Bouřková sezóna

Bouřková sezóna https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222384/bmid_zaklinac-zaklinac-bourkova-sezona-Dmb-222384.jpg 4 2422 311

Zaklínač série

< 8. díl

Zaklínač Geralt. Muž, jehož posláním je chránit obyčejné lidi před magicky stvořenými nestvůrami. Mutant, který má za úkol zabíjet nepřirozené bytosti. Používá magická znamení, kouzelné lektvary a chloubu každého zaklínače – dva meče, ocelový a stříbrný. Co se však stane, když Geralt nešťastnou shodou okolností o své meče přijde? Zaklínačské zbraně mají nejen obrovskou hodnotu, ale jejich ztráta je pro majitele zároveň obrovskou potupou. Geralt je musí získat zpátky. Co nejrychleji... Andrzej Sapkowski se na stránkách samostatného románu vrací ke svému nejpopulárnějšímu hrdinovi. Zaklínač Geralt znovu bojuje, cestuje a miluje, Marigold zpívá a lítá z průšvihu do průšvihu, čarodějové intrikují… a nad celým světem se stahují mračna – přichází bouřková sezóna.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Sezon burz , 2013

BrooksWasHere
08.05.2023 4 z 5

"Žil proto, aby zabíjel."

V porovnaní s hlavnou Zaklínačskou sériou je Búrková sezóna iba slabý odvar, ale aj napriek tomu predstavuje celkom príjemný návrat do Geraltovho sveta...

Štýl písania je parádny a čítalo sa to skoro samo (to platí pre hlavnú sériu dvojnásobne), ale hlavný problém tkvie v niečom úplne inom - príbeh kombinuje ohromné množstvo nápadov a preto mi v niektorých pasáž prišiel dosť neprehľadný.
Oveľa lepšie by podľa mňa bolo, ak by Sapkowski napísal ďalšiu poviedkovú knihu s viacerými samostatnými príbehmi...

Ale našla by sa ešte jedna vec, ktorá mi prekážala... Táto kniha síce predstavuje pekný návrat Geralta, Marigolda a čiastočne aj Yennefer, ale celý čas som mal jednoducho pocit, že všetky ostatné postavy z hlavnej partie mi citeľne chýbajú...
Búrková sezóna by ma nadchla oveľa viac, ak by sa v nej objavili napríklad trpaslíci, Milwa alebo Ciri...

Bez nich mám z tejto knihy veľmi zmiešané pocity... Dávam 75 %

jjanca
26.04.2023 4 z 5

Síce to na ságu nemá, ale aj tak som sa do sveta Zaklínača rada vrátila. Geralt ostal Geraltom, Marigold je stále Marigold. Len mi chýbala Yennefer. V tejto knihe mi hlavu nemotalo toľko politikárčenia, takže sa v nej dalo ľahko vyznať. Počúvané znovu ako audiokniha, ktorá bola brilantne nahovorená Martinom Fingerom.

Lele61
15.04.2023 4 z 5

Sapkowski znovu nezklamal! Bělovlasý zaklínač Geralt opět na scéně a myslím si, že v dobré formě (jako vždy) :-) Nad světem se sice stahují černá mračna, přichází bouřková sezóna, ale na Geralta se stále můžeme spolehnout.

Johana
26.02.2023 2 z 5

Zklamání, kniha je podle mne napsaná z donucení - bez poezie, bez radosti a úplně a zcela bez přesvědčení. Zaklínače sice dostaneme, ale tohoto Geralta bych si nezamilovala. Nedočteno.

Hor89
21.01.2023 4 z 5

Sapkowského návrat k Zaklínači po více než deseti letech. Teoreticky jde o román, prakticky o sbírku na sebe navazujících povídek, které autor rozdělil a pozpřehazoval. Což bohužel zapříčinilo, že příběh úplně nedrží pohromadě. Ale i tak jsem se u knihy hodně bavil, Geralt je pořád Geralt, kniha má plno výborných a zapamatovatelných částí, a pochválit musím i překlad s korekturou. Celkově čtyři a půl hvězdy.

martin č.
16.01.2023 5 z 5

Taková třešnička na dortu celé předchozí ságy. Věta "kruh se uzavřel" by nemusela být na konci 7. dílu, ale klidně i zde.
(SPOILER) vždyť na konci Bouřkové sezóny se Geralt vydává odčarovat strigu, což bude jeho prvním (ne chronologicky) příběhem první povídkové knížky Poslední přání. Pro mě se tedy kruh uzavřel až zde.
Na rozdíl od předchozích dílů už jsem knihu tolik nehltal, ale vychutnával po troškách s vědomím, že už je to to opravdu poslední. I když samotná kniha (vytrženo z kontextu) je snad o nějaký chlup slabší než předchozí díly.
Celkově je svět Zaklínače tak nádherný, že marně pátrám po beletrii, která by mne v posledních letech tolik oslovila a nadchla.

PabloFuentes
11.12.2022 3 z 5

Pěkné, čtivé, ale oproti ostatním dílům Zaklínače trochu slabší. Beru to jako takovou poslední možnost od Sapkowskeho ještě jednou nahlédnout do světa bělovlasého Vědmáka Geralta a prožít si s ním a s ostatními "běžné" dny jejich životů. Aneb co se po.... mohlo, to se po.... :)

Nale
04.11.2022 5 z 5

"Začalo to meči, přemítal, když po několikáté šlápl do louže. Jak to říkal Marigold? Řada nešťastných příhod a smolných incidentů? Nejdříve jsem přišel o své meče. Ani ne o tři týdny později jsem pozbyl koně. Co bude následovat? Běda pomyslet."

Bouřková sezóna je velkolepý návrat do světa Zaklínače, kde to srší dobrodružstvím, krví, humorem a pořádnou dávnou sarkasmu. Sice se našly i nudnější části (např. okecávání namyšlených mágů) a v porovnání s ostatními díly je tento slabší, ale stejně se máte na co těšit. Je to přece Geralt. A když se k němu přidá Marigold, máte o zábavu postaráno!
Stejně tak putování s Addario Bachem bylo parádní a stránky ubíhaly na můj vkus až příliš rychle. Epilog mě pak upřímně dojal.

"Nechal jsem se okrást, Marigolde, podvést a okrást jako naprostý trouba. Vesemir by mi vynadal, pak by se mi vysmál, a kdyby náhodou byli na Hradišti moji druhové, postaral bych se jim o zábavu a dělali by si ze mě blázny celé roky."

Martianus
27.10.2022 4 z 5

Ale jo, svět Zaklínače mi hrozně moc chyběl.

MíšaS.
04.10.2022 3 z 5

Nebylo to špatné, ale vzhledem k tomu, že už mám v sobě Zaklínače uzavřeného s knihou Paní jezera, mi možná tento díl přijde i zbytečný. A abych byla ještě upřímnější, přijde mi to všechno na jedno brdo. Přijde, řežba, dostane se do problému, řežba, dostane se z problémů za určitých podmínek, řežba, snaží se splnit podmínky, řežba, připlete se do něčeho jiného, řežba, dojde na konec, řežba a někdy proběhne i sex...

Hannibal92
02.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Starej dobrej Geralt. Uzil jsem si tuhle knizku mnohem vic nez knizky 2-7. Konecne je Geralt zase hlavni hrdina, prijima zakazky, klati carodejky, seka koncetiny. Fajn rozlouceni s celou serii. Opravdu jsem rad, ze posledni knizka neni Pani jezera, ktera byla suverene nejhorsi z cele serie.

SUC185
29.09.2022 3 z 5

Tuhle knížku jsem přečetl, jako poslední knížku z celé série a musím říci, že to byla nejslabší knížka. Dějově to byl sice Zaklínač, ale takové nemastné a neslané, něco mi tam zkrátka vadilo a nebylo to ono. Nic méně jsem ji rád dočetl.

Martyy
25.09.2022 5 z 5

Skvěle napsaná a velmi čtivá kniha.

HaLfy
01.09.2022 5 z 5

Plakal jsem, husina po těle a při psaní tohoto komentáře mám opět na krajíčku. Loučení s Geraltem bolí, obzvlášť když si vzpomenu na epilog. Zbytek bylo dobrodružství zaklínače, tak jak jsme byli zvyklí z prvních knih, nikdo jiný než zaklínač. Mně se to líbilo a jdu číst celou sérii zase od začátku. Děkuji pane Sapkowski

niki-chan
13.07.2022 5 z 5

Ze začátku jsem knize moc nefandila, přeci jen to nebyl ten klasický Zaklínač. Ale zhruba od poloviny mě příběh začal bavit a místy i rozesmál. A když nastoupily do děje příšery opravdové i lidské, byla jsem knihou pohlcena. Takže 5 * dostává oprávněně.

Cady
29.05.2022 5 z 5

Jelikož jsem velice nemotorný člověk, co se nákupů knih týče, objednala jsem si místo 1. dílu, doplňující příběh.Ve výsledku to však nevadilo, protože jsem si knihu užila i přes mou menší chybu.
Jak jsem již říkala, knihu jsem si náramně užila.U překvapivě velkého množství pasáží jsem se dost nasmála a někdy i kdybych se ani smát neměla. Líbilo se mi, že celý příběh byl seskládán z jednotlivých menších "povídek" které na sebe měli minimální návaznost, ale ve výsledku dávalo vše smysl.
Jelikož je to moje první sektání s knihou pana Sapkowského, tak si nemůžu stěžovat na určitá neporozumění, které se mi vyskytli jak u píběhu tak u jeho světa samotného. Knihu však doporučuji všem, co si již přečetli předchozí díly a nemohou se dostatečně nabažit tého skvělé fantasy ságy. ;)

Samorost693
06.05.2022 5 z 5

Bolo to krásne zakončenie úžasnej fantasy serie ktorú som si užil asi najviac zo všetkých kníh ktoré som kedy čítal, ako u nemnohých kníh, viem že k tejto sérii sa ešte určite par krát vrátim. Bol to nádherní zážitok a doporučujem to každému kto váha.

FantasyCZech
22.04.2022 4 z 5

Závěrečný díl jedné z nejlepších fantasy knižních sérií na světě. Sapkowskiho svět je dokonale promyšlen, je plný nestvůr, příšer a nepřátel. Já bych řekl že Bouřková sezóna je hodně dobrá na zakončení celé série. K sérii se určitě vrátím a pokaždé co ji dočtu to pro mě bude stejně úžasný zážitek jako teď. Děkuji Sapkowskimu za super chvíle se zaklínačem Geraltem, půvabnou čarodějkou Yennefer, nenapravitelným trubadúrem a nejlepším přítelem Geralta - Marigoldem, a naší malou zaklínačkou - Ciri. Přeji všem co se chystají Zaklínače číst hodně štěstí!

Kami33
20.03.2022 5 z 5

Návrat k Zaklínači jak pro autora tak pro čtenáře. Děj poněkud spletitý, ale důležité je, že Geralt zůstal svůj, stejně tak jako jeho přítel Marigold. Souhlasím, že jako povídková kniha by to asi dávalo větší smysl. Ale i tak milé čtení.

Leonora
18.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Jako povídková kniha by to asi dopadlo líp. Takhle je to poněkud nesourodá hromádka vedlejších epizodek jako zametených z pod stolu. Chybí nějaká smysluplná provázanost a někdy i smysl sám.
Honba za ukradenými meči je linie dobrá tak akorát pro druhořadé stolní RPGčko na dvě hodiny hraní.
Palácový převrat by byla zajímavá povídka. Aguara by byla zajímavá povídka. Výroba mutantů by byla nejspíš vynikající povídka. Ale všechno napleskané páté přes deváté do jednoho dějového rámce to prostě nemá šanci. Pejsek a kočička vařili dort. A ta tsunami, no tak ta je tam snad jenom proto, aby měla kniha podle čeho mít chytlavý název, ne? Jiný smysl v ní nevidím.
Taky mám výhrady k nehorázné výslovnosti Martina Fingera, jehož RiviJEEE a Jen-fer mi trhají žíly od chvíle, kdy to v druhém díle převzal po kolezích s lepším jazykovým vzděláním. O těch úchylných hudebních vložkách nemluvě. Ale to samozřejmě do hodnocení knihy samotné nezahrnuji.