Text probírá vývoj české filozofie od jejích počátků.
V knize uvedeno chybné ISBN 80-90006-4-6.

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183468/zaklady-filozofie-ucebni-text-pro-s-tyK-183468.png 51

Kniha Základy filozofie – učební text pro střední školy. 5. část, Úvod do studia českého filozofického myšlení

jakub2199
02.02.2019

Velice kvalitně zpracováno. Předchozímu dílu jsem vytýkal, že byl spíše historickým exkurzem než výkladem filosofie, ale tento díl měl perfektní poměr mezi výkladem filosofie a historickým pozadím. Při čtení mi připadalo, že ta nejdůležitější období byla pokryta a ti nejvlivnější filosofové byli zmíněni. Obzvláště pasáže o Františku Palackém a Tomášu G. Masarykovi byly nádherně rozpracovány. Na rozdíl od předchozích dílů ovšem chybělo shrnutí jednotlivých kapitol a také zde nebyla doporučená četba, což mě obzvláště mrzelo protože na rozdíl od předchozích dílů, zde byla mnohem větší šance na to se dostat k zmiňovaným pramenům. Ale jako u ostatních kvalitně zpracovaná pomůcka, v tomto případě vhodná i pro poněkud hlubší vhled do problematiky.