sám o sobě se mi líbil, ale způsob podání mě zanechal poněkud nespokojenou.

DennisMoore
15.02.2018 5 z 5

Více příběhu, méně akce, hodně Ciri. Co chtít víc? Ani nový kreslíř nezklamal. A ta pekelně děsivá část s gulášem... Brrrrrr!