Zakletá země

Zakletá země https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61130/zakleta-zeme-61130.jpg 4 7 1

Hlouchův první fantastický román Zakletá země (J. R. Vilímek 1910) je ukázkovým příkladem dobrodružného verneovského románu pro mládež. Mezinárodní expedice se vypraví do Arktidy na speciálním vozidle se šnekovitým podvozkem, aby zachránila cestovatele Alexeje Somova, který v těchto místech ztroskotal. Výprava objeví ztracený svět obydlený bojovným loveckým kmenem i Somova, který mezitím zešílel. S pomocí Somovova turbínového letadla se průzkumníci vrátí domů.... celý text

raphelia
07.03.2024 4 z 5

Tuto knihu jsem si kdysi pořídila coby čtení do vlaku - a od té doby jsem ji přečetla tolikrát, že bych to ani nespočítala. Originální námět, svižný děj, zajímavé popisy krajiny - to vše tento román předurčuje k úspěchu. A kdyby byl děj ještě více rozveden (a zejména pak lépe propracován závěr), byla by to naprostá bomba! Jen pro srovnání - James Rollins napsal o mnoho mnoho desetiletí později román Podzemní říše, jenž se stal bestsellerem - a jenž je přitom ve spoustě věcí podobný, neřku-li shodný!

Určitě doporučuji k přečtení - a nejen mládeži. S ohledem na rok vzniku tohoto románu - klobouk dolů!

Karel Hloucha
česká, 1880 - 1957
1929  60%Dům v oblacích
1928  83%Zakletá země
1937  60%Řiďte loď k Pacifiku!
1931  80%Modří mravenci
1926  75%Podivný osud Rip van Winkla