Základy psychologie

Základy psychologie https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10760/zaklady-psychologie-10760.jpg 4 26 5

Publikace poskytuje základní orientaci v rozsáhlé oblasti psychologického poznání. Základ tvoří okruhy obecné psychologie a psychologie osobnosti. Výklad je přístupný pro začátečníky i pro pokročilé, kteří se potřebují zorientovat v praxi. Postupně jsou popsány jednotlivé poznávací procesy, emoční prožívání a psychická autoregulace. Autorka vymezuje pojem osobnost, temperament s celou šíří jeho významu, uvádí přehled typologií, vývoj temperamentových projevů. Srozumitelně je vysvětlena problematika jáství, sebepojetí a zvládání zátěžových situací. Závěr knihy je věnován problematice socializace jedince.... celý text

Limboračka
07.01.2021 4 z 5

Tato kniha je dobře zpracovaná, poskytuje základní psychologický přehled, byť některé podkapitoly jsou mírně matoucí, nebo nekomplexní - např. nástin Piagetovy teorie, ale jinak nemám knize co vytknout, věřím že tyto nedostatky vznikly jako důsledek zjednodušení pro účely, se kterým byla vydána.

Simona99
21.10.2020 5 z 5

Výborná knížka pro úvod do psychologie. Moc hezky a detailně napsáno.

Teniskaha
22.04.2020 4 z 5

Super kniha psychologie pro začátečníky.

Lady.Lucrezia
22.01.2019 4 z 5

Respektujíc odbornost autorky podotýkám, že by bylo vhodné vyměnit korektora. Kniha nabízí ucelený přehled základů psychologie a je vhodná pro každého, kdo chce alespoň trochu porozumět lidskému chování.

Perhonen
14.11.2011 4 z 5

Knize se nedá upřít až ukázková přehlednost a jasné vysvětlení základních psychologických pojmů. Z čeho mi však vstávaly vlasy na hlavě, bylo neustálé opakování slova "respektive". V jedné pasáži se ho vyskytovalo takové množství, že jsem měla sto chutí prohodit Základy psychologie (i s Marií Vágnerovou) oknem.