Liščí děti

Liščí děti https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279782/bmid_zaklinac-2-lisci-deti-CM1-279782.jpg 4 411 71

Geralt na své pouti zavítá na palubu lodi plné bláznů, odpadlíků a zločinců – a někteří z nich jsou ještě nebezpečnější, než by se na první pohled zdálo. Jeden z nich dokonce skrývá ohavné tajemství, které by mohlo na posádku i cestující přivolat nesmiřitelnou pomstu pověstné matky liščice...

Komiksy , Fantasy

Vydáno: , Crew

The Witcher: Fox Children , 2015

Franklin
Franklin
22.11.2020 5 z 5

Oproti prvnímu dílu mi tento příběh přišel více zaměřený na charaktery postav, Geralt zde v komiksu řeší několik morálních rozhodnutí a komiks nám tak dává informace o jeho povaze. Graficky je komiks také moc povedený.

FirstDaw8ID
FirstDaw8ID
30.06.2020 4 z 5

V druhém komiksu se čtenářům dostává do ruky příběh, který nejspíš důvěrně znají z Bouřkové sezóny, čili vlastně dostanete grafickou adaptaci s několika menšími změnami v příběhu, což trochu zamrzí, čekal jsem, že si opět přečtu nový, originální příběh ze světa Zaklínače.
Styl kresby po prvním díle nepřekvapí, stejně tak pojetí vzhledu Geralta (nad kterým se spousta lidí vztekne, ale mně sedí). Některé kresby jsou opravdu výjimečně povedené, jiné jsou zjednodušené, jako už to bylo v prvním díle.
Občas jsem se musel při čtení vrátit, kvůli zvláštní návaznosti jednotlivých okýnek, přijde mi, jako když si chtěli autoři ulehčit přechody mezi jednotlivými pasážemi a tak to vzali zkratkou, která ovšem komiksu škodí.
Bohužel v tomhle díle chybí "nahlédnutí za oponu" ve stylu minulého, kde bylo alespoň vidět několik návrhů stránek a obálky, zde autoři umístili jen pár artworků (a to navíc z her) a to pro mě přidanou hodnotu příliš nemá. Jinak ale hodnotím opět kladně.

SedllY
SedllY
10.05.2020 2 z 5

Takhle ne.. Hodně špatné.

Vaceda
Vaceda
07.05.2020 4 z 5

Tento díl trochu strádá, je to pravda, na druhou stranu si myslím, že je to nadále důstojné dílo a pokračování povídek v komiksové podobě. Na předchozí povídku Dům ze skla skutečně nemá, nicméně je velmi těžké udržet si standard. Kresby jsou však opět krásné a já osobně doceňuji snahu držet značku Zaklínač živou.

Nikiny
Nikiny
12.04.2020 3 z 5

Co jsem dočetla celou sérii zaklínače, kamarád mi půjčil i komiks. Abych řekla pravdu, moc mě to nebavilo, ale kreslené zpracování se vážně povedlo. Z jiného úhlu pohledu mě komiks moc nezaujal, ale to bude způsobené i tím, že mám poslední díl zaklínače ještě v živé paměti.

Kyoshido
Kyoshido
09.04.2020 5 z 5

Grafický krásně zpracovaná povídka na motivy z knihy Bouřková sezóna. Super kresby a parádní příběh. Doporučuji.

Monisek.B
Monisek.B
13.02.2020 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale ačkoliv má tento díl nižší hodnocení než jeho předchůdce, mně se rozhodně líbil víc. Možná je to tím, že si na formát komiksu prostě jen zvykám, ale v Liščích dětech mi tolik nebily do očí naprosté hlouposti. Nebo naopak je příběh prostší a tím pro mě zajímavější. Ještě mám půjčený třetí díl, tak hurá na něj :)

pinkhair346
pinkhair346
11.09.2019 4 z 5

Liščí děti jsou komiksovou adaptací stejnojmenné povídky z knihy Bouřková sezóna. Po prvním díle jsem se sice opět těšila na komiks sledující originální příběh, ale i tak adaptace nezklamala. Stejně jako u prvního dílu, velké plus za Queria a jeho kresbu, která se ke Geraltovi neskutečně hodí.

VivienRavenhill
VivienRavenhill
05.09.2019 4 z 5

Tentokrát je komix dá se říci ilustrací samotné knižní předlohy až na poněkud uzavřenější konec s morálním ponaučením, než jakému se dostalo v knize. Kresebná atmosféra je zde podle mě o něco slabší než v prvním díle, tu naopak vyvažují vtipné poznámky trpaslíka Addaria a akce.

Bobik9
Bobik9
13.08.2019 3 z 5

Bylo to vesměs dobré. Nicméně žádné velké nedšení se z mé strany nekonalo. Kresba je opět slabá a příběh je mnohem slabší než u prvního dílu. Je zde aspekt velice zábavné postavy trpaslíka, ale jinak mi to přišlo odfláknutější než jednička. Rozhodně mě to ale neodradí o dalších zaklínačových komiksům nicméně doufám ve zvednutí kvality.

FallenOne
FallenOne
23.07.2019 2 z 5

Ne, tohle není celý příběh z Bouřkové sezóny, hodně tam toho chybí, zvlášť ze začátku, kde není vysvětleno, jak se liščí "mládě" k únoscům dostalo.

Nelíísek
Nelíísek
06.06.2019 5 z 5

Tento díl zaklínače se mi líbí více jak předchozí, sice v sobě nemá takový nádech překvapení (no i když na konci přece jenom trochu jo .. ) jak ten minulý ale znovu se tam objevuje morální stránka zaklínačských příběhů.

Ke kresbě můžu říct jen to co minule protože je nakreslena v úplně stejném stylu od stejného kreslíře, místy je to prostě odfláklé.

Jinak, jen tak dál více takovýchto zaklínačských komiksů !

Kate18
Kate18
11.04.2019 4 z 5

Příběh Geralta z Rivie, který na cestách zazije necekane stretnuti nejen s lidmi, ale i s magii. Uz ani on nedokaze poznat, co je skutecne a co neni.

postoran-CZ
postoran-CZ
07.04.2019 3 z 5

Škoda, že Tobin nenapsal nový příběh a jen použil část Bouřkové sezóny. Jinak graficky opět "palec hore".

Kverulant
Kverulant
16.03.2019 3 z 5

Liščí děti jsou narozdíl od Skleněného domu málo hororové, předloha v podobě kapitoly z Bouřkové sezóny je přitom v knize velmi atmosférická. Přijde mi to nudněji nakreslené a napsané, uchechtl jsem se jen u komentářů klasického trpaslíka.

silvara
silvara
07.02.2019 5 z 5

Konečně! To je zaklínač, kterého jsem chtěla vidět a přečíst!
Ať si říká, kdo chce, co chce, tak komiks/grafický román vypadá po vizuální stránce více než dobře. Je to drsné, tajemné a správně to navazuje lehce hororovou atmosféru močálů a bažin. A jako velké plus vidím i to, že jde o přepracovanou pasáž Bouřkové sezóny. Protože konečně ze stran komiksu vystupuje Geralt z Rivie, jak jej znám z knížek. A další plusové body bych klidně přidala za Addaria Bacha :) :) :)

invisible
invisible
09.01.2019 5 z 5

Nechápu, jak někdo může napsat, že to má slabé grafické zpracování. Kniha byla super! Bouřkovou sezónu jsem nečetla, tak mi recyklovaný příběh nevadil. A možná proto, že příběh v podstatě napsal Sapkowski se mi dvojka líbila o dost víc než jednička :-)

Cryptkeeper
Cryptkeeper
20.02.2018 3 z 5

Celé takové nějaké nemastné,neslané. Slabé grafické zpracování.

DennisMoore
DennisMoore
15.02.2018 5 z 5

První Zaklínač je skvělý, ale tenhle je ještě lepší. Sapkowskiho povídka, výborná sama o sobě, je krásně zpracovaná, velmi hororová a neztratila ani liščí chlup. Snad jen Geralt je tu trochu jiný než v předchozím komiksu - je více Geraltem a méně Hellboyem, jestli to tak můžu vyjádřit, ale to také není nic proti ničemu. Trochu zvláštní zjištění pro mě je akorát to, kolik lidí zklamalo, že tentokrát autoři nepřišli s původním příběhem.

špulo
špulo
03.02.2018 5 z 5

A prečo si nepripomenúť poslednú knihu o Zaklínačovi aj takouto formou. 90% si to zaslúži...

magie komiksy zaklínači hrdinská fantasy

Paul Tobin
americká, 1965