Čas opovržení

Čas opovržení https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77870/bmid_zaklinac-zaklinac-iv-cas-opovrzeni-iCj-77870.jpg 5 4186 314

Zaklínač série

Zaklínač: sága série

2. díl

Druhý román o Geraltovi a Ciri. Svět zachvátily plameny běsnící války. Čarodějové intrikují a Ciri, prchající před smrtelným nebezpečím, se ocitá daleko od Geralta i Yennefer. Sama, opuštěná, ztracená - s pocitem, že byla zrazena těmi, kterým bezmezně věřila. Pátrání po zmizelé princezně však navzdory zprávám o její smrti stále pokračuje a Geralt žel není jediný, kdo Ciri hledá. Zaklínač i Lvíče z Cintry se stali objektem vysoké politické hry, která může zabít nejen je, ale také všechny, kdo jsou jim blízcí. Ostatně, věštba přece tvrdí, že princezně kráčí v patách smrt...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Czas pogardy , 1995

Predator3313
27.07.2023 4 z 5

Tak těšil jsem se na víc boje pro Ciri a to jsem se docela trefil.
Rozhodně se děj směřuje někam, kde jsem to nečekal.
Tato kniha mi přišla jako rozjezd, opravdový počátek velkolepého putování.
Obecně mám rád knihy, kde hrdinové prochází přes různé území, tak jsem zvědav na další knihy.

JohnMiller
12.07.2023 3 z 5

Môj názor k tejto časti bude určite nepopulárny, no čas opovrhnutia je pre mňa najslabší diel s celej série. Síce sa nezmenil ani rukopis ani svojský humor ani cinizmus ani chladný naturalizmus autora, no dejovo ma to vôbec nebavilo. časť na Thannedu bola super. Aj rozhovory aj akcia boli skvelé ale to ostatné išlo tak trochu mimo mňa. No čo pozitívneho môžem na konci dodať? To, že ostatné diely sú pre mňa už iba lepšie a lepšie. Možni budú aj pre Vás.

anibeni
01.07.2023 5 z 5

Zatímco povídky ze světa Zaklínače byly sice dobré, ale až tak úplně mě nebraly, tak sága o Ciri, Yenefer a Geraltovi mě pohltila úplně.. I přes velké množství jmen a občasného politikaření mi to na skvělém knižním zážitku nic neubralo a já knihu zhltla za dvě odpoledne..

Mabie
21.06.2023 4 z 5

(SPOILER) Tentokrát jsem již byla připravená na to, že Sága o Zaklínači není primárně o Geraltovi. Navíc Čas opovržení byl výrazně akčnější než předchozí díl. Pořádná fantasy plná intrik a politikaření, s perfektními dialogy i občasnými vtípky a spoustou, spoustou postav. Děj nahuštěný akcí a zvraty - sugestivní popis bloudění Ciri kdesi v poušti, Geralt který jen díky dryádám přežil zranění od čaroděje, Ciri, která objevuje svoje čarodějnické dovednosti a dokonce i defenestrace a nebo malý jednorožec.
I tentokrát mám ale několik výtek:
- občas jsem se ztrácela v postavách,
- mátla mě příslušnost jednotlivých čarodějů ke konkrétním vládcům,
- postrádám mapu všech království, abych se ukotvila v prostoru.
Jak tu kdosi již zmínil, stále více se tato sága začíná podobat Hře o trůny.
Je to velmi dobré! A opět je nutné zmínit vynikajícího Martina Fingera.

Budulman
06.06.2023 5 z 5

Čím dál tím lepší a moc nechápu všechny ty komentáře ohledně politiky.
Zase tak moc se tam politika (oproti jiným knihám) až tak neřeší a ano, sice jsou některé pasáže s tímhle tématem spojené, ale patří to k celkovému ději a pohledu na vše, co se následně uděje. Upřímně jsem se bál, že to bude horší a nakonec to tak "hrozný" nebylo.
To už mě víc nudily (budou nudit - píšu to sem až po přečtení právě Křestu ohněm) pletichy čarodějek v Křestu ohněm, ale zase to směřuje k něčemu.
Vláčnější úvod se pěkně zvrhne do šíleného útěku a přežití.
Já jsem spokojenej :)

Luccinda
23.05.2023 3 z 5

Zaklínač rozhodně nebude patřit k mým nejoblíbenějším sériím, přesto mě u ní drží hlavně audio zpracování, které je opravdu povedené. Kdyby mě knihou neprovázel hlas Martina Fingera, asi bych to po tomhle díle vzdala, protože tohle bylo zase tak trochu o ničem.

Na můj vkus tu bylo až příliš mnoho politikaření, nebavily mě sáhodlouhé rozmluvy postav ani intriky královského dvora. Chtěla bych více Ciri, to je tak skvělá postava, ale v Čase opovržení dostala velmi málo prostoru. Pořád jsem čekala, až se její příběh pohne trochu dopředu, ale neměla jsem pocit, že by se v této knize stalo něco zásadního. Za mě tedy jeden z těch slabších dílů a nezbývá než doufat, že mě ty další třeba budou bavit trošku více.

Briv
15.05.2023 5 z 5

Zaklínač a vše kolem něj mě pořád hodně baví. Příběh Geralta, Yennefer a Ciri a samozřejmě i všech ostatních totálně prožívám. Jediné, co mě tentokrát moc nebavilo, ale chápu, že je tam potřeba kvůli nastínění situace uvést byly politické diskuze.
Je mi jasné, že mě tento svět dostal a trochu mě děsí, že mi už moc knih k dočtení nezbývá.. Co potom budu dělat?!

Vendy1993
14.04.2023 4 z 5

Tento příběhový díl Zaklínače byl podle mě zatím nejslabší, ale pořád velmi dobrý (proto jedna hvězda dolů). Opět se trochu poskládaly dílky do příběhu a o to jde především. Některé pasáže byly poměrně zdlouhavé (Ciri na poušti, bitva mezi čaroději) ale i to se dalo přehlédnout. Těším se na další díl.

ArkAngel
13.04.2023 4 z 5

Více politiky, špehování a čarodějů. Takhle by se asi dal shrnout druhý díl knižní ságy o Zaklínači, ve kterém se tentokrát dostává do popředí Ciri a Geralta v něm uvidíte o poznání méně. Jeho interakce s Dijkstrou a celý banket ale patří k tomu nejlepšímu, co kniha nabízí. Většina postav zde již také pomalu odhaluje své motivace, které jsou pak důležité v dalších titulech a velká šachová hra tak může začít.

Hellboy12
29.01.2023 5 z 5

Neviem ktoré vydanie ste čítali vy,ja z Albatros Media , a co tam bolo chýb ale.... to mi vôbec nevadilo. Daj mal spád,držal ma v napätí a vôbec ma nenudil a popravde nenašiel som ani hluchu pasáž. Takže ďakujem pán Sapkowski fakt ste si získali moje srdce a zaver ma bavil najviac. Ale kto mu radil pri vymyslani mien carodejov a čarodejníc ?

Hor89
24.01.2023 5 z 5

Ve druhém díle Zaklínačské ságy se příběh pořádně rozjede, část odehrávající se na ostrově Thanedd patří k vrcholům ságy. Kniha je, jako většina knih pana Sapkowského, velmi čtivá, má skvěle napsané postavy, výborné dialogy, propracovaný (a hlavně uvěřitelný) svět a velice dobrý překlad. Ilustrované vydání v pevné vazbě je další velké plus. Celkově bych Čas opovržení hodnotil jako nejlepší díl Zaklínačské ságy.

BrooksWasHere
15.01.2023 5 z 5

"Víš, kdy pohádky přestávají být pohádkami? Ve chvíli, kdy jim někdo začíná vážně věřit... "

Kým "Krv elfov" priniesla iba nejakú predzvesť bojov, tak tu už je naozaj vidno, že vojna sa blíži a myslím si, že je to aj poriadne cítiť. Určite je to práve vďaka atmosfére, ktorá je jednoducho geniálna (ale to bola zatiaľ v každej zaklínačskej knihe)!

Potom je tu ešte aj niečo ďalšie: V tejto časti pribudlo pekné množstvo nových postáv (je v tom trochu zmätok, ale nie je to až taký veľký problém) a k tomu sa pridalo ešte aj celkom dosť politiky, ktorá však nepôsobí zbytočne, ale je aj celkom na mieste.
Dokonca tu máme aj jednu vyše 40-stránkovú scénu na plese, ktorá je jednoducho jednou veľkou vykecávačkou, ale aj napriek tomu bola pre mňa nadmieru pútavá.

Pán Sapkowski jednoducho vie, ako si udržať pozornosť čitateľa, nech už sa jedná o akúkoľvek situáciu...

No, a záverečné putovanie spolu s Ciri a jednorožcom ma úplne dostalo a myslím si, že predstavuje absolútny vrchol celej knihy, od ktorého som sa nedokázal ani na moment odtrhnúť...

V konečnom dôsledku nemôžem dať "Času opovrhnutia" menej ako 85 %, pretože pokračuje v šľapajách predošlých častí a ja som si pokračovanie Zaklínačovho príbehu opäť náležite vychutnal :-)

luca321
04.12.2022 4 z 5

Zatím asi pro mě nejslabší díl. Tím ale vůbec neříkám, že byl špatný. Co mi vadilo bylo, že jsem se začala ztrácet v jménech, protože jich v každé kapitole přibylo nejmíň pět a chvilkama mi trvalo se zorientovat kdo je kdo. Jinak mě příběh Ciri neskutečně baví a vrhám se na pátý díl.

Jizi
28.11.2022 5 z 5

Rozpletené konce se spletou dohromady a utáhnou, motivy, o kterých jsem byla přesvědčená, že si je tvůrci her a seriálové adaptace museli vycucat z prstu (protože to bych si přeci jinak pamatovala, JÁ si přeci pamatuju všechno - tak ani omylem), velkolepá bojová scéna v závěsu se snad ještě velkolepějším konverzačním večírkem na Thaneddu.
Závěr druhého dílu mě při prvním čtením před téměř dvaceti lety znechutil, teď ho vidím, vnímám a chápu úplně jinak.
Ale možná si dál jen pletu hvězdy s jejich odrazem ve vodní hladině.

Aileena
22.11.2022 4 z 5

Sapkowského asi netřeba komentovat. Je to jako s operou, buď ano se vším všudy, nebo vůbec ne. Zajímavé je, že mi Zaklínač sedl až na druhý pokus (podotýkám po dvaceti letech), protože první tenkrát fakt nevyšel a vůbec mě neoslovil. Teď oceňuji spousta věcí, které jsem dřív snad ani nevnímala, nebo nebo zkrátka jen nedocenila.
Faktem je, že preferuji spíš rychlejší spád děje a méně opakování, ale ono to má všechno něco do sebe.

Pazďa
06.11.2022 5 z 5

Čtyřka představuje o mnoho více silných stran oproti Krvi Elfů, která spíše nastínila konflikt. Dialogy jsou perfektní, vyprávění utíká, i když narazíte na strany bez dialogů a výjezdní zasedání čarodějů bylo velmi povedené zasazení pro hlavní konflikt knihy. Jsem spokojený s tím, v jaké pozici kniha zanechala naše postavy a těším se na další díl

martin č.
31.10.2022 5 z 5

U minulého dílu jsem napsal, že se osudy postav ubírají po trochu jiných cestičkách, než tomu je v netflixovském seriálu. Po přečtení čtvrtého dílu mám ale pocit, že televizní tvůrci vytvořili z knihy totální galimatyáš. Přitom knižní předloha je tak vynikající, děj je zde smysluplný, vše dává logiku. Zmínění seriáloví tvůrci, zdá se, ale předlohu vzali, pořádně protřepali, něco přidali, něco ubrali, některé věci se dějí úplně jiným postavám, prostě guláš.
Jsem tedy rád, že jsem po knihách šáhl, stojí to za to. Čas opovržení je začátek války, kdy neutralita se může vymstít.

jjanca
28.10.2022 5 z 5

Audiokniha: Nádhera. Nikdy by som nepovedala, že sa mi bude táto kniha v hovorenej podobe tak páčiť. Visela som na každom slove Martina Fingera. Užili sme si Ciri, Yennefer aj Geralta. Občas som bola stratená v postavách, ale až tak to neuškodilo. Idem sa vrhnúť na ďalší diel.

Gabri-88
16.10.2022 5 z 5

(SPOILER) líbí se mi, že jsme v Čase opovržení dostali všechno. Yennefer a její taktizování, její znovushledání s bělovlasem, boj bělovlasa i jeho potupení v boji s čarodějem. Skvělé dialogy!!! Miluju dialogy v zaklínačovi!! Siri a její plahočení se neznámou krajinou (dobře, tohle byla nejnudnější část knihy…). A Jednorožec! Konečně něco nového!

A proč tohle všechno? Vždyť už vlastně všechno důležité víme, ne?:))

,,Zaklínač je určený k zabíjení jako prdel k - vy víte čemu.”

Nale
08.09.2022 5 z 5

Jako vždy skvělé. Prostě Geraltovská klasika. Setkání čarodějů a putování pouští jsem si nesmírně užila. Konečně se tu setkáváme i s Keirou Metz a Potkany.