Základy filozofie – učební text pro střední školy. 5. část, Úvod do studia českého filozofického myšlení https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183468/bmid_zaklady-filozofie-ucebni-text-pro-s-tyK-183468.png 5 1 1

Základy filozofie série

< 5. díl

Text probírá vývoj české filozofie od jejích počátků. V knize uvedeno chybné ISBN 80-90006-4-6.

Literatura naučná , Filozofie

Vydáno: , S & M

jakub2199
02.02.2019 5 z 5

Velice kvalitně zpracováno. Předchozímu dílu jsem vytýkal, že byl spíše historickým exkurzem než výkladem filosofie, ale tento díl měl perfektní poměr mezi výkladem filosofie a historickým pozadím. Při čtení mi připadalo, že ta nejdůležitější období byla pokryta a ti nejvlivnější filosofové byli zmíněni. Obzvláště pasáže o Františku Palackém a Tomášu G. Masarykovi byly nádherně rozpracovány. Na rozdíl od předchozích dílů ovšem chybělo shrnutí jednotlivých kapitol a také zde nebyla doporučená četba, což mě obzvláště mrzelo protože na rozdíl od předchozích dílů, zde byla mnohem větší šance na to se dostat k zmiňovaným pramenům. Ale jako u ostatních kvalitně zpracovaná pomůcka, v tomto případě vhodná i pro poněkud hlubší vhled do problematiky.

učebnice středních škol a gymnázií 14.-20. století česká filozofie

Kniha Základy filozofie – učební text pro střední školy. 5. část, Úvod do studia českého filozofického myšlení je v