Zaklínač a jeho svět

Zaklínač a jeho svět https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239981/bmid_zaklinac-a-jeho-svet-ByN-239981.jpg 5 188 44

CD PROJEKT RED & DARK HORSE. Ponořte se hluboko do světa monster a těch, kdo je loví. Geralt a jeho nejvěrnější společníci vás provedou fascinujícím světem Zaklínače. Přečtěte si zasvěcené popisy mnoha úžasných míst; nebezpečných stvůr, které je obývají, a smrtících zbraní, které skoncovaly s jejich řáděním. Tato úchvatná, bohatě ilustrovaná kniha je nezbytným průvodcem série počítačových her Zaklínač a naprostá nutnost pro všechny příznivce temné a epické fantasy.... celý text

Literatura světová , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print , Crew

The World of the Witcher , 2015

Fridrich13
05.03.2024

Tak toto potešilo. Vonku tma, sviečka na stole a predstavivosť vďaka tejto knihe prenáša čitateľa do sveta všelijakých potvor, ale hlavne toho, kto ich loví. Až po tejto knihe som siahol po hre, dovtedy mi stačili knihy. Vrelo odporúčam.

Martina852
28.02.2024 5 z 5

Krásná encyklopedie ze světa Zaklínače.
Pět kapitol o světě, zaklínačích, magii, monster a hlavně o příběhu našeho hlavního hrdiny Geralta z Rivie. Líbilo se mi, že každou kapitolu vyprávěl někdo jiný, kdo má k danému tématu nějaký vztah a poskytl i nějaké své doplnění. Takže se v knize nejedná jen o nějaká holá fakta jako z učebnice. Kniha je také plná úžasných obrázků převážně převzatá z herního pokračování. Pro ty, co hry nehráli se mohou dokonce v poslední kapitole dočíst jaká další dobrodružství vývojáři vymysleli pro Geralta z Rivie. Jen chybí popis děje dvou datadisků, Srdce z kamene a O víně a krvi, což není asi divné s ohledem s datumem vydání knihy a datumem vydání herních rozšířeních.
Zaklínač a jeho svět je takové zopakování, co už asi všichni dobře známe. Ale myslím si, že každý fanoušek Zaklínače si nenechá ujít žádnou knihu ze světa Sapkowského.

Andi
25.09.2023 4 z 5

No alespoň jsem se dozvěděla, jak to bylo dál ve hře. Četla jsem ságu, ale hry jsem nehrála. Vývojáři vymysleli zajímavé rozuzlení.

DarthSoren
15.09.2023 5 z 5

Všechno důležité zde již bylo vyřčeno, tudíž zrejmě není za potřebí i mého výčtu pozitiv a negativ. Možná bych doplnil fakt, že i přes snahu autorů neopomenout třetí videoherní díl, zde pár věcí chybí - monstra, postavy, zmínka o knížectví Toussaint a pod. Vzhledem k datu vydání knihy je nicméně pochopitelné, že prím budou dělat hlavně artworky, které budou na třetí díl hlavně teasovat (lákat) a třeba datadisk "O víně a krvi" zde nemá zastoupení vůbec, jestli si dobře pamatuju. Mnoho kreseb, které jsou bez nadsázky nádherné, je teda vytáhlých hlavně z prvního a druhého dílu herního Zaklínače.
Rovněž jako souhrn knížek i herní adaptace si tahle encyklopedie zaslouží absolutorium. Marigold odvedl fakt dobrou práci :D Teď jenom vyčkat na kompletní vydání "Půl století poezie."

Predator3313
11.08.2023 5 z 5

Pěkné doplnění a takový souhrn "ze života zaklínače"
Provedení se mi hodně líbilo, jen jsem teda čekal lepší bestiář.
Myslel jsem, že popis monster bude hrát v knize Prim ale místo toho, to bylo spíš aby se neřeklo. Za mě tam chyběly i úplně základní monstra.

FideiDefensor11
21.05.2023 3 z 5

Zaklínač a jeho svět je velice precizně zpracovaná encyklopedie fantasy světa, kterou je potřeba vyzdvihnout především proto, že se dnes takováto díla vidí jen málokdy. Většina podobných encyklopedií slouží především k tomu, aby z fanouška vyždímali co nejvíce peněz. Zaklínač a jeho svět je však skutečně kvalitní a zajímavý. Nebojím se napsat, že čtenáři poskytne i informace, jež pro něj budou skutečně nové. 1. kapitola věnující se historii světa mi přišla nejzajímavější, i když i ostatní mají v knize svou úlohu a žádnou bych nevypustil; zde je jednoduše vše na svém místě. Nemohu opomenout pochválit krásnou grafiku, kterou dílo obsahuje. Knihu tak definitivně mohu doporučit každému přiznivci zaklínačské ságy vřele ke přečtení.

ArkAngel
06.05.2023 4 z 5

Skvělý příklad toho, jak se mají dělat encyklopedie k fikčním světům. Zaklínač a jeho svět patří do knihovničky každého milovníka knižní i videoherní série, kdy autoři zvolili přístup samotného Sapkowského a prezentují text jako jakýsi nalezený rukopis psaný Marigoldem, do kterého přispívaly ostatní postavy. Čtenář se tak dozví více o geografii, historii, monstrech i jednotlivých postavách, kdy je vše doplněno nádhernými ilustracemi.

Ajinka126
25.01.2023 5 z 5

Tohle je naprostá nezbytnost pro všechny fandy herního Zaklínače.
Přiznám se, že mě to neuráží ani jako knižního fanouška (ne lore mastera).

Je to hezky graficky vyvedené. Nejsou to "jen" prázdné stránky typu - 1 obrázek a k tomu jeden odstavec, aby se neřeklo. Je to krásný úvod do světa Zaklínače a jeho (zejména) herní příběh.

Jackline5
04.12.2022 5 z 5

Kniha se snaží působit jako "vědecká publikace" vydaná v době zaklínače.
Každá kapitola je uvedena Marigoldovým pojednáním o tom, kdo danou část "napsal" a jakou má pro to kvalifikaci (př: Yennefer vypráví o magii).
Samotný "hlavní výklad" je pak průběžně doplňován o různé poznámky, vsuvky a jiné zajímavosti, které jsou různě citovány "dobovými zdroji", což knize dodává ten pravý nádech odbornosti. Tyto vsuvky jsou od hlavního výkladu graficky odděleny. Mě osobně ovšem dělalo delší dobu problém najít způsob čtení, při kterém by mě nerozptylovaly, a zároveň jsem žádnou z nich nevynechala.
Kniha je doplněná o obrázky z herního světa zaklínače, což trochu bourá pokus o vzhled akademické práce. Na druhou stranu, bez nich by to byla místy nuda.
Zpracování se jim celkově velice povedlo. Kniha je rozhodně vhodná pro všechny fanoušky (Snad kromě těch, co viděli pouze seriál. Těm by mohla kniha do budoucna prozradit spoustu zajímavých zvratů).

Claudius
02.06.2022 4 z 5

Nejlepší část je úvod s historií světa, kde jsou i originální informace, které nejsou v knihách a nevím, jestli je lze vyhrabat ve hrách. Části o státech a národech taky velmi dobré, trocha orientace v rozmanitosti království severu neuškodí.
Nicméně příběh Geralta jsou jen rekapitulované knihy a nic navíc. Bestiář je pak velké zklamání. Byť se tváří kompletně, je nekompletní až hamba. Nějaký pořádný lexikon monster by se krásně vyjímal.
Na závěr oceňuji, že kniha myslí i na spoilery z her a tak je příběh třetího dílu videoher zřetelně oddělen. Sám jsem vynechal i příběh druhé hry, který lze jednoduše identifikovat nadpisem Vrahové králů.

Terror
28.12.2021 4 z 5

Upřímně: Čekal jsem víc. Hodnocení by spíš naznačovalo, že jsem čekal nejvíc... Tak jo.
Jde o doplněk k herní sérii, nikoli knižní ságy. To jsem věděl. Že bude první kapitola o historii světa tak nudná, až jsem skoro knihu odložil, to už jsem nevěděl. Nicméně další části knihy jsou už nepoměrně zajímavější. Historie zaklínačů, popis magie a kouzel, medailónky jednotlivých postav a bestiář jsou skvělé, i když nekompletní.
Hrál jsem zatím pouze první díl a po přečtení knihy jsem dostal náramnou chuť na díl druhý. Tím tato kniha svůj účel splnila. V tom totiž vidím její smysl - navnadit hráče k paření Zaklínače.
Ilustrace jsou kapitola sama o sobě. Některé jsou nádherné, dechberoucí a propracované, jiné jsou jen náčrtky - patrně z komiksu a nejhůř asi dopadly artworky z her samotných, kde je ta digitální forma strašně vidět.
Knihu tedy doporučuji hlavně pařanům, ale mohla by se líbit i ostatním fanouškům tohoto polského fenoménu.

papajapa
12.11.2021 5 z 5

Kniha splnila očekávání. Čekala jsem jen knihy, hry nehrála. Líbilo se mi, ze kazdou cast vyprávěla konlretni osoba

jirijanovotny
05.10.2021 5 z 5

Na první pohled jde o rychlou jednohubku, která je plná obrázků s trochou textu. Ale pozor! Zdání v tomto případě klame.
Na 184 stranách je sice velké množství obrázků (několik stran jsou jen obrázky), ale díky velkému formátu knihy je tam taky poměrně hodně textu.

Kniha vypráví hlavní i vedlejší příběhy a vysvětluje mechanismy a složité vztahy ve světě Zaklínače. Svět je vykládán z pohledu hry Zaklínač 3 a zjednodušeně by šlo říct, že jde o sbírku příběhů ze hry (hráči Zaklínače jistě znají – svitky, knihy, vesnické vývěsky…).

Autoři knihy zvládli do svého díla zhmotnit vše, co dělá zaklínače Zaklínačem. Avšak tím, že je tam vše, tak je tam vše jen plytce. Základní informace o všem, která je podaná formou vyprávění několika hlavních postav. Čtenář znalý tohoto světa si při čtení nejspíše neřekne "wow, tak to je pecka", protože to vše už dávno zná a jen si připomíná staré dobré příběhy.

Totéž ale neplatí o grafickém zpracování. U toho jsem se opravdu kochal a mnohdy čuměl na jednu stranu dlouhé minuty a nemohl se nabažit tím pěkným obrázkem. A taky je to důvod, proč jsem po této knize vůbec sáhl.

_Tess_
10.08.2021 5 z 5

Snad každý už o Zaklínači slyšel, ať už jde o knížky, seriál či úspěšnou videoherní sérii. Tomu poslednímu se věnuje právě Zaklínač a jeho světy. S textem se tu opravdu nešetřilo a tak se čtenáři dostane spousty zajímavých informací, popisů a detailů, které mohl přehlédnout nebo mu mohly ujít. Vše je doplněno o úžasné ilustrace a snímky ze hry, od kterých je těžké odtrhnout zrak. Já jsem byla nejvíc nadšená z kapitoly o monstrech, která je pro mě nejlepší z celé knížky - Topivci, Strigy nebo třeba má oblíbená Potracenka. Spousta zajímavých informací, kde se tato monstra vyskytuji a jak je také porazit. Za zmínku stojí i celá kapitola o Zaklínačích, kde máme od toho jak se zaklínačem stát, přes zbroje a meče, po to, co vše musí Zaklínači ovládat.
Na konci je celý příběh Geralta z Rivie, který jsem přeskočila. Nedočetla jsem knížky a ani nedohrála hru a chci si ušetřit některé spoilery. Ve zbytku kapitol se moc spoilerů nenachází, a pokud vám vyzrazení nějakých věcí nevadí, tak bych se nebála po knížce sáhnut. Samo mi to potvrdilo, že pro tuhle knížku nemusíte být hardcore zaklínač fanoušek a znát všechny věci nazpaměť.
Za mě naprosto skvělé, ať už jste dlouhodobý fanoušek nebo jste se k zaklínači dostali teprve teď. Zajímavé informace a úžasné ilustrace vás donutí se ke knížce vracet i po přečtení. Osobně jsem velmi spokojená a mohu jen doporučit.

Arkagas
13.05.2021 5 z 5

Kdo miluje svět zaklínače, rozhodně musí milovat i tuto knihu. Komplexní průvodce světy, postavami, příběhem, ale i monstry, se kterými Geralt bojuje. Kniha plná nádherných obrazů nejen z herní série a skvělý doplněk k sérii knižní. Pro milovníky Bílého vlka nutnost. Navíc Vám kniha krásně přiblíží jak moc čerpal Sapkowski ze středověké mytologie. Komplexní a ucelené průvodce světem Geralta z Rivie.

LadyCotton
16.02.2021 4 z 5

I šest let po vydání je tato kniha báječná. Nutno ovšem podotknout, že to je kniha převážně o herním Zaklínači (nečekejte tam zmínku o seriálu nebo knihách). Nicméně právě ke knihám (potažmo i seriálu) je tato "encyklopedie Zaklínače" skvělým doplňkem.
Průvodcem knihou není nikdo jiný než Marigold :-)
Je bohatě ilustrovaná a nabízí detailní rozbor jak příběhu Geralta z Rivie, Ciri a Yennefer tak i celkově světa Zaklínače (naprosto úžasná je kapitola věnovaná stvůrám).
Pokud jste nebo máte doma fanouška Zaklínače, vřele tuto knihu doporučuji.

KobraCSGO
16.07.2020 5 z 5

Hodně lidí kdo hrál hru, tak ví o čem je řec.

Luigi1
11.05.2020 4 z 5

Geralt mě zavedl do děje s monstry,je zde hodně ilustrovaná kniha.

Alex.Barunka
21.03.2020 4 z 5

Nemám ráda takový ty fráze typu - tohle by měl mít doma každý fanoušek Zaklínače, a pokud tohle nemáš můžeš se jít vycpat, protože zkrátka nejseš správnej fanoušek. Naštěstí fanoušky z nás nedělá pouhé vlastnictví knih.

Ale teď už ke knize. Rozhodně je dobrý mít načtený všechny knihy nebo znát přinejmenším hry, protože jinak si vyspoilerujete kde co a asi budete i zmatení. Graficky naprostá paráda, úžasná kvalita a tvrdý, lesklý papír. Co se týče informací, je tohle úžasná berlička a doplněk ke světu Sapkowského, který je velikostně docela nafouknutý. Pokud v jeho univerzu něco nechápete, tato kniha vám to vysvětlí (tady je úžasně zpracovaná oblast ohledně magie a náboženství). Za mě tam malinko chyběla kapitola, která by se zabývala postavami, vím, že je to trochu nadlidský výkon, protože jich je tam opravdu hodně, ale rozhodně by to už jen kvůli tomu, stálo za to.

Takže, jo, spokojenost :)

Vencio
23.02.2020 5 z 5

Krásně zpracovaná kniha, a to zejména po grafické stránce. Není určena jen hráčům, byť pro vydavatele to bude s jistotou klíčový segment zákazníků - žádné dlouhé texty, spousta grafiky, kvalita samotného papíru. Pro některé tak bude kniha spíše pěknou dekorací, ale určitě zajímavým stylem rozvíjí zaklínačův svět i čtenářům. Kdybych měl vybrat jednu kapitolu, která mě zaujala, tak to bude určitě Magie a náboženství, protože v knihách mi ucelený pohled na tuto stránku světa trochu chyběl. Yennefer sice při výcviku Cirilly mnohé popsala a semtam něco doplnil i "mírně" arogantní výklad elfů nebo fanatický pohled kněží, ale kontext s různými pohledy na věc uceleně v sáze nebyl.

Vedle grafické stránky i jazyková stránka knihy je na velmi dobré úrovni. Zajímavé bylo podání jednotlivých kapitol různými autory - od Vesemira, přes Yennefer až po Villentretenmertha; a samozřejmě průběžné Marigoldovy hlášky jako vystřižiné z originální ságy.

Přestože jsem knihu přibližoval hlavně k hernímu světu, tak i nehráčům určitě poslouží - při nejmenším zaplní některá bílá místa původní ságy a jiné kapitoly zase pěkně shrne na jednom místě. Byť asi nelze tuto knihu vyloženě srovnávat se Světem ledu a ohně, tak přesto 5/5.