Základy meditace vhledu

Základy meditace vhledu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127240/zaklady-meditace-vhledu-pragmaticky-pristup-k-vipassane-127240.jpg 5 11 2

Praktická příručka malajského théravádového mnicha o základních metodách a postupech buddhistické meditace vhledu (pálijsky satipatthaná, vipassaná). Popisuje rovněž různé typy koncentrace a poskytuje další rady určené především západním laickým zájemcům o meditaci. Meditace vhledu je základem praxe ve všech buddhistických směrech počínaje théravádou a konče většinou čínských, japonských, vietnamských i tibetských škol. Příručka ovšem bude užitečná rovněž vyznavačům jiných duchovních tradic, a dokonce i zcela světsky zaměřeným lidem, které z nejrůznějších důvodů zajímá prakticky pojatá psychologie jejich osobnosti.... celý text

Duchovní literatura New Age
Vydáno: , DharmaGaia

Essentials of Insight Meditation Practice. A Pragmatic Approach to Vipassana

JakeTheDog
11.03.2019 5 z 5

Úžasná příručka, kterou doporučuji všem co se zajímají o vipassanu. Je psaná velice srozumitelně, takže se člověk neztrácí ve změti složitých a těžko pochopitelných pojmů, ale zároveň není psaná triviálně a vše co je psáno "jde přímo k věci". To co ji pro mne osobně činí vyjímečnou je velká orientace na přímou praxi a dávání konkrétních rad a tipů, tedy nejenom sdělení co dělat, ale vysvětlení "jak to správně dělat", zároveň zdůrazňuje čemu se v praxi vyvarovat. Pro lidi zdatné v angličtině je dostupná i zdarma v elektronické podobě

MorriconeTheGod
12.04.2017 5 z 5

V rámci žánru velice dobrá kniha. Pragmatická příručka bez zbytečných keců. Navzdory popisu bych řekl, že je vhodná spíš pro lidi, kteří se v problematice orientují, protože je skutečně zaměřená jako konkrétní návod, nikoli jako obecný úvod do tématu.

buddhismus meditace

Sujiva
malajská, 1951
2006  98%Základy meditace vhledu
2012  80%Strom moudrosti, řeka bez návratu
2006  %Meditácia pokojnej mysle - Mettá

Kniha Základy meditace vhledu je v