Základy křesťanské víry

Základy křesťanské víry https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323838/bmid_zaklady-krestanske-viry-17N-323838.jpg 4 4 3

"Nekonečným vesmírem nepřekročitelných zákonů se valí temná zeměkoule - nekonečným prostorem, nekonečným časem, obrovské, temné a mrazivé nekonečno v nekonečnu - a na ní poskakuje hromádka tvorů s hypertrofovanými mozky a ve svém velmi konečném čase povykuje: Pokořili jsme zemi, zkrotíme moře, vládneme přírodě, ovládneme vesmír - a Země se valí nekonečným prostorem podle svých nepřekročitelných zákonů bez ohledu na kvikot myší - a lidí." Tolik citát z tisku. Stísňující obraz... Má vesmír vůbec nějaký smysl? Má smysl lidský život? Na tuto otázku se snaží odpovědět nejrůznější světové názory. Tisíce různých náboženství a filosofií. Pravda však může být jen jedna. Na následujících stránkách se setkáš s křesťanskou odpovědí, která - jak jsme přesvědčeni - není výsledkem úvah pouze lidských. Bude to ovšem jen rámec křesťanského učení, jak to vyžaduje stručný rozsah této příručky. Kdo hledá pravdu, najde si příležitost, jak tyto poznatky prohloubit a rozšířit. Teprve důkladné poznání zásad křesťanské víry přináší životní jistotu a radost z nalezené pravdy.... celý text

Emik87
Emik87
18.02.2024 4 z 5

Zajímavé zpracování základů víry.

harry9603
harry9603
05.02.2023 4 z 5

Kniha vydaná poprvé roku 1993, ale tiskne se furt. Našel jsem ji jako brožurku v husitském kostele. Moje vydání je z roku 2021 a bylo v roce 2020 schváleno brněnským biskupstvím.
Jedná se o krátký a přehledný souhrn katolické křesťanské víry. Autor probere skoro všechny položky. Snad jenom sexuálním otázkám se věnuje velmi málo, ale to mu odpustíme. Když se kniha furt tiskne, tak to znamená hlavně tolik, že ani po 30 letech nemá konkurenci ve své třídě. Kniha je vhodná pro každýho, kdo chce zjistit, čemu vůbec ti katolíci věří. Kniha není plná různých trapných zhuleností, jako některé knihy Marka Váchy. :-) :-)
Je jasné, že s mnohými tvrzeními v knize nemohu souhlasit, protože jsou v rozporu s mými zkušenostmi.
Autor se pochopitelně nezabývá otázkou, proč si ze všech světonázorů vybrat zrovna křesťanství, popř. zrovna jeho katolickou verzi. Tahle otázka je totiž tzv. blbá, můžete s ní vykolejit každýho kněze nebo laika...
Pokud máte po přečtení Kabeláčovy knihy chuť na nějakej ten "Boží Blud" od Richarda Dawkinse, nebo "Bůh není veliký" od Christophera Hitchense, tak směle do toho.

Shardlake
Shardlake
11.05.2019 3 z 5

Malá brožurka se 45 tématy, které jsou krátce a výstižně popsané a na konci každého tématu jsou buď otázky k danému textu nebo možnost zamyslet se nad textem. Velice pěkně zpracované.

křesťanství Bůh, Hospodin víra katolická církev katechismus

Autorovy knížky

Jan Kabeláč
česká, 1937 - 2015
1994  75%Základy křesťanské víry

Kniha Základy křesťanské víry je v