Základní pojmy filosofie jazyka a mysli

Filozofie jazyka a filozofie mysli jsou dva dnes etablované, svým způsobem již klasické obory analytické filozofie. V obou těchto oborech se během dvacátého století objevila celá řada nových pojmů a s nimi spojených teorií. Mnozí současní autoři však ve svých dílech znalost těchto pojmů a s nimi spojených teorií předpokládají, takže se jejich výkladem nezdržují. Kniha (slovník) je určená všem čtenářům, kteří mají zájem o analytickou filozofii, ale postrádají expertní znalosti pojmů a hledají průvodce, který by jim osvětlil opakovaně se objevující pojmy. (http://www.cupress.cuni.cz/ink2_ext/index.jsp?include=podrobnosti&id=214692)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/298659/zakladni-pojmy-filosofie-jazyka-a-m-X8t-298659.png 3.52
Filozofie, Učebnice a slovníky, Encyklopedie, vzdělání
Vydáno:, OPS

Tatsume
28.05.2016

Knihu jsem studovala coby literaturu ke státnicím. Bohužel se jedná o dosti náročné téma, což se ukazuje na zpracování některých hesel - ač se autoři pokoušeli o co nejpřehlednější pojetí, některá témata jsou tak rozsáhlá a komplikovaná, že je nelze vysvětlit pouze několika slovy a je potřeba jim věnovat relativně velké množství prostoru.

filozofie filozofie jazyka slovníky

Autoři knihy