Bouřková sezóna

Bouřková sezóna https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222384/bmid_zaklinac-zaklinac-bourkova-sezona-Dmb-222384.jpg 4 2422 312

Zaklínač série

< 8. díl

Zaklínač Geralt. Muž, jehož posláním je chránit obyčejné lidi před magicky stvořenými nestvůrami. Mutant, který má za úkol zabíjet nepřirozené bytosti. Používá magická znamení, kouzelné lektvary a chloubu každého zaklínače – dva meče, ocelový a stříbrný. Co se však stane, když Geralt nešťastnou shodou okolností o své meče přijde? Zaklínačské zbraně mají nejen obrovskou hodnotu, ale jejich ztráta je pro majitele zároveň obrovskou potupou. Geralt je musí získat zpátky. Co nejrychleji... Andrzej Sapkowski se na stránkách samostatného románu vrací ke svému nejpopulárnějšímu hrdinovi. Zaklínač Geralt znovu bojuje, cestuje a miluje, Marigold zpívá a lítá z průšvihu do průšvihu, čarodějové intrikují… a nad celým světem se stahují mračna – přichází bouřková sezóna.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Sezon burz , 2013

J.P.S.
01.10.2020 4 z 5

Tato kniha měl velmi potěšila. Mistr Sapkowski přeci jen na svého nejslavnějšího hrdinu zcela nezanevřel a po téměř patnácti letech se k němu opět vrátil.

Příběh sice zdaleka nemá šťávu původních povídek ani většiny dílů ságy, ale je celkově zdařilý a příjemně mě potešil. Nicméně podle mě by bylo lepší, kdyby autor knihu rozdělil na dvě, protože dějová linka týkající se únosu mláděte Aguary prakticky vůbec nesouvisela s hlavním příběhem točícím se kolem událostí v Keracku, takže klidně mohla být vypuštěna a vydána jako zcela samostatná povídka.

martin_aston
02.09.2020 5 z 5

Trochu som sa bál, ako bude vyzerať dodatočné dielo k skvelej ságe. Sapkowski ma milo prekvapil, kniha je výborná. Kto čítal ságu, určite by sa mal pustiť aj do tejto knihy. Kto ságu nečítal, môže začať touto "bokovkou".

Murphy722
26.08.2020 2 z 5

Legendy nemohou být přepsány a podruhé nevkročíš do stejné řeky. Na mne působila kniha dosti křečovitě, oproti předchozím dílům. Je pravda, že uběhlo bezmála 15 let a Sapkowski zkrátka ztratil dech.
Nadstavená látka, nic víc. Vsadím se, že za půl roku už si nebudu pamatovat o čem kniha byla.

Kalgrim
17.08.2020 5 z 5

(SPOILER) Bouřkovou sezónu jsem měl rozečtenou již dlouho, ale z jakéhosi důvodu jsem knihu nikdy nedočetl, ale jednoho dne jsem se rozhodl, že svůj hřích napravím pomocí audioknihy a nelituji toho. Ano furt si stojím za tím, že začátek je docela nudný, kniha mě vtáhla až na Risbergu od téhle chvíle začal být pro mě děj opravdu zajímavý. Nejvíce mě bavili části s Aguarou a Vlkodlakem Ottou, kde mi to již více připomínalo původní povídkové knihy, ale naopak svatba krále Belohuna mi připomněla zase románovou část. Celkově jsem si knihu opravdu užil a můžu jí s čistým svědomím doporučit všem fanouškům fantasy. 8/10

ElikaS
15.08.2020 5 z 5

Líbil se mi návrat ke kořenům zaklínače a různé vzkazky na postavy z předchozích knih. Ale zase na druhou stranu samotná sága se mi líbila více, byla komplexnější a prostě jsem si ji více užila, i tak ale můžu knížku doporučit.

neveralone
30.07.2020 4 z 5

Z mého pohledu jeden z nejlepších dílů, hlavně proto, že jsem se neztrácel v časových posunech a děj svižně plynul. Tento díl mohu opravdu vřele doporučit. Bavil mě od začátku do konce a nenašel jsem hluchá místa.

MikeDV3
25.07.2020 5 z 5

Bouřková sezóna mě velmi potěšila a jsem velmi rád, že jsem si ji díky doporučením čtenářů na DK nechal až nakonec. Oproti předchozím dílů ságy to bylo svižnější a snadněji pochopitelné. Po dočtení jsem opravdu cítil uspokojení a katarzi. Cítil jsem, že jsem připraven se se Zaklínačem v knižní podobě rozloučit. Uzavřu to asi tímto citátem: „Příběh nikdy nekončí. "

boxas
24.07.2020 4 z 5

Místy fakt vtipné, až tak se tam neprobírá politika a nefilozofuje, Geralt zabíjí nestvůry a přestože má v hlavě jen Yenn, tak neváhá šupnout do jiných postelí...takže vlastně dobrý...byl to takový hezký návrat k zaklínači a jeho světu. Navíc jsem odhodlaná při nejbližší příležitosti vyzkoušet recept na pravou trpasličí kyselicu...

Radous
16.07.2020 5 z 5

No, přijde mi to o stupeň lepší než pár knih ze ságy Zaklínače. Takové záživnější.

VeronikaZ
11.07.2020 5 z 5

Díky absenci zdlouhavých politických pasáží mě tahle knížka bavila víc, než předešlé. Děj je podstatně akčnější, což mi vyhovuje. Marigold, trpaslík a liščice patří ke špičkám příběhu, naopak mi (jak jinak) chyběl Regis.

Ale proboha, autoři i překladatelé veškeré literatury - ŽÍLY NETEPOU!

Lavender756
28.06.2020 5 z 5

Jedinečné! Sérii Zaklínače jsem dočetla někdy pred rokem a půl a čtenářsky se s ni s těžký srdcem rozloučila. Nyní jsem pořídila Bouřkovou sezónu a od prvních stran jsem věděla, že nechci,aby kniha skočila, abych dočetla...

mina5465
19.06.2020 3 z 5

Najslabsia kniha o zaklinacovi. Ale aj tak som ju citala niekolkrat :)

Špekyn
10.06.2020 4 z 5

Poslední příběh o Zaklínači časově předchází sáze (Poslednímu přání). Autor jej napsal po 13 letech. Trošku unylejší a ne moc akční, ale je to ten starý dobrý Geralt zabíjejí nestvůry a nelhostejný k páchání zla, i s vtip-dodávajícím Marigoldem.
Celková stavba je jednodušší než předcházející tvorba (nestřídá se tolik vypravěčů, pohledů apod.). I námět je trochu slabší - Proč se Geralt snaží tak úpěnlivě vypátrat své meče, když v předchozích dílech si klidně opatřil meč nový?? A některé scény jsou, na autorův předešlý styl, vcelku zbytečné (př. boj s vigilosaurem). Zajímavým překvapením je slovníček latinismů na konci knihy, ale musím říct, že tahle kniha je latinismy opravdu prošpikovaná, až mi to lezlo na nervy, takže slovníček je fakt příhodný. Překvapivé je líčení milostných hrátek - v předchozích knihách se takovým líčením autor spíše vyhýbal a byly jen náznakem. A zaujala mě ceraunoskopie - věštění z blesků :-).
Myslím, že je to pěkné uzavření cyklu o Zaklínači.

klara1550
07.06.2020 5 z 5

Tohle je třetí knížka ze série, kterou jsem četla - a bylo to dobrý. Místo rozčlenění do povídek jako v I. a II. Sapkowski spojuje menší příběhy do jakési navazující linie, aby to mělo formu románu, což mi nevadilo, možná spíš naopak. Mám ráda autorův humor.

haki34
06.06.2020 4 z 5

(SPOILER) !!! SPOILERY !!!
Moje rozloučení s Geraltem..nečekala jsem dle hodnocení (komenty jsem předem nečetla) kdovíco, ale nakonec jsem spokojená...velmi spokojená :)
Sice námět a ústřední "problém" docela přitažený za vlasy, celé to působilo uměle, šroubovaně...jakože chci ještě něco napsat, tak o čem ? hmm, ukradnou mu meče, to je nápad !!! ale mně to až tak úžasné nepřišlo. Navíc nadále románová forma Sapkowskému nesedí, povídkovou sbírku bych ocenila víc...
Každopádně - Lytta Neyd nuda, nesympatická, pasáže o ničem. Mozaik - lepší než Lytta Neyd. Yennefer - muela být vzpomenuta, pár vět se sctí - budiž. . Marigold - jede svůj průměr. Geralt - pokračuje ve vyčpělosti, nemastnosti, neslanosti, ale se stoupající tendencí proti posledním dílům série.
nejlepší pasáž - vixena, liščí žena..jak na lodi, tak závěr. To se mi líbilo moc...a myslím že i mělo potenciál.
Hrad Rissberg a pokusní králící - no budiž.
Co mě ale nejvíc dostalo a povzneslo mé hodnocení ke 4* je konec...poslední kapitolka s Nimue a jejím dobodružstvím v lese....rozvířilo fantazii, obnovilo naději...

Doporučuji. A znovu potvrzuji, že do Geraltova světa se budu ráda vracet. A Bouřková sezóna, ač není z nejlepších, v něm má své místo.

a pár citátů na závěr :
"Kysané zelí!" oznámil a dřevěnými kleštěmi si nabral ždibec z bečky."Ochutnej, Geralte. Výtečné, že ano? Poživatina nejen chutná, ale též zdravá. V zimě, kdy je málo čerstvého ovoce, chrání lidi před kurdějemi. Navíc je vynikajícím antidepresivem."
"Jak jsi na to přišel?"
"Sněz mísu kysaného zelí a zapij hrnkem podmáslí a rázem se deprese stane tvou nejmenší starostí. Někdy na hodně dlouho..."

"Zaklínač si povzdechl. Nejednou měl možnost spatřit výsledky bezpečného fungování teleportů, a dokonce už také musel sbírat pozůstatky lidí, kteří teleporty používali. Proto věděl, že prohlášení o absolutní bezpečných teleportech patří do stejné přihrádky jako tvrzení : můj pejsek nekouše, můj synek je hodný chlapec, ta pečeně je čerstvá, peníze vrátím nejpozději pozítří, v noci jsem spala u kamarádky, leží mi na srdci dobro vlasti nebo odpovíš jenom na několik otázek a jsi volný."

"...žena se ptá, jak pánové shledávají naše vepřové?." "Pánové je shledávají v kaši,"odsekl Marigold. "Občas. Ne tak často, jak by si pánové přáli."

tak sbohem a na zdraví. Na naše hrdiny. Sice nemám Est Est, ani jinou podobnou lahůdku, ale i Frankovka ročník 2018, víno s přívlastkem pozdní sběr od Michlovského dobře poslouží. Bylo mi ctí, kamarádi !!!

Geralt vstal. "Je čas jet dál, Marigolde."
"Aha. a kam ?"
"není to jedno?"
"Vlastně ano. Pojeďme."

tygřík2
25.05.2020 5 z 5

Skvělé. Všichni úžasní, ale trpaslíci, trpaslíci vedou :-)))) Recept na jejich kyselicu mě dokáže rozesmát i o půlnoci. A nemalou vinu na tom mají pan překladatel a pan Finger :-)))

Sabrielka
03.05.2020 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Velmi doporučuji.

Luigi1
01.05.2020 5 z 5

Zajímavé a čtivé

Dave-7
23.04.2020 4 z 5

Fajnovej příběh a dobrá zápletka. Konečně se dovíme něco víc i o ostatních zaklínačích, ikdyž jen opravdu málo. Když jsem to dočetl, přepadl mě tak trochu smutek, že už je to asi finální rozloučení se světem zaklínače. Teď už jen doufat, že Netflix nezprzní další řady Zaklínače tolik jako tu první.

EvikU.
16.04.2020 5 z 5

Jo. Tahle kniha byla už zase svižná a čtivá jak jsme zvyklý. I když na nic nenavazovala nebo skoro na nic, tak se mi líbila. Ještě by mohl pan spisovatel napsat díl, kde by byl příběh jen o jejich trojúhelníku. Geralt, Yennefer a Ciri. Ale ne od sebe odděleně, ale spolu. Prosím. ☺