Bouřková sezóna

Bouřková sezóna https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275021/bmid_bourkova-sezona-6vt-275021.jpg 4 2425 312

Zaklínač série

< 8. díl

Zaklínač Geralt. Muž, jehož posláním je chránit obyčejné lidi před magicky stvořenými nestvůrami. Mutant, který má za úkol zabíjet nepřirozené bytosti. Používá magická znamení, kouzelné lektvary a chloubu každého zaklínače – dva meče, ocelový a stříbrný. Co se však stane, když Geralt nešťastnou shodou okolností o své meče přijde? Zaklínačské zbraně mají nejen obrovskou hodnotu, ale jejich ztráta je pro majitele zároveň obrovskou potupou. Geralt je musí získat zpátky. Co nejrychleji... Andrzej Sapkowski se na stránkách samostatného románu vrací ke svému nejpopulárnějšímu hrdinovi. Zaklínač Geralt znovu bojuje, cestuje a miluje, Marigold zpívá a lítá z průšvihu do průšvihu, čarodějové intrikují… a nad celým světem se stahují mračna – přichází bouřková sezóna.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Sezon burz , 2013

Mantikocka
25.03.2016 3 z 5

Za mou osobu - první třetina - nuda
druhá třetina - rutina
třetí třetina - trochu to vylepšil
Nebýt poslední kapitoly, tak dvě hvězdy, takhle tři.
Celkový dojem - nastavovaná kaše :(
Nejslabší kniha o zaklínači :(

Aksel
21.03.2016 3 z 5

Bouřková sezóna v mnohém připomíná sraz maturantů po deseti letech; nejen že si stále pamatuje jména bývalých spolužáků, dokonce je dokážete přiřadit ke správným tvářím a vybavit si nějaký ten společný zážitek či vtipnou historku – tedy alespoň u většiny případů. Na některé se dokonce i těšíte. Když se však s někdejšími kumpány ze školních lavic pustíte po dlouhých letech odloučení do řeči, pomalu zjišťujete, že se vlastně bavíte s někým tak trochu jiným, než si pamatujete. Občas zapracují uběhnuvší léta ještě nemilosrdněji, po dvou třech frázích zavládne trapné ticho, a vy si uvědomujete, že se "bavíte" s úplným cizincem. Nemít onu povědomou tvář, nikdy by vás ani na vteřinu nenapadlo dát se s ním do řeči.

A nejinak tomu je i s Bouřkovou sezónou. Ano, autorem je stále tentýž Andrzej Sapkowski (jen o několik let a pár románů starší), hrdinou je stále Geralt, příběhově dokonce mladší. Ten první stále stříhá řemeslně slušně zvládnuté scény plné barvitých popisů, obscénností, soubojů a břitkých replik. I ten druhý se stále protlouká světem, kterému nerozumí a do kterého ne úplně patří, pouští se do křížku s čaroději (a sličnými čarodějkami), ocitá se jako pěšák na šachovnici vyšších mocenských pletich – stejně jako kdysi v sáze. Přesto oběma, Sapkowskému i zaklínači, něco do *toho* Zaklínače zkrátka chybí. Řada postřehů na téma co přesně tu již zazněla, zbytečně bych je tedy opakoval. Jak příběh ubíhal a já kráčel po boku starých známých, měl jsem stále více dojem, že jsem se ocitl ve společnosti někdejších spolužáků, s nimiž jsem od posledního setkání před deseti lety neprohodil ani slovo. Zdvořilost a letmý zájem přispěly k tomu, že jsem vydržel až do konce. Zašustění poslední stránky bylo signálem, že povinnosti i formalitám bylo učiněno zadost. Po poněkud prkenném ujistění, že se určitě musíme někdy zase sejít (tak určitě) jsem se rozloučil s Bouřkovou sezónou a okamžitě zamířil si spravit chuť ke kroužku opravdu důvěrně známých kumpánů: těch s nimiž se vídáme rok co rok a stále si máme co říct – k povídkám a sáze.

yank3e
15.03.2016 4 z 5

Nečekal jsem nic extra, ale musím uznat, že knížka byla nakonec fakt dobrá a bavila mě. Původní sérii se ale nevyrovná, holt mi chyběla Ciri. Místy mi obsah přišel ovlivněný PC hrami.

flashback
14.03.2016

Mně se to opravdu líbilo. Měl jsem trochu strach z recenzí, že už to není \"ten zaklínač co býval\" ale po přečtení jsem zjistil, že nostalgici možná spíše hodnotí sebe než knihu :-). Jediné co bych vytknul je první třetina knihy - tam je opravdu děj trochu se slabším spádem, ale nakonec se (částečně) ukáže její opodstatněnost a všechno do sebe zapadne.

Emetiore
13.03.2016 4 z 5

Většina o Bouřkové sezóně už zde byla řečena. Ačkoliv Sapkowski na to stále má a píše o poznání chytřeji a lépe než majorita konkurenčních fantasy autorů, poslední kniha o Geraltovi až na drobné střípky postrádá filozofický přesah, okouzlující interakce postav a drtivou osudovost příběhu, zkrátka všechno to, co v celém zbytku série chápu jako samozřejmost. Jestli se někdy rozhodnu znovu si ságu o Geraltovi přečíst, Sezónu zcela jistě sfouknu jako první, než se pustím do toho skutečného Zaklínače.

Johncze
26.02.2016 5 z 5

Geralt je zpět a s ním i všechny další známé postavy, zpět je také solidní příběh a další menší příběhové nitky, které se hlavní dějovou linkou porůznu proplétají. Dostáváme se kvalitativně k prvním dílům série, což je jen a jen dobře. Milovníci této ságy si snad nemohli přát nic lepšího.

OSTROVID
24.02.2016 5 z 5

Začátek knihy trochu kolísal, ale pak se to rozjelo. Předtím jsem četl Hrdinu Nika od Štorcha, tak jsem si musel zvyknout na složitější děj od Sapkowského. Knihu jsem zhltl jedním soustem a byl jsem spokojený. Zaklínač ani jeho autor mě opět nezklamali. V knize je hodně silných momentů. Samozřejmě se najdou i slabší místa, ale jako celek hodnotím knihu plným počtem.

IvoB
10.02.2016 4 z 5

K mému překvapení velmi kvalitní pokračování. No, ono to zase tolik nenavazuje - jedná se o samostatný příběh. Začátek mě nutno přiznat trošku nudil. Zdálo se to celé takové neotesané. Postupně se ale děj zamotává a Geralt se opět dostává do mnoha zajímavých a napínavých příhod, přesně tak, jak to má být. Jasně, kniha nedosahuje výšin předchozích dílů a nemá tak soustředěný příběh, ale stále stojí za přečtení. Palec nahoru - 80%

Ronjička
08.02.2016 2 z 5

Kniha mě utvrdila v tom, že existují dva Andrzejové Sapkowski. Jeden geniální vypravěč, čaroděj, zaklínající čtenáře do magický atmosféry příběhu a odmítající ho pustit mnoho let... A druhej, chlapík, co umí docela dobře psát, ale jeho věci jsou rozvleklý, nečitelný a člověk se o to znova a znova pokouší jenom proto, že se jmenuje stejně, jako ten první. No... Bouřkovou sezónu napsal asi ten druhej v neobyčejně blbý formě. A to píšu jako zanícená fanynka Sapkowskiho. Bouřkovou sezóu jsem dostala loni k Vánocům a vyhradila jsem si na ni noc a lahev opravdu dobrýho vína s tím, že ji přečtu dvakrát a nebudu nasycená (se ságou žiju už patnáct let a pořád nemám dost). Prostě gauč, víno a noc s idolem. Usnula jsem v deset. Neuspokojená.

Mikino00
06.02.2016 3 z 5

Nejslabší kniha s Geraltem. Kniha na mě působila jako několik povídek propojených dohromady s mnohdy až příliš vyumělkovanými dějovými zvraty. Navíc často kniha dějově vyloženě stagnovala a takových prvních sto stran téměř nic podstatného nestane. Samotný příběh mě neoslovil a začínám se obávat, že Sapkowski již svůj svět Zaklínače vyčerpal.

Mrnda
02.02.2016 5 z 5

Návrat k Zaklínači, tak jak jsem si ho představoval...

Finskej
19.01.2016

"Tak nám prej zas napsali starýho dobrýho zaklínače přesně tak, jak má vypadat...?"
"Bať, bať, paní paní Müllerová, je to k nevíře, ale přesně to se stalo..."

Albina
17.01.2016 5 z 5

Radost z návratu zaklínače Geralta, radost z četby. Prosím o další díl.

aalexiis
12.01.2016 4 z 5

Zaklínač jako vždy nezklamal. Bouřková sezóna v sobě měla vše, co bych si od správné zaklínačské knihy přála - napětí, zrzavou čarodějku, kupku příšerných neřádů, užvaněného Marigolda a samozřejmě Geralda. Oblíbila jsem si postavu trpaslíka, který se tam sice spíše jen mihl, ale rozhodně si mě získal. Ten největší záporák v téhle knize byl fakt dáreček, chvílemi jsem byla až znechucená, takže palec nahoru. :)

LuCc1211
07.01.2016 5 z 5

Andrzej Sapkowski opět nezkamal.

Loxias
04.01.2016 5 z 5

Geralt nezklamal. Ulevilo se mi, ze jsem si nemusel osvezovat znalosti z predchazejici sagy. I tak se ale dostavila znama atmosfera, ktera knihy se zaklinacem provazi a Bourkova sezona naplnila moje ocekavani.

tatjana1737
03.01.2016 4 z 5

Souhlasím s tím, co v době vydání bylo skoro v každé druhé recenzi a totiž, že povídkový formát v tomto případě Sapkowskému sedí víc a knížka místy jako román působila rozpačitým dojmem. Přesto jsem přečetla s velikou chutí a doporučuji. I proto, že dějově kniha spadá mezi povídky, tedy před slovutnou pentalogii, takže hrdinu zastihneme nezlomeného. Dozvíme se, jak to bylo s čarodějkou Korál, která je v pentalogii jen zmíněná, a nakonec přijde i kouzelník - tedy kouzelnice, kterou jinak celou dobu postrádáme.

Landreth
12.12.2015 4 z 5

Zaklínač je zpět! Klasický Geralt, který je zase vláčen nepřízní osudu někam dál. Sapkowski rozehrává postupně několik dějových linek, aby se ke konci všechny vyřešily, i když tentokrát jen za minimálního přispění Geralta (alespoň tak to na mě působilo).

WereNee
03.12.2015 3 z 5

Bohužel velké zklamání. Kniha nemá silný příběh ani poselství, je jen rozvleklým triviálním povídáním o populárním zaklínači.

Vironey
01.11.2015

Zatím jsem to nedočetla, což bohužel také o něčem svědčí, jelikož Ságu o zaklínači a příslušné povídky znám téměř nazpaměť. Na knihu jsem se moc těšila, ale zatím je to takové nijaké. Sapkowski ani Geralt už nejsou, co bývali.

polská literatura zaklínači fantasy

Andrzej Sapkowski