Základy buněčné biologie - Úvod do molekulární biologie buňky

od:

Základy buněčné biologie - Úvod do molekulární biologie buňky

Uvedená kniha s podtitulem Úvod do molekulární biologie buňky představuje svého druhu ojedinělou publikaci. Především proto, že je jakýmsi mostem mezi velmi podrobnými obsáhlými monografiemi o molekulární buněčné biologii a praktickými potřebami výuky na vysokých a středních školách..

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45040/zaklady-bunecne-biologie-uvod-do-molekularni-biologie-bunky-45040.jpg 4.417
Originální název:

Essential Cell Biology (2002)

Žánr:
Literatura naučná, Učebnice a slovníky
Vydáno:, Espero Publishing
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
Adhara
včera

Či už ste úplný začiatočník a samouk, ktorý chce trochu porozumieť princípom fungovania života, alebo pokročilejší študent s medzerami či bez nich, Základy buňečné biolgie vám majú čo dať. Kniha je totiž vystavaná od najjednoduchších základov a vysvetlenia elementárnych pojmov ako bielkovina či vakuola cez čoraz podrobnejšie vnikanie do problematiky až po hĺbku a úroveň minimálne ukončeného bakalárskeho stupňa vysokej školy. A to všetko veľmi nenáročným, čítavým a na pochopenie vhodným jazykom. Hoci molekulárna biológia, genetika a biochémia sú témy, kde sa to pojmami len tak hemží, Základy buňečné biologie na rozdiel od vysokoškolských skrípt nie sú písané spôsobom čo najviac cudzích slov na stranu. Poznatky sú, naopak, podávané veľmi ľudsky. Až tak ľudsky a pochopiteľne, že som túto knižku žartom prezývala „molekulárka pre blbcov“.

Moja celá recenzia tu: http://www.adhara.sk/?page_id=883

mikina12
07. července

Na odbornou knihu je velmi dobře napsaná a do se přečíst+ velké množství kvalitních obrázků

camelopardus
24.09.2013

Kniha je napsaná neskutečně čtivě - tak, že se dá číst na dobrou noc. :-) Pro SŠ mi přijde příliš obsáhlá, ale na přípravu ke zkoušce na VŠ ji beru jako takovou \"lahůdkovou vědu\":-)

kamerus
21.08.2013

Pro středoškoláka skvělá, pro vysokoškoláka ne zrovna dostačující... Jsou to vskutku základy, spíše takové povídání se spoustou obrázků. Text vhodný pro porozumění probírané látce, ale pro přípravu ke zkoušce nic moc. Člověku zabere dost času, než se prokouše až nakonec... a tam pak zjistí, že "věcem sice rozumí" ale nějaké "pořádné informace" stejně neví.