Zaklínač a jeho svět

Zaklínač a jeho svět https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239981/bmid_zaklinac-a-jeho-svet-ByN-239981.jpg 5 188 44

CD PROJEKT RED & DARK HORSE. Ponořte se hluboko do světa monster a těch, kdo je loví. Geralt a jeho nejvěrnější společníci vás provedou fascinujícím světem Zaklínače. Přečtěte si zasvěcené popisy mnoha úžasných míst; nebezpečných stvůr, které je obývají, a smrtících zbraní, které skoncovaly s jejich řáděním. Tato úchvatná, bohatě ilustrovaná kniha je nezbytným průvodcem série počítačových her Zaklínač a naprostá nutnost pro všechny příznivce temné a epické fantasy.... celý text

Literatura světová , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print , Crew

The World of the Witcher , 2015

Fengr
Fengr
31.01.2020 5 z 5

Tak tohle je hodně super. Úplně mně to vtáhlo víc do světa Zaklínače. Je zde popsáno vše nejdůležitější. Hodně se mi líbila kapitola o zaklínačích a bestiář. Nebo vlastně úplně všechno. Přesto jsem knihu nedočetl celou. Je to z toho důvodu, že jsem zatím přečetl jenom dvě knihy. A v poslední kapitole knihy je příběh Geralta a Ciri, pravděpodobně se vším všudy, a to jsem si fakt nechtěl vyspoilerovat. Takže doporučuji přečíst až po dočtení ságy.

Vaceda
Vaceda
18.01.2020 5 z 5

Pěkné, velmi pěkné ilustrace, které se samozřejmě drží zejména herní série. Ve svém čtení jsem tuto knihu použil zejména jako doplnění informací a o vzniku světa, které jsou v knižní sérii kusé. Dalším výhodou je exaktně zpracovaná mapa, která se v knižní sérii taky nenachází. V poslední řadě jsem si nejvíc užil bestiář, který mi přišel velmi zajímavý, ostatní informace v této knize považuji za obsolentní a je lepší je získat během čtení knižních povídek a beletrie.

HonzaBohm
HonzaBohm
16.11.2019 4 z 5

Zaklínač a jeho svět je pěkně doplňující knížkou pro ty, kteří mají rádi Geralda a jeho příběh.

Na posledních pár stránek se objevují spojlery a nedoporučil bych to číst nikomu, kdo má v plánu si přečíst všechny knížky od Sapkowskiho.

Plechy1
Plechy1
31.08.2019 5 z 5

Pro ty co se zajímají o svět Zaklínače je tato kniha povinnost. Hlavním tahákem této knihy jsou především ilustrace, které jsou jedním slovem nádherné. Kniha je psána z pohledu Marigolda, který vše popisuje svým osobitým stylem a i díky tomu víte, že čtete Zaklínače. Kniha si mohou přečíst i ti, co s knížkami nemají žádné zkušenosti, protože i když se občas kniha odkazuje na události z minulosti, tak jsou zde většinou podrobně vysvětleny.

Radovan_R
Radovan_R
12.10.2018 5 z 5

Must have kniha pro fandy Zaklínače, pravděpodobně se bude hodit i hráčům, kteří moc nečtou. V podstatě Ottův naučný slovník o světě Zaklínače + něco málo o hrách, spousta skvělých obrázku a skic. Hodí se přečíst, i když Zaklínače neznáte - budete si ho chtít přečíst.

kklepkaa
kklepkaa
03.09.2018 5 z 5

Nádherně zpracovaný průvodce světem Zaklínače, který mi připomněl všechna důležitá zaklínačská dobrodružství a na okamžik mi dovolil zas být součástí tohoto světa. Jelikož jsem nehrála první dvě hry, tak jsem si doplnila i drobné mezery. Krom her, zde naleznete všechny potřebné informace z původní knižní ságy. Líbilo se mi i samotné zpracování průvodce, kdy jednotlivými kapitolami nás provází známé postavy. A určitě budete uchváceni i bohatými ilustracemi použité z herního světa. No prostě povinnost pro všechny fanoušky Bílého vlka.

Miro.slav
Miro.slav
30.10.2017 5 z 5

Úžasný vizuál dáva tejto knihe šancu prečítať ju na jedno posedenie. To síce hovorí o tom, že je naozaj dobrá, ale na druhú stranu by to bola škoda. Predsa len, kochať sa temným svetom Geralta z Rivie je úžasné. Preto odporúčam knihu len tak listovať, občas čo-to prečítať a nakoniec sa pustiť do systematického čítania. Pôžitok z knihy je tak oveľa hlbší. Každopádne odporúčam.

FireOfFilth
FireOfFilth
29.09.2017 5 z 5

Tato kniha je jak název napovídá encyklopedie světa Zaklínače. Vypravěč nám tu popíše fungování světa, jednotlivé frakce a řády. Nechybí kapitola, která je myslím si dost oblíbená a pro zaklínače velmi důležitá a to je v podstatě bestiář. Příšery a monstra tu jsou poměrně podrobně popsány. Všem těmto kapitolám vévodí skvělé ilustrace.
Tuto knihu doporučuji hlavně fanouškům Bílého vlka, kteří se chtějí do hloubky seznámit s jeho světem. Nemůžu hodnotit jinak, než 5*.

LadyAlis
LadyAlis
12.09.2017 5 z 5

Knihu jsem si pořídila jelikož jsem fanouškem Geralta a jeho světa :) Jak knižní podoby, tak i herní a musím uznat, že kniha se mi strašně líbí, i když je fakt, že bych uvítala více příšer jak z knih tak i z hry :) ale pro fanouška Zaklínače je hřích tuhle knihu nevlastnit :)

lucie.8
lucie.8
12.09.2017 5 z 5

Knihu jsem dostala jako doplnění mé zaklínačské knižní sbírky. Knihy jsem četla všechny, hru jsem nehrála žádnou. Proto jsem se trochu bála, jestli bude tato kniha i pro mě. A ano, je :) Informace z Geraltova světa jsou pěkně rozdělené, hodně se mi líbila kapitola o magii a zaklínačích. Jediné minus vidím (stejně jako fvalek) v tom, že kniha mohla obsahovat více "knižních" monster.

Aniday
Aniday
28.08.2017 5 z 5

super temné doplnění celé milované série...

BlackNapalm
BlackNapalm
28.05.2017 4 z 5

Velmi kvalitně a bohatě ilustrovaná encyklopedie pro fanoušky světa Zaklínače.

Všechno krásně rozebráno jak od náboženství a ras až po jednotlivé postavy.

Paráda co říci více?

fvalek
fvalek
15.05.2017 5 z 5

Průvodce "nejen" pro hráče, načež musím upozornit, že opravdu hráč nejsem, jsem si koupil jako doplněk knižní série. Bál jsem se, aby nebyl jen o hře, ale vůbec mě nezklamal, naopak příjemně překvapil. Jak jsem psal, nehrál jsem sice hry, takže nevím kolik informací hry obsahují, ale přijde mi, že je tak z 70 % založena na knihách.
I. Svět a jeho obyvatelé - moc hezky vypracované popisy historie, demografie, geografie, ale občas mi přišly maličko zúžené.
II. Zaklínači - tato kapitola mě hodně překvapila, vlastně samé nové informace a hlavně takové, které nejen hráči, ale i čtenáři touží vědět.
III. Magie a náboženství - velmi pestré a detailní informace, opět tady "pouze-čtenáři" netratí a mě samotného obsah velmi zaujal.
IV. Stvůry severních království - tady se projevily informace založené na hře a ačkoliv je škála stvůr opravdu bohatá, tak mi chyběly některá výrazná knižní monstra, jako třeba Klepáč, Kelpie, vodní příšera z Krve elfů, takový ten měnič z Věčného ohně a chybí i mořské panny a podvodní lidé... to je velká škoda.
V. Příběh Geralta - ano! To je přesně to, co jsem tak moc chtěl. Vždycky mě zajímal děj her, který prý volně navazuje na knižní sérii a tady je stručně napsaný, což je paráda.

Takže na závěr, kniha má maličké nedostatky, největší je asi neúplně rozvinutý potenciál. Kdyby hry a knihy více spolupracovaly, mohl vzniknout mnohem lepší, obsáhlejší a zajímavější průvodce (mohli doplnit Nilfgaard, jednorožce, cestování světy, informace o šlechtických rodech, další příšery atd.). Některé obrázky u sebe nemají popisek, který bych jako nehráč ocenil, protože jinak jsou moc pěkné. Se Světem ledu a ohně bych ho raději nesrovnával, přesto ale plný počet hvězdiček za jedinečnost, nápad a snahu.

MinaHawke
MinaHawke
12.03.2017 5 z 5

Zaklínače miluju a tohle je takové doplnění, ale pro mě nezbytné.

SedllY
SedllY
23.06.2016 4 z 5

Krásná kniha, která rozhodně nesmí chybět ve sbírce žádnému milovníkovi fantasy a především fanouškům samotného Zaklínače. Po roce jsem se konečně dostal k hraní 3. dílu Zaklínače a tuhle encyklopedii jsem si otevíral ve volném čase(když jsem zrovna nehrál.. :D) a dostala mne do děje hry ještě více.
Celkem mě pobavilo, že na knižní spoilery autor nevaroval, ale na herní(ze 3.dílu) ano.. :D
Příběh Geralta přečíst až po knížkách, které stojí za to! :)

Harry_
Harry_
22.05.2016 5 z 5

Je to kniha, encyklopedie, průvodce hlavně herním světem, což je znát zejména v tom, že všechny obrázky a ilustrace jsou z vydaných her či doprovodných materiálů k nim. Ale je vidět, že v CD PROJEKT RED svou předlohu znají perfektně, obdivují a citlivě svět Zaklínače rozvíjejí. Jednotlivé kapitoly totiž vycházejí z knih Andrzeje Sapkowského a zároveň je propojují s hrami. Každou z nich jakoby vypráví jiná osoba, zejména Geraltovi přátelé.

Obsah knihy:
- Úvod (by Marigold)
- Svět a jeho obyvatelé (by Borch, Tři kavky)
- Zaklínači (by Vesemir)
- Magie a náboženství na kontinentu (by Yennefer)
- Stvůry Severních království (by Geralt)
- Příběh Geralta z Rivie (by Marigold)

Co se mi líbí nejvíce? Kromě úžasných celostránkových ilustrací je to závěrečná kapitola s příběhem Geralta z Rivie, která skvěle chronologicky a logicky popisuje životní story zaklínače Geralta od povídek, přes román až po hry. Takže znalec knižního díla si rochní. Samozřejmě má to i riziko - pokud jste vše nečetli, můžete se dočíst spoilery. Pokud však víte, že si všechny knihy stejně nepřečtete, může vám tento výtah z knih rychle přinést informace, které dějově předchází hrám a lépe se tak ve hrách orientovat, jelikož ty samy obsahují celou řadu odkazů na knihy Andrzeje Sapkowského, s jejichž znalostí si hry mnohem více užijete!

Koza3
Koza3
30.03.2016 5 z 5

Geniální. Období ve znamení zaklínače jsem podpořil touto encyklopedií ze světa Geralta. Naprosto luxusní styl vyprávění, je to stručné, čtivé a zároveň obsahuje všechny důležité informace o světě zaklínače tak, abyste mohli nastoupit do rozjetého vlaku. Sága Geralta je jedna z mých nejoblíbenějších fantasy, proto hodnotím ultimátně jako fanoušek, ale ty pocity, když jsem dohrál Witchera 3:Divoká hon a pak si to četl v této knížce a došel na poslední stránku...k nezaplacení :-)

Hoshi
Hoshi
13.02.2016 5 z 5

Kniha mě nadchla, ačkoliv jsem hru Zaklínač nehrála. Knihu jsem dostala, jelikož mám velmi ráda Sapkowského a tohle k tomu patří. Velmi se mi líbí krásné ilustrace .. Třeba si někdy Zaklínače zahraji :D

Barbarka_CZ
Barbarka_CZ
17.01.2016 5 z 5

Nejsem hráč hry, byť jsem viděla několik videí. Miluji knihy od Sapka. Tuto jsem si koupila, protože k tomu prostě patří. A nadchla mě. Krásná grafika, velmi kvalitní textový průvodce, spousta zajímavostí. Doporučuji všem fanouškům Zaklínače. :)

Dotcom
Dotcom
12.01.2016 5 z 5

Rád by som dodal, že autor, respektíve šéf realizačného týmu knihy je Marcin Bacylda. Inak nádherne spracované, klobúk dolu a nechať dolu dlho. Momentálne vyšlo Všetko čo ma človek vedieť o Star Wars. Autori tejto rádoby informačnej knihy by mali na chvíľku skočiť do Poľska, a poprosiť ľudí od wiedzmina, ako nato.