Bouřková sezóna

Bouřková sezóna https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222384/bmid_zaklinac-zaklinac-bourkova-sezona-Dmb-222384.jpg 4 2422 312

Zaklínač série

< 8. díl

Zaklínač Geralt. Muž, jehož posláním je chránit obyčejné lidi před magicky stvořenými nestvůrami. Mutant, který má za úkol zabíjet nepřirozené bytosti. Používá magická znamení, kouzelné lektvary a chloubu každého zaklínače – dva meče, ocelový a stříbrný. Co se však stane, když Geralt nešťastnou shodou okolností o své meče přijde? Zaklínačské zbraně mají nejen obrovskou hodnotu, ale jejich ztráta je pro majitele zároveň obrovskou potupou. Geralt je musí získat zpátky. Co nejrychleji... Andrzej Sapkowski se na stránkách samostatného románu vrací ke svému nejpopulárnějšímu hrdinovi. Zaklínač Geralt znovu bojuje, cestuje a miluje, Marigold zpívá a lítá z průšvihu do průšvihu, čarodějové intrikují… a nad celým světem se stahují mračna – přichází bouřková sezóna.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Sezon burz , 2013

burg
29.03.2021 4 z 5

Výzva 2021. Miluji svět zaklínače a až u téhle knížky jsem si uvědomil tu ohromnou spoustu obyčejné moudrosti napěchovanou v krásném příběhu. Mnozí tvrdí, že kniha nemusela vůbec vyjít, ale já jsem naprosto opačného názoru: kdyby vycházely příběhy z tohoto světa co půlrok, byl bych ten nejspokojenější čtenář. A navíc ty bombastické ilustrace!!
Snad jen pár malých výtek: člověk může těžko očekávat, že bude zdejší svět napěchován latinskými výrazy a hlavně za ono deus ex machina vyřešení situace ohledně mečů. Prostě mi tam cosi na konci chybělo...

Sixao
26.03.2021 4 z 5

Zaklínač je zpět, hezká pohádka pro dospělé na závěr.

lordes7975
08.03.2021 1 z 5

Četla jsem dávno. Jednou a stačilo. Ne kvůli příběhu, ale bohužel kvůli kvalitě sazby- respektive její absenci. Paperbackové vydání z r. 2014 z nějakého důvodu obsahuje tolik chyb- ne asi v překladu samotném (nečetla jsem originál), ale překlepů, gramatických i slovosledných chyb, že se výsledek bohužel prakticky nedá číst.
Škoda.
Knihu si nechávám do sbírky, k textu se ale asi nikdy nevrátím.

JP
10.02.2021 3 z 5

Polski troll Sapkowski. Trvalo mi roky se k 'Zaklínači' dostat a pak jsem celou sérii, s výjimkou téhle knihy, sjel v roce 2019, pokud se nepletu. Během sledování interview na youtube pár dní zpátky jsem si říkal, jakej je ten Andrzej zase drzej a možná bych "to mohl dorazit a dát si Bouřkovou sezónu"... jeho psaní, stejně jako jeho osobnost konstantně balancuje na pomezí jakési parodie, se spoustou odkazů na aktuální dění světa, sarkasmem, až nasraností, nabubřelostí. 'Bouřková sezóna' pak v tomhle ohledu sama není o nic horší nebo lepší, než ostatní díly 'Zaklínače', možná o drobek vtipnější a méně akční, ale spíš se pořád nedokážu zbavit toho WTF, toho, jak zaražený jsem, když si u každé jeho knihy říkám: A já si celou tu dobu myslel, že tohle bude jako všechny ostatní seriózní epické fantasy ságy, ale ono to celé klame tělem, obalama a je to jen jedna velká komedie, co si utahuje ze spousty věcí a i přestože má skvělé postavy a je více než slušná, tak je to pořád jen komerční sranda, co sama sebe nebere vážně, což se, hádám, taky dá počítat jako unikum... takže jestli mě jedním elementem polski troll skutečně zaujal, pak je to tímhle.

Slůník
02.02.2021 5 z 5

Oproti Paní jezera jsem si spravila náladu.

MatoPalkes
28.01.2021 5 z 5

Akčné, veľa Geralta, plný počet hviezd, zaslúžene ako celá séria so zaklínačom.

VeruMalfoy
20.01.2021 5 z 5

Tak tahle knížka, po těch pár předešlých, byla naprostá nádhera. Celá se zaobírala Zaklínačem a jeho příběhem z jeho pohledu. Vůbec se zde neřešily vedlejší linky politiky, jak tomu bylo třeba u předchozích dílů, což bylo úžasný. Příběh tím působil víc akčně, víc živě. Samotnou knížku autor zakončil naprosto nádherně. Epilog mě úplně zahřál u srdce a vykouzlil mi úsměv na tváři.

davidurban1973
16.01.2021 3 z 5

Poslouchal jsem audioknihu a jsem spokojen. Namluveno dobre a co se tyče příběhu, tak také dobrý.

Nina291
12.01.2021 5 z 5

Mě to prostě baví. Skvělá knížka.

Hakate
08.01.2021

klasika, kterou musí znát každý milovník fantasy, kdo nečetl, musí ihned napravit. Geralta nejde nemilovat.
Serie, ke které se vždy ráda vracím.

josef2900
31.12.2020 2 z 5

Takový nedůležitý díl v celé sérii ságy zaklínače.

Šnek86
22.12.2020 4 z 5

Zde je to starý dobrý Geralt, který tentokrát likviduje podivná monstra čarodějů a po svých cestách se neváhá spustit s kde kým.Pátrá zde po svých ztracených mečích, přičemž je vtahován do nejrůznějších intrik lidí s kterými se setkává.

n.ezn.amy
27.11.2020 5 z 5

Návrat Sapkowského ke svému hlavnímu hrdinovi, který přijde o své meče a musí je co nejrychleji získat zpět. Spolu s Geraltem putuje jeho přítel Marigold. Bouřková sezona nenavazuje na předchozí ságu, ale spíš bych jí přiřadil k prvním dvoum povídkovým knihám. Pořád si udržuje svou vysokou kvalitu a strhující děj

pauldegard
05.11.2020 5 z 5

Za mě parádní. Čtivé a obsahuje vše,co mám na Geraltovi nejraději. Méně politiky a více akce.

Corso
04.11.2020 3 z 5

Taky pokus o ozivenie, na sagu to zdaleka nema, nema to sviznost poviedok, ale je to o Geraltovi. Takze skoro povinnost. Mam to aj precitane, a uz medzicasom aj napocuvane. Nejaky hlboky dojem nezanechalo, skor dojem ze by bolo dobre, ak by sa Sapkowski uz k zaklinacovi ani nevracal. Spisovatelsky sa Sapkowski podla mna dost potaca a talent mrha na neviem co. Skor z povinnosti vyprodukovane Bourkova sezona a predtym Zmija dosvedcuju, ze je invencne v utlme. Chyba mu vizia, ale keby uz aj nic ine nenapisal, ostane navzdy moj oblubeny. Saga o Geraltovi a Narrenturm trilogia sa nedaju nijak spochybnit. Len je to skoda, lebo on to v sebe niekde ukryte ma.

Kluvo
18.10.2020 5 z 5

Dobre napisane, len sa mi zda, ze Geraltovi to ide v posteli lepsie nez s mecom. Pri bojoch mu to pomerne casto nevychadza, hoci sa vzdy z toho dostane. V milostnom zivote takyto problem nema a carodejky su s nim zakazdym nadmieru spokojne. A on je s tym podvedome asi tiez spokojny, hoci sa snazi hrat aj na hrdinsku strunu a Sapokowski je s tym urcite tiez spokojny, ked ho v tom podporuje...

andrejci
17.10.2020 5 z 5

Tímto dílem se za mnou už úplně uzavřel svět Zaklínače. Tento díl se mi hodně líbil a asi ze všech dílů se mi nejlépe četl. Příběh rychle utekl a bylo fajn se vrátit ke Geraltovi. Co se mi líbilo proti jiným dílům bylo to že tam nebylo už tolik politiky. A naopak tam bylo více nestvůr.

petrulka
16.10.2020 3 z 5

Taková vzdálená připomínka starého příběhu. Jako když 20 let nevidíte dobrého přítele a on se za tu dobu hodně změnil, ale něco ze starých časů v něm zůstalo.

Takkia
02.10.2020 2 z 5

Za mě teda špatné. Jako krátká povídka by to byla sakra lepší, tohle protahované cosi je občas taková nuda, že mě některé části uspávaly a to se mi už hodně dlouho nestalo.
Za mě slabé, spíš mi přijde, že se autor chtěl svézt na úspěchu vlny hry. Po jeho x a x letech prohlašování, že příběh je hotový, že ke Geraltovi se už nikdy vracet nebude, rozhodně (a to nemluvím o fanpovídkové knize, kam nic nenapsal, ale plácl tam svoje jméno, protože jim zaplatil tisk).

pazdy15
01.10.2020 4 z 5

Ufff... hledám slova, kterými bych tuto velice povedenou sbírku shrnul. Už předem říkám, že jsem čekal víc. Víc příběhů, ikonických bitev a hlavně... úplně vypuštěný konec s Ciri, Yennefer, Vesemir mi taky dost chyběl a nakonec i Yarpen Zigrin. Celkově mi to přišlo jako dílo s obrovským potenciálem, které mohlo být dotáhlé do lepších konců a rozuzlení. Nerad to přiznávám, ale v tomto případě mě mnohem více nadchla herní série. Každopádně zajímavé a originální čtení, bez něhož bysme, Pane Sapkowski, neměli hrdinu Geralta, celý svět a také hry a seriály! Díky :)